Artık küsmek istemıyorum...

Şimdi iki tarafta aynı davranırsa olmaz tabiki..
Eşiniz fazla alıngan bence hep siz alttan alamazsınız tabiki
Aile terapistine gitmeniz bence de iyi fikir ama değişmez bir özelliğide olabilir bu davranışı,konuşun diyeceğim ama zaten söz veriyormuş her seferinde size elinde olmadan mı bu şekilde davranıyor ki acep?

özür dilemeyi gurur meselesi yapıyor demekki.huy edindi diyorsun,huylu huyundan vazgecer mi?gecer ama psikolog yardımıyla..yada uzman yardımıyla sorunu cözeceksiniz yada sen herzaman alttan alacaksın canım..eşin hem duygusal hem inatcı..kendi kendine aglıyormus demekki oda cok üzülüyor bu duruma ama gururu el vermiyor özür dilemeye..özür dilemenin gururla alakası olmadıgını anlaması gerek

şu küsen erkekleri hiç anlamıyorum ve yatak ayıran.sorn ne olursa olsun yatak ayrılmamalıdır.

konuşmaktan başka neler yapılabilir diye düşünüyorum...bazı erkeklerde bu küzme huyu ne yazık ki var.yakın çevremden bildiğim kadarıyla söyleleyeyim.belli bir süre sonra barışmaya gidilir..
öfke bıttıgı zaman..ama sizinki kısır bir döngü olmuş..aklıma gelen şey bi uzman yardımı..tabi kabul ederse...

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkur ederım.bu sabah güzel bır şey oldu ve eşim başucuma bır mektup bırakmış.
mektubu aynen yazıyorum;

bu mektup bir daha sana küsersem alıp mahkemeye göturecegın bır belgedır,bu mektup sana bır daha asla sırtımı dönmeyecegımın resmı belgesıdır.

sevgılım, bebeğim, kıymetlimsin sen benim, yaşama sevıncım, karımsın, vazgeçilmezimsin sen benim...(evet yine ağlıyorum) günlerdır düşünüyorum, niye böyleyım diye, ve en sonunda dedıgını yaptım 3 gun önce terapıye gıttım, terapıstımın ılk sözu eşine sahıp çık,senın yapında ınsanları genelde kımse cekmez, ortada kalır oldu. çok korktum, benı bırakıp gıdecegını şu ana kadar hıç duşunmemiştim. ama gidebılırsın,sen de etten kemıktensın, sende acılardan yılabılırısin. seni bılırım, hayatta ki beklentilerını, sakınlıgını, dinginliğini...gitmemen için hiç bir sebeb yok. sen, bana katlanıyorsun şuan bunu anladım. senın ıstedıgın hayatı ben sana bile bile vermıyorum resmen. sen sezen dinleyen, mumlarını yakan, neşeli, duygusal, sakın,olgun bir kadınsın...ben çocuk gibi yaramaz, sulugöz, utangaç bır adamım. özür dılerım binlerce kez özur dılerım. ne olur benı affet. bır daha olursa çek git ama bır daha olmayacak.

sen bır gun bana demıştın ki; haklı haksız farketmez aşkım, sonuçta her kavgada ıkımız kaybediyoruz, evlılıgımız kaybedıyor... haklısın...bunu bır daha bize asla yaşatmayacağım.

geçen yıl bu zamanlar sen hastanede yatıyordun, ellerını tutarken; yarabbım onu bana bağışla diye ağlıyordum, bugun ne çabuk unuttum senı kaybedecegımı, bugun nasıl böyle oldum yıne. sen benı affetsen de ben kendımı affetmeyecegım asla. bır daha o melek yuzunu soldurmayacagım gör bak.

senı sevıyorumm...

ayyy canım benim ...varya bütünn sayfaları okuyodum sonunda bunu okudum ya inan senin kadar olmasamda senin adına çok sevindim .. çok duygulandım yaa ...seni çok iyi anlıyorum küslük gerçektende çok beter bişey ...ne güzel ara düzelmiş ..hep böyle gidersiniz işallh ...sevgiler

Son düzenleme:
arkadaşlar sonunda istedıgım sona ulaştım, terapıye gıttı yaa ölsem de gam yemem. şimdi bir erkek bu kadar duygusal olur mu dıye sormuş bazılarınız. benim eşim melek gibidir gerçekten, çocuk gibi kabuguna çekılır. nedenıne gelınce; cazgır bır anne, pasif bır babanın 4. cocugu benım eşim. babasını kendıne rol model almış, hemen küsüyor, her kavgada başaramayacagını, kavga ederse annesı gibi bır kadın olacagımdan korkuyor. annesının o halını bende görmekten korktugu için kaçıyor. insan psikolojosi çok ınce bır ayrıntıyı yakalar ve arkasına saklanır. herşeyın bır nedenı var. o annesınden kaçan, yuzunu bıle görmeye bıle tahammul edemeyen, dayak yiyerek sevgısız buyumuş ama hep yaşamadıgı çocukluguna sıgınan bır ınsan. ben onu sevdım, onu anladım...

bu akşam terapıye gıdıcez çok heyecanlıyım. bakalım neler olacak. umarım eşimi benım yanımda küçük düşürmez, çok uzulurum. kıyamam ben ona.

netıce ıtıbarı ıle sorunlarımızın uzerıne yatmamalıyız arkadaşlar, her sorun çözulebılır bazıları zor çıkar ama enınde sonunda yakamızı bırakıe. umarım bızım kı de yakamızı bırakacak, inanmak istiyorum buna. bu duyguya ihtıyacım var, ıhtıyacımız var. benı dınledıgınız için teşekkur ederım. belkı bızım gıbı derdı olanlara yardımcı olmuşumdur. yanıma kar kalan bu olur bu topıkten de.

bence ikinizde çocuksunuz hala. çocuk olmak yaşla alakalı değildir ruhla alakalıdır. biraz büyüyüp birbirinizi anlamaya çalışırsanız sorunlarınız kalmaz. biz neler neler yaşadık ama küsmemiz sadece 5 dakikadır.

sizin adınızına çok mutlu bir gelişme...
eşiniz çok içten davranmış kendi hatasını görebilme erdeminde bulunmuş..
yapılacak şey de zaten buydu..
eşinize ve size mutluluklar diliyorum...

bence ikinizde çocuksunuz hala. çocuk olmak yaşla alakalı değildir ruhla alakalıdır. biraz büyüyüp birbirinizi anlamaya çalışırsanız sorunlarınız kalmaz. biz neler neler yaşadık ama küsmemiz sadece 5 dakikadır.

:) içimizde ki çocugu kaybetmemek için çok çaba sarfediyoruz, demek ki başarılıyız. Bizi takdir ettiğin için sagol arkadaşım. Büyükler acı konuşur, çocuklar asla kırmaz.

gülkurusu çok şanslı bir kadınsın çok..:nazar:

canımm sagol beni çok mutlu ettın bu sözunle. evet şanslıyım,eşim diğer bir çok erkege benzemıyor, yıllardır çizgisini hiç bozmadı, belkı çok şey yaşadık ama o hep bana deger verdi. yaaa sevıyorum ben bu adamı yaa Şeniz

biz kadınlar ıkı güzel lafa mest olduk hemen yelkenler suya indi demi zemuszemus dün nler dıyodum bugun ne oldum. :eek:

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkur ederım.bu sabah güzel bır şey oldu ve eşim başucuma bır mektup bırakmış.
mektubu aynen yazıyorum;

bu mektup bir daha sana küsersem alıp mahkemeye göturecegın bır belgedır,bu mektup sana bır daha asla sırtımı dönmeyecegımın resmı belgesıdır.

sevgılım, bebeğim, kıymetlimsin sen benim, yaşama sevıncım, karımsın, vazgeçilmezimsin sen benim...(evet yine ağlıyorum) günlerdır düşünüyorum, niye böyleyım diye, ve en sonunda dedıgını yaptım 3 gun önce terapıye gıttım, terapıstımın ılk sözu eşine sahıp çık,senın yapında ınsanları genelde kımse cekmez, ortada kalır oldu. çok korktum, benı bırakıp gıdecegını şu ana kadar hıç duşunmemiştim. ama gidebılırsın,sen de etten kemıktensın, sende acılardan yılabılırısin. seni bılırım, hayatta ki beklentilerını, sakınlıgını, dinginliğini...gitmemen için hiç bir sebeb yok. sen, bana katlanıyorsun şuan bunu anladım. senın ıstedıgın hayatı ben sana bile bile vermıyorum resmen. sen sezen dinleyen, mumlarını yakan, neşeli, duygusal, sakın,olgun bir kadınsın...ben çocuk gibi yaramaz, sulugöz, utangaç bır adamım. özür dılerım binlerce kez özur dılerım. ne olur benı affet. bır daha olursa çek git ama bır daha olmayacak.

sen bır gun bana demıştın ki; haklı haksız farketmez aşkım, sonuçta her kavgada ıkımız kaybediyoruz, evlılıgımız kaybedıyor... haklısın...bunu bır daha bize asla yaşatmayacağım.

geçen yıl bu zamanlar sen hastanede yatıyordun, ellerını tutarken; yarabbım onu bana bağışla diye ağlıyordum, bugun ne çabuk unuttum senı kaybedecegımı, bugun nasıl böyle oldum yıne. sen benı affetsen de ben kendımı affetmeyecegım asla. bır daha o melek yuzunu soldurmayacagım gör bak.

senı sevıyorumm...

o kadar sevindimki anlatamam....

keşke bende öyle olabilsem ama bu küsme huyumu bırakamıyorum....

ama bende bu huy yoktu eşim yaptı bana bunu....

bende bu konuda muzdaripim...
mafoldumbenmafoldumben

o kadar sevindimki anlatamam....

keşke bende öyle olabilsem ama bu küsme huyumu bırakamıyorum....

ama bende bu huy yoktu eşim yaptı bana bunu....

bende bu konuda muzdaripim...
mafoldumbenmafoldumben

tatlım,küsmek çok yıpratan birşey..ıstersen küstüğün zaman benımle yazışabılırsın, yardımcı olmak çok isterım. çünkü ben bu konudan çok çektım.yardım etmek ısterım

cok zor olmalı aynı evde kus olmak yaa:KK43:..
esınız psıkolok destegı almalı ve bu küsme huyunu yenmelı nereye kadar küsecekkı sızde patlarsınız bıgun emınım..bunu konusarak yenmelı..

a mektubu yenı gordum ve cok sevındım gercekdende:)..
bı derdın sonunda mutluluk cıkması dılerımkı son olur....

tam yazıyordum mektubu gördüm :lepi:
çok güzel yazmış ya :nazar:
Allah ayırmasın sizleri mutluluğunuz daim olsun inşallah :Saruboceq:

X