AS(ankilozan spondilit) ve RA(ramatoid artrit ) hastaları beraber iyileselim ....

merhabalar ben covidden sonra kulunç ağrım başlayınca doktor doktor gezdim en son ramotoloji fibromiyalji teşhisi koydu gecenlerde de kalça kemiğim çok ağrıdı ve gecti ....as testleri yapıldı negatif as olma ihtimalim var mıdır sizce
Her AS hastasının testi pozitif değildir
Ama her kalça ağrısı da AS değildir
Ben çocukluğumdan beri ağrıyla yaşıyorum, sizinki kovit sonucu gibi geldi bana
Kovitken dayanılmaz bel bacak diz ağrıları yaşadık eşimle, bir yıldır eşimin ağrıları geçmiyor, sizdeki de muhtemelen böyle
Şunu da söyleyeyim fibromiyaljiden sırt ağrısı çekerken kalçanızın da ağrıması normal değil mi?fibromiyalji vücudun heryerinde olur, kas olan lif olan heryerde ağrı yapar

Kovitken dayanılmaz bel bacak diz ağrıları yaşadık eşimle, bir yıldır eşimin ağrıları geçmiyor, sizdeki de muhtemelen böyle
Şunu da söyleyeyim fibromiyaljiden sırt ağrısı çekerken kalçanızın da ağrıması normal değil mi?fibromiyalji vücudun heryerinde olur, kas olan lif olan heryerde ağrı yapar
Benim de As den şüphelendiler şuan genetik testi bekliyoruz, doktor emara baktı As değilsin dedi ama yine de için rahat değil, kalça ağrılarım var ve iltihap da var bende

Benim de As den şüphelendiler şuan genetik testi bekliyoruz, doktor emara baktı As değilsin dedi ama yine de için rahat değil, kalça ağrılarım var ve iltihap da var bende
İltihap nerede? Kanda mı? Crp mi yüksek?
Ailede sülalede AS olan var mı?
Genetik test pozitif olup hasta olmayan negatif olup hasta olan çok var, bu başlıbaşına bir ölçü değil
Çok büyük oranda mr da teşhis konur bu hastalığa, doktor değil diyorsa başka bir derdiniz de olabilir ki umarım AS değildir, her kalça ağrısı AS değildir

İltihap nerede? Kanda mı? Crp mi yüksek?
Ailede sülalede AS olan var mı?
Genetik test pozitif olup hasta olmayan negatif olup hasta olan çok var, bu başlıbaşına bir ölçü değil
Çok büyük oranda mr da teşhis konur bu hastalığa, doktor değil diyorsa başka bir derdiniz de olabilir ki umarım AS değildir, her kalça ağrısı AS değildir
Crp yüksek, annemde romatizma vardı ama as değildi, benim kuyruk sokumu iltihaplandı ordan da kalçaya bele yayıldı, bemce beni bu tetikledi , as olduğumu ben de düşündüm ama doktorlar şüphelendi, Mr de ise doktor sıkıntı yok iltihap var dedi , as değil dedi ama genetik test daha çıkmadı işte

Crp yüksek, annemde romatizma vardı ama as değildi, benim kuyruk sokumu iltihaplandı ordan da kalçaya bele yayıldı, bemce beni bu tetikledi , as olduğumu ben de düşündüm ama doktorlar şüphelendi, Mr de ise doktor sıkıntı yok iltihap var dedi , as değil dedi ama genetik test daha çıkmadı işte
Çocuğunuz vardı sizin dimi
Üzgünüm, Allah şifanızı versin
Sonuç kesinleşince haber verir misiniz

Çocuğunuz vardı sizin dimi
Üzgünüm, Allah şifanızı versin
Sonuç kesinleşince haber verir misiniz
Çocuğum yok olmuyor da 😭 3 yıl olacak evleneli son bir yıldır çocuk düşünürken kuyruk sokumum düştü , kaldırma işlemi yapıldı ama daha beter oldum şuan hala bununla mücadele ediyorum ve psikolojim alt üst durumda , lütfen bana dua edin, çocuğa fırsat bile gelmedi , yarın doktora gitcem ve galiba yine elle manipülasyon yapılacak ve ben çok korkuturum çünkü acısını biliyorum 🥺 genetik sonucun çıkarsa yazcam inşallah, rabbim hepimize şifa versin inşallah 🤲

Çocuğum yok olmuyor da 😭 3 yıl olacak evleneli son bir yıldır çocuk düşünürken kuyruk sokumum düştü , kaldırma işlemi yapıldı ama daha beter oldum şuan hala bununla mücadele ediyorum ve psikolojim alt üst durumda , lütfen bana dua edin, çocuğa fırsat bile gelmedi , yarın doktora gitcem ve galiba yine elle manipülasyon yapılacak ve ben çok korkuturum çünkü acısını biliyorum 🥺 genetik sonucun çıkarsa yazcam inşallah, rabbim hepimize şifa versin inşallah 🤲
Gerçekten çok özür diliyorum karıştırdım galiba üzüntünüzü hatırlatmak istemezdim çok mahcup oldum şimdi
Allah hakkınızdaki en hayırlı olanı nasip etsin
Kuyruk sokumunuzdaki sorundan dolayı ağrınız oluyordur bence
Önce sağlık, tamamen iyileşene kadar korunun zaten olmuyor filan demeyin
Şöyle düşünün bu tanıdığınız bir acı sebebini biliyorsunuz ve geçecek, biraz zor olacak ama sonu var ve sizin iyiliğimiz için bu gerekli bu size zarar vermiyor
Rabbim şifanızı afiyetle versin

Anlıyorum
Kontrolleri aksatmayın bari
Yaşınız kaç?
Üzgünüm…..
İstanbul daysanız bir de benim doktorumla görüşmeyi kabul eder misiniz rica etsem
kontrollere gitmiyorum gitsem doktorumun ilac kullanmadan benim takibimi uapacagini dusunmuyorum istanbulda degilim malesef :KK43:

merhabalar ben covidden sonra kulunç ağrım başlayınca doktor doktor gezdim en son ramotoloji fibromiyalji teşhisi koydu gecenlerde de kalça kemiğim çok ağrıdı ve gecti ....as testleri yapıldı negatif as olma ihtimalim var mıdır sizce
as testi diye bir sey yok sakroiliak eklem mr inda iltihap cikiyor kalca bacak ve omurgayi etkiliyor AS
.umarim yoktur ...sahsen as dense fibromilyalji tercih ederdim tercih hakkim olsa 🙈 sadece agri ceksek iyi biz AS liler :KK43:

kontrollere gitmiyorum gitsem doktorumun ilac kullanmadan benim takibimi uapacagini dusunmuyorum istanbulda degilim malesef :KK43:

as testi diye bir sey yok sakroiliak eklem mr inda iltihap cikiyor kalca bacak ve omurgayi etkiliyor AS
.umarim yoktur ...sahsen as dense fibromilyalji tercih ederdim tercih hakkim olsa 🙈 sadece agri ceksek iyi biz AS liler :KK43:
AS için genetik mutasyon testi var HLA-B27
bu test pozitif ise gen yapınızda bu hastalık var demek
negatifse mutasyona uğramış AS geni yok demek

Gerçekten çok özür diliyorum karıştırdım galiba üzüntünüzü hatırlatmak istemezdim çok mahcup oldum şimdi
Şöyle düşünün bu tanıdığınız bir acı sebebini biliyorsunuz ve geçecek, biraz zor olacak ama sonu var ve sizin iyiliğimiz için bu gerekli bu size zarar vermiyor
Amin Allah razı olsun, bu kuyruk sokumu belasını 2 yıldır cekiyorum asla düzelemedim, bugün yine gideceğim doktora büyük ihtimal yine manipülasyon yapacak ama o kadar ağrılı bir işlem ki Anlatamam, dua edin lütfen bana 😔

Özür dilemeyin lütfen nerden bileceksiniz ki , Allah herşeyin hayırlısını versin inşallah ne diyeyim 🤲

Şunu da söyleyeyim fibromiyaljiden sırt ağrısı çekerken kalçanızın da ağrıması normal değil mi?fibromiyalji vücudun heryerinde olur, kas olan lif ola
sakroliyak mr çekildi orda çok az iltihap çıktı ama test negatifti zaten kalça ağrım hayatımda bir kez oldu ve geçti bende kulunç ağrısı sabahları tutukluk var ara ara kas ağrılarım yani gezinen ağrı var tüm romatizma testlerişnide yaptırdım hep negatif doktor direk as demedi bir teşhiste koyamadı kulunç için fibro dedi sadece kas gevşetici verdi ama gecirilen virüs ve enfeksiyon somnrası oluşan romatizma yani fibro gibi tutulmalar olıuyormuş

mr yaptıdım çok az iltihap çıktı ama ağrım gecti sonradan bende bel kalça ağrısı yok sadece kulunç ve tüm vücutta bazen anlık ağrılar var

AS için genetik mutasyon testi var HLA-B27
bu test pozitif ise gen yapınızda bu hastalık var demek
negatifse mutasyona uğramış AS geni yok demek
bende yok mesela genetik test negatif cikti ama as teshisim var ...sadece genle de bitmiyor malesef:KK43:

bende yok mesela genetik test negatif cikti ama as teshisim var ...sadece genle de bitmiyor malesef:KK43:
Benim de gen mutasyonum yok ama hastalığım çok agresif ilerliyor, tedaviye yanıt vermiyor, 36yaşındayım ama kalıcı hasarlarım var şimdiden
Allah yardımcımız olsun

Benim de gen mutasyonum yok ama hastalığım çok agresif ilerliyor, tedaviye yanıt vermiyor, 36yaşındayım ama kalıcı hasarlarım var şimdiden
Allah yardımcımız olsun
benim de hasar vae vucutta iki atak gecirdim ama her ikiside cok agır oldu ikinci atakta sırt agrilarim yaklasik iki yıl sürdü gogus hizasindan boyna dogru olan omurgalar bolzuldu biraz

merhaba, hepinize geçmiş olsun. konu güncellenmemiş bir süredir ama belki bir gören olur deneyimlilerden.
sedimantasyonum hep yüksek çıkıyor, dün 1 saatlik 63 çıktı. bu yüksek bir değer mi, yoksa romatizma dışındaki durumlarda da böyle çıkabiliyor mu?
bir süredir neyim var diye araştırılıyor, sonunda dün eklem romatizman var ama hangisi olduğunu anlamak için tahliller yapacağız dediler ama bugün kan sonuçlarıma baktım, sedimantasyon dışında romatizma olduğuna dair bir şey yok kanda. tabi önceki mr'larımda kireçlenmeler, omurgamda kistler, dizde sıvılar: ) teşhis konmasını o kadar istiyorum ki artık.. sonuçlara göre tedavi düzenleyeceğiz dedi doktor, biraz korkumdan nasıl bir tadavi diye sormadım. kortizona dayalı mı oluyor genelde tedavi? doğum sonrası kilolarımı daha veremedim de kortizondan ondan çekiniyorum: )
hepimize şifa diliyorum..

merhaba, hepinize geçmiş olsun. konu güncellenmemiş bir süredir ama belki bir gören olur deneyimlilerden.
sedimantasyonum hep yüksek çıkıyor, dün 1 saatlik 63 çıktı. bu yüksek bir değer mi, yoksa romatizma dışındaki durumlarda da böyle çıkabiliyor mu?
bir süredir neyim var diye araştırılıyor, sonunda dün eklem romatizman var ama hangisi olduğunu anlamak için tahliller yapacağız dediler ama bugün kan sonuçlarıma baktım, sedimantasyon dışında romatizma olduğuna dair bir şey yok kanda. tabi önceki mr'larımda kireçlenmeler, omurgamda kistler, dizde sıvılar: ) teşhis konmasını o kadar istiyorum ki artık.. sonuçlara göre tedavi düzenleyeceğiz dedi doktor, biraz korkumdan nasıl bir tadavi diye sormadım. kortizona dayalı mı oluyor genelde tedavi? doğum sonrası kilolarımı daha veremedim de kortizondan ondan çekiniyorum: )
hepimize şifa diliyorum..
bende sedim bakilmamisti ilk hastaligim nuksettiginde bu kadar detay bilmiyordum ...

anlatimlarimla deneyimli bilgili bir doktormus ki daha mr oncesinde tahmin yurutmustu

mr da kalca kemiklerinde cikan iltihapla konuldu teshisim

gecen yıl romatoloji poliklinigine basladim

kortizon degil ilk tedavi sekli ilk e... ile basliyor romatologlar ..he bazi doktorlar iltihapli romatizma da iltihap giderici agri kesici formundaki ilaclari veriyorlar ..bir cok cesidi var

tabi sizin durumunuzda onemli ...her doktorun yaklasimi farkli tedavi diye bisey yok

burda bende tedaviye devam ediyorum yazmis olabilirim lafın gelisi

iltihapli romatizma hastaliklarinda sadece agri kesiciler ve vucudu rahatlatacak antiinflumatuar ilaclar var bilginize

ben 10-11 yildir ankilozan spomdilit hastasiyim sizin anlattiklarinizin cogu bende de mevcut omurgamda kist yok sadece...

ama kamburluk baslangicim var malesef

anti tnf denen ilac grubunu da denedim beni daha kotu etti

ama anti tnf kullanarak yilarca vucudu deforme olmamis mutlu mesut yasayanlarda var ...

iltihapli romatizma daki doktor sureci tamamen sanş isi bence ve bunye de şans ayni sekilde ...

X