Aşılama İşlemi... ACİL YARDIM

uzun_hikaye

Bazen hiç gidememekten korkarsın...
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
211
99
Merhaba kızlar. Forumda aradım ama bulamadım. Acil yardıma ihtiyacım var. Aşılama için iğne tedavisine başlamıştım. Yumurtam büyüdü yarın son kontrolüm var. Dün kontrole gittiğimde doktor cumartesi aşılama olur dedi. Aşılama burada oluyor ama eşin dışarıda başka bir yerde sperm verecek orada hazırlanıp buraya gelecek dedi. Ben de bu durumun spermlerin ölmesine neden olabileceğini söyledim merak etme hızlı hareket edince bir şey olmaz dedi ama açıkçası benim içime sinmedi. Acaba diyorum yarın da kontrolüme gitsem, cumartesi aşılama için daha önce gittiğim başka bir doktora gitsem hem o hastanede sperm hemen orada hazırlanıyor. Acaba o doktor kabul eder mi, sonuçta kontroller tedavi süreci orada olmadı sadece aşılama için gideceğim.. Bir de şu an gittiğim doktoruma ne diyeceğim? Sizin nasıl bir süreç oldu, spermi dışarıda hazırlatıp getirmemiz şansı düşürür mü? Yoksa doktroun dediği gibi bir şey olmaz mı? Nolur kızlar acil cevap verin, ona göre diğer hastane ile konuşacağım.

canım ben daha önce bir devlet hastanesinin laboratuvarında çalşıyordum orada spermiyogram testi istenenlerden evde halledip hemen getirmelerini söylüyorduk çünkü hastanede o işi yapacakları yer yok. ve sonuçlarda hiç problem yaşadığımız olmadı. bizde eşimle bebek için tedavi görüyoz bizim gittiğimiz yer fakülte hastanesi ama orada uygun yer var hastanede halledilebiliyor. pek bi sıkıntı olmaz kanımca. Hangi doktor iyise onu tercih et sen spermler öyle hemen ölmez 72 saate kadar dayanabili en fazla.

hastane ve sperm verilen yerin mesafesi ne kadar. yarım saat içinde ulaşırsa bişey olmaz.benimkilerde bu şekilde oldu
tedaviye bi hastanede başlayıp, aşılamayı başka bi hastanede yapmayı kabul etceklerini sanmıyorum.

canım ben daha önce bir devlet hastanesinin laboratuvarında çalşıyordum orada spermiyogram testi istenenlerden evde halledip hemen getirmelerini söylüyorduk çünkü hastanede o işi yapacakları yer yok. ve sonuçlarda hiç problem yaşadığımız olmadı. bizde eşimle bebek için tedavi görüyoz bizim gittiğimiz yer fakülte hastanesi ama orada uygun yer var hastanede halledilebiliyor. pek bi sıkıntı olmaz kanımca. Hangi doktor iyise onu tercih et sen spermler öyle hemen ölmez 72 saate kadar dayanabili en fazla.
Çok teşekkür ederim. Şu an gittiğim doktorum çok iyi biri ve çok seviyorum ama emin olamadım. 2 ay önce eltim de aşılama yaptırdı onlar da dışarıda hazırlatmıştı ve onların ki tutmadı. Allahın işi tabii, ama işte benim de aklımda sorular oldu.

hastane ve sperm verilen yerin mesafesi ne kadar. yarım saat içinde ulaşırsa bişey olmaz.benimkilerde bu şekilde oldu
tedaviye bi hastanede başlayıp, aşılamayı başka bi hastanede yapmayı kabul etceklerini sanmıyorum.

Arası 15 dakika araba ile hem de hafta sonu olduğu için trafik daha rahat. sizin bu şekilde aşılamanızın sonucu ne olmuştu?

Çok teşekkür ederim. Şu an gittiğim doktorum çok iyi biri ve çok seviyorum ama emin olamadım. 2 ay önce eltim de aşılama yaptırdı onlar da dışarıda hazırlatmıştı ve onların ki tutmadı. Allahın işi tabii, ama işte benim de aklımda sorular oldu.
çok haklısın aklında soruların olması normal bende senin durumundayım anlıyorum. Ama dediğin gibi allahın işi inşallah nasip ederde olur dualarım seninle..:KK200:

Arası 15 dakika araba ile hem de hafta sonu olduğu için trafik daha rahat. sizin bu şekilde aşılamanızın sonucu ne olmuştu?
15 dk sorun olmaz için rahat olsun. 2 defa bu şekilde oldu ikiside negatif.
şimdi 3.yü yaptırdım bu sefer hastanede var sperm hazırlama. sonuç için beklemedeyim daha

Kızlar hiç dışarıda sperm hazırlatıp aşılama yaptıranlardan tutan yok mu?

X