Aşılama tutması için ne yapilmali

hennur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2023
18
5
36
Merhaba ben de 34 yaşındayım 1 yılım doldu Haziran'da , bende hiçbir sorun yok eşimde de az sperm canlılığı düşük ,aşılama için şu an tedavi sürecindeyim 22 Ağustos çatlatma iğnesini vuracağım rabbim nasip ederse ve 23 Ağustos aşılama günüm.Su anda hiçbir bilgim yok ve baya stresli zamanlar geçiriyorum bu yola girdim ama başka sorunlar olduğu için korkuyorum aşılama surecimin tutmamasi gibi bir şey olursa diye,sizden öncelikle tecrübeli olanlarinizdan acil bilgi istiyorum l.Baska soracak kimsem de yok.Asilamasi tutanlar ne yaptılar ne yediler neye dikkat etti ne gibi dualar ettiler nolur arkadaşlar bana da bir yol gosterir misiniz? Buna çok ihtiyacım var inanın eşimle gerçekten çok istediğimiz bişi ama nasip ve bu tedavi surecimde sürekli yolculuk yapmam gerekiyor 🙁🙁annemin hastalığı dolayısıyla lütfen bana içimi ferahlatacak bir şeyler yazar mısınız bir tavsiye bir yol yöntem ne olursa arkadaşlar 🙏🙏 çok ihtiyacım var manevi olarak iyi şeyler duymaya

Merhaba ben de 34 yaşındayım 1 yılım doldu Haziran'da , bende hiçbir sorun yok eşimde de az sperm canlılığı düşük ,aşılama için şu an tedavi sürecindeyim 22 Ağustos çatlatma iğnesini vuracağım rabbim nasip ederse ve 23 Ağustos aşılama günüm.Su anda hiçbir bilgim yok ve baya stresli zamanlar geçiriyorum bu yola girdim ama başka sorunlar olduğu için korkuyorum aşılama surecimin tutmamasi gibi bir şey olursa diye,sizden öncelikle tecrübeli olanlarinizdan acil bilgi istiyorum l.Baska soracak kimsem de yok.Asilamasi tutanlar ne yaptılar ne yediler neye dikkat etti ne gibi dualar ettiler nolur arkadaşlar bana da bir yol gosterir misiniz? Buna çok ihtiyacım var inanın eşimle gerçekten çok istediğimiz bişi ama nasip ve bu tedavi surecimde sürekli yolculuk yapmam gerekiyor 🙁🙁annemin hastalığı dolayısıyla lütfen bana içimi ferahlatacak bir şeyler yazar mısınız bir tavsiye bir yol yöntem ne olursa arkadaşlar 🙏🙏 çok ihtiyacım var manevi olarak iyi şeyler duymaya
Ben oldum 18 Ağustos ta aşılama biraz sancı oluyor ama anlık geçiyor hemen bitince yarım saat dinlendirip gönderiyor doktor bu gün iş yapma dinlen yarın normal hayatına devam edebilirsin denize bile girebilirsin dedi sakin ol stres yaparsan olacağı varsada olmaz .

Asilamayla hamile kaldim .tutma ihtimali dusum dendigi icin ignenin saatini bile kacirmisim o derece umutsuzdum .asilamadan ciktim gezmeye gittim ama baya yurumeli tuttu bizim nasibimiz oradanmis . insallah saglikla evladiniza kavusursunuz bir an once

Kuzucum öncelikle moralini yüksek tut, bebeğine kavuştuğunu hayal et. Tutması için yapılacak benim bildiğim birşey yok. İki aşılama oldum malesef tutmadı. Aşılamanın normal birliktelikten farkı yok, doktorun önerdiği ekstra bir durum da olmuyor. OMEGA içmeyi ihmal etme.

Tutacağı varsa her türlü tutuyor. Umarım ilk denemende güzel haberinizi alırsınız kuzum. Aşılama öncesi üç-dört gün spermin dinlenmesi lazım. Bunu doktorunuz da söylemiştir ama ben de ekleyeyim. Cinsel perhiz öneriyorlar 3 gün civarı.

Kızlar 5. Gün ve giguz ağrım var bu ne demek acaba uçları ağrıyor adet öncesi gibi değil progestan mi yapıyor acaba

Kızlar selam. Aşılamada 3. Günüm ve hiç ağrım sızım yok.progestan kullanıyorum ondandır belki sadece gaz sancısı oluyor.acaba tutmadı mı diyorum herkeste bi kasık ağrısı falan bende yok.yada ilerleyen günlerde mi olcak acaba

Canım progestanı vajinal mi kullanıyorsun? Kaçıncı gününde başladın acaba? merve933 merve933
Önceki aşılamamda hiç umudum yoktu, hatta o ay gecesinde dışarıya dahi çıkmıştım, yurt dışından kuzenim gelmişti o gün ve ertesi gün sürekli gezmiştim birde bayram girmişti araya günde 14 saat 2 gün sürekli oturup et kesmiştim. Sonucum pozitif çıkınca kendime çok çok kızmıştım 🥺 maalesef o ayki hamileliğim biyokimyasal gebeliğe dönüştü ve 8 temmuzda kaybettim. Dua vs etmedim, inanç şahsi birşeydir.
21 Ağustosta tekrar aşılamam oldu bu defa booolca yatıyorum 🙈 yoğurt istemişti önceki hamileliğimde canım bu ayda özellikle yoğurt tüketiyorum.
Tavsiyem progestan saatlerini asla aksatmaman günde kaç bilmiyorum benim 3dü o zaman vajinal kullanıyordum. Şuan ise günde 3 duphaston kullanıyorum

Kızlar 5. Gün ve giguz ağrım var bu ne demek acaba uçları ağrıyor adet öncesi gibi değil progestan mi yapıyor acaba
Kuzum çatlatma iğnesinin etkisi o.. benim sol memişimden yeşil sıvı geliyor (ömrümde ilk) prolaktin yüksekliğinden oluyormuş, geçmişinde kanser atlattığım için bu tür bir sağlık sorunum vardı şuan 2. Aşılamada bu sorunum yinelendi

Evet bol bol dinlenmeye gayret gosteriyorum,şu an kendi evimdeyim bir iki gün evimde istirahat edeceğim sonraki günlerde anneme gideceğim insalah ,orda da dikkatli olacağım rbabim inşallah dediğiniz gibi nasip etmistir tutar

X