Arzuhalim336 'nın Diyet Günlüğü..

Arzuhalim336

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2010
388
0
Merhabalar..bu başlıkta kilo verme sürecimi paylaşıcam.ne yediğimi,içtiğimi sporumu kısacası ne yapıyorsam yazıcam..ne yaşıyorsam bu günlüğümde paylaşıcam..

hikayeme gelirsek ben hayatımda hiç zayıf bir kız olmadım aslında onun peşindeyim..en çok 96 kiloya çıktım daha sonra indim yavaş yavaş ama aç da kaldım çok az da yedim hatalar yaptım..78,5 kilodan sonra da sağlıklı beslenmeyi ve hayatıma sporu da katarak 64 kiloya kadar düştüm.maalesef bundan sonrası kötü 64 kilodan 70 lere çıktım.kötü zamanlar yaşadım.kilo verme konusunu içselleştirmeyi başaramadığımı düşünüyorum.elbette o kadar kilo verdikten sonra güzel duygular yaşayıp daha sonra kötü zamanlar geçirip kilo alınca çok demorilize oluyor insan.herşeye yeniden başlamak istiyorum.şu an regl dönemindeyim kilomda değişiklik olabilir ama sabah tartılıp kilomu da yazıcam.yeni çizelgemi de oluşturucam.aslında işim çok zor değil sabır ve istikrar istiyor sadece.32 kilo vermiş bir insanım ben.bunu bazen unutabiliyorum sanırım...
ayrıca özel bir hastanede diyetisyene gidiyorum.ilk defa gittim 1300 kalorilik diyet listesi verdi onu bu zamana kadar tam uygulayamadım adapte olamadım onu uygulayacağım.her ay kontrole gidicem..spor salonuna gidiyorum.orda da kardiyo-aletler ve pilates şeklinde gidicem eskisi gibi..

bu zayıflama sürecinde psikolojinin çok çok önemli olduğunu düşünüyorum.ben orda hata yaptım kendimi çok kastım fayda görüyorken aslında zarar veriyormuşum kendime..hatalarımı gördüm ve onlardan ders çıkararak yeni bir başlangıç yapmak istiyorum..önümde bir sene gibi geniş bir zaman var bu süre içinde hem 57-56 kilolara düşüp o kiloyu da korumak ve pilatesi de hiç bırakmamak istiyorum.keza vücudumun şekillenmeye ve toparlanmaya o kadar ihtiyacı var ki...umarım hedefime hayalini kurduğum fiziki görüntüye sahip olurum...yarından itibaren hergün paylaşımlarda bulunmaya gayret edicem..değişiklikleri de paylaşırım...

bir arkadaşım sen güzel bir kızsın ama bunu göstermeyi bilmiyorsun demişti..bir arkadaşım daha potansiyelin var ama kullanmıyorsun demişti..bu iki cümleyi hiç unutmucam hem kilo verip hem güzelleşicem..kendimi baştan yaratıcam...yenilenicem ellerimle...

Son düzenleme:
canım merhaba.. insanın hayatında ki iniş - çıkışlar ne yazık ki bazen olumsuzluklara sürüklüyor. ben bile bazen sinirlendiğimde bişeyler tıkıştırırken yakalıyorum kendimi , sonra kızıyorum kendime :KK53: sen azimlisin ben her koşulda başaracağını hedefine ulaşacağını biliyorum. ama günde 1 saatten fazla spor yapma olur mu .. biliyosun bizim topiğimizde bundan sık sık bahsederdik ve sen spor yapmayı çok seviyorsun... dilerim herşey gönlünce olsun .. zamanla hayatında herşey düzelecek yoluna girecek :KK34: sevgiler..

canım merhaba.. insanın hayatında ki iniş - çıkışlar ne yazık ki bazen olumsuzluklara sürüklüyor. ben bile bazen sinirlendiğimde bişeyler tıkıştırırken yakalıyorum kendimi , sonra kızıyorum kendime :KK53: sen azimlisin ben her koşulda başaracağını hedefine ulaşacağını biliyorum. ama günde 1 saatten fazla spor yapma olur mu .. biliyosun bizim topiğimizde bundan sık sık bahsederdik ve sen spor yapmayı çok seviyorsun... dilerim herşey gönlünce olsun .. zamanla hayatında herşey düzelecek yoluna girecek :KK34: sevgiler..

canım benim üzülme .. zaman herşeyin ilacı , hayatında dilerim herşey istediğin şekilde yoluna girsin.. görüşmek dileğiyle.. :KK54:

merhaba canım.toplu cevap yazayım dedim.desteğin iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.her insanın maalesef öyle anları oluyor.robot değiliz neticede.kesinlikle büyük konuşmamak gerek bu hayatta.spor konusunda ise 2 saat yapmayı düşünüyorum. :KK66: ama bunun içinde pilates olduğunu için böyle. pilatesi haftanın 6 günü yapıcam 1 gün dinlenme günüm olacak o gün spor yapmıcam.pilates de ise hergün aynı kas grubunu çalıştıramayacağımdan sorun yaşamayacağımı tahmin ediyorum.biraz sordum ettim hergün 1 saat zararlı değilmiş.hatırlattığın için sağol o zamanlarda çok abartıyordum gerçekten halbuki 1 saatte 5 saatte çalışsan vücudun yakacağı yağ belli imiş.işte yaptıkça yapasım geliyordu neyse sağolasın..dilerim sende uzun süre korursun bu formunu :KK66: görüşmek üzere =) bu karakterlerde çıkmıyor niyeyse :S klavyeden kullandım :)

sanırım düzeldi şimdi :44:

çizelgemi de değiştirdim.bu sabah tartılacaktım fakat ödem var vücudumda kesin normalden fazla çıkıcam.72 olarak belirledim sanırım bunun üstü de değildir.en çok 56 ya düşerim.57-58 bile çok iyi olabilir benim için.evdeki tartıyı gözümün önüne gelmeyecek biryere kaldırdım.her ay diyetisyene kontrole gittiğimde öğrenicem kilomu.zaten çıktı veriyor bana onu da burda paylaşırım.inşallah düzenli pilateste yapıcam bu bir yıl boyum 1.67. 3 cm uzar mıyım acaba 1.70 olmayı isterim :KK58:

diyet listemi paylaşmak istiyorum.okuyup da faydalanan arkadaşlar çıkar belki.

1300 kalorilik diyet

Öğün Saatleri :
Sabah : 07:30 – 08:30
Ara Öğün: 10:00 – 10:30
Öğle : 12:00 – 13:00
Ara : 15:30 – 16:00
Akşam : 18:30 – 19:30
Ara : 21:00 – 21:30

kurallar :

Konserveden ve kuru meyvelerden kaçınınız.
Dileğiniz kadar bitki çayı içiniz ancak kahveyi 2 fincandan fazla içmeyiniz.
Sebze yemeklerine 2 yemek kaşığı yağ koyunuz öğlen salatalarınıza 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve keten tohumu koyunuz.
Verilen öğündeki yiyeceği aynı besin grubundan başka bir yiyecekle ( örn.taze fasulyeyi pırasa ile yada köfteyi bonfile)değiştirebilirsiniz.
Bir önceki öğünde fazla yeseniz bile asla bir sonraki öğünü atlamayınız
Gün boyunca ekstradan dileğinizce domates salatalık yiyebilirsiniz.
Listede 2 yemek kaşığı makarna ve ya pilav yerine 1 dilim ekmek yenilebilir.
Listedeki yemeği bulamadığınız yada bulamayacağınız takdirde önünüze gelen yemeğin % 30 daha az yiyiniz.
Gittiğiniz ortam yemek yemeğe müsait değilse kendinize 2 esmer ekmek arası sandviç hazırlayarak götürünüz.
Hergün 7-9 bardak su içiniz.

1.gün

Bitki çayı
2 kk beyaz peynir
3 adet zeytin
Domates
Salatalık
1 dilim esmer ekmek

1 porsiyon meyve

4 yemek kaşığı sebze yemeği
1 kase çorba
Salata
1 kase yoğurt

1 porsiyon meyve

4 yk.sebze yemeği
2 y.k makarna yada 1 dilim ekmek
Salata
1 kase yoğurt

1 bardak tarçınlı süt
1 porsiyon meyve

2.gün

1 bardak portakal suyu
1 adet yağsız tost
Domates
salatalık

2 adet galeta

4 y.k kuru fasulye
Yoğurt
salata
2 y.k pilav yada 1 dilim ekmek

1 adet meyve

Balık serbest
1 dilim esmer ekmek
Salata

1 su bardağı süt
1 adet elma

3.gün

Bitki çayı
1 kk beyaz peynir
1 dilim esmer ekmek
Domates
Salatalık

1 porsiyon meyve

4 yk. Zeytinyağlı sebze yemeği
Cacık
1 dilim esmer ekmek

6 adet fındık veya 3 ceviz

Közleme patlıcan
Yoğurt
2 y.k pilav yada 1 dilim ekmek
Salata

½ bardak tarçınlı süt
1 porsiyon meyve

4.gün

Bitki çayı
1 adet yumurta ile menemen
1 dilim esmer ekmek

1 porsiyon meyve

4 yemek kaşığı taze fasulye
Yağsız salata
2 dilim ekmek
Cacık

4 adet diyet bisküvi

4 yemek kaşığı sebze yemeği
1 dilim ekmek
Salata
1 kase yoğurt

½ bardak tarçınlı süt
Meyve

5.gün

Bitki çayı
Beyaz peynir
2 dilim esmer ekmek
Maydonoz marul

1 porsiyon meyve

1 kase çorba
3 adet köfte
Salata
1 dilim esmer ekmek

1 adet poğaça

4 yemek kaşığı kıymalı kabak
1 dilim esmer ekmek
Salata
Yoğurt

½ bardak tarçınlı süt
1 porsiyon meyve

6.gün

Yulaf ezmesi
1 su bardağı süt
Tarçın meyve

1 porsiyon meyve
4 y.k sebze yemeği
1 su bardağı yoğurt
Salata
1 dilim esmer ekmek

½ simit
1 kk beyaz peynir

1 kase çorba
1 adet tavuk göğsü
Yağsız salata
Yoğurt
1 dilim esmer ekmek

1 bardak tarçınlı süt

7.gün

Bitki çayı
1 haşlama yumurta
4 adet siyah zeytin
2 dilim esmer ekmek
Domates
Salatalık

2 adet galeta

1 tabak yağsız makarna (domates soslu)
Yağsız salata

2 adet galeta
1 tabak taze fasulye
Cacık
1 dilim esmer ekmek

½ bardak tarçınlı süt
1 porsiyon meyve

bu da vücut kompozisyon analizim... 28 temmuzda gitmiştim.

boy:167
kilo : 69.8
BMI:25.0
Yağ : % 23.5
Metabolizma yaşı : 17
BMR / Kilo : 23

BMR Bazal metabolizma hızı : 1608 kcal – 6732 kj
Aktivite kal. 195.25 toplam : 1803.16

WHR bel kalça oranı : 0.806 normal değerler : (0.70 – 0.80)
BMI 25.00 Vücut kütle indeksi
Sıvı ağırlığı : 37.90 sıvı oranı : % 54.30
Normal ( % 50 - % 61 )
Yağ ağırlığı (kg) 16.40 yağ oranı : % 23.50
Normal : ( % 18 - % 26 )

