Artik kendimden nefret ediyorum.

1.50 arkadaşım var Türkiye geneli hatrı sayılır bir işi de var. Yaşlarımı küçükken büyümedim diye üzülürdü, e büyüdük dış görüntüsünü avantaja çevirdi. Kendini geliştirdikten sonra, kendinden emin olduktan sonra boyu pos şekil şemal kimseyi takma.

Uzun boylu bir arkadaşım var 1.78 civarı. Kıza yıllardır at gibi at hırsızı vs saçma sapan laf ettiler. Kız psikologa bile gitti bu sebeple. Kıza olursun cüce derler. Kilon olur şişko topaç derler. Zayıf olunca sıska solucan derler. Iyi olursun enayi derler. Kötü olunca şeytan derler. Yanı bu bitmez uzar gider. Umursamayacağız hade hade hadeee deyip yolumuza bakacagiz❤

Boyunun nesi var.gayet iyi bence.haline sukretmiyorsun,o ne dedi bu ne dedi takılıp duruyorsun.bakış açını degistirmelisin.bence sen çiti pıtı güzelde yüzlü bir kızsın seni aşağı çekmek için boyundan vuruyorlar..lütfen buna izin verme,o kadında seni kıskanıyor gibi geldi.patavatsız.

En basta objektif yorum almak icin yazmadim ama sizin gibi bir kac kisi daha yazinca duramadim. Kadinda biraz gariplik var evet. Is yerindeki kadinlarin kendisinin guzelligini kiskandigini, onlardan guzel oldugu icin kendisini istemediklerini soyluyor surekli. Alt kat komsusunun cok agir makyaj yaptigindan dem vuruyor. Degisik.

Montu duruyordu ben de baktim aa ne guzel diye, arkasi daha guzel dedi bir baktim ki koskocaman marka baskisini gostermek istemis. Laf arasinda cok ovuyor kendini evet.

Bu bahsettigim kadinla bir sure daha gorusmek zorundayim, ama hic icimden gelmiyor. Sizce kirildigimi soylemeli miyim yoksa is bitince sessizden hayatimdan cikariyim mi?
Konuşma anında sessiz kalmayıp cevabını verseniz, güzel olurmuş ancak bu sözü duyduğunuzda muhtemelen siz o andan koptunuz geri planda. Üzerinden 2 gün geçmiş bence açmayın artık mevzuyu.

Tüm hayatınız boyunca boyunuz üzerine maruz kaldığınız fikirleri burada da sıralamış olmanıza ve bunu dert edinmenize bakarak söylüyorum, bu kompleksin üstesinden gelmeniz gerekiyor.
İnsanlar her zaman düşünerek konuşmuyor, lafının nereye gidip dokunacağını herkes hesap edemiyor-hesap etmelerini bekliyoruz, ancak herkes aynı farkındalıkta, tarzda, terbiye ve kapasitede değil maalesef.

Muhtemelen konuştuğunuz kişi, başkasını tasvir ederken saydığı bu olumsuz(!) özellikleri, sizi o gözle görmediğinden rahatça karşınızda saymış. Tabii bu kişinin iyi niyetine inanıyorsanız, "Pot kırmış" diye yorumlayabilirsiniz durumu. Tersini düşünüyorsanız da ona göre hareket edersiniz.

Diğer verdiğiniz örneklere bakınca ise, evet, sorulmadan fikir beyan etme ve bu fikri yer yer aşağılayarak aktarma var. Cevaplarınız olsun, böylesi durumlar için önceden düşünülmüş.

Gerektiğinde "Haddini bil" diye çene kapatacak türden, gerektiğinde kendinizi makaraya sarıp kimseye malzeme bırakmayacak türden. Üzerine yer yer şaka yapabileceğiniz bir konu haline getirirseniz bunu, çeneleri çok güzel kapatırsınız. Başka konularda tecrübe etmişliğim vardır, tavsiye ederim.

Ben de kendimi sevmem, bundan kurtulabilen var mı? Ciddi kusuru ya da kusurları olan ve buna rağmen kendine tabiri caizse tapan kişiler var mı aramızda? Sevgilileri var mı bu kişilerin, sır nerede? Kendime hiç tahammülüm yok canlar

Bence bu konuyu bi eksiklik olarak gördüğünüzü çok fazla yansitiyosunuz insanlara, onlar da bu zayifliginizi algılayıp sizi burdan vuruyolar. Sizinle aynı boya ve iki katiniz kiloya sahibim, şimdiye dek boyuma laf eden olmadı da hadi oldu diyelim "benim bi bu kadar da yerin altında var ona göre", "evet boyum kısa alçak kapılardan geçerken hiç zorlanıyorum" falan derdim. Kiloma laf edenlere "kadının etli butlusu ele geleni makbul" diyorum, ay sen nasi çocuk dogurucaksiiiiin falan diyen olsa "onun böyle değil başka biseyle alakası var tatlım" der geçerim galiba :d ortamlarda da boyumla ilgili espri yapmaktan çekinmeyen, dar bi alana oturucak olduğumda "ayol buraya benim popomun bi yanağı sığmaz" diyen bi insanım, kendinizle barışık olur en azından dert ettiginiz yönlerinizi insanlara karşı savunmayı bilirseniz kimse sizi ezmeye cesaret edemez

Herkes herşeyi söyler.
Kimsenin ağzı torba degil ki buzesiniz.
Birinci duymayacak ve aldirmayacaksiniz.
İkincisi de bence siz boyunuza takmış durumdasınız ve bu yönde sınanıyorsunuz.

Çevremde sizin boylarinizda cok kisi gordum ama hic oyle bi düşünce duymadim yada ben düşünmedim. Yani boy altiustu boyla begenilmemenin bir alakasi yok nice guzeller var boyu kisa olan.herkesin bir kusuru vardir ama boy bir kusur degil bana gore ben 1.72 yim ama 160 minyon citipiti olmak isterdim ne yalan soyliim. Hosuma gidiyo oyle insanlar. Bence sizin karsiniza cikan insanlar sorunlu denk gelmis. Yada dusunmeden konusuyolar. Takmayin kendinizle barisik olmaya devam edin.kendinizi sevin.bir soz var.kendini sevmeyeni el nasil sevsin.siz boyunuzu sevin kabullenin.kimin ne dediginin onemi kalmaz

bak şunu unutma, dünyanın en güzel kadını da olsan sana kalıp bulmaya çalışanlar hep olacak ve sen dünyanın en güzel kadını olsan bile kendinde olmayanı isteyeceksin hep. benim boyum 180, kendimi hep erkek gibi hissettim çünkü çevremdeki erkeklerden bile uzundum. vücudum hep iri durdu, kız gibi hissedemedim. başkaları da hep laflar söyleyip durdular. sonradan alıştım bu halime. babasından bile uzun kız olur mu? oluyor işte. kendimi pehlivan gibi hissediyorum bazen. :) ama inan ki senden bir tane daha yok, bu yüzden bununla yaşamaya alış ve mutlu ol çünkü seni sen yapan şey bu. bırak kimse beğenmesin.

staj yaparken bir kiz arkadasim: boyun ne kadar ufak, cocuk bisikletine binsen siritmazsin, burdaki cocuklar sana bakmaz, karpuz kol giyme sana yakismaz
Bariz kıskanmış. Demek ki oradaki çocuklar sana bakıyormuş be güzelim.
Ben o kızın var ya öyle bi lafını verirdim ki o donar kalırdı. Nasıl kendinle böyle konuşmasına müsade ettin?!
Benim en samimi 20 senelik arkadaşım 1.52 cm. Hiç boyuna laf edeni duymadım görmedim. O da öyle. Kendisi neşeli, espirli, sıcakkanlı bir kız ve kendinle barışık. Sen kendini sevdin mi bu gibi durumlarda hardcore kendini savunacağın için ve o özgüveni yansıttığın için kimse konuşamaz. Insanlar zayıf noktanı hisseder ve oradan vurur. Yoksa laf sokmanın anlamı yok ki. Sen zayıf noktanla barış, olaylar biter.

Son düzenleme:
Yani ciddi anlamda etrafınızda kalbi de dili de kötü insanlar varmış. Değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmek için çabalamalıyız bence. Allah’tan korkmadan böyle çirkin cümleler kuran insanlar yarın bir gün başına ne geleceğini, hiç beklenmedik anda ne tür sağlık sorunları yaşayabileceklerini kestirebiliyorlar mı acaba? Size yaşattıkları travmaların psikolojinizde oluşturduğu etkiyi tahmin edebiliyorum. İnsanlar nelerle imtihan oluyorlar da sabrediyorlar, böyle insanlarla karşılaşmış olmak da bir imtihandır bence. Kulaklarınızı tıkayıp hayatınıza bakmalısınız. Ama mutlaka bu tür insanlıktan nasibini almamışları hayatınızdan çıkararak bakmalısınız hayatınıza.

X