Aşılama tup bebek aşamaları yardim

Sefes01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
848
359
Merhaba. 2 bucuk senelik evliyim. 6 ayim vajinismusla gecti. Vajinismusu atlattiktan sonra 1 sne hic korunmadim. Fakat olmayinca doktora gittim ve rahmin disinda miyom olduğunu bu sekilde cocugumun olmayacagini ve asilama tüp bebek tedavisi olmayacagini söylediler. Acik ameliyatta miyomu aldirdim. 4 ay yasak sonra dene dedi doktorum. 4 ay gectikten sonra bu ay 3.ay oldu. Deniyorum olmuyor. Esim artık tedaviye baslayalim diyor. Aşılama tup bebek asamalarini bilmiyorum. Nasil tedavilir yapiliyor. Hangi asamalardan geciyoruz. Ilk 6 ayim vajinismusla gectigi icin esime alistim fakat doktorlara acmakta zorlaniyorum. Korkuyorum

oncelıkle gecmıs olsun bu surecler alttan muayene ıle oldugu ıcın oncelıkle kendını bu duruma hazır hıssetmen gerekir doktorlara acmakta zorlandıgını soylemıssın.
ben suan 2. asılamamı yaptırdım beklemedeyım asılama ıcın adetın 3. gunu cagırılıyor takıpler yapılıyor ıgne veya hap ıle yumurta gelıstırme yapılıyor (hap veya ıgne doktoruna gore degısebılıyor) yumurta belırlı bır buyukluge geldıgınde catlatma ıgnesı verılıyor 36 saat oncesınde onu yapıp hastaneeye cagırıp asılaman oluyor adetın duzenlı ıse adet olduktan 14. gunu gıbı asılama oluyor hangı ılde yasıyorsun bılmıyorum doktor arastırıp gıdersen herseyı akısına bırakırsan ınsallah gonlune gore versın rabbım bende bu asılama tutmazsa tup bebege gıdecegım bızde sorun olmadıgı ıcın rapor cıkmadı rapor cıkarmak ıcın 2 asılama yaptık

Merhaba. 2 bucuk senelik evliyim. 6 ayim vajinismusla gecti. Vajinismusu atlattiktan sonra 1 sne hic korunmadim. Fakat olmayinca doktora gittim ve rahmin disinda miyom olduğunu bu sekilde cocugumun olmayacagini ve asilama tüp bebek tedavisi olmayacagini söylediler. Acik ameliyatta miyomu aldirdim. 4 ay yasak sonra dene dedi doktorum. 4 ay gectikten sonra bu ay 3.ay oldu. Deniyorum olmuyor. Esim artık tedaviye baslayalim diyor. Aşılama tup bebek asamalarini bilmiyorum. Nasil tedavilir yapiliyor. Hangi asamalardan geciyoruz. Ilk 6 ayim vajinismusla gectigi icin esime alistim fakat doktorlara acmakta zorlaniyorum.

oncelıkle gecmıs olsun bu surecler alttan muayene ıle oldugu ıcın oncelıkle kendını bu duruma hazır hıssetmen gerekir doktorlara acmakta zorlandıgını soylemıssın.
ben suan 2. asılamamı yaptırdım beklemedeyım asılama ıcın adetın 3. gunu cagırılıyor takıpler yapılıyor ıgne veya hap ıle yumurta gelıstırme yapılıyor (hap veya ıgne doktoruna gore degısebılıyor) yumurta belırlı bır buyukluge geldıgınde catlatma ıgnesı verılıyor 36 saat oncesınde onu yapıp hastaneeye cagırıp asılaman oluyor adetın duzenlı ıse adet olduktan 14. gunu gıbı asılama oluyor hangı ılde yasıyorsun bılmıyorum doktor arastırıp gıdersen herseyı akısına bırakırsan ınsallah gonlune gore versın rabbım bende bu asılama tutmazsa tup bebege gıdecegım bızde sorun olmadıgı ıcın rapor cıkmadı rapor cıkarmak ıcın 2 asılama yaptık

Cok teskkr ederim. Açıklayıcı bir yazi olmus. Peki ucretlimi bu aşılama

Cok teskkr ederim. Açıklayıcı bir yazi olmus. Peki ucretlimi bu aşılama
Çok geçmiş olsun. 2 yıldır biz de arayıştayız bebişko için. Tüm tahlillerimiz temiz kendiliğinden olur aşılamaya gerek yok diyen doktordan sonra tekrar kontrole gittiğimde yeni doktor histeroskopi istedi ve aşırı rahim darlığım olduğunu bu şekilde imkansıza yakın olduğunu öğrendim, lokal ile genişlettiler Rahmi, şuan histeroskopi sonrası ilk adette kontrol var daha sonra aşılama aşamasına geçicez Etlik Zübeyde devlet hst. gidiyorum hiç bi ek ödemem de olmadı şuana kadar. Aşılama aşamasını atlatınca da aydınlatırım seni, Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Yol yıpratıcı biliyorum ama bi yerden sonra koyveriyosun zaten kim muayene etmiş kim bakmış kim görmüş. Kendine eziyet etme bunları düşünüp. sınav hepsi Allah güç kuvvet sabır versin hepimize 🙏🏻

Çok geçmiş olsun. 2 yıldır biz de arayıştayız bebişko için. Tüm tahlillerimiz temiz kendiliğinden olur aşılamaya gerek yok diyen doktordan sonra tekrar kontrole gittiğimde yeni doktor histeroskopi istedi ve aşırı rahim darlığım olduğunu bu şekilde imkansıza yakın olduğunu öğrendim, lokal ile genişlettiler Rahmi, şuan histeroskopi sonrası ilk adette kontrol var daha sonra aşılama aşamasına geçicez Etlik Zübeyde devlet hst. gidiyorum hiç bi ek ödemem de olmadı şuana kadar. Aşılama aşamasını atlatınca da aydınlatırım seni, Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Yol yıpratıcı biliyorum ama bi yerden sonra koyveriyosun zaten kim muayene etmiş kim bakmış kim görmüş. Kendine eziyet etme bunları düşünüp. sınav hepsi Allah güç kuvvet sabır versin hepimize 🙏🏻
Merhaba rahim şekliniz nasıl peki :KK43: bnm de t rahim çıktı

Rahim şeklimde bi anormallik saptamadılar ama rahim ağzı İçin doktorun zırh gibi kapalı dediğine şahit oldum malesef 😐
Histeroskopi sırasında hoca lokal verip işlem yaptı genişlettiğini söyledi. Benim durumumda direk aşılama öneriyorlar. Dün kontrol vardı, aşılama da bayramdan sonraya bakalım 🤲🏻

X