Hedef kilo kontrolü :
Vücut kitle indeksi : 25.00
İdeal kilo : 61.40
Obezite derecesi : 13.70 %

Referans analizi

Bölüm : değer ideal değerler
Yağsız kütle : 53.4 kg % 76.50 %74 - % 82
Mineral miktarı : 3.90 kg % 5.58 % 5.40 - % 6.00
Protein miktarı : 11.60kg % 16.62 %14.00 - % 15.50
İç yağlanma : 1 (1-13)
Beden yoğunluğu : 1.044 1.038 – 1.057

Kütlesel analiz :

Bölüm: değerler :
Yumuşak kas dokusu (kg) : 49.50
Kemik mineralleri ağırlığı (kg) 2.70
İskeletsel kaslar(kg) 30.22
Hücre dışı sıvı (kg) 15.34
Hücre içi sıvı (kg) 22.56
Hücre kütlesi (kg) 35.36

28.07.2011
Kilo : 69.800
Yağ : 16.400
Kas : 50.700
Sıvı kg : 37.900
Yağ dışı kg : 53.4
Yağ oranı : 23.50

(geldikten sonra 60-69 topiğindeki mesajımı da aktarayım,hatırlamış da olayım..)

söylediklerine gelince ölçünün öneminden bahsetti.avuç içimiz bizim ölçümüzmüş.her yediğimi içtiğimi daha da sorgulayacakmışım.ayrıca ben bi ara yo yo sendromuna girmişim işte kilo verirken verdiğim kilolardan aldım ya.bi 7 kilo kadar. bana yasak kısıtlama koymadı hiç ben onları yapmıyorum dedi ileriki zamanlarda oluyormuş tabi de ya benim geçmişimi bildiğinden birazda biliyorum az çok ona.birdahaki gittiğimde klavuz verecekmiş bana.her zaman kepek ekmeği yemememi söyledi.bir hafta çavdar bir hafta ruşeymli gibi.ekmeksiz kesinlikle sağlıklı kilo verilmez dedi.çikolatadan mümkün olduğunca uzak durmamı söyledi çok canım çekerse bir kare çikolatayı damağıma yappıştıracakmışım.tarçın çok önemli dedi sütler mutlaka tarçınla içilecekmiş.patatesi de önermedi nişasta var içinde zaten ben patates yemiyordum.salatalara 1 tk zeytinyağı koyacakmışım suda eriyen vitaminler için.sebze yemekleri susuz hep.her öğünde salata ve yoğurt yada ayran şart dedi her öğünde her besin grubundan almak lazımmış.aklıma gelen bunlar zaten çoğumuzun genel olarak bildiği şeyler ama bir hatırlatma olsun

en önemlisi her zaman buzdolabına astığın listeyle yaşanmaz dedi mutlaka normal beslenmeye geçeceksin dedi.ömür boyu bu listelerle yaşanmaz dedi. mesela ben hiç dışarda yemek yemiyordum.hem sağlıksız diye hem bana uygun birşey yok diye dışarda ızgara köfte,salata ayran tercih edebilirsin dedi.

benim tamamen spora ihtiyacım varmış. zaten bel ve karın bölgeme baktı anladı durumu.heryere yürüyerek git dedi zaten öyle yapıyorum bol oksijenli havada yürümemi tavsiye etti spor salonuna pek sıcak bakmıyor ama spor salonu da bence disipline olmanızı sağlıyor.tabi ordaki aletler falanda önemli.hem spor salonuna devam edip hemde açık havada yürümeye çalışıcam bol bol spor yaparken kendini yorma dedi.pilatesi önerdi.onun önerdiği 2 hafta bir ilk ay sonra her ay gelmemmiş.ama ben maddi durumu deyince ayda 1 gel sen dedi öyle yapıcam.her ay bakıcak yağdan mı gitti kastan mı gitti değerlerime iyi dedi ödemim yokmuş su oranım iyimiş iyi su içmeye devam et dedi.yağ oranım 23.50 ben 26 çıkar diye tahmin ediyordum ona şaşırdım yağ oranın iyi dedi ama tabi kilo vermem ve yağ oranının minumuma inmesi gerekiyor..
inşallah 20 lere düşürücem.kas yoğunluğumu da arttıracakmışız biraz.kilomu da ilk etapta 59 istiyorum sonra 57 ye kadar düşerim eğer aynadaki görüntüm daha iyi olacak ise..
daha yaşım çok genç ilerde sıkıntı çekmemek için şimdi elimden geleni yapıp dişimi de sıkıp hedefime ulaşmak istiyorum...

diyetisyene bir sonraki gidişim ekim başı olacak.yani önümde 40 gün gibi bir süre var..

bugün pazar alışverişi yaptım.bol sebze yeşillik ve meyve aldım.yarından itibaren ayrıntılı rapor yazarım.bugün yediklerime dikkat ettim spor belki yaparım ağrım var biraz o geçerse..yarına daha iyi olacağımı umuyorum.sınava hazırlanıyorum çok vaktim olmadığı için hergün toptan yazmaya çalışıcam mesela geceleri yatmadan yazarım hep..moralimde yerine geldi başaracağıma inanıyorum..:21:

Son düzenleme:
Günaydın günlük :KK1: dün akşamüzeri dışarda 1 saati geçik tempolu yürüdüm markete de girdim gerçi geceye doğru da 40 dk falan dışarda dolaşmaya çıktık narin narin yürüdüm.ama temiz hava bol oksijen çok iyi geldi.kar kardır günü yürüyüş yaparak tamamladım.
bugün erken kalkamadım yarın daha erken saatlerde ayakta olmalıyım.bu sabah tartıldım.72 nin üzerinde de olsam bilmek istedim gerçi ödem var ama olsun.tartı tam 72 gösterdi.bakalım 40 45 gün sonra ne çıkıcak.
çizelgem doğru yani vermem gereken 16 kilo var.:KK23: bakalım hayırlısı ile vericez inş.kaç ay sürer bilmiyorum da tartıda 50 lili rakamları görmek çok hoş olacak :KK61:

kahvaltımı yaptım 9 buçukta bugün öğün saatleri uymayacak biraz.

1 kupa bitki çayı (ayvalı ıhlamur)
2 küçük domates
2 küçük badem salatalık
2 kkl light beyaz peynir
1 büyük dilim çavdar ekmeği
3 siyah zeytin

ara öğünde 1 porsiyon meyvem var gece devamını yazarım.bugün sporda sıkılaşma günüm.pilateste de karın günüm.ayrıntılı yazarım hazrlanıp çıkayım şimdi :KK3:

Son düzenleme:
:KK3:

dün neler yaptıklarımı yazayım..

öğlen yemeğim
soğuk sandviç ve ayran
iki buçuğu geçiyordu midem kazınıyodu ondan önce yarım paket diyet bisküvi yedim..mecburen yedim normalde diyet bisküviyi haftada bir ara öğünde yemeliyim....
ara öğünde bir elma yedim
akşam yemeğim etli patlıcan yemeği 4 yk,1 kase yarım yağlı yoğurt,1 büyük dilim çavdar ekmeği,domates salatalık biber
gece ara öğünde bir armut bir şeftali

dün koşturmacılı bir gündü yoğundum salona gidemedim ama tüm gün oldukça hareketliydim dışarda çok yürüdüm 2 saatten fazla..muayyen günüm bitmek üzere 1 bitter sticks yedim yakmışımdır onu da..pilates yapamadım eve gelince bacağımda ağrı oldu zorlamak istemedim..

bugün ise ;

07 30 gibi iki dilim çavdar ekmeğin arasına sandviç yaptım domates salatalık peynir çok acıkmışım hemen yedim.. yanında birşey içmedim..
ara öğünde elma yedim..öğlen yemeğimde şöyle..

4 y.k kuru fasulye , yoğurt , salata ,1 dilim ekmek

listeye elden geldiğince uymaya çalışıyorum bu ağustos çıkana kadar alışma evresi olacak artık..önemli olan inanmam ve vazgeçmemem zaten...
devamını sporumu gece yazarım :KK3:

Son düzenleme:
iki üç gündür yazamadım..beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum arada kaçırıyorum hala..erken kalkmakta sorun yaşıyorum uyku düzenim çok bozuldu toparlamam lazım..sporu yazayım sadece salı sağ bacağım ağrıyordu spor yapmadım çarşamba açık havada yürüdüm,salonda 40 dk band,20 dk eliptik yaptım.ip atladım.dün ise açık havada çok yürüdüm gezdim dolaştım..bugün pilates egzersiz multi set aldım.içinde pilates topu,pompası.pilates egzersiz minderi,pilates bandı , atlama ipi , 1 kg luk iki dambıl , twister bel inceltme diski ve çiftli el yayı var. 95 liralık bu seti 59 liraya aldım indirimde son 5 gündü.. pilateste ilerlemeyi düşünüyorum.bugün mağazaları dolaştım..bir elbise gördüm çok indirimdeydi 20 liraya düşmüş kırmızı yazlık bir elbise small bedenine girmeyi ve bana çok yakışmasını isterdim elime alıp öyle baktım.. maalesef bu kilo verme sürecinde dayanıp yeni kıyafetler almıcam kendime..beğendiğim kıyafetleri param olmasına rağmen alamamak beni biraz üzdü sanırım..alıp koysam giyim tarzımı da yenilicem yeni bedenimde nasıl giyinmeliyim bana neler yakışır onları araştırıcam..sanırım çok sabretmem gereken şey var bu süreçte......
yarın spor salonuna gidicem..sabahtan akşama kadar dışarda olucam hareketli birgün olacak..yarın devam ederim..:KK3:

merhaba günlük.en son bir ay önce yazmışım.işler daha da kötüleşti..kötü bir dönem geçirdim.battıkça battım kilo konusunda..tıka basa yedim..sinirimi yiyeceklerden çıkardım.spor yapmadım..çok saldım kendimi kime yaptım kendime yaptım.inancım yerle bir oldu..bu sabah tartıya çıktığımda 75 i gösteriyordu.64 den bu kiloya nasıl çıktım anlamadım.11 kilo geri almışım.:KK53: neyse daha çok yazarım ama herşeye sil baştan yapma kararı bugün.hedefimi daha da arttırdım 54 istiyorum.bakalım görücez..diyetisyene gitmiştim bi on gün önce o zaman 72 idim.ne yapmışın sen kendine dedi 5 kg yağ almışım vücudumdaki kasım azalmış suyum azalmış yani durum kötü vahim demişti..bakalım ona da bir iki ay sonra gidicem..her ay gidemem herhalde maddiyattan ötürü.gerçi her haftada gitsen diyetisyen on saatte konuşsa sana sen birşey yapmadıktan sonra boş... şu a tabi üzgünüm ama moral ve motivasyonumun iyi olması yararıma..herşey benim elimde hergün 32 kilo verdiğimi kendimi hatırlatıcam tekrar...başarıda başarısızlıkta benim bu zayıflama yolculuğum çok sancılı geçiyor belki sonunda da zafere ulaşıcam bunu biliyorum....

umarım bu kez burayı bırakmam...haydi herşeye yeniden başlayalım........ :KK34:

sabah kahvaltım 10 da.:KK56:

2 dilim kepek ekmeği
2 kk tuzsuz,yağsız beyaz peynir
1 domates
4 light siyah zeytin
1 fincan açık şekersiz çay

bugün hafif beslenicem..dün akşam saçma sapan ve çok yemiştim..alışverişte yaparım bugün..yine gelirim :
3:

canım bir ayda 11 kilo nasıl aldın yaa :KK53::KK53::KK53: ama neyse hayatı diyet olan bi insan olarak söylüyorum bu kadar kısa zamanda alınan kilo kısacık zamanda da gidiveriyo. yerleşmediği için. önemli olan o kiloları yerleşmeden vermek. sen de hemencecik verirsin inşallah. kolay gelsin. Allah sabır versin.

canım bir ayda 11 kilo nasıl aldın yaa :KK53::KK53::KK53: ama neyse hayatı diyet olan bi insan olarak söylüyorum bu kadar kısa zamanda alınan kilo kısacık zamanda da gidiveriyo. yerleşmediği için. önemli olan o kiloları yerleşmeden vermek. sen de hemencecik verirsin inşallah. kolay gelsin. Allah sabır versin.

merhaba :) bir ayda almadım mayıs başında 64 idim 5 ay gibi bi sürede yavaş yavaş geldi kilolar gerisin geriye.yani bende yerleşti artık..uğraşıcaz artık napalım dipteyiz ama daha kötülerini de gördüm ben 96 yı gördüğümde oldu tartıda..teşekkür ederim size de sabır diliyorum.kolay gelsin.:KK34:

merhaba :) bir ayda almadım mayıs başında 64 idim 5 ay gibi bi sürede yavaş yavaş geldi kilolar gerisin geriye.yani bende yerleşti artık..uğraşıcaz artık napalım dipteyiz ama daha kötülerini de gördüm ben 96 yı gördüğümde oldu tartıda..teşekkür ederim size de sabır diliyorum.kolay gelsin.:KK34:

sağol canım ben de hamilelikte 88 kilo oldum. ilk zamanlar çabucak gitti kilolar şimdi biraz zorlanıyorum. veririz inşallah benim de hedefim 55.

sağol canım ben de hamilelikte 88 kilo oldum. ilk zamanlar çabucak gitti kilolar şimdi biraz zorlanıyorum. veririz inşallah benim de hedefim 55.

İlk zamanlarda çabuk gidiyor sonradan kilo verme hızı düşüyor.azmetmek ve çok sabretmek gerek..inşallah hedeflerimize ulaşıp emeklerimizin karşılığını alırız...

Dün yazamadım.öğünlerde dikkat ettim öğlen brokoli salatası tavuk sote domates salatalık 2 dilim kepek ekmeği yedim.akşam ise kırmızı biber salatası,bir katı yumurta domates salatalık peynir zeytin yani kahvaltı yaptım canım yemek pişirip yemek istemedi..dün alışveriş yaptım sağlıklı güzel yiyecekler aldım..temizlikte yaptım..yürüyüşe çıkacak takatim kalmamıştı kendimi yormayım dedim yürüyüş yapmadım.

Bugün ise biraz geç kalktım uyuyakalmışım..

saat 10 da kahvaltım ;

1 kupa kuşburnu çayı
1 büyük dilim ruşeymli ekmek
2 kk yağsız ve tuzsuz beyaz peynir
3 tane siyah zeytin
domates
salatalık
havuç
biber

bugün öğünlerimde sebze var.yanlarına güzel salatalar yapıcam.burada paylaştığım 1300 kalorilik listeyi uyguluyorum.diyetisyene kontrle ne zaman giderim bilmiyorum en az 1,5 ay geçmesi gerekli ama gittiğimde olumlu yönde gelişmeler görmek istiyorum...bugün ayrıca salonuna gidicem..yine gelirim..

dünkü raporu vereyim..

ara öğünde 1 armut

öğlen yemeği
4 yk zeytinyağlı pırasa
yoğurtlu kabak salatası
domates salatalık
1 dilim ruşeymli ekmek

ara öğün
1 büyük kırmızı elma

akşam yemeği
kabak yemeği
yoğurtlu semizotu salatası
çoban salata
1 dilim ruşeymli ekmek

gece ara öğün
2 taze incir
1 şeftali

1 bardak tarçınlı süt

sporum ise 30 dk açık havada yürüyüş,salonda 30 dk band,10 dk eliptik .3x50 ip atlama..

bugün ;

9 da kahvaltımı yaptım hergün daha erken yapmaya çalışıcam kahvaltımı..
2 dilim kızarmış ruşeymli ekmek
1 kk yağsız tuzsuz b.peynir
domates
2 salatalık
havuç
açık şekersiz siyah çay

ara öğünde şöyle olacak,
2 kepekli galeta yanında yeşil çay

devamını yazarım..bugün salonda aletlerde çalışıcam..yine gelirim..

bugünün devamı.....

öğlen yemeğim

1 kase az yağlı yoğurt
2,5 yk bulgur pilavı
4 yk pırasa yemeği(susuz)
domates salatalık biber

ara öğün
bir büyük kırmızı elma

akşam yemeğim
balık vardı listede ama o yetişmedi yarın öğlene yiyecem..bende kahvaltı tarzı yaptım..

1 yumurta ile domates sosla menemen
2 büyük domates
2 salatalık
2 kk tuzsuz yağsız peynir
3 siyah zeytin
2,5 dilim kepekli ekmek
1 kupa ayvalı ıhlamur

spor ise dışarda 40 dk yürüyüş
spor salonunda
25 dk koşu bandı
20 dk eliptik
35 dk aletler bel bölgesi hariç onu yarına bıraktım..yarın sabah gidip derse giricem..

gece ara öğünde 1 meyve 1 bardak tarçınlı süt
suyu 3 litre içmem lazım.bugün 2,5 a tamamlıcam..sporsa 1 litre içtim..

canım sana tavsiyem her acıktığında ve canın yasak bişiler yemek istediğinde spor yap 5 dakika bile olsa..yürü ya da dumble ile hrreket yap..inan çok faydasını göreceksin

canım sana tavsiyem her acıktığında ve canın yasak bişiler yemek istediğinde spor yap 5 dakika bile olsa..yürü ya da dumble ile hrreket yap..inan çok faydasını göreceksin

bunu denememiştim.çok teşekkürler tavsiye ve ilgine.deneyeceğim..şu an canım istemiyor ama acıkma durumu oluyordu.

bugünü yazayım..

kahvaltım ;

1 kk beyaz peynir
domates
salatalık
havuç
1 dilim ruşeymli ekmek
1 siyah zeytin

ara öğün
1 yeşil elma

öğlen yemeğim

bir orta boy palamut fırında yağsız
bir tabak çoban salata içine beyaz peynir doğradım
1 dilim ruşeymli ekmek

ara öğün
5 fındık
1 ceviz
biraz üzüm iki erik

45 dk ders vardı bugün karın çalıştık.
25 dk band hızlı tempoda yürüdüm..eliptik yapmadım bugün bozuk zaten..
bel için egzersizler yaptım..3x50 ip atlama
akşam üzeri de yarım saat dışarda yürüdüm alışverişe gittim..

akşam yemeğim
yemek sorunu yaşadım 6 tane lahana sarması ana yemeğim oldu biraz çorba içtim
iki dilim kepekli ekmek
bir kase sarımsaklı yoğurtlu semizotu
çoban salata

akşam birazcık fazla kaçtı gibi daha dikkat edicem ana öğünlere...

gece ara öğünde ise nerdeyse iki elmaya eşit kocamannn bir elma yanında az yağlı bir bardak süt içtim bu kez tarçınsız içtim..

yeşil çay içtim..yatana kadarda 3 litre su içmiş olurum..birde haftanın3-4 günü sade maden suyu içiyorum onu yazmamışım..

bugünlük böyle artık 2 hafta sabahları derse gidicem spor salonuna sporumu sabah yapıcam..

X