Aşılama Aşılama ile hamile kalanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Bugün 3 te kontrolüm var yumurtalıklara bakılacak boyutlara ne durumda çok merak ediyorum, pes etmek yok dün çakşır otunu araştırdım denemek istiyorum ama aşılama yapılacağı için tereddütte kaldım
Önce tedavi canım sonra onlar tedavi olmadığı zamanlar yapın .. bilmiyorum bazısında iyi bazısında kötü geliyor onlar hormonlar bozuluyor

Kızlaar merhabaaa yarın gece 12 de 2.aşılamam olacak 3 tane yumurtam gelişti 1 hafta boyunca gonal f 75 vuruldum az önce kontrole gittim çok güzel gelişmiş ikiz olma ihtimali yüksek dedi çok umutluyum çok heyecanlıyım inşallah olur bir tanesine de razıyım artık dualarınızı eksik etmeyin Allah tüm isteyenlere nasip etsin 12 gün nasıl geçer bilmiyorum benim gibi olan var mı acana 2.aşılaması olupta bekleyen gelin birleşelim dua edelim 🤲🤲❣️

Arkadaşlar merhaba kendi hikayemi kısaca söyliyim umut olsun ben 37 yaşında 5 yıllık evliyim ve hiç gebe kalamadım yapılan tetkiklerde ne eşte ne bende bir sıkıntı yoktu öle sanıyorduk:) daha önce özel hastanede klomen ve ovitrelle kullanarak gebelik yakalamaya çalıştık bir allahın kulu dibine kadar tetkik yapmamış özelde süreç uzun olucak diye devlete geçmeye karar verdim 1 mart ta tabi bi dünya test istendi özellikle hsg özelde yapılan testleri verdim hepsi yeniydi bana hsg hiç yapılmamış yaptık demişler sonuç sıfırdan yapıldı rahim yapışıklığı çıktı ve açıldı 24 martta ilk aşılamamı oldum şuan hamileyim rabbim isteyen herkese nasip etsin

Arkadaşlar merhaba kendi hikayemi kısaca söyliyim umut olsun ben 37 yaşında 5 yıllık evliyim ve hiç gebe kalamadım yapılan tetkiklerde ne eşte ne bende bir sıkıntı yoktu öle sanıyorduk:) daha önce özel hastanede klomen ve ovitrelle kullanarak gebelik yakalamaya çalıştık bir allahın kulu dibine kadar tetkik yapmamış özelde süreç uzun olucak diye devlete geçmeye karar verdim 1 mart ta tabi bi dünya test istendi özellikle hsg özelde yapılan testleri verdim hepsi yeniydi bana hsg hiç yapılmamış yaptık demişler sonuç sıfırdan yapıldı rahim yapışıklığı çıktı ve açıldı 24 martta ilk aşılamamı oldum şuan hamileyim rabbim isteyen herkese nasip etsin
Tebrik ederim. Hayırlı olsun inşaallah. Belirtileriniz neydi. Benim de 2.aşılama 10.gunumdeyim tuhafim sadece bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar benim bu 2.asilama tedavim olacak ve birde tüp bebek tedavusi gördüm .Allah izin verirse 2 gündür gonal f kullanıyorum , aşılama ile hamile kalan pcoslular var mı aranızda ? Ve genel olarak var mı ? Lütfen umut olalım birbirimize 🙏🏻 sizde bu yoldan geçtiyseniz en iyi siz anlarsınız .
Bende pco luyum. 2nisan adetimin 2.gününde final f kullanmaya başladım bugün 7nnisanda yani doktora gittim 13-14milim 1adet yumurtam varmış asilama yapacak doktor ne zaman bilmiyorum ama. Çok istiyorum hamile kalmayı. 2bucuk yıllık evliyim hiç hamilelik yasamadim

Merhaba bende 3 Nisan ilk aşılamam oldu bugün 5. Gunüm ama hiç bir belirti yok sadece adet sancım var galiba tutmadı sizin belirtiniz varmiydı

Ben ankarada raporsuz 6 ay önce 1340 tl felan almıştım şuan başka şehirdeyim raporsuz 840 tl ye aldım 3 ay önce 950ml olan gonal f yi anlıcan herkes kafasına gire fiyat biçiyor pazarlık yapın yoksa fiyatlar yüksek malesef
Raporla 320 oluyor raporsuz 1500 TL dedı benım doktorum ben 320 aldım

Asye merhaba teşekkür ederim şiddetli sol kasık ağrısı yaşadım ilk günden itibaren göğüslerim çok acıyodu sürekli tuvalet ihtiyacı hissetme ve şişkinlik bendeki belirtiler böyleydi

Bende bu yüzden başvuru yaptım . Bir özel de aşılama birde tüp bebek tedavisi gördüm . Ama biz yine de devletin olanaklarından yararlanalim diye ilkkez devlette olucam rabbim nasip etsin hiç tüpe başka şeye gerek kalmadan biz bekleyenlere
Merhaba devlette direk aşılamamı istiyorum diyoruz yapılması gerekn işlemler var mı acaba

Merhaba . Bende de pcos var ama doğal yolla 4 kez geBe kaldım 3 tane düşük. 1 tanesi erken doğum yaptım kaybettim. 7 senedir evliyim. 1 yıldır korunmasız dememize rağmengebe kalamıyorum.. 2 kez femara ovitrelle kullandım. 1 tanesinde yumurta gelişmedi. 1 tanesin de olumsuz oldu. Aşılama yaptık. Ilk kez bu . 10 gün 50 ml ile gonal -F kullandım . 2 tane 20 mm lik sag tarafta 1 tane 16 mm sol tarafta yjmurta gelisti.2 Ekim cuma ovitrelleyi vurdum. 4 ekim pazaetesi asilama oldu . Bugun 5. Günüm.
Rica etsem sizin 3 ü de tutmuş. Belirtileriniz nasıldı.
Bnm
1.gün * çok şancı çektim kramplar
2.gün * sag kasigimda ara ara karincalanma
3.gün * şiddetli göğüs ağrısı ve gaz sancısı
4.gün * göğüs agrım arttı şişkinlik ve uçlarına ki ağrıyı tarif edemem. Bide iştahımfa artis oldu.
5.gün * Çok ama çok kötü felaket ötesi bi bel ağrısı var belim kopacak gibi. Göğüs agrım hala devam ediyor hafif baş ağrısı
Bu belirtileri yaşadınız mi siz de ? Umut olursanizncok sevinirim . 10 gün sonra Kan vericem.

Merhaba . Bende de pcos var ama doğal yolla 4 kez geBe kaldım 3 tane düşük. 1 tanesi erken doğum yaptım kaybettim. 7 senedir evliyim. 1 yıldır korunmasız dememize rağmengebe kalamıyorum.. 2 kez femara ovitrelle kullandım. 1 tanesinde yumurta gelişmedi. 1 tanesin de olumsuz oldu. Aşılama yaptık. Ilk kez bu . 10 gün 50 ml ile gonal -F kullandım . 2 tane 20 mm lik sag tarafta 1 tane 16 mm sol tarafta yjmurta gelisti.2 Ekim cuma ovitrelleyi vurdum. 4 ekim pazaetesi asilama oldu . Bugun 5. Günüm.
Rica etsem sizin 3 ü de tutmuş. Belirtileriniz nasıldı.
Bnm
1.gün * çok şancı çektim kramplar
2.gün * sag kasigimda ara ara karincalanma
3.gün * şiddetli göğüs ağrısı ve gaz sancısı
4.gün * göğüs agrım arttı şişkinlik ve uçlarına ki ağrıyı tarif edemem. Bide iştahımfa artis oldu.
5.gün * Çok ama çok kötü felaket ötesi bi bel ağrısı var belim kopacak gibi. Göğüs agrım hala devam ediyor hafif baş ağrısı
Bu belirtileri yaşadınız mi siz de ? Umut olursanizncok sevinirim . 10 gün sonra Kan vericem.
Canım öncelikle geçmiş olsun , genetik inceleme vs oldu mu ? Çünkü senin bayağı düşük ve erken doğum olmuş keşke altındaki sebebi araştırsanız sadece pcosla kalmadığını düşünüyorum çünkü . Örnek veriyorum kan pıhtılaşmasi olabilir yahut DNA ada sorun olabilir.
Diğerine gelince inan belirti aramadım çok umutduzdum diye ama arada kasıklarımda ağrı oluyordu . Dilerim siz ve isteyen herkese nasip olur inşallah 🤗

Ilk 3-4 senemde 3 düşük yaşanınca dna ve genetik tahlillerimiz yapıldı temiz çıktı. 1 sene araverip tekrar tedavisiz normal yolla kaldım. Oda erken doğum oldu merdivenlerden düştüm. Doğup solunun yetmezliğinden dolayı o gün kaybettim bebeğimi . Ondan sonra 6 ay korunduk 6 aydan sonra 1-1 buçuk senedir olmuyor. Rahim flmi çektim temiz . Tekrar genetik tahlillerimi verdim yine temiz. Eşim bu kez göründü. Sperm sayısı hızı olması gerekenin bile üstünde gayet iyi cıktı. Bildiğin sebepsiz yani. Doktor sadece yumurtaliklarn tembel dedi ama önce kendim sorunsuz kalıyordum âdetlerim bile düzenli pcos olmama rağmen dedim. Işte 3.tedavi deneme sonrası aşılamayı düşündük .bnm de iğne meselem buzluk meselesi 1 kuru 900 3 kufu 450 olandan vermisti ben 3 kurugu buzluğa attm salak gibi bozuldu hep. Ama o 900 plan yetti bu ay. Merakla sabırla ve duayla bekliyorum 3 yumurta gelişti ınsalalh olur icimde ki şu 8 senenin hasreti 9 ay sonra son bulur 🙏🙏😣

Ilk 3-4 senemde 3 düşük yaşanınca dna ve genetik tahlillerimiz yapıldı temiz çıktı. 1 sene araverip tekrar tedavisiz normal yolla kaldım. Oda erken doğum oldu merdivenlerden düştüm. Doğup solunun yetmezliğinden dolayı o gün kaybettim bebeğimi . Ondan sonra 6 ay korunduk 6 aydan sonra 1-1 buçuk senedir olmuyor. Rahim flmi çektim temiz . Tekrar genetik tahlillerimi verdim yine temiz. Eşim bu kez göründü. Sperm sayısı hızı olması gerekenin bile üstünde gayet iyi cıktı. Bildiğin sebepsiz yani. Doktor sadece yumurtaliklarn tembel dedi ama önce kendim sorunsuz kalıyordum âdetlerim bile düzenli pcos olmama rağmen dedim. Işte 3.tedavi deneme sonrası aşılamayı düşündük .bnm de iğne meselem buzluk meselesi 1 kuru 900 3 kufu 450 olandan vermisti ben 3 kurugu buzluğa attm salak gibi bozuldu hep. Ama o 900 plan yetti bu ay. Merakla sabırla ve duayla bekliyorum 3 yumurta gelişti ınsalalh olur icimde ki şu 8 senenin hasreti 9 ay sonra son bulur 🙏🙏😣
Amin amin inşallah güzel düşün güzel olsun kendini hiç umutsuz hissetme çok güzel gelişmiş yumurtaların inşallah nasip olur 🤲🏻

Inşallah canım ya allah razı olsun güzel dileklerin için 🙏 göğüste ki şiddetli agrım beni tek umutlandıran şey. Aşılama olupta 3.gününden itibaren ve gittikçe göğüsleri ağıripta tedavisi olumlu olan hamile kalan var mi? Hani ve sadece böyle ara ara nadir sağ tarafıma 10 saniyelik kramplar giriyor. Ve ne alaka bilmiyorum bugün 5.günüm ve burnum tıkandı bi halsizlik çöktü üstüme uyku hali . Hadi bunlar bi ihtimal piskolojikmen desem. Göğüs agrım niye bu kdar çok. Ben bu göğüs ağrıyı en sOn erkwn doğum yaptığım gebelikte yaşamıştım. Adetime 1 hafta kala başlamıştı ve 3 ay boyunca beni perişan etti. Ikizdiama birinin gelişimi yoktu . Ve doktor ikiz olduğu için hormon 2 katı daha çok vücuda etki ediyor demişti o zaman hala aklımda.

X