AS(ankilozan spondilit) ve RA(ramatoid artrit ) hastaları beraber iyileselim ....

Doktorumda 3. İğneden sonra fayda edecek diyor ama aynı problemleri sil baştan yaşayınca iyilesemeyecegim diye düşünmeye başladım
Yok hiç öyle düşünmeyin anti TNF kullanıp faydasını gören dünyada milyonlarca kişi var. Ben kullanmaya başladıktan sonra arada hafif ağrılarım oluyor ama Allah’a çok şükür öncesindeki çektiğim o ağrılar (yatarken sağından soluna dönememe , sabah kalkınca duvarlara tutunarak yürütecek kadar ) hiç gelmedi geri

Bakın bende bu şiddette ağrı olmadı yataktan donebiliyorim ağrım olsada

Yuruyebiliyorim bir kaç dakika olsa da ama yanmalar ve bıçak saplanmasi gibi problemler bitmiyor

Bakın bende bu şiddette ağrı olmadı yataktan donebiliyorim ağrım olsada

Yuruyebiliyorim bir kaç dakika olsa da ama yanmalar ve bıçak saplanmasi gibi problemler bitmiyor
Bana da ankilozan spondilit teshisi koyuldu rantudil hapını günde iki kez kullandım azaldı. Suan ilacı kesmem gerekiyor ama korkuyorum aşırı değil ama hala iltihap tutan bölge de hafif ağrılar oluyor özellikle uzun zaman hareket etmeyince siz haptan sonra mı igneye geçtiniz bazen hayatım sürekli acı içinde geçecek diye korkuyorum şuan güya uyuyor hastalık ama ben iltihap tutan yeri her hareketimde hiseediyorum iltihap geçti denilse de sizin süreç nasıl işledi sizin de uyku da olsa bile romatizma günlük yaşamınızı etkiliyor mu

Doktor ilk te yanlış teşhis koydu bilemedi yani yürüyemiyordm bile ama bana bel fitigi başlangıcı teshisi koydu gönderdi herkes numara yapıyorum sandı psikolojik olarak çöktüm yeni evliydim bir de . Doktora hakkım haram olsun sonra Bi daha gittim yürüyemeyince özele gittim bu sefer doktor kan değerinden şüphelenip romotolojiye sevk etti prof mr a baktı bana baktı sen buraya yürüyerek gelmiş olamazsın bu acıyla imkansiz dedi valla dedim mecbur.... sag kalça mr da bembeyaz full iltihap tutmuş yayılmış birde öteki doktor ağrı kesici iğne vermişti pandemi de hemşireler de çok sallamamis bir de iğneler aynı bölge de ödem yapmış felaketi yaşadım o zamanlar Rabbım kimseye vermesin

Anti tnf iğnesinin ikincisini yaptım kendime ve ikincisinde hiç bir fayda göremedim nedense sanırım bu sıkıntılar hiç bitmeyecek
Neden ilk baştan işe yaramayacak, ağrılar bitmeyecek hatta sakat kalacam diye kendinizi şartlandırıyorsunuz?
Henüz ikinci iğneyi olmanıza rağmen kafadan bitirmişsiniz olayı. Hiçbir ilaç mucize üretmez hiçbir doktor mucize vaad etmez, sihirli değnek deymiş gibi iğneyi olur olmaz iyileşeceğinizi mi sanıyordunuz?
Bir süre kullandıktan sonra fayda görmezseniz doktorunuz ilacı değiştirir yenisini denersiniz. Anti-tnf ile hiç ağrısız yaşayan insanlar var, biraz mantıklı olun

İltihap tamamen geçtiğinde o bölgede hafif bir hasar bırakabiliyor. Muhtemelen hissettiğiniz anormallik odur.
uykuda da olsa etkiler ama acılar içinde kıvranmazsınız. Korkmanız gereksiz, stres her hastalık için zararlı

Sağolun

Ikinci ignemden de hic bir fayda gormedigim icin tedavimi sonlandirma karari aldim kendim ...

Daha da ustune dusmeyecegim ne halim varsa goreyim artik

Bu bir yılmışlıkdır....
Minikimm bende tedaviyi bıraktım inanır mısın bıraktığındn beri ağrım yok tuhaf massallah diyim de olmasın da zaten ya eziyet resmen

İltihaplı romatizmada iltihap tamamen geçmiyor dedi doktrum bana ama ?

Minikimm bende tedaviyi bıraktım inanır mısın bıraktığındn beri ağrım yok tuhaf massallah diyim de olmasın da zaten ya eziyet resmen
Gogsumdeki agrilar igneden biraktiktan sonra gectj biliyormusun

Igne ile baslamisti birakinca da bitti gitti ensemde yanma yok sadece kalcada surekli agri var ona sa senelerdir alisigim zaten

Gogsumdeki agrilar igneden biraktiktan sonra gectj biliyormusun

Igne ile baslamisti birakinca da bitti gitti ensemde yanma yok sadece kalcada surekli agri var ona sa senelerdir alisigim zaten
Benim sadece kalcamda var ben yuruyemiyordum bile bana da ilaç verdi geçmezse iğne vercekti ama ilaç la hafifledi sonra ilacı bırakıp her sabah bı tanıdığım doktor sarımsakla bı karşım yaptı o çok iyi geldi bana

Hastalığımin 5 senesi doktr doktr gezmekle geçti kimse bulamadı en son özel hastanede bı doktr buldu yani toplam 7 senedir var bnde sendd kuzum
2013 de direk tespit etti doktor :) bende hasar da verdi vucuduma sirt sgrilarim son 3 senedir cokdu ...

En son crkilen rontgenlerimde kamburluk baslanmis dendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…