Aşk acısı nasıl geçer. Aşk acısı çekenler buraya

Axisude

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2011
522
18
MERHABA sevgili bayan arkadaşlarım gördümki forumda bu durumda olan çok arkadaşımız var yardımcı olabilmek açısından biraz araştırmaa yaptım doğru olan şeyleri paylaşmak istedim inanmak başarmanın yarısıdır sevgili dostlarım

yrıldınız ama hala seviyorsunuz, panik yok! alttaki maddeleri uygulayın.

1. İletişimi kesin, elzem bir durum olmadıkça asla konuşup görüşmeyin.

2. Size verdiği hediyelerden, onu hatırlatan şeylerden hemen kurtulun.

3. Arkadaşlarınızla zaman geçirin ve daha önce yapamadığınız aktivitelere yönelin.

4. Çivi çiviyi söker diyerek hemen başka aşklara yönelmeyin kendinizi yıpratırsınız.

5. Aklınıza geldiğinde, sevmediğiniz yönlerini düşünün.

6. Sakın alkol, sigara gibi şeylere yönelmeyin çözüm değildir, o kaybetti derdine yansın moduna girin.

7. Arkadaş olarak kalmayın bu büyük bir yalandır ve yalnız kalmaktanda korkmayın yalnızlık ilaçtır ve güç verir.

8. Acınızı unutmak için başkasıyla seks yapmaya da kalkmayın, yanlış ve faydası olmayan bir eylemdir, kalpte bitmeli herşey.

Unutmayalım ki ayrılıklar bile asil olmalıdır, gerçek sizsiniz siz varsanız aşk var, acı var, duygular var, çiçek böcek var… ve hiç bir acı sonsuza dek sürmüyor, iz bırakıyor ama geçiyor…

Ayrılık Acısını Daha Kolay Atlatabilirsiniz…!

Onu çok sevmiş ve herhangi bir sebepten ayrılmış olabilirsiniz. Ondan başkasını aynı şekilde sevemeyeceğinizi düşünmekle kendinize karşı acımısızlık etmiş olursunuz. Ayrılık acısı zor olsada o süreci daha rahat atlatabilirsiniz. Geçici bir süreç olduğunu unutmamalısınız, hayat devam ediyor. Bu dönemde kendizi oyalayıcı bir şeyler bulmalısınız.resim yapmak hiç anlamasanızda bir müzik aletini çalmaya çalışmak arkadaşlarla bir arada bulunmak yanlız kalmamaya çalışmak okey oynamak vs gibi

ayrilikacisiHissettiğiniz acı duygusunun yoğunluğu ile koltuğa büzülerek aşk filmi izleyip te ağlamayı düşünemezsiniz. Eğer bu oluyor ya da olacak diyorsanız önce aynanın karşısına geçip kendinize bakın. Son derece bezgin ve solgun görünürsünüz. Kadınlar üzgün olduklarında genelde ilk olarak kuaföre gider ve dış görünümlerinde değişiklik yaparlar. Saç rengi ya da şeklinde yapılacak bir değişiklik ile çekinmeden ayna karşısına geçebilirler. Yalnız bu hüzünlü duygu yoğunluklarının yaşandığı dönemlerde depresif ruh hali ile pek de doğru kararlar verilemez. Aykırı olabilecek büyük değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz. Saçlarınız koyu renkliyse aniden açık bir renge örneğin siyah ya da koyu kızıldan sarı renge dönüştürmek çok doğru olmaz. Kuaföre gittiğinizde sizin için kötü bir gün olduğunu söyleyebilirsiniz, hatta size uygun olmayacak model ya da renkleri isteyebileceğinizi konusunda uyarıda bulunabilirsiniz. Bu küçük uyarıdan sonra, uygun olanı kuaförünüzün seçimine bırakabilirsiniz. Konusunda uzman bir kuaför ne demek istediğinizi anlayacaktır.

Küçük yürüyüşler yaptıktan sonra ya da akşamları iş dönüşünde onun evinin önünden geçmek için fırsatlar bulmaya çalışabilirsiniz. Ters istikametlere doğru yürüyüş planlayabilir, yolunuzu değiştirebilirsiniz. Alışverişe çıkmak genelde tüm kadınlara terapi gibi gelir. İhtiyacınız olanı seçmeye ve ayırdığınız bütçenin üzerine çıkmamaya çalışın. Maddi zorluklar yaşamanız ayrılık acısından daha fazla zarar verebilir.

Sağlığınız için önce mutluluk duygusunu hissetmelisiniz. Bedeniniz ve beyniniz mutlu olduğu takdirde zorlukları aşmanız kolaylaşır. Meditasyon için en doğru zamandır şimdi, yoga yapmayı öğrenebilirsiniz. Bunun için DVD’ler edinebilