Aşırı Şeker Tükettiğinizin 6 Belirtisi

aysetugbasengel

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2017
19
11
36
Çok fazla yani aşırı şeker tükettiğininizin 6 belirtisini bu videomdan izleyebilirsiniz. Artan hazır gıda tüketimi, pastalar, paketli gıdalar günümüzde şeker tüketimini oldukça arttırmıştır. Bu nedenle, yaşam kalitemiz hızla düşmektedir. Buna bağlı olarak, tatlı krizlerimiz oluşmaktadır. Özellikle ikindi ve gece zamanlarda birçok kişiye açlık hissi gelmektedir. Sağlıklı beslenme ve dengeli gıdalar ile aşırı şeker tüketiminin önüne kolayca geçebiliriz.

Çok fazla şeker tükettiğinizin 6 belirtisi:
  1. Gün içinde sık sık yorgun hissetmek
  2. Tatlı krizine girmek
  3. Ruh halinde bozulmalar
  4. Cilt ve diş sağlığımızın olumsuz etkilenmesi
  5. Konsantrasyon güçlüğü çekmek
  6. Tansiyon yüksekliği
Bu belirtiler ve göstergeler ile ilgili açıklamaları videomda bulabilirsiniz. Bu belirtiler hayatınızda mevcutsa, basit ve fazla şeker tüketimini azaltmanız önerilir. Şeker ihtiyacınızı, sağlıklı ve doğal gıdalardan; yani meyvelerden alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu belirtilere gerek yok, ben çok şeker tükettiğimi zaten biliyorum. Günü tatlısız asla geçiremiyorum ya :KK43: Diyete başladım daha tatlı yok diyorum, 2. gün elimde çikolata ile geziyorum. Dayanma kapasitem max 2 gün.

Bu belirtilere gerek yok, ben çok şeker tükettiğimi zaten biliyorum. Günü tatlısız asla geçiremiyorum ya :KK43: Diyete başladım daha tatlı yok diyorum, 2. gün elimde çikolata ile geziyorum. Dayanma kapasitem max 2 gün.
eve almamanız lazım. Evde hazır nazır bulunan abur cuburu yemeden durmak çok zor. Bir de hurma, incir, keçi boynuzu gibi alternatif şeyler bulundurun. Bunlar şeker ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor.

X