Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Lilys

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2024
304
58
Merhaba arkadaşlar, bu ay aşılama süreci içindeyim. Benim gibi aşılama yaptirip sonuç bekleyenlerle heyecan,bilgi ve belirti paylaşımında bulunuruz diye dayanamadım ve sizlerle sohbet etmek istedim burda. Kısaca sürecimiz, 1 yıldır korunmasız ilişki sonrası gebelik olmadı ve aşılamaya uygun gördü dr. Pcos var. Eşimde bir sıkıntı yok.
Reglin 2.günü başlayarak Femara kullandım 5 gün sabah akşam. 2 gün mola sonrası
13 mayıs gece 23.30 ovitrelle çatlatma ignesii oldum.
15 mayıs aşılama yapıldı.
12 gün sonra test vermemi söyledi dr. Birde progestan ilaç verdi sabah aksam kullanıyorum.Ama günler geçmiyor sankiii.
Bugün 7.günüm.
Aşılama sonrası bel ağrım yoğun sekilde devam ediyor bir tek dün biraz azdı ama bugun yine arttı. Kasık ağrım var ve sanki Kasıklarım şişmiş gibi hissediyorum. Dokununca bi yere çarpmışım gibi bir ağrı oluyor. Bel ağrım var oturup kalkarken ağrı hissediyorum. Var mı benim gibi aşılama yaptırıp sonuç bekleyen veya bu belirtilerle olumlu sonuç alan. Sizlerin belirtileri neler oldu. Test için henüz erken ama bu günlerinde test yapıp sonuç alan oldu mu 😺Beklemek sabretmek o kadar zor kii sanki günler geçmiyor gibi. İnşallah güzel haberler alırız tüm isteyip bekleyenler olarak😇

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bu ay aşılama süreci içindeyim. Benim gibi aşılama yaptirip sonuç bekleyenlerle heyecan,bilgi ve belirti paylaşımında bulunuruz diye dayanamadım ve sizlerle sohbet etmek istedim burda. Kısaca sürecimiz, 1 yıldır korunmasız ilişki sonrası gebelik olmadı ve aşılamaya uygun gördü dr. Pcos var. Eşimde bir sıkıntı yok.
20 mm yumurtam oluşmuş. 12 gün sonra test vermemi söyledi dr. Birde progestan ilaç verdi sabah aksam kullanıyorum.Ama günler geçmiyor sankiii.
Bugün 7.günüm.
Aşılama sonrası bel ağrım yoğun sekilde devam ediyor bir tek dün biraz azdı ama bugun yine arttı. Kasık ağrım var ve sanki Kasıklarım şişmiş gibi hissediyorum. Dokununca bi yere çarpmışım gibi bir ağrı oluyor. Bide arada kasığımın az üstünden bacağıma dogru bi ağrı giriyor batma gibi. Bel ağrım baya bi fazla oturup kalkarken bile ağrı hissediyorum. Var mı benim gibi aşılama yaptırıp sonuç bekleyen veya bu belirtilerle olumlu sonuç alan. Sizlerin belirtileri neler oldu birde aşılama sonrası bu bel ağrıları sizlerde de oldu muu. Test için henüz erken ama bu günlerinde test yapıp sonuç alan oldu mu 😺Beklemek sabretmek o kadar zor kii sanki günler geçmiyor gibi. İnşallah güzel haberler alırız tüm isteyip bekleyenler olarak😇
Merhaba umarım güzel sonuçlar alırsınız 😇 bende cuma günü aşılama olucam bugün çatlatma iğnesini vurmam gerek siz kendiniz mi vurdunuz iğneyi yoksa hastane de mi yardımcı olur musunuz

20 mm yumurtam oluşmuş. 12 gün sonra test vermemi söyledi dr. Birde progestan ilaç verdi sabah aksam kullanıyorum.Ama günler geçmiyor sankiii.
Bugün 7.günüm.
Aşılama sonrası bel ağrım yoğun sekilde devam ediyor bir tek dün biraz azdı ama bugun yine arttı. Kasık ağrım var ve sanki Kasıklarım şişmiş gibi hissediyorum. Dokununca bi yere çarpmışım gibi bir ağrı oluyor. Bide arada kasığımın az üstünden bacağıma dogru bi ağrı giriyor batma gibi. Bel ağrım baya bi fazla oturup kalkarken bile ağrı hissediyorum. Var mı benim gibi aşılama yaptırıp sonuç bekleyen veya bu belirtilerle olumlu sonuç alan. Sizlerin belirtileri neler oldu birde aşılama sonrası bu bel ağrıları sizlerde de oldu muu. Test için henüz erken ama bu günlerinde test yapıp sonuç alan oldu mu 😺Beklemek sabretmek o kadar zor kii sanki günler geçmiyor gibi. İnşallah güzel haberler alırız tüm isteyip bekleyenler olarak😇
Hayırlısı olsun cnm belirtilerin gebelik belirtileri ne benziyor inşallah gönlünde kini versin rabbim..bende 2. Aşılama için tedaviye başladım kısmet se ptesi yada salı günü aşılaman olacak yumurta büyüme zamanına göre. Bende sorun yok eşimde ileri hareketli sıkıntı çıktı. Ben gonalf iğne kullanıyorum . İlk asilamam da sadece göğüs ağrısı olmuştu ama tutmamisti. Bel ağrısı çekenler genelde gebe oluyo hayırlısı olsun cnm

Merhaba umarım güzel sonuçlar alırsınız 😇 bende cuma günü aşılama olucam bugün çatlatma iğnesini vurmam gerek siz kendiniz mi vurdunuz iğneyi yoksa hastane de mi yardımcı olur musunuz
Merhaba ay inşallah güzel sonuçlar alırız bi hevesle bekleyenler olarak 😊 ben aşılamayı yaptıracağım hastanede vurdurdum. Doktorum herhangi bir hastanede vurdur ama yakınsan direk buraya gel demişti. Zaten göbekten hemen vurulan bir iğne bence sizde hastaneye gidin insanın içi daha rahat ediyor ☺

Merhaba ay inşallah güzel sonuçlar alırız bi hevesle bekleyenler olarak 😊 ben aşılamayı yaptıracağım hastanede vurdurdum. Doktorum herhangi bir hastanede vurdur ama yakınsıan direk buraya gel demişti. Zaten göbekten hemen vurulan bir iğne bence sizde hastaneye gidin insanın içi daha rahat ediyor 😊
Tamam çok teşekkür ederim cesaret edemezsem giderim artık 😇

Hayırlısı olsun cnm belirtilerin gebelik belirtileri ne benziyor inşallah gönlünde kini versin rabbim..bende 2. Aşılama için tedaviye başladım kısmet se ptesi yada salı günü aşılaman olacak yumurta büyüme zamanına göre. Bende sorun yok eşimde ileri hareketli sıkıntı çıktı. Ben gonalf iğne kullanıyorum . İlk asilamam da sadece göğüs ağrısı olmuştu ama tutmamisti. Bel ağrısı çekenler genelde gebe oluyo hayırlısı olsun cnm
Amiin inşallah gebelik belirtileridir. Ve inşallah sizinde olumlu sonuçlanır😇 siz ilk aşılamanızda hangi ilacı kullanmıştınız birde gonalf hep okuyorum kullanan çok olmuş yan etkileri var mı ve oldu mu sizde herhangi yan etki. Ben femara kullanırken ciddi tansiyon yükselmesi ve dayanılmaz baş ağrıları çektim mesela

Amiin inşallah gebelik belirtileridir. Ve inşallah sizinde olumlu sonuçlanır😇 siz ilk aşılamanızda hangi ilacı kullanmıştınız birde gonalf hep okuyorum kullanan çok olmuş yan etkileri var mı ve oldu mu sizde herhangi yan etki. Ben femara kullanırken ciddi tansiyon yükselmesi ve dayanılmaz baş ağrıları çektim mesela
İnşallah cnm Allah isteyen herkese nasip etsin. İlkinde de gonalf kullandım iğne. Yan etkisi çok yok sadece yumurta çabuk büyüdüğü için kaşık ağrısı oluyo bide şişkin mis gibi oluyor cnm. Sanki tıka basa yemek yemiş gibi.

İnşallah cnm Allah isteyen herkese nasip etsin. İlkinde de gonalf kullandım iğne. Yan etkisi çok yok sadece yumurta çabuk büyüdüğü için kaşık ağrısı oluyo bide şişkin mis gibi oluyor cnm. Sanki tıka basa yemek yemiş gibi.
İnşallah güzel sonuçlar alırız 😊 süreç ister istemez insanı strese ve beklentiye sokuyor. Iyi en azından yan etki falan olmamış o güzel olmuş. Aşılama islemleri stres yüklü bide En zor olanlardan biri de en sona kalan bekleme süreçleri güzel olumlu sonuçlarla taçlansın İnşallah beklemelerimiz 😇

İnşallah güzel sonuçlar alırız 😊 süreç ister istemez insanı strese ve beklentiye sokuyor. Iyi en azından yan etki falan olmamış o güzel olmuş. Aşılama islemleri stres yüklü bide En zor olanlardan biri de en sona kalan bekleme süreçleri güzel olumlu sonuçlarla taçlansın İnşallah beklemelerimiz 😇
İnşallah cnm benim senin ilk asilaman mi

Valla ben 12. Gün anladım olmadığını silik çıkan çizgi çatlatma iğnesinden oluyordu kayboldu anladim
Anladım 2.de inşallah gönlünüzden geçen olur. Bende simdi test yapmaya çekiniyorum negatif görürsem diye. 7.gün test yapmak icin erken mi olur bilemiyorum da

İnşallah 🥰birde aşılamanız nasıl geçti neler yapılıyor
Sizin de ilk aşılama galiba benim gibi ☺ aşılama işlemi çok zor degil. Yalnizca bir alet varya kullandıkları rahimi genişletmek icin olan onu kullanırken gerildim ben ister istemez. Onun dışında işleme baslamasi ve bitirmesi 1 dakika falan anca sürüyor sayılır. Sadece bir anlık ufak bir sızı gibi bisey hissediliyor İşlem esnasında. İşlem bitince de bacak bacak üstüne atıp bir süre yatmanızı istiyorlar. 30 dk kadar. Sonra İşlem bitmis oluyor. Progestan ilac verdi birde onu kullan dedi bana sabah aksam biraz o zorluyor insanı alışık olmayinca. Ama hic korkmayın kısa ve ağrısız bi işlem 😊

Merhaba bende iki senelik evliyim sadece 2-3 ay korundum sonra bıraktım sadece bir kere kimyasal gebelik oluştu. Bir seneye yaklaşınca doktora gittim tahlillerimizde bi sıkıntı çıkmadı derken bir süre sonra femara+otrivelle tedavisi uygulandı iki ay yine gebelik olmayınca rahim filmi çekildim sorun çıkmadı. Film çekildiği ay korunmamı söyledi doktor o ay boş geçti bir ay daha femara+otrivelle kullandım yine olmadı. Doktorum bir ay ara verelim dedi ben iki ay ara verdim belki kendiliğinden olur diye ama yine olmadı. Bu ay aşılama yapalım dedi doktorum femara yazdı ancak ilacı piyasada bulamadığım için doktoruma danışarak letu kullanmaya başladım bugün 3. Günüm. Haftaya muhtemelen aşılama olacağım. Gerçekten psikolojik olarak zor bir süreçten geçiyorum burada yazılanları okumak deneyimi olanlarla konuşmak çok iyi geliyor. Birbirimizden haberdar olalım. Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın umutlarını soldurmasın inşallah 🙏🏻

Anladım 2.de inşallah gönlünüzden geçen olur. Bende simdi test yapmaya çekiniyorum negatif görürsem diye. 7.gün test yapmak icin erken mi olur bilemiyorum da
Beklemesi sabretmesi çok zor ama 12.-14. güne kadar beklemen daha sağlıklı olur canım

X