Aşılama Sürecim

merhaba asilamanizi ozelde mi oldunuz bende pko var adetli iken gittim ilaca basladik benden rahim filmi ve esimden sperm istendi siz hangi asamalardan gectiniz kac gun arayla gittiniz ve ucret ne kadar tuttu anlatabilir misiniz
Birde özelde yaptırdım aşılamayı çipli olarak
4250 yaptırdım

Merhaba ben rahim filmi , eşimin sperm testi
Birde hormon testleri yapıldı .
Adetin 2.günü gittim gonol f iğneye başlattı doktor
Daha sonra yumurta takibi yapıldı
Bir tane 20 mm yumurtam oluştu
Aşılamadan 2 gün önce ilişkiyi yasakladı
Aşılamadan 36 saat önce ovitrelle çatlama iğnemi oldum . Eşimle işlemlerden 2 saat önce gittik . Eşimden sperm örnegi alındı .
aşılama yapıldı , çok kolay bir işlem 5 dk sürüyor .
Sonra seni 1 saate yakın kalçaların yukarıda olacak şekilde yatırıyorlar .
Bendede pcos var
Eşimde bir sıkıntı yok
Chipli aşılama yaptı doktor
. Merak ettiklerini sorabilirsin 🙂
Biraz karışık anlattım ama bu şekilde ♥️💕
İnşallah güzel sonuçlar alırız
cipli nasi oluyo ve rahim filmi ve sperm testine ek ucret ne kadar odediniz yani toplamda tum asilama kaca mal oldu bi de ikinci gun gittiginizden itibaren asilama gununuz kacinci gune denk geliyo yani ikinci gun gittiniz asilama da on gun sonra oldu mesela gibi

merhaba bende 16 mayısta aşılama oldm benim 20mm di yumurtam . Doktor size neden öyle yaptı acaba . 13 mm küçük 😟
Doktoru değiştirsem mi acaba diyorum ama başka doktora gitsem herşeyi baştan başlıcam . Daha bide 13 cm e aşılama yapacaktı . Ben istemedim sadece iğne olup kendimiz denedik
merhaba bende 16 mayısta aşılama oldm benim 20mm di yumurtam . Doktor size neden öyle yaptı acaba . 13 mm küçük 😟

cipli nasi oluyo ve rahim filmi ve sperm testine ek ucret ne kadar odediniz yani toplamda tum asilama kaca mal oldu bi de ikinci gun gittiginizden itibaren asilama gununuz kacinci gune denk geliyo yani ikinci gun gittiniz asilama da on gun sonra oldu mesela gibi
Çipli aşılamada eşinin spermlerin en iyileri seçiliyor en hızlıları . Rahim filmini ben üniversite hastanesinde ücretsiz yaptırdım . Sperm testinide devlette ücretsiz yaptırdım . Bu sonuçlarla özele gittim . Doktor tekrar istemedi bu testleri yaptırdığım için .
İlaçlar 2 bin tl
Aşılama 4,250 ödedim
Başka bir ödeme yapmadım
Ben adetimin 2.günü ilaca başladım ara ara yumurta takibi için doktora gittim
Şöyle söyliyim mayıs 2 de adet oldum
4 mayıs ilaçlara başladım
16 mayıs aşılama oldum

Çipli aşılamada eşinin spermlerin en iyileri seçiliyor en hızlıları . Rahim filmini ben üniversite hastanesinde ücretsiz yaptırdım . Sperm testinide devlette ücretsiz yaptırdım . Bu sonuçlarla özele gittim . Doktor tekrar istemedi bu testleri yaptırdığım için .
İlaçlar 2 bin tl
Aşılama 4,250 ödedim
Başka bir ödeme yapmadım
16

İlaçlar 2 bin tl
Aşılama 4,250 ödedim
Başka bir ödeme yapmadım
16 mayıs aşılama oldum
him siz yeni mi yaptirdiniz peki cunku fiyat dusuk geldi hangi sehirdesiniz bi de normal devlet hastanesine gidip direk rahim filmi istesek olur mu sence

him siz yeni mi yaptirdiniz peki cunku fiyat dusuk geldi hangi sehirdesiniz bi de normal devlet hastanesine gidip direk rahim filmi istesek olur mu sence
Evet ben yeni yaptırdım 7 gün oldu
Sonuçları bekliyorum 😍😍
Afyonda özel hastanede yaptırdım . Şehirden şehire belki değişebilir fiyatları.
Devlette rahim filmi çekiyorlarmı hiç bilmiyorum
Ben üniversite hastanesinde çektirmiştim

Evet ben yeni yaptırdım 7 gün oldu
Sonuçları bekliyorum 😍😍
Afyonda özel hastanede yaptırdım . Şehirden şehire belki değişebilir fiyatları.
Devlette rahim filmi çekiyorlarmı hiç bilmiyorum
Ben üniversite hastanesinde çektirmiştim
ben kayseri burdaki ozeller hep 10 bin diyo ilaclar haric demekki sehirden sehre degisiyo tesekkurler cnm hepimiz hakkinda hayirlisi olsun

Kızlar selamlar. Daha önce özel hastahanede klomen - çatlama tedavisi görmüştüm bu sürecimle ilgili detayları verdiğim bir konu başlığım oldu. 2 defa deneyimledim ve sonuç negatif oldu. Bu sonucu gördükten sonra artık vazgeçmiştim. Pcos hastasıyım. Daha sonrasında Zeynep Kamil hastahanesi infertiliteden randevu aldım. Bu poliklinikte muayene etmeden direk dosya tamamlamam gerektiğini daha sonrasında yapılacak tedaviye karar verileceğini söylediler. Sizlerle bu sürecimi tarih tarih bilgilendirmek kendimede not düşmek istedim. yorumlarınızı tecrübelerinizi bekliyorum

21.11.2022
Zeynep Kamil İnfetilite pol. gittim. bir kaç belge istendi belgeleri toplayıp neden olmadığı kanısına varılacağını söylediler. Hsg, Meme Ultrason, Servikal Kültür, Smear Testi, Kan ve Ultrason istendi, Eşimden de sperm testi istediler.

22.11.2022
Kan Testi ve ultrason verdim. Ultrasonda doktor sol yumurtalıkta pcos görmediğini, sağda olabilir ama yinede emin olamadığını ve yine sağ yumurtalıkta rahme yapışıklık olabileceğini söyledi. HSG sonrası netleşeceğini bildirdi. Hsg ve diğer taramalar için randevu bekliyorum. Gelişmeler sürecinde bilgilendirmeye devam edeceğim

23.11.2022
Kan sonuçlarım kendimce yorumladım. İnternetten değerlere baktım. AMH:3.62 FSH:10.1 TSH:1.41 LH:3.9 İNSÜLİN:18.3 vs. şeklinde bir çok değere bakılmış.

02.12.2022
Jinokolojiden randevu almıştım. Servikal kültür ve smear testi verdim. Onun dışında genel muayana etmesini istedim. Ultrasında söylenenleri söyledim. Kimyasal gebelik sonucu yapışıkyık olmuş olabilecegini hsg sonrası daha net konuşacağını söyledi. mantar enfeksiyonu olduğunu söyledi. Fluzole ve mıxovul verdi. Fluzole 2 adet hap 3'er gün arayla kullanacağımı söyledi. diğeri 7 gün süren bir fitil. daha öncede benzerini özele gittiğim doktorum vermişti. yumurtlamama denk geldiği için yarım bırakmıştım. onuda tamamlamayı düşünüyorum. 21 aralıkta meme ultrason var ve adet olmayı bekleyip hsg randevusu alacağım.

05.12.2022
Servikal kültürüm sonuçlandı. Normal flora elemanları üredi yazıyor.

06.12.2022
Eşim daha önce sperm testi verdiği için doktor tekrar istemedi. Fakat 7 aylık bir değer olduğu için farklı bir hastahanede yaptıracağız. Dosyamızda eksik ve eski evrak olmaması adına. Kan verdi. Bulaşıcı hastalık var mı vs. diye bakıldı. Herhangi bir olumsuzluk çıkmadı değerlerinde.

21.12.2022
Meme ultrasonumda küçük kistler çıktı. Toplam 3 adet. Patolojik boyutta olmadığı için 6 ayda 1 kontrol istedi sadece.

30.12.2022
HSG çekim için gittim. Ciddi bir ağrı yaşamadım. İlaç verilmeden önce hafif ağrım oldu. Ağrı eşiğim yüksek olduğu için çok ciddi bir ağrı yaşamadım.

11.01.2023
Bütün evraklarımı hazırladım. Tekrar randevu aldım. İnfertilite bölümüne. Hemşire hanım dosyamı hazırladı ve kurula götürmemi istedi. Kurul onayından sonra mart ayındaki regl nin 2 veya 3. günü randevu alıp gelirsen iyi olur alamazsan randevusuz gelmemi söylediler. Kurul raporunu 10 gün sonra alabilceğimi söylediler.

21.01.2023
Kurul raporumu almak için hastahaneye geldim. Daha sohra Şubat reglim şubat sonu mart başına yakın olacağını tahmin ettiğim için hemşire hanıma şubat sonu reglimde gelebilir miyim diye sordum. Şubat 23-25 gibi tarihlerdeyse olacağını söylediler. Şimdi Şubat regl bekliyorum.

27.02.2023
Şubat ayı reglim 24.04.2023 cuma gününe denk geldi. cuma-cumartesi-pazar-pazartesi derken araya hafta sonu girdiği için ve poliklinik kapalı olduğu için pazartesi günü yani regl 4. güne denk geldim. Randevuyu pazartesi öğleden sonraya bulup aldım. Fakat öğleden sonra ilaç yazımı yapamadıklarını bu sebeple sabah 08.30'da gelmem gerektiğini ve bugün 4. gün olduğu için yarın gelsem 5. gün olacağından dolayı öbür aya kaldığını söylediler. Eğer başlarsak olumsuz durumla karşılaşmamın yüksek olduğunu söylediler. Bu sebeple 1 ay daha bekleyeceğim.

27.03.2023
26.03.2023 pazar günü regli oldum. pazartesi günü doktora gittim. aşılama sürecim başlayacak. Hastahanede tamamladığım evraklarla sağlık raporu çıkarıldı. ilaçları raporla daha uyguna alabilmem için. sabah gittiğimde muayene edildim. daha sonrasında reçete yazacaklarını saat 14.00 da tekrar gelmemi söylediler. gittiğimde reçetem oluştu. 13 adet fostimon ve ovitrelle çatlama iğnesi yazdılar. Her eczanede ilaçlar bulunmadığını söylediler. hastahane karşısındaki eczanelerden aldım. fostimon yumurta büyütme iğnesi klomen(hap) gibi düşünebilirsiniz. reglimin 2. günü yani bugün için başlamam gerektiğini 75 ml dozunda kullanmamı söylediler.

İlaçlar:
Fostimon 75ml (13 adet) raporlu olduğu için ovitrelle ile birlikte 1150 tl ücret ödedik. Onun dışında sgk'm olduğu için hastahaneye ödeme yapmadım.
.
.
.
2-3 günde bir yumurtalarımı kontrol etmek için çağırdılar ilk 4 gün 75 ml de kullandım daha sonra 112.5 ml kullanmaya devam ettim.

05.04.2023
Yumurtam 15 mm boyutuna ulaşmıştı. iğnem bitti. perşembe ve cuma günü için gonal f iğnesi alıp kullanmamı 112,5 dozla vurmamı istediler. cumartesi gününü eş geçip pazar günü 23.00'da ovitrelle çatla iğnemi vurmamı 11.04.2023 salı günü aşılama için gelmemi söylediler.

06.04.2023
Eşim gribal enfeksiyona yakalandı şansımıza. ilaç kullanmadan pekmez bitki çayları vs tedavi altında tutmaya çalıştık. 2-3 gün rapor alıp dinlenerek ayakta atlattı. tek tesellim spermlerin ayıklanıyor olması

11.04.2023
aşılama için sabah 08.30 da hastahaneye geldik. Eşim ürolojiden giriş yaptırdı bende infertiliteden giriş yaptırdım. bana 2 adet barkod verdiler. eşim benden 1 tanesini alıp sperm vermek için tüp bebek kısmına geçti. sperm örneklerini alıp en kaliteli ve düzgün olanları seçtiler. toplamda kaç milyon olduğunu söylemediler. bu süreç 2 saate yakın sürdü. spermi verdikten sonra hemşire hanıma saat kaçta verdiğinin bilgisini verdik. az kişi oluğu için sabah erken saate spermi vermiş oldu. aşılamayı saat 11 de yapacaklarını saat 9 da son idrarı yapıp bol su içerek gelmemi söylediler. saat 11 olduğunda içeri aldılar. vajinal ultrason gibi düşünebilirsiniz. ultrason sedyesine yatarak bekledim hemşire hanım karnımdan ultrasonla doktoru yönlendirip (bu sebeple idrara sıkışık gelmemi istemişler) doktor hanımda alt taraftan işlemi yaptı. işlem 10 dk kadar sürdü. acı eşiğinize göre işlemin ağrısı değişir. ben dayanıklı biri olmama rağmen ciddi olarak canım yandı. idrara sıkışık olduğum için mesane baskı yaptı tansiyonum düştü mide bulantısı vs oldu. doktor hanım mantar olduğunu işlemin çok sağlıklı olmayacağını söyledi. biraz moralim bozuldu. Servikal kültür verdiğimde doktorda söylemişti bi tedavi olmuştum geçmişti hatta kültürde olumsuz bir şey çıkmadı. eşimin hasta oluşu üstüne mantar vs derken modum düştü. işlem bittikten sonra 10-15 dk sedyede ayaklarımı kendime çekerek bekledim. çalıştığım için rapor istedim vermediler. sağlık ocağından alabileceğimi söylediler. 3 gün rapor aldım. evde bolca dinlendim aşılama günü ve sonraki gün hafif kanamam oldu. işlemden kaynaklı olabileceğini söylemişlerdi. doktorum folik asit günde 1 tane ve progestan fitili verdi. sabah 1 akşam 2 tane kullandım. regl olana kadar kullanmamı söylediler. aşılamadan 15 gün sonra beta hcg bakmak için kan vermemi söylediler. regl olsamda olmasamda gelmemi söylediler.(sarınım regl olsamda kimyasal mı vs bakmak içir çağırdılar) aşılama günüm salıydı sonra ki gün itibariyle(çarşamba) gün aşırı 1 hafta boyunca birliktelik istedi. Şimdi bekleme zamanı. 26.04.2023 çarşamba günü kan vermek için gideceğim.

18.04.2023
Sanırım eşimde banada hastalık geçti. sinüslerim ciddi şekilde doldu hafif boğaz ağrısı yaşıyorum. redoxson 3 etki vitamınını aldım pekmezler nane yağları buhar derken biraz biraz toparladım.
.
.
.
Kızlar progestan fitili hafif kasık ağrısı ara ara kramplar yapabiliyor.
.
.
.
Kızlar normalde regli olmadan 1 hafta önce bende göğüs şişmesi oluyordu. bu sefer biraz daha erken başladı. ara ara regli olacakmışım gibi kramplar geldi ama bu progestan kaynaklıydı sanırım. Vücut fazla olan Progestanı dışa attığı için akması normalmiş. bende sık sık bunu yaşadım. Göğüs ucumdaki noktalar belirginleşti. sık idrara çıkma olmaya başladı. ara ara parmaklarım karıncalanıyor. bu işim sebebiyle klavye mouse kullanmaktan olabilir ama gebeliktede benzer etkiler oluyormuş. umarım ilaçların değil gebeliğin etkilerindendir.bekleme süreci en ciddi sabır gerektiren bir süreç. her şeyden önce bu kısım psikolojik olarak etkiliyor. insan vücudunu ne kadar tanırsa tanısın tepkiler yan etkiler çok farklı olabiliyor.

26.04.2023
Sonucum negatif çıktı. 2. Aşılamam haziran ayında olacak
Merhaba okadar yazı okudum bukadar detaylı açıklama görmemiştim teşekkür ederim 35 yaşındayım 6 yıllık evlıyım 5 yıldır ise nakıllıyım nakılden sebep çocuk istemeDım ama 1 yıldır denıyoruz 3 aydır da engel olabılcek ilacımı bıraktım ama yine olmuyor kadın doğum a gıttım hersey normal esınde de normal sperm testler ve hormon testlerı ama yine olmadı bugün ovalısyon günüm yine denedık ama benım merak ettıgım doktorlar 1 yılı asmayınca nereye başvuru yapılması gerektıgını söylemıyor benım kaybedecek zamanım yok ilaca bu süreçte boran önce başlamalıyım bu sebepten 1 yıl gecmış gıbı davranıp hangı bölüme gıdıp ne demem gerekır aşılama olursa daha hızlı sonuç alabılırım diye düşünüyorum ama hangi bölüme gitmem gerek gıtmeden hangi işlemlerı yapmam gerek ve Adet iken mi gıtmek gerek yardımcı olursanız çok sevıbırım . Zeynep kamıl dışında Avrupa yakasında hangi hastaneden randevu alabılırım bılgınız var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, kadın doğuma gidin eşinizin ve sizin elinizdeki sonuçlar ile ve 3 değil 7 8 aydır gebelil oluşmadığını söyleyin, 35 yaş üstü verilen süre 6 ay. 6aydan sonra inceleme yapılacaktır 1 yıl beklemeniz gerekmeyecektir. Ayrıca sonuçlarda bir problem gözükmese de yediğimiz içtiğimizden insanların senelerce olmayabiliyor vakit kaybetmeden rahim filmi vs çekilmesi gerekiyorsa bunu da isteyin belki tüplerde bir hasar var ise aşılama ile de vakit kaybetmemiş olursunuz, tüp bebeğe geçersiniz. Böyle söylediğim için de korkmayın lütfen ben 25 yaşında evlendim bekarken çikolata kistimin olduğunu biliyordum yıllarca ilaç tedavisi ile küçültmüştüm hep özele gittim hem de muayenehaneye, demediler bana önemli olan yumurtalık rezervin diye. Evlendim bir kaç ay sonra gebelik düşündüm işte o zaman her şey ortaya çıktı rezervim az, tüplerim tıkalı yani doğal yol veya aşılama ile gebe kalmam mümkün değil. Tabi hazmetmesi kolay olmuyor tüp bebek düşüncesini en başta ama 3 yıldır o kadar çok negatif tüp bebek tecrübesi yaşadım ki tüp bebek yaptırmakta da hiç bir şey yokmuş iş ki onun sonucuna hazır olmak. Şimdi tüp bebek ile ikizlerime 8 haftalık hamileyim. Ben kendi sürecimi sizi rahatlatmak kendinizi üzmemenizi sağlamak için anlattım korkmayın lütfen artık çağımızın hastalığı bu üreme problemleri. İlk iş güzel tecrübeli bir doktor ile başlamak ama umarım inşallah onlara gerek kalmadan gebelik haberinizi alırsınız bu ay🤲🏻

Merhaba okadar yazı okudum bukadar detaylı açıklama görmemiştim teşekkür ederim 35 yaşındayım 6 yıllık evlıyım 5 yıldır ise nakıllıyım nakılden sebep çocuk istemeDım ama 1 yıldır denıyoruz 3 aydır da engel olabılcek ilacımı bıraktım ama yine olmuyor kadın doğum a gıttım hersey normal esınde de normal sperm testler ve hormon testlerı ama yine olmadı bugün ovalısyon günüm yine denedık ama benım merak ettıgım doktorlar 1 yılı asmayınca nereye başvuru yapılması gerektıgını söylemıyor benım kaybedecek zamanım yok ilaca bu süreçte boran önce başlamalıyım bu sebepten 1 yıl gecmış gıbı davranıp hangı bölüme gıdıp ne demem gerekır aşılama olursa daha hızlı sonuç alabılırım diye düşünüyorum ama hangi bölüme gitmem gerek gıtmeden hangi işlemlerı yapmam gerek ve Adet iken mi gıtmek gerek yardımcı olursanız çok sevıbırım . Zeynep kamıl dışında Avrupa yakasında hangi hastaneden randevu alabılırım bılgınız var mıdır ? Şimdiden teşekkür ederim
Bende 3 4 ay olmayınca problem vardır die gittim yumurtalıkta hormanlarda sorun yok esimdede sorun yok neyse özele gittim rahim flmi çekildim hepsinin sonucu aldım doktora götürdüm tüpler de ufak sorunlar gebeliğe engel değil ama zor geçişler var sonra eğitim araştırma Hastanesi'nin tüp bebek polikliniğine gittim doktor engel uok gebe kalabilirsin dedi ameliyata vs gerek yok dedi çözemedim olayı madem tüplerde çok bı problem yok bir kaç doktora gittim bir iki doktor zor olur dedi en son tüp bebek merkezine gittim neyse orda ki doktor adetli iken gel demişti gittim kan vs verdim alttan muanr etti bir sorun yok dedi sonra öğleden sorna kan sonucumu beklemedim pazartesi gittim adetin 5 .günü olunca geç oldu dedi gelecek ay adet olunca gel dedi kağıt verdi aşılama yapacaz 2 kere dedi tutmazsa tüp bebek tedavisine başlarız dedi şuan eğitim araştırmaya gidiyorum gelecek ay gidecem bakalım naisl olacak inşallah tutar sorun yoksa neden olmuyor cok mu stres yapıyorum onu da bilmiyorum herkes için hayırlısı rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin

Yani bende 3 4 ay demedim yaklaşık bir yıl dedim yapacak bir şey yok problem varsada biryil boşuna beklicektik tüplerde hafif sorunlar var bakalım hayırlısı

Gözlerim dolu dolu okudum. kaç ay koşturmuşsunuz. bende bu sürece geçiyorum mayıs ayında ama devlet hastanesinde bu kadar zaman kaybetmeye ne takatim var ne isteğim. :KK43: :KK43:
Allahım istemeyenlerin kim bilir ne problemleri vardır ama patır patır çocuk yapıyorlar. Ey yüce Rabbbim bizi de gör yorma bizleri

Merhaba ben rahim filmi , eşimin sperm testi
Birde hormon testleri yapıldı .
Adetin 2.günü gittim gonol f iğneye başlattı doktor
Daha sonra yumurta takibi yapıldı
Bir tane 20 mm yumurtam oluştu
Aşılamadan 2 gün önce ilişkiyi yasakladı
Aşılamadan 36 saat önce ovitrelle çatlama iğnemi oldum . Eşimle işlemlerden 2 saat önce gittik . Eşimden sperm örnegi alındı .
aşılama yapıldı , çok kolay bir işlem 5 dk sürüyor .
Sonra seni 1 saate yakın kalçaların yukarıda olacak şekilde yatırıyorlar .
Bendede pcos var
Eşimde bir sıkıntı yok
Chipli aşılama yaptı doktor
. Merak ettiklerini sorabilirsin 🙂
Biraz karışık anlattım ama bu şekilde ♥️💕
İnşallah güzel sonuçlar alırız
Merhabalar Bi şey soracaktım bende bugun doktora gittim pcos var bende de yumurtuluklarım 11mm ama gecen hafta da 11mm Di haftaya salı Bi daha gel eğer büyümüşse aşılama yapılıcak hemen dedi inşallah ya hayırlıy la büyür 🤲 benim sorum şu olacak ben doktora yada her hangi Bi şeye ücret ödeyecek miyim devlet hastanesine gidip geliyorum

Merhabalar Bi şey soracaktım bende bugun doktora gittim pcos var bende de yumurtuluklarım 11mm ama gecen hafta da 11mm Di haftaya salı Bi daha gel eğer büyümüşse aşılama yapılıcak hemen dedi inşallah ya hayırlıy la büyür 🤲 benim sorum şu olacak ben doktora yada her hangi Bi şeye ücret ödeyecek miyim devlet hastanesine gidip geliyorum
İnşallah yumurtalarınız büyür benim 20 mm
Olmuştu. Devlette ilk aşılamada ücret alınmıyor die hatırlıyorum ama yine size yanlış bilgi vermiyim .
Çünkü ben hep özele gittim devlete hiç gitmedim 😊

İnşallah yumurtalarınız büyür benim 20 mm
Olmuştu. Devlette ilk aşılamada ücret alınmıyor die hatırlıyorum ama yine size yanlış bilgi vermiyim .
Çünkü ben hep özele gittim devlete hiç gitmedim 😊
İnşallah 🤲 teşekkür ederim

Ben Medipol hastahanesine gitmiştim özeller bi tık daha önce başlıyo tedaviye tavsiye ederim

Kızlar selam aşılama işleminden sonra bacak ağrısı yaşayan oldu mu benim sadece sağ bacağıma ara ara bıçak saplanır gibi bir ağrı giriyor ve hareket ettikçe sık sık oluyor bide bel ağrım var ilk günden beri yaşayan varmı merak ettim

X