Aşılama ile Hamile kalanlar destek bekliyorum...

Kaçıncı Aşılamada Hamile Kaldınız ?

• Ankete Katılan
    33

AdaisyLove

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Kasım 2013
9.266
11.891
Merhaba arkadaşlar... Nereden başlıcağımı bilmiyorum.. Bu ay kimyasal gebelik geçirdim ve bu beni çok etkiledi.. Doktorumla konuşup aşılama yapmaya karar verdik. Ama nedense hiç umudum yok. Aşılama yapıp hamile kalan arkadaşlar var mı varsa yazıp bana umut olurlarsa çok sevinirim... Herkesten tek ricam sadece aşılama ile hamile kalanlar yazsın çünkü olumsuzluğa değil morale çok ihtiyacım var.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-11-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :63 Kg. Şimdiki Kilom :71 Kg.

ozlenen2010

Allah'ın dediği olur...
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2009
2.634
877
ben aşılamayla hamile kaldım ve kızımıda kucağıma aldım şükür .. moralini yüksek tut :KK66: hakkında hayırlısı olsun inş.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2257 gün geçti.

AdaisyLove

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Kasım 2013
9.266
11.891
ben aşılamayla hamile kaldım ve kızımıda kucağıma aldım şükür .. moralini yüksek tut :KK66: hakkında hayırlısı olsun inş.

Çok sağol yorum yaptığın için canım. Allah bagislasin kızını.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.

ozlenen2010

Allah'ın dediği olur...
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2009
2.634
877
amin cnm. darısı başına inş.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2257 gün geçti.

zeyneppmehmett

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
795
26
Canim bizede hic bi sekilde olmaz demisti doktorlar.asilama yaptirmaya karar verdik 13 yumurtam vardi.asilama yapildi sonuc vermesi cok erkendi test yaptim pozitif cikti.kafam karisti doktora gittim hamile oldugumu ogrendim asilamadan once kalmism haberm yoktu snra asilamamda tuttu oda ikiz ettimi üçüz insallah olur hic uzulme yeterki kalbini ferah tut herseyi Rabbime birak umudunu kesme ondan ameller niyetlere goredir sen niyetini halis tut insallah olacaktir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2487 gün geçti.

AdaisyLove

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Kasım 2013
9.266
11.891
amin cnm. darısı başına inş.
sağol canım
Canim bizede hic bi sekilde olmaz demisti doktorlar.asilama yaptirmaya karar verdik 13 yumurtam vardi.asilama yapildi sonuc vermesi cok erkendi test yaptim pozitif cikti.kafam karisti doktora gittim hamile oldugumu ogrendim asilamadan once kalmism haberm yoktu snra asilamamda tuttu oda ikiz ettimi üçüz insallah olur hic uzulme yeterki kalbini ferah tut herseyi Rabbime birak umudunu kesme ondan ameller niyetlere goredir sen niyetini halis tut insallah olacaktir

Sağol canım yorum yaptığın için umarım okuyan herkese umut olursun.. :)

tikita

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
1.783
814
Bende 2.ci aşılama ile hamile kaldım canım,Allah'tan hayırlısını dile ve içini ferah tut ve asla pes etme :KK66:

Şimdiden hayırlısı olsun :nazar:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2517 gün geçti.

AdaisyLove

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Kasım 2013
9.266
11.891
Bende 2.ci aşılama ile hamile kaldım canım,Allah'tan hayırlısını dile ve içini ferah tut ve asla pes etme :KK66:

Şimdiden hayırlısı olsun :nazar:
Çok teşekkür ederim canım benim. Inşallah umut oluyorsunuz bana
Ariverim insallah olcak canim benim umudunu kaybetne

Sağol kuzucummm. Çok umutluyum olacak Allahin izni ile. Canım ama doktorum bana yine klomen verdi herkes iğne olmuş bana niye öyle yaptı ki

tikita

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
1.783
814
Çok teşekkür ederim canım benim. Inşallah umut oluyorsunuz bana

Sağol kuzucummm. Çok umutluyum olacak Allahin izni ile. Canım ama doktorum bana yine klomen verdi herkes iğne olmuş bana niye öyle yaptı ki

Böyle tedaviler kişiye özeldir canım,klomenle denenir önce eğer netice alınamıyorsa iğnelere geçilir,mesela benim ilk aşılamamda klomenle sonuç alınmıştı yumurtam büyümüştü ama 2.ci aşılamamda yumurtam yeterince büyümediği için 2 doz da iğne vuruldum..yani demem o ki endişe duyma bırak doktorun nasıl uygun görüyorsa onu uygulasın illa herkes klomen içecek ya da herkese iğne vurulacak diye birşey yok....içini ferah tut ve dua et bol bol canım..bir yumurta ve bir sperm yeterli ne de olsa :KK16:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2517 gün geçti.