Gebeliğe Hazırlık Aşılama süreci

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tabi direk hormon verildiği için yan etkileri oluyor bunun yanında progestan hapını da kullanıyorum gece yatmadan ve sabah vajinal yoldan alıyorum size de verdiler mi
Bana da progestan verildi vajinal kullanıyorum ama rahim ağzında sızlama yapıyor ağrı oluyor kullanınca. Bende rahim ağzı yarası var ona bağlıyorum sizde de oluyor mu acaba? Ağızdan alsam olmaz mı ki?

Benim bugün 8. Günüm çatlatma iğnesi den sonra ağrılarım hala devam ediyor özellikle bugün çok fazla batma ve bel ağrısı yaşadım azcik ayakta kalınca çoğalıyor normal mi bilmiyorum iğneyi vuruldugum andan beri çok fazla ağrım oldu ne zamana gecicek bilemiyorum
Ben azıcık ayakta kalsam sırtım ağrıyor bu kesinlikle çatlatma iğnesinden çünkü hiç iş yapmadan sadece ayakta on beş dakika kalarak sırt ağırması normal değil

Ben azıcık ayakta kalsam sırtım ağrıyor bu kesinlikle çatlatma iğnesinden çünkü hiç iş yapmadan sadece ayakta on beş dakika kalarak sırt ağırması normal değil
Hapı ağızdan alınca yan etkisi çok olduğu için vajinal olarak veriliyormuş normal içinde çok fazla uyku hali yapıyormuş onun dışında vajinal yoldan alınca yanma gibi hafif ağrı yapıyor ama mesela bir önce ki gun ağrım varsa o hapı kullanınca ertesi gün daha iyi oluyorum ignenin etkisi 14 gün sürüyormuş sanırım biraz devam edicek

Kızlar merhaba ne durumdasınız benim ağrılarım batmalarim hala devam ediyor yarın 12.gun olucak test yapmayı düşünüyorum biraz sabırsızlanıyorum sanırım 😂

Evet bu sabah yaptım ama malesef testte çıkmadı yarın 13. Günü çatlatma iğnesinin sağ kasigim da ağrım oluyor benim özellikle bugün çok vardı bir de çok affedersiniz bugün beyaz akıntı geldi hep ve sağ tarafım hep battı sızladı bilmiyorum nasip artık

Hiç test yapmadım evde de idrar testi falan. Bugün 9. Günü bitti aşılamanın. Ama hiç belirtim yok kasık ağrım göğüs ağrısı falan. Ondan herhalde pek ümitli değilim. Umarım sessiz sedasız yerleşen bi miniğim vardır

Herkeste belirti olucak diye bir kaide yok bencede umut her zaman vardır 😊 iğne kiminde çok farkli etki gösteriyor kiminde hiç göstermiyor ben famara kullanırken resmen yumurtanın büyüdüğünü bile hissettim o derece bir ağrım oldu bugün 12.gundu hala daha ağrım hassasiyet batma hissi devam ediyor nasipse olursa inşallah 🙏🏻

Herkeste belirti olucak diye bir kaide yok bencede umut her zaman vardır 😊 iğne kiminde çok farkli etki gösteriyor kiminde hiç göstermiyor ben famara kullanırken resmen yumurtanın büyüdüğünü bile hissettim o derece bir ağrım oldu bugün 12.gundu hala daha ağrım hassasiyet batma hissi devam ediyor nasipse olursa inşallah 🙏🏻
İnşallah olur çok dua etmekten başka yapacağımız bir şey yok🙏🏻 Aslında hayal kırıklığı da olmasın diye belirtim yokken ümitlenmiyorum olursa sürpriz olsun daha güzel olur😊 bazen benim de yumrutlama dönemi hassasiyetim olurdu karnımda ama gebelik belirtisi bilmiyorum ısrarla hiç yok😄

Kızlar ne durumdasınız dün akşam stresli bir olay yaşadım ondan sonra çok ağrım oldu bugün de adet ağrısı gibi bir ağrım var hastalanicam sanırım bilemiyorum

Kızlar ne durumdasınız dün akşam stresli bir olay yaşadım ondan sonra çok ağrım oldu bugün de adet ağrısı gibi bir ağrım var hastalanicam sanırım bilemiyorum
8 mayısta aşılamam yapıldı dün akşam ağrım oldu adet ağrısı gibiydi gaz gibi karın şişliği sabah geçti şu an ağrım yok yarın kan vericem umarım gebelik belirtisidir adet değildir 🙏🤗

Merhabalar 2 yıllık evliyim ve 1 yıldır bebek isteğimiz vardı tedaviye başladıktan sonra da burdan sürekli konu başlıklarına bakıp kendimi mutsuz etmeye başlayınca bende üye olup tam tersi insanlara burda umut aşılamak istiyorum çünkü bu dönemde en çok ihtiyacımız olan moraldir burda birbirimize destek olup güzel haberlerimizi paylaşmak istiyorum 07.05.2021 yani bugün ilk aşılamam yapıldı pazartesi günü kontrolüm var tüm süreci paylaşmak ve güzel haberi size vermek için sabırsızlanıyorum bu arada polikistik over hastasıyım öncesinde femara adlı ilacı ve aspirin ilacini geçen ay kullandım bu hafta kontrollere gittiğimde büyüdüğünü ve çatlatmak istediğini belirtti ilkinde catlamazsa ikinci için tekrar iğne olucakmisim çatlatma iğnesi ne 157 TL ödedim özel bir hastane de tedavi görüyorum bu dönemde sık sık gittigim için 10gun içinde gittiğim günler de ücret ödemiyorum fiyat konusunda 1500 TL gibi ücretler okuduğum için buraya açık açık yazıyorum rabbim hepimizin yardımcısı olsun başka aşılama surecinde olup destek vermek isteyenleri önerilerinizi bekliyorum 🖤
canım sonucun ne oldu

X