AS(ankilozan spondilit) ve RA(ramatoid artrit ) hastaları beraber iyileselim ....

Benimde çevremde yok genetik çıkmadı benim de verem mikrobu pozitif bir yandan inh ilacı kullanmaya başladım çok tan
Benim eşim enbrel kullanıyor 6 yıldır çok şükür sıkıntımız yok tek faydayı onda bulduk malesef çok geçmiş olsun bu arada
Yanlış anlamayın herkese soruyorum kemiklerde bozulma var mı diye eşiniz de var mı acaba merakım su yönde enbrel in vücudun bazı yerlerde açılma sağladığını söyleyen hastalar var mesela

Ben şuan egilebiliyorum sağa sola donebiliyorim ama

Araba geri viteste elimi arkaya atıp dondugumde citir çıtır sesler geliyor omurga daki deformeden onun için soruyorum yani

Birde bu hastalığa iğne kullanarak başlayanlar ilk iğne humira mi tercih ediyor yoksa doktorun teecihine göre mi degisiyor ...

Eşimde sadece biraz kamburluk var fazla değil ama genelde yere bakarak yürüyor bizde doktor karar verdi daha öncesinde salazobriyn kullandı hem fayda etmedi hemde geçici kısırlığa sebeb oldugu için bizde çocuk tedavisi görüyorduk o ara bıraktık enbrele başladık önce 1 haftayla başladık şimdi iltihap azaldıkça 2 haftaya çıkardı doktorumuz
Şu bur gercek evet anti tnf ilaçların yan etkileri korkutucu ama öbür türlü hastalığın seyri de insanı hayattan bezdiriyor benim eşim salondan yatak odasına bile emekleyerek gidiyordu o günleri hatırlamak bile istemiyoruz son çare enbrele mecbur kaldık

Çok geçmiş olsun daha iyi olsun inşallah peki eşiniz kaç yaşında bana iki sene önce kamburluk başlamış dendi ama şükür her işimi görüyorum kaç senede omurga sabit kalıyor onu merak ettim :/

Doktor karar veriyor canım hangi iğne olacağını aslında aynı ilaçlar hepsi Anti tnf olarak geciyor ama her hasta farklı bir ignede fayda edebiliyor . Bildiğim kadarıyla Humira en yaygın olarak kullanılan iğne

Doktor karar veriyor canım hangi iğne olacağını aslında aynı ilaçlar hepsi Anti tnf olarak geciyor ama her hasta farklı bir ignede fayda edebiliyor . Bildiğim kadarıyla Humira en yaygın olarak kullanılan iğne
Anladım canım zaten bu kontrelde iğne artık verilecek sanırım çünkü göğüs servisinden onay olacağız dedi

Ağrılarımi anlattığımda az daha sabret az kaldi ignelere dedi inşallah bende ağrısız güne başlamak istiyorum

Çok geçmiş olsun daha iyi olsun inşallah peki eşiniz kaç yaşında bana iki sene önce kamburluk başlamış dendi ama şükür her işimi görüyorum kaç senede omurga sabit kalıyor onu merak ettim :/
Eşim şu anda 37 yaşında tam teşhisi 31 yaşında aldı ama daha öncesinde de ağrıları falan vardı şiddetli değildi benim eşimde şu an çalışıyor işi de ağır çok sıkıntı yaşamıyor tabi eminim iğneyi bıraksa yine aynı olacak
Eşimin akrabalarının çoğunda var bu hastalık genetik tabi tek dua,miz evladimiz da olmaz inşallah benin eşim ve annem yakın akrabalar annemde de var malesef korkumuz o yüzden

İğnelere başlandığı gibi hemen fayda etmeyebilir sabret 2-3 sefer sonra etki etmeye başlıyor bu sürece kadar bol bol zencefil zerdeçal tüketmeni öneririm anti enflamatuar gıdalar diye aratırsan Google’da çıkar

Kesinlik le çabuk iğneyi olunca çok çabuk toparlayacaksiniz ,çok şükür diceksiniz rabbim herkesin ağrısını ,acısını dindirsin inşallah zor imtihan ama yapacak bişi yok

Geçmiş olsun canım . Kendine dikkat edip hareketli bir hayat besimsediğin sürece inşallah yan etki yapmaz bu iğneler yani ben buna inanıyorum . Yoksa o ağrılar ile yaşamaya yaşamak bile denmiyor . Ben de kullandım bir süre salozoprin alerji oldum hastanelik oldum tek faydayı humirada buldum. Benim de bebeğim olursa onda çıkma ihtimali var ama Allah nasip ederde olursa daha bebekken genetik testini yapıp ona göre bir hayat besimletmeye çalışıcam yani bizim gibi degil şanslı olacaklar . Deneyimli anne babalara sahip olacaklar inşallah

Çok teşekkür ederim kesinlikle öyle en azından hastalığın seyrini nelere sebeb olduğunu biliyoruz rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah tabi olma olasılığı var ama illa bu hastalık yüzde yüz olacak diye bir şey yok annemde var ama bende yok ,kardeslerimde de yok çok şükür inşallah evlatlarimizda da olmaz

Benim kanda hiç bişey çıkmıyor kanda iltihap yok ama ağrıdan duramıyorum aynen bunu yaşayan insanlarda varmış benim gibi çok zencefil zerdeçal tükettim en çok ısırgan çayının faydası var bir nebze olsun
Hep onun düşünüyorum inşallah çıkmaz çocuklarımda çıkarsa da şuan hangi hastanede hangi bölüme götüreceğimi biliyorum en azından diyorum bu ağrıları kimseye yaşatmasın Allah im insan bazen hayattan kopuyor

Bende salozprin kullanıyorum gebe kalmaya engel mi yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…