Aşırı kıskançlik takıntı ruh hastalığı..

Stephen King'in Annie Wilkes karakterini hatırlattı bana söyledikleriniz. Hani ünlü yazarın "bir numaralı hayranı" olan hemşire. "İlk dönemler hele eşimin iki bacağını kırıp eve bağlamak istiyordum. Kimse onu o kimseyi görmesin. Ben bakayım ona sadece diye" - bu dediğiniz saçma deyip geçilecek kadar basit değil, hastalıklı ötesi bir düşünce. Acilen tedavi olun.

Canım bu 6 sene önce aklımdan geçen saçma bı düşünceydi. Hala aynı şeyi düşünüyorum. Ve ne kadar saçma olduğunu da yazdım zaten. Bu kadar takılma.

Hayır,hiç kimse olgunluk gösterip bu kadar hayatından taviz verip canını sıkmaz,olgunluk alttan almakta bir yere kadar,bakın bazen sorunu siz yaratıyor gibi olabilirsiniz,bazen tuhaf olan sizmişsiniz gibi görünebilir ama karşınızdakide bu yönlerinizi besleyip sizi bu durumlara itiyor olabilir,bunlara olan neşesi ve sabrı hiçte normal değil,kendiniz kadar onunda bu konuya çanak tuttuğunu fark etmelisiniz,size bir tavsiye vereyim bir süre duygularınızı dışa yansıtmayın,kıskanmayın,darlamayın sonra onun verdiği tepkileri analiz edin cevabı kendiniz bulursunuz zaten.

Kusura bakmayın ama niyetimi okuyacak kişi siz değilsiniz. Çat diye kötü niyetlisin diyemezsin. Burda problemin bende olduğunun farkındayım ve sizlere danıştım. Kötü niyetli miyim diye sormadım size
Kotu niyetli olmadiginizi soylemissiniz, kotu niyetli olmayan biri cevresindeki her kadinin kocasini ayartmak istedigini dusunmez ya da kocasinin telefonundaki herkesi arayip "acaba kadin mi?" sanrisi yasamaz. Farkinda degilsiniz ama bunlar bayağı iftira niteliginde tavirlar, esiniz size tahammul ediyor diye iyi niyetli degilsiniz yani, sadece kocaniz sizi seviyor haliyle tahammul ediyor hepsi bu.

Sizce yaptiklarinizda iyi niyetli tek bir dusunce var mi? Tipik kiskanc erkekler gibisiniz, "ben kiskaniyorum ama kotu niyetli degilim, karimin cevresi kotu onu korumaya calisiyorum" diye diye sindirirler kadinlari. Bu mu iyi niyet?

Siz bunlari iyi niyetlilik olarak nitelendiriyorsaniz, iyilik kötülük alginiz dogru oturmamis derim ben.

Umarim duzelirsiniz de bu adam sizi birakip gitmez.

Ekleme: ustumde D darkgren in paylastigi seyde haklılik payi olabilir, esinizin yasi sizden cok mu buyuk?

Ayrica psikopat vb kelimelere bozulmayip kotu niyetli deyince kukremeniz de cok ilginc :)

Canım bu 6 sene önce aklımdan geçen saçma bı düşünceydi. Hala aynı şeyi düşünüyorum. Ve ne kadar saçma olduğunu da yazdım zaten. Bu kadar takılma.
Yani zaman belirtmemişsiniz, bu düşünceler o kadar geride kaldıysa tabii ki şu an farklıdır ama gene de profesyonel yardım alın derim. Kendi huzurunuz için. Sürekli şüpheci olmak, takıntılı düşüncelerle uğraşmak sizi ve eşinizi yorar. Eşiniz de sizin güveninizi kıracak bir şey yapmış gibi durmuyor, bu asiriligin sebebini işinin ehli biriyle irdeleseniz bir çözüm bulunur sanki.

Adama yazık değilmi?Dişi hayvanlarada kıskanıyormusun?
Çok abartmışsın bence piskologa git derdini anlat adam kaçip gidicek hepden çildiricaksin yoksa.

Benimde aklıma "Boxing Helena" geldi. Kıskançlıktan karısını kolundan bacağından eden bir adamı konu alıyordu diye hatırlıyorum. Aşırı olduğundan izlemedim ama konu tüyler ürpertici.

O kitabı ben de okumuştum ve her sayfada biri gelsin şu adamı kurtarsın demiştim. Romanda gerildiğim için filmini seyretmek istemedim millet gerçeğini yaşamak istiyormuş.

Konu sahibi sizin derdiniz kocanızla değil bence anne babanızla. Erkek-kız arkadaşları normal arkadaş mıydı sevgilileri miydi? Yani o yaşlarda "bu insanlar anne babamı ayıracaklar" diye korktuğunuz oldu mu? Sanki onların göstermeleri gereken tepkinin toplamını şimdi eşinize gösteriyorsunuz. Bu durumda olmanızın başka ne açıklaması olabilir? Yok öyle değil diyorsanız çok tehlikeli birisiniz kusura bakmayın. Eşinizin canı tehlikede olacak kadar tehlikeli olabilirsiniz. Lütfen kendi başınıza hareket etmeyin bir psikoloğa psikiyatriste danışın.

Önemli birşeye sahip olduğunuzu düşünüyorum. Farkındalık.

İnsan zihni, bilinci karanlık bir çukur. Bu tür aşırı düşüncelere (bacağını kırıp evde oturtmak) kapılmanızdan daha önemli bir şey var bana göre. Gerçekleştirmeye ne kadar eğilimlisiniz?
Kendinize dürüst olduğunuzdan ve sınırlarınızı ölçebildiğinizden dolayı bunu buradada ayni açıkyüreklilikle yazabilme cesaretini gösterebildiğinize inanmak istiyorum.

Bu duygularin sizi sürüklediği eylem miktari da yine kabul edilebilirin üstünde kalıyor malesef. Bunu siz de dile getiriyorsunuz. Bence de destek almalısınız.

Dikkatimi çeken diğer bir husus genelde kadınlar adamdan ziyade diğer bir kadını kıskanırlar. Yani konu daha çok kadının kadınla rekabetidir. Siz ise eşinizden önce benzer bir kıskançlık göstermediğiniz gibi daha çok adama bağlılığınızdan kıskanıyor gibisiniz.
İkisinin çıkış noktasında benim anladiğım şekilde bir fark var mı, aynı mı bilmiyorum. Yine de bana daha değişik geldi sizin durumunuz.

Son düzenleme:
Canım böyle olmanın sebebi o Şam seytanı eşin seni kışkırtıyor alltan alta hoşuna gidiyor senin böyle olman egosunu tatmin ediyor
Ama sende abartmissin yahu lütfen birşey demeden önce 3 kez duşun ve bazı şeyler içinde kalsın kendini bol telkin et arkadaşında dediği gibi at hırsızı koçanı göklere çıkarma

Vallahi kocanın son sözü o kadar yerindeki kafanın içi çok farklı. Sevgi değil bu hastalık. Ve inan bana sonu hiç iyi olmayacak. Tvdeki kıza güzel dese ne olacak ay evlerden ırak, hele kız kardeş olayı ...

Ya hu bir arkadaşla selamlaşmak neyin kışkırtması Allah aşkına kadın baya baya tedavi düzeyinde hasta adamın hiç suçunu görmedim. Siz TV izlerken hiç yorum yapmıyor musunuz ya da kız kardeşiniz eşinizle konuşuyor diye kuduruyor musunuz?

Kendiniz hastayken bile esinize kıyamadığınızı yazmıştınız dün, o da normal gelmemisti bana.

Buradan gayet art niyetli, kötü biri olarak gözüküyorsun, arkadaş, kardeş kimseyi bırakmamışsiniz takacak. Bu kıskançlıkta değil başka bir şey.

Eşinizi o kadar tepenize çıkarmışsınız, kendisini kiskandikca önemli hissettirmissiniz ki adam tabi sizi umursamaz. Bana onu yapmafi, hastayken ilgilenmedi diye sızlanma durmayın.

Siz böyle yazınca doktora gitmeyecek tedavi olmayacak. Bu noktaya gelmiş insan nasıl kendini telkin etsin? Adamın bacaklarını kırıp dışarı çıkmasına engel olmayı, evde tutmayı düşünmüş. O eskidendi diyor ama yine de yapabilecek potansiyele sahip. Kadının çok ciddi sorunları var, tedavi olsun tekrar sağlıklı düşünmeye başlasın.

Adamin hosuna gidiyomuş hatta bilerek birilerine çok güzel bilmem ne diyomus kadında dedi ya hoşuna gidiyodu diye
E kadın çok abartmış zaten ona lafım yok ama adamda egosunu tatmin ediyo konu sahibi üzerinden hiç az değil
Ben yorum yapıyorum ama üstüne basa basa milletin güzelliğini öven adam az değildir tabi evli değilim olsam bile kızkardeşim filan kskanmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…