Saç Uzatma Yöntemleri Artık dayanamıyorum mahvoldum :(

handan52

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
8
0
61
slm kizlar :gitme:

ben herseyi denedim kesdim sürdüm sacima herseyi sikla$masi icin ve kalinla$masi icin hic bir $ey ba$aramadim ve bu durum beni cok maaf etti
artik gülemiyorum saclarim seyrek günes vurunca belli oluyor kafa derim :KK43: :sinifsinif::gitme:
kendime güvencimi kayib ettim :sinifsinif:

hic önceden saclari seyrek olupta sonradan sikla$anlar varmi ?
hangi yöntemle sikla$di ? yada kalinla$di ?
nolur yardim edin :KK43: :sinifsinif: kizlar :KK43:

simdiden cevaplariniz icin tskler

canım benim saçım seyrek değil ama her gece yatmadan ısırgan çayı içiyorum ve haftada 2 kere yılan yağı sürüyorum yeni saçlarım çıktı söyliyim dedim çok üzüldüm :gitme:

bnde üsüldüm ya şimdi zeytinyağında sarmsağı beklet bi ikin gün onu sür hatta diplerine tülbente sardığın sarımsakları bile sürtebilirsin benim bi arkadaşımda böyleydi sarımsak yağı sürdü haftada bi kere 2 ayda boşlukları baya doldu sonra kokusunu sevmiom die bıraktı bende de çam terebentin yeni saçlar çıkarmıştı şampuanıma 2 çorba kaşığı koymuştum 400 gr lık şampuana umarm ii olrsn ya

Çamterebnetın bendede Çok ıŞe yaradı yenı saÇların ÇıktıĞı gÖzle farkedıldı.ama bır kÖtÜ yanı oldu saÇlarımı kuruttu

bnce bi aktara danış onun vericeği yağlarla vitamin ampüllerinyle saçını toparlayabrsnn

çam terebentinin saçı kurutmasını istemiyorsanız badem yağı ile karıştırın yerimseniben

sarimsak ve isirgan iyi geliyomus diye duydum sitede vardir mutlaka bak istersen

Önce benim tavsiyemde doktora görünmen sonuçta farklı birşeyde olabilir
Ama saçların doğuştan böyleyse yapılacak pek birşey yok :çok üzgünüm:
Benim demir eksikliğinden seyreldi mesela ilaçlarımı kullansam eskisi gibi olucak
Aynı zamanda ailende seyrek saçları olan varmı?
Hırsi de olabilir çünkü benim sonradan saçlarım böyle oldu ve bilmeyenler
Yapısı bu diyordu sonradan olduğunu söyleyince bakım yap,ilaçlarını kullan
gibi şeyler söylüyorlardı..

Demir eksikliği, çinko eksikliği,hormon dengesizlikleri yada bazı hastalıklar vb. tarzı şeyler olabilir o yüzden bi doktora görün derim eğer o tamam derse bu yağdır serumdur maskedir onları yap seyrek diyorsun iki bitkisel şey deniycem derken onlardan da olma hayatım korkutmak gibi olmasın da

arkadaşlar beslenmeninde saç üzerinde çok etkisi var bol sebze ve meyve yememiz lazım saç dökülmesini engellemek için ama yeni saç çıkarırı mı bilmiyorum.

Sarımsak kullanıyoruz.
Korkmayın,buram buram kokmayacaksınız,hazırlarken eviniz biraz kokacak ama siz kokmayacaksınız.

-10 diş sarımsak soyun.
-Yorgan iğnelerine dizin.Bir yorgan iğnesinde bir diş sarımsak olsun.
-Ocak demirlerine yorgan iğnelerini sarımsaklar alevde kalacak şekilde yerleştirin.İlk başlarda epey sarımsak telef olacaktır,bu yüzden bolca hazırlatıyorum,demirden kayıp düşenleri elinizle almaya çalışmayın.O telaş içinde demirin kızgın olduğu unutulabiliyor dikkatli olun,elinizin altında ince uzun bir pansuman cımbızı yada limon maşası düşenleri almakta yardımcı olacaktır.
-Ocağı kısık ateşte yakın.Sarımsaklar alevde kalsın.
-Renkleri tamamen siyaha dönünceye kadar,dış kısımlarında açık gri renkte küller oluşuncaya kadar ocakta tutun.Çevirebilecek durumda olanları çevirin.
-Tamamen yandıklarından emin olduğunuzda ocağı kapatın ve soğuması için bekleyin.
-Sarımsakları cam bir kaseye alın ve iyice ezin.
-Külü cam bir kavanozda saklayın.
Başka hiçbir ekleme yapmayacaksınız.
Uygulanışı ; Bu kül ile saç derisini ovalayın.Kızarıncaya ısınıncaya kadar ovalayın.En az 10 dakika boyunca ovalayın ve en az 2 saat bekletin.

HollyHerbs

slm kizlar :gitme:

ben herseyi denedim kesdim sürdüm sacima herseyi sikla$masi icin ve kalinla$masi icin hic bir $ey ba$aramadim ve bu durum beni cok maaf etti
artik gülemiyorum saclarim seyrek günes vurunca belli oluyor kafa derim :KK43: :sinifsinif::gitme:
kendime güvencimi kayib ettim :sinifsinif:

hic önceden saclari seyrek olupta sonradan sikla$anlar varmi ?
hangi yöntemle sikla$di ? yada kalinla$di ?
nolur yardim edin :KK43: :sinifsinif: kizlar :KK43:

simdiden cevaplariniz icin tskler

bencede bi dermatolog görsün mutlaka, belki başka bir nedeni vardır, kan değerlerinde bi problem olabilir, vitamin eksikliği olabilir... saçınızı boyuyorsanız onunla alakalı olabilir... dermatologda bi problem görmezse, kına deneyebilirsiniz bence, saç telini kalınlaştırıyor kına...

canım benim öncelikle kafana takma derim..benimde saçlarım seyrek hele doğumdan sonra dahada çok döküldü ve söylediğin gibi derim gözüküyorr..öyle her duyduğunu yapan birisi değilim..doktor tavsiyesiyle birkaç ilaç kullandım ama nafile...bende artık takmıyorum...bazıları saçların seyrek diyor bende çok zeki olan insanların saçı seyrek olurmuş diyorum(bendede nasıl bir ego varsa bir saç için kendimi zeki göstemeye çalışıyorum millete) yani uzun lafın kısası önce saçlarınla barış ve böyle yaşamayı kabullen...uyduruk otlarla çöplerle sarımsakla soğanla uğraşma:lepi:

Önce benim tavsiyemde doktora görünmen sonuçta farklı birşeyde olabilir
Ama saçların doğuştan böyleyse yapılacak pek birşey yok :çok üzgünüm:
Benim demir eksikliğinden seyreldi mesela ilaçlarımı kullansam eskisi gibi olucak
Aynı zamanda ailende seyrek saçları olan varmı?
Hırsi de olabilir çünkü benim sonradan saçlarım böyle oldu ve bilmeyenler
Yapısı bu diyordu sonradan olduğunu söyleyince bakım yap,ilaçlarını kullan
gibi şeyler söylüyorlardı..

tmm insallah doktora gidicem öbür hafta
ailemde hic kimse seyrek sacli degil :KK70: annemin saclari (maasallah) tarak girmiyor
babamin saclari massallh Kömür gibi simsiyah ve simsiki :)
bnmkilerde güzel simsiyahdi amma nolduysa birden seyrelme fln dökülme

yılan yağını deneyebilirsin ama önce doktora gitsen daha iyi edersin hormonlarla ilgili bi durumdur belki.

X