AS(ankilozan spondilit) ve RA(ramatoid artrit ) hastaları beraber iyileselim ....

bende sedim bakilmamisti ilk hastaligim nuksettiginde bu kadar detay bilmiyordum ...

anlatimlarimla deneyimli bilgili bir doktormus ki daha mr oncesinde tahmin yurutmustu

mr da kalca kemiklerinde cikan iltihapla konuldu teshisim

gecen yıl romatoloji poliklinigine basladim

kortizon degil ilk tedavi sekli ilk e... ile basliyor romatologlar ..he bazi doktorlar iltihapli romatizma da iltihap giderici agri kesici formundaki ilaclari veriyorlar ..bir cok cesidi var

tabi sizin durumunuzda onemli ...her doktorun yaklasimi farkli tedavi diye bisey yok

burda bende tedaviye devam ediyorum yazmis olabilirim lafın gelisi

iltihapli romatizma hastaliklarinda sadece agri kesiciler ve vucudu rahatlatacak antiinflumatuar ilaclar var bilginize

ben 10-11 yildir ankilozan spomdilit hastasiyim sizin anlattiklarinizin cogu bende de mevcut omurgamda kist yok sadece...

ama kamburluk baslangicim var malesef

anti tnf denen ilac grubunu da denedim beni daha kotu etti

ama anti tnf kullanarak yilarca vucudu deforme olmamis mutlu mesut yasayanlarda var ...

iltihapli romatizma daki doktor sureci tamamen sanş isi bence ve bunye de şans ayni sekilde ...
Çok teşekkürler cevabınız için. Bende de omurga eğriliği başlamış. Gelecek hafta sonuçlarla beraber tekrar gideceğim doktora. Bazı sonuçlar geç çıkacak ama yine de gel dedi. Benden şöyle bir karar bekliyor: emzirmeye devam edecek miyim yoksa bırakacak mıyım? Emzirmezsen tedaviye başlayıp bitireceğiz gibi bir şey dedi ama tam anlamadım: )
Oğlum 1 yaşında. Zaten az emiyor, bırakabilirim aslında ama zamanla o istediği zaman bırakmayı tercih ederdim normalde. Bir taraftan sabah beşğinden almakta zorlanıyorum tutuk uyandığım için ve bir an önce iyileşmek istiyorum.. Kucağımda ağrıdan tutamadığım günler oldu, eşim işinden izin alıyor öyle günlerde.. Oğlumla sağlıkla uzun yıllarımız olsun istiyorum: )

D vitamini gibi takviyelerden, ya da belli diyetlerden fayda gören var mı?

Çok teşekkürler cevabınız için. Bende de omurga eğriliği başlamış. Gelecek hafta sonuçlarla beraber tekrar gideceğim doktora. Bazı sonuçlar geç çıkacak ama yine de gel dedi. Benden şöyle bir karar bekliyor: emzirmeye devam edecek miyim yoksa bırakacak mıyım? Emzirmezsen tedaviye başlayıp bitireceğiz gibi bir şey dedi ama tam anlamadım: )
Oğlum 1 yaşında. Zaten az emiyor, bırakabilirim aslında ama zamanla o istediği zaman bırakmayı tercih ederdim normalde. Bir taraftan sabah beşğinden almakta zorlanıyorum tutuk uyandığım için ve bir an önce iyileşmek istiyorum.. Kucağımda ağrıdan tutamadığım günler oldu, eşim işinden izin alıyor öyle günlerde.. Oğlumla sağlıkla uzun yıllarımız olsun istiyorum: )

bende birakmadigima pisman oldum 1 yasina kadar emmis bence de birak ve tedavini ol ben skn cocukta ilacsiz devam ettim agrim daha da artti

iltihap gidericiler bir nebze rahatlayiro

d vitamini +kolajen takviyesi aliyorum acayip fark atiyor :)) birde polen ve propolis de cok iyi geliyor kullaninca

D vitamini
B vitamini
Karamürver özü
Yaban mersini
Ananas her gün düzenli kullanılacak

Sigara ve çay-kahve olmayacak

Düzenli gece uykusu

Hafif bir antidepresan

Egzersiz egzersiz egzersiz!!!!!

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, sözünüzü dinliycem: ) ne zaman d vit düzenli kullansam iyileşme hissediyorum zaten.
İlginç bir şekilde b12 seviyem yüksek, hangi b vitaminini kullanmak lazım acaba?

Eşim de emzirmeye bırakmamdan yana. Oraya doğru gidiyoruz bakalım..

d vitamini +kolajen takviyesi aliyorum acayip fark atiyor :)) birde polen ve propolis de cok iyi geliyor kullaninca

D vitamini
B vitamini
Karamürver özü
Yaban mersini
Ananas her gün düzenli kullanılacak

Sigara ve çay-kahve olmayacak

Düzenli gece uykusu

Hafif bir antidepresan

Egzersiz egzersiz egzersiz!!!!!

Romatoid artrit teşhisi kondu: )
Bağışıklık baskılarını bir ilaç, folik asit, kortizonlu bir ilaç, d vit ve ağrı kesici verdi. Daha almadım.

1 ay sonra kontrol.
uzun zamandir mi gifip grliyorsinuz doktora yoksa yeni mi gitmisitiniz sunun icin soruyorum bagisiklik baskilayici igneleri her doktor hemen vermiyor da o_O

uzun zamandir mi gifip grliyorsinuz doktora yoksa yeni mi gitmisitiniz sunun icin soruyorum bagisiklik baskilayici igneleri her doktor hemen vermiyor da o_O
iğne değil hap verdi. ilaç raporum çıkmış bugün alıcam ilaçları.
ilk 15 ay önce el parmaklarımda tutulmayla gitmiştim, hamileliğimin son aylarıydı, bir sürü doktora gittim. biri düşük doz kortizon tavsiye etti gebelikte kullanılabilen ama kadın doğum doktorumla görüşüp kullanmadım. doğumdan sonra ağrılarım yayıldı, arttı, uzun süre gidemedim kendim için doktora, sonra tekrar gitmeye başladım çünkü çok şiddetlendi ağrılarım. 2 hafta önce daha önceki tahlillerimle gittiğim doktor ayrıntılı fizik muayene ve yine mr, röntgen, kan-idrar tahlili ile teşhiş koydu, tedavi düzenledi. dr. house gibi bir kadın doktorum.

doğum sonrası çok kilo aldım, kortizonla kilo almamayı nasıl başarabiliriz acaba..

Merhaba benimde annem iltihaplı romatizma hastası çok ağrısı oluyormuş ve ilgili bir doktor bulamadık hala kime gidiyorsunuz biz istanbuldayım bir de kolejen ne önerirsiniz

Merhaba benimde annem iltihaplı romatizma hastası çok ağrısı oluyormuş ve ilgili bir doktor bulamadık hala kime gidiyorsunuz biz istanbuldayım bir de kolejen ne önerirsiniz
dahiliye veya fizik tedavi doktorlari romatolojiye ye alan aciyor bence en iyisi fizik tedaviye gitmek

iltihaplo romatizma oldugunu soyleyince hemen acarlar alani zaten ..istanbul da romatoloji poliklinigi cogu hastanede vardir umarim

bukundugunuz bolgedeki romatologlari arastirin derim

burdan onermek uygun mu bilmiyorim ama ben orzax cosacondrin kullaniyorum bana da tavsiye eden eczaci kuzenim oldu :)) isterseniz gorsel de atabilirim ozelden ozellikle dizlerimdeki agrilara iyi geldi

Merhaba konuyla ilgili yardım ararken buldum bu konuyu.
İltihaplı romatizma teşhisi banada kondu maalesef 3 ay önce. Sağ dizimde şişlik, sol kolumda eklem yerinden tam açılamama ve şişlikle gittim. Dizimden ve kolumdan iğne yaptılar bir süre rahatlatıyor ama 15 gün sonra tekrar eski haline dönüyor ve artık ağrılarla başedemiyorum :KK43:
Sizlerin ki nasıl bir süreç?

Merhaba konuyla ilgili yardım ararken buldum bu konuyu.
İltihaplı romatizma teşhisi banada kondu maalesef 3 ay önce. Sağ dizimde şişlik, sol kolumda eklem yerinden tam açılamama ve şişlikle gittim. Dizimden ve kolumdan iğne yaptılar bir süre rahatlatıyor ama 15 gün sonra tekrar eski haline dönüyor ve artık ağrılarla başedemiyorum :KK43:
Sizlerin ki nasıl bir süreç?
benim omurga da iltihapli romatizmam

dizlerde ayak bileginde olana spondilartrit deniyor sanirim o_O

size kortizon mu yapiliyor o_O

benim omurga da iltihapli romatizmam

dizlerde ayak bileginde olana spondilartrit deniyor sanirim o_O

size kortizon mu yapiliyor o_O
Evet kortizon yapıldı 2 kez.
İlaçlara vücudum cevap vermediği için şimdide biyolojik iğne tedavisine başlanıcak.
CRP çok yüksek onu düşürmeye çalışıyorlar ağrılardan yıldım artık ne denirse tamam diyorum yeterki ağrılarım hafiflesin diye. Bu kadar ağrı normal mi kafama takılan o

İlaçlara vücudum cevap vermediği için şimdide biyolojik iğne tedavisine başlanıcak.
CRP çok yüksek onu düşürmeye çalışıyorlar ağrılardan yıldım artık ne denirse tamam diyorum yeterki ağrılarım hafiflesin diye. Bu kadar ağrı normal mi kafama takılan o
evet hayatimiz hep agrilarla geciyor bunu ilk yasayan siz degilsiniz anti tnf ler kiminin hastaliginda muthis etki gosteriyor umarim faydasi olur 🌸

Kuşburnu ve ısırgan otunu deneyin, ayrıca crp düşürmek için kuru dut kürü mutlaka deneyin, geçmiş olsun

Kuşburnu ve ısırgan otunu deneyin, ayrıca crp düşürmek için kuru dut kürü mutlaka deneyin, geçmiş olsun
isirgan otu tum eklem agrilaruna cok iyi geliyor gecen sene her gun ac karnina bir su bardagi cayini iciyordum gercekten cok iyi geliyor

X