Artık yeter dediler ve Ateizm Derneğini kurdular

İnançsızlar ise hiç bir dine inanmıyorlardır zaten. sadece müslümanlığa düşman değilllerdir. bu yüzden misyonerlikle ilişkilendirilmemeliler.

Ateizim benim anladığım kadarıyla insanın içinde doğuştan var olan aidiyet duygusu ile dünyada yaşanan olumsuzluklara karşı bir tepki ve özgürlük arayışı. Din in (Ortaçağ hristiyanlığından bahsediyorum) baskıcı ve tartışma-araştırma götürmeyen şartlandırmaları karşısında bilimin dine tezat gerçekleri ortaya çıkarması ile bocalayan insan aklının tanrısızlığı seçmesi. ve bu nedenle her zaman atesit insanlar bir araştırma içinde olmuşlar. aslında onlar bilime ve kendi akıllarına tapıyor. bu yüzden onları yadırgamıyorum. sadece dinini bu tür yaftalardan uzak tutamayan insanlara kızıyorum. neden Hristiyanlık karşısında oluşmuş bu tepkiyi sahiplenip, üstümüze alınıyoruz. neden dinimizi, Allah inancımızı araştırmadan körü körüne, karşıdakini karalayarak savunma gereği duyuyoruz. halbuki kalpleri çeviren Allahtır. dilese idi herkesin kalbine bunu mühürlerdi.

pelinyaman bizim uzun uzun anlattıklarımızı kısa ve öz anlatmış.
Hangi dine, mezhebe mensup olursak olalım, inandığımız şeyden eminsek kurulan derneklerden, faaliyetlerden korkmamamız gerekiyor.
Hepimiz az çok duymuşuzdur, bir ara Hıristiyanlar içinde söylendi misyonerlik yapıyorlar, ücretsiz İncil dağıtıyorlar diye, hatta hatırlarsınız bunun üzerine Diyanet karşı atağa geçip ücretsiz Kuran dağıtmaya başlamıştı, o misyonerlikten kaç kişi etkilendi ki, aksine bence yararı bile oldu, neden derseniz ne güzel ücretsiz Kuran dağıtıldı sayelerinde, o vesileyle belki kaç kişi eline geçen Kuran'ı okudu, faydalandı.

İnancın sağlamsa hiçbirşey olmaz, değilse benim bir tanıdık gibi önce İslam'a inanıyorum der, sonra bir Kilise'ye gidip Hıristiyan oldum deyip haç takar, sonra peşinden yine tövbe edip İslam'a geri döndüm dersiniz.

İnsanların inanç özgürlüğü varsa inanmama özgürlüğü de vardır.
İnanç örgütlenebiliyorsa inançsızlıkta örgütlenebilir.
İnancına güvenen bu örgütlenmeden çekinmez.

Kısa ve özdü ama tam anlatım budur kesinlikle:KK9:

pelinyaman bizim uzun uzun anlattıklarımızı kısa ve öz anlatmış.
Hangi dine, mezhebe mensup olursak olalım, inandığımız şeyden eminsek kurulan derneklerden, faaliyetlerden korkmamamız gerekiyor.
Hepimiz az çok duymuşuzdur, bir ara Hıristiyanlar içinde söylendi misyonerlik yapıyorlar, ücretsiz İncil dağıtıyorlar diye, hatta hatırlarsınız bunun üzerine Diyanet karşı atağa geçip ücretsiz Kuran dağıtmaya başlamıştı, o misyonerlikten kaç kişi etkilendi ki, aksine bence yararı bile oldu, neden derseniz ne güzel ücretsiz Kuran dağıtıldı sayelerinde, o vesileyle belki kaç kişi eline geçen Kuran'ı okudu, faydalandı.

İnancın sağlamsa hiçbirşey olmaz, değilse benim bir tanıdık gibi önce İslam'a inanıyorum der, sonra bir Kilise'ye gidip Hıristiyan oldum deyip haç takar, sonra peşinden yine tövbe edip İslam'a geri döndüm dersiniz.

Kısa ve özdü ama tam anlatım budur kesinlikle:KK9:

o zaman dağılalım :KK1:

Ayetleri sorgulamak günah değildir. Körü körüne inanmak yerine, okuyun araştırın sorgulayın. Yoksa doğruyu nasıl bulacaksınız? Ben Müslüman doğdum şanslıyım deyip işin içinden çıkmak yok, araştırıp yeniden gönülden inanmak bizim de vazifemiz. Bize, sırf biz var olduğunu söylüyoruz diye Allah'a bile sorgulamadan inanmayın diye öğrettiler. iyi ki de öyle yaptılar. Kendim üzerine epey kafa yorarak var olduğu sonucuna vardığım için, şu an dünyanın geri kalanı yok dese yine de inanmam.

Müslümanlığı doğru tanıtmakta vazifemiz diyerek ateist Müslüman tartışma forumlarında yapıcı yazılar yazdımki,insanlar cımbızla çeker gibi kuranı kerimden bir ayet yazıp işte bunda öldürün diyor vs..ile karşınıza geliyor..ama ayetin tümünü okuduğunuzda asllında öyle bir mesaj yok,insanlara açıklamaya uğraşıyorsunuz,bu defa katı İslamcılar konuşacağına git kapan yazıyor,herkez at gözlüğünü takmış sadece konuşuyor gibi saygı yok,dinleme empati yok..kendim dinimi gerçek anlamda hissettiğimde 32 yaşımdaydım daha önce öğretiler vardı araştırma vs,yoktu..

Son düzenleyen: Moderatör:
Mune;
Bende diyorum ki;
Bir toplumu, ister müslüman olsun, ister hiristiyan, ister ateist, ister budist yada Türk, Kürt, Alman, fransiz ne olursa olsun bütün bir toplumu " bunlar söyledir" diye nitelemek cok yanlis..

Burada Müslümanliktan bahsedilirken, nerede müslümanlikla alakasi olmayan kisi, tavir, düsünce varsa onlar örneklenmeye calisiliyor, ateisler icinse " cok arastirmaci, cok dostcanlisi, cok hümanistler" vb vb deniliyor.

Yok öyle birsey, müslümanlar arasindada, hiristiyanlar arasindada, ateisler arasindada vs vs iyi yada kötü, vicdanli yada vicdansiz, ahlakli yada ahlaksiz insanlar vardir.

Bir tarafin kötü örneklerini vererek o tarafi karalayamayacagimiz gibi bir tarafin iyi örneklerini vererek o tarafida kusursuz yapamayiz.

Ben bu forumda bile birak saygiyi, insanliktan haberi olmayan, edepsizligi maharet, saygisizligi meziyet zanneden ve ateist oldugunu söyleyen insanlar gördüm, öyle coluk cocukta degiller.

Ayni sekilde islami savunacagim diye ucusa gecip cok hakaret edenleride gördüm..

Demem o ki, bir insanin insanligi yada insan olmayisi icinde bulundugu toplumun ismi ile ölcülmez!
:KK9::KK9::KK9:

Şu sözü çok severim. Weis'in yazdıklarını da destekliyor. Genellemelerden oldum olası nefret ederim.

"Bu dahil, bütün genellemeler yanlıştır." - Friedrich Nietzsche

Yazimi elinden, kolundan, kulagindan sündüre sündüre istediginiz anlami cikarmaya calismanizla gercekten ugrasamayacagim..
Ben ne yazdigimi biliyorum.
Genelleme yapmadiginida biliyorum.
Sayet o " cogu " kelimesindeki cogularini görmek isterseniz, ateistlikle ilgili acilmis bir forum, baslik yada facebook twitter gibi yerlerdeki topluluklara bakin..

Sizdemi ateistligi savunurken islama yada baska dinelre hakaret edenlerdensiniz nedir anlamadim neden bu kadar üzerinize alindiginizi!

Iyi forumlar size..

suclama yoneltir fantazi dunyasında oldugumu soylerseniz cumlelerinizi, kuran kisi olarak yine size acıklamak zorunda kalmam dogal.
başından beri saygı duyulması ve kimsenin kimseye hakaret etmemesi gerektigini savunuyorum, sizin yazdıgınız yorumda da hoş olmayan yargılayıcı kelimeler varsa buna karşı cıkmam icin illa hakaret eden biri olmam veya uzerime alınmam gerekmiyor.
iyi günler...

bu konuyu da tam daha demin kelime-i tevhid'i içimden geçirip gözlerimin dolmasından sonra görmem de biraz ironik bi durum oldu.
inançlıyım ve klavuzum Kur'an deist, ateist arkadaşlarımda oldu ama hiç garip bakmadım onlara.
bakamam çünkü önce ben kimim diye düşünmem lazım.
Peygamber Efendimiz bile yahudi komşularına vicdanlı davranıyorsa kimsenin kimsenin dinini sorgulamaya hakkı yok.
Allah'la kul arasında olan bir şey de kimseyi ilgilendirmez zaten.
ayrıca benim de tanıdığım arkadaşlarım o kadar kültürlü ve donanımlıydı ki hatta Kur'anı okumuş ateist arkadaşımda var.
onların da kendilerine göre bir nedenleri var bu yüzden herkes birbirine saygı duymalı

ne guzel yazmışsınız, keşke herkes sizin gibi düsünse... başından beri anlatmaya calıstıgımız sey bu aslında.
arkadaslıklar sizin ornek verdiginiz gibi ortak dusuncelerin yanısıra, farklı goruslere sahip olsak da saygı cercevesinde tartısmayı bilip dusuncelerimizi paylastıkca daha ilerletici oluyor...

Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein)..

Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar.
(Albert Einstein) :KK34:

oky alıntını yeni gordum, haklısın.
fakat angry ile paylastıgınız bu iki söz aslında bircok seyi özetliyor...

aslında basit bir formül. Kuran son kitap. ondan önce 3 büyük kitap gelmiş. hepsi çok çeşitli tahriflere uğramış ve hepsinden sonra Hz Allah yeni bir elçi ve yeni bir kitap göndermiş. bunları düzeltme gereği duyan, bir yaratcı neden yeni bir tane daha göndermesin. göndermediğine göre Kuran tahrifsizdir. zaten Cenabı Hak "Kur an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız. (15/Hicr suresi 9. ayet)" diyerek garanti verir.
Ancak tefsir durumunda değişik yorumlar bulunabilir. bu konuda da bize düşen araştırmak, tefsir konusunda otorite kabul edilmiş kişilerin tefsirlerini okumaktır

yalnız ikna olmak adına yapılan araştırmalar, tartışmalar ile dine zarar vemek için yapılan tartışmalar bariz belli oluyor. tabiki herkesin kalbini Allah bilir , bize Allah hidayet versin demekten başka bişey düşmez ( bu arada tüm insanlar hidayete muhtaç ) ama yine de bu tür tatrtışmalar esnasında uyanık olmak gerekir diye düşünüyorum

hz. osman döneminde, bütün kuran-ı kerimler toplatıldı ve imha edildi. tek bir nüsha bırakıldı ve diğerleri ondan kopya edildi. elde kalan son nüsha hz. ebu-bekire ait olan.

şimdi, o dönemde kitaplar arasında farklılıklar olmasa, toplatılıp imha edilmezdi.

konuyu dağıtmak istemedim, afedersiniz. ama kuran-ı kerim'in böyle bir süreçten geçtiği de bilinsin istedim.
ateizm hakkında da; kim neye inanmak istiyor, ya da istemiyorsa kendi kararıdır.
dernek açmaları böyle devirde büyük bir risk açıkcası. kendilerine hayatta kalma konusunda başarılar diliyorum.

hz. osman döneminde, bütün kuran-ı kerimler toplatıldı ve imha edildi. tek bir nüsha bırakıldı ve diğerleri ondan kopya edildi. elde kalan son nüsha hz. ebu-bekire ait olan.

şimdi, o dönemde kitaplar arasında farklılıklar olmasa, toplatılıp imha edilmezdi.

konuyu dağıtmak istemedim, afedersiniz. ama kuran-ı kerim'in böyle bir süreçten geçtiği de bilinsin istedim.
ateizm hakkında da; kim neye inanmak istiyor, ya da istemiyorsa kendi kararıdır.
dernek açmaları böyle devirde büyük bir risk açıkcası. kendilerine hayatta kalma konusunda başarılar diliyorum.

bu korunmadığı manasına gelmez, o dönemde kıraat farkı bulunduğu için böyle bir çalışma yapılmıştır. konun tahrifle alakası yok

"kendilerine hayatta kalma konusunda başarılar diliyorum."
Haklısın:KK50: umarım birileri durumdan vazife çıkarıp saldırmaz bu insanlara:KK50:

Hatırlarsınız bir barmen Allah dövmesi olduğundan dolayı öldürülmüştü.
Rahip Santoro Kilise de, İsmailAğa camii imamı da camii içinde öldürülmüştü.

Birileri nedense hep kendine vazife çıkarıp adam öldürüyor, öldürmek, can almak ne kolay.

Aklıma şey geldi...
Stephen Hawking'i Tanrı ile ilgili beyanatlarından ötürü 'sakat' diye tanımlayanlar.
'Allah'a inansan sakat kalmazdın' diyenler.
Sen o duruma düşsen garip anandan başka bakanın olur mu acaba? :KK14:
Türkiye'de en değerli ateist jeoloji profesörü Celal Şengör'dür. Bilgi küpü. Dünya olarak baz alırsak Richard Dawkins.

Sorun o degilki.Saraylim onu konusmuyor, neden Türkiye ilerliyemiyor diye, ve birçok "müslüm ülke" altina düsen ülkeler neden ilerliyemiyor?
Diger ülkeleri suçlamak bir yere kadar. Insan bazen aynaya bakip yüzlesmesi lazim.

Avrup ülkelerinde en basit neden sosyal sigorta var biliyormusun? Insanlar bunu söke söke aldiklari için. Nice insan bu hak için vefaat etmis polisin elinden.
Daha az degil, 100,150 sene önce kiliseler avrupada çok güçlüydü. Rahipler, papazlarin söylediklerin disina çikilmiyordu. Burda (avrupada) yasla nineler ile konustugumda halen bunu konusurlar. Fakirler, öldükten sonra cenette girip daha zengin olacaklari hikayeler ile uyutuluyordu. Güçlü kilise, fakir insanlari sömüren zenginler ile, fabrikatörler ile isbirligi yapiyorlardi.

Sonra ne oldu? Insanlar artik ayaga kalkmaya basladi. Insanlar saglik sigortasi için, emeklilik, okullar için büyük bir savas verdiler. Ac ve sefil kaldilar fakat savasi kazanildi. O anda kelepçeyi veren dini, çikartip attilar. Bundan dolayi Avrupa ülkeler gelisti. Din özel bir mesele oldu ve asla din bir daha devlete giremede, karisamadi.

Türkiyede ise insanlar Saraylimin dedigi gibi, karma egitimi konusuyorlar, bakanlar kadinlar için en çirkin tabirlerde bulunuyor, hele hamile bir kadin isen gerçekten yandin. Türkiyede bir parti sirf din'den dolayi taban yapiyor. Adam asgari ücret aliyor, iyi hastahaneler gidemeyip, çoçuklarini zor okutuyor fakat marmaray için seviniyor.

Iste bu tür cahilikleri Avrupalilar yüz yil önce astilar. Ve bundan dolayi her konuda daha çok ilerlemeye basladilar. Ben simdi demiyorum hiç kimse dindar olmasin diye fakat din ve devlet kesinlikle ayrilmali. Simdiki diyanete giden milyarlar mesel, okula, saglik sigortalarina gitse, insanlar daha rahat olmuycakmi? En basit bir örnek mesela.

Cok haklisin, begeni yapamadim, en son seni begenmisim diye.. Dunyada din ve devlet islerini birbirinden ayiran toplumlar kendilerini bilime, sanata ve teknolojiye acmislar. Biz ve diger musluman toplumlarin ise bas gailesi din ve kadinin haklarina sekil vermekten ibaret.. Evvelden bizde oyle degildi, bunu asmistik fakat tehlike devam ediyordu, kokten dincilerin iktidari ele gecirmesi ve liyakatin guvencesi olan orduyu lagvetmeleri ile bir anda hersey tersyuz oldu. Artik bizler de ister istemez dini tartisiyoruz buralarda..

Ben yokken sik sik adimin gectigini goruyorum. Kiminiz "tartisilamaz" denilen konularda tartistigim icin desteklemis sagolsunlar, kiminiz de tartismami "saygisizlik, hakaret" olarak algiliyor anladigim kadariyla. Ben konu beni nereye getirirse orayi tartisirim. Diger konuda biri bana soylediklerine kefil olarak Kuran'i getirmese idi ben de onda da celiskiler oldugunu soylemek ve neden boyle dusundugumu aciklamak zorunda kalmazdim. Celiskilerden biri de Kuran'in hem "oldur" hem de "oldurme" demesi idi. Konu malum ayete gittiginde de hic kimse bana mantikli bir aciklama yapamadi. Icinde mantik olmayan hic birseye inanmiyorum. Inanmadigim, ikna olmadigim icin de bazilarindan tepki aldim. Neden inanmadigimi da yazayim, onundeki arkasindaki ayete bakarsan anlam degisir, indigi zamanin sartlarina bakarsan anlam degisir dediler. Hic bir olay, hic bir zaman "oldur" lafinin anlamini degistirmeye yetmez. Biri cikip "Hacca gidenlere saldirarak antlasmayi bozanlar icin soylendi" dedi. "Insanlar kendini savunsun diye oldursun diyor" dedi. Diyelim ki gercek bu, peki neden anlasmayi bozup saldiran, soyan, belki de olduren bu musrikleri engellemek, yada kendini ve malini savunmak icin 4 ay bekleniyor, sonra da namaz kilip zekat verince hersey affediliyor, butun yaptiklari hirsizliklar, canilikler yok sayiliyor? Olenin, mali calinanin ne gunahi vardi? Adalet midir bu? Anlasma bence zaten sadece zekat, fitre, vergi gibi ekonomik yaptirimlardan ibaretti. Anlasmaya uyup vergisini zekatini verenler musrik de olsalar anlasma zamani bitene kadar dokunulmamasi emredilmis. Boylesi daha mantikli bir aciklama oluyor. Aksi takdirde bu ayet; bugun adi yolsuzluklara, hirsizliklara, rusvete karismis olan devlet adamlarinin sadece namaz kildi, zekat verdi diye "musluman" sayilip butun yaptiklarina goz kapatmayi ve affedilmelerini mesru kilar ki Allahin bunu tasvip ettigine inanmiyorum. Icinde mantik yok. Gerci uygulama da boyle ama...:KK34:
Bakin, konuyu buraya ben getirmedim gene, siz getirdiniz ithamlarinizla, yazdiklarim da hepinize cevap mahiyetindedir. Ben buna cevap beklemiyorum, yazdiklarim cok acik ve net, sizin cevaplarinizi da zaten az cok tahmin edebiliyorum, uzatmaya gerek yok. Herkes istedigine inanmakta ozgur, ne ben sizin inancinizi etkileyebilirim, ne de siz beni ortada yazili bir metin varken ikna edebilirsiniz. Onun icin bosverin...

insanlar istediğine inanabilir ya da inanmayabilir. Herkesin özgür iradesine bırakılmıştır.

Deistlerin basi kel mi. :KK1: Madem dinsizleri(bu kelimeyi kullanmalarini cok ucuk buldum) de kapsiyor, bu dernege daha degisik bir isim konulabilirdi. :KK55:

Son düzenleme:
bencede kım neye ınanamak veya ınanmamak ıstıyorsa kendı karırı ozgur herkez kendınden sorumlu dernek gercekten onlar acısındanbırcok anlamda ıyı oldu danısma ıcınde olurlar bırbırlerıyle paylasıp dertlesırler aylelerını bile acıklayamayan ınsanlar var vefat ettıklerınde aylesis sunnı oldugu ıcın camıde cenaze namazı kılınıyor kuran okunarak devnedılıyor veya ailesi alevı oldugu ıcın cem evınde dualarla okunarak ugurlanıyor veya ailesı hırıstıyan oldugu ıcın kılısede ayinle dualarla devnedılıyor bence bu hem olen ınsana yapılmıs bı saygısızlıktır hemde ıcçlerınde ibadethanelere ALLAHA peygamberlere ve kutsal kıtaplara hakeret ve kufur edenler ıcınde ıbadethanelere ve okunan kuranı kerıme duvalara saygısızlık ve ve ben bunu hıc anlayamam kısı ınanamaz kabul etmez vefat ettıklerınde hiç ıstemedıgı sekılde camıde cem evınde kılısede dualarla ugurlanıyor cok anlamsız dernek sayesınde vefat ettıklerınde aylelerının durumu ogrenmesı ve ona gore davranması cok ıyı olucaktır onlar acısından...

bencede kım neye ınanamak veya ınanmamak ıstıyorsa kendı karırı ozgur herkez kendınden sorumlu dernek gercekten onlar acısındanbırcok anlamda ıyı oldu danısma ıcınde olurlar bırbırlerıyle paylasıp dertlesırler aylelerını bile acıklayamayan ınsanlar var vefat ettıklerınde aylesis sunnı oldugu ıcın camıde cenaze namazı kılınıyor kuran okunarak devnedılıyor veya ailesi alevı oldugu ıcın cem evınde dualarla okunarak ugurlanıyor veya ailesı hırıstıyan oldugu ıcın kılısede ayinle dualarla devnedılıyor bence bu hem olen ınsana yapılmıs bı saygısızlıktır hemde ıcçlerınde ibadethanelere ALLAHA peygamberlere ve kutsal kıtaplara hakeret ve kufur edenler ıcınde ıbadethanelere ve okunan kuranı kerıme duvalara saygısızlık ve ve ben bunu hıc anlayamam kısı ınanamaz kabul etmez vefat ettıklerınde hiç ıstemedıgı sekılde camıde cem evınde kılısede dualarla ugurlanıyor cok anlamsız dernek sayesınde vefat ettıklerınde aylelerının durumu ogrenmesı ve ona gore davranması cok ıyı olucaktır onlar acısından...

aynı şekilde düşünüyorum..

Ben yokken sik sik adimin gectigini goruyorum. Kiminiz "tartisilamaz" denilen konularda tartistigim icin desteklemis sagolsunlar, kiminiz de tartismami "saygisizlik, hakaret" olarak algiliyor anladigim kadariyla. Ben konu beni nereye getirirse orayi tartisirim. Diger konuda biri bana soylediklerine kefil olarak Kuran'i getirmese idi ben de onda da celiskiler oldugunu soylemek ve neden boyle dusundugumu aciklamak zorunda kalmazdim. Celiskilerden biri de Kuran'in hem "oldur" hem de "oldurme" demesi idi. Konu malum ayete gittiginde de hic kimse bana mantikli bir aciklama yapamadi. Icinde mantik olmayan hic birseye inanmiyorum. Inanmadigim, ikna olmadigim icin de bazilarindan tepki aldim. Neden inanmadigimi da yazayim, onundeki arkasindaki ayete bakarsan anlam degisir, indigi zamanin sartlarina bakarsan anlam degisir dediler. Hic bir olay, hic bir zaman "oldur" lafinin anlamini degistirmeye yetmez. Biri cikip "Hacca gidenlere saldirarak antlasmayi bozanlar icin soylendi" dedi. "Insanlar kendini savunsun diye oldursun diyor" dedi. Diyelim ki gercek bu, peki neden anlasmayi bozup saldiran, soyan, belki de olduren bu musrikleri engellemek, yada kendini ve malini savunmak icin 4 ay bekleniyor, sonra da namaz kilip zekat verince hersey affediliyor, butun yaptiklari hirsizliklar, canilikler yok sayiliyor? Olenin, mali calinanin ne gunahi vardi? Adalet midir bu? Anlasma bence zaten sadece zekat, fitre, vergi gibi ekonomik yaptirimlardan ibaretti. Anlasmaya uyup vergisini zekatini verenler musrik de olsalar anlasma zamani bitene kadar dokunulmamasi emredilmis. Boylesi daha mantikli bir aciklama oluyor. Aksi takdirde bu ayet; bugun adi yolsuzluklara, hirsizliklara, rusvete karismis olan devlet adamlarinin sadece namaz kildi, zekat verdi diye "musluman" sayilip butun yaptiklarina goz kapatmayi ve affedilmelerini mesru kilar ki Allahin bunu tasvip ettigine inanmiyorum. Icinde mantik yok. Gerci uygulama da boyle ama...:KK34:
Bakin, konuyu buraya ben getirmedim gene, siz getirdiniz ithamlarinizla, yazdiklarim da hepinize cevap mahiyetindedir. Ben buna cevap beklemiyorum, yazdiklarim cok acik ve net, sizin cevaplarinizi da zaten az cok tahmin edebiliyorum, uzatmaya gerek yok. Herkes istedigine inanmakta ozgur, ne ben sizin inancinizi etkileyebilirim, ne de siz beni ortada yazili bir metin varken ikna edebilirsiniz. Onun icin bosverin...
ikna etme olayını geçtik zaten onedenle konu bayağı saptı,ataistler inanalara ,inananlar ataistlere saygı duysun yeter değilmi..

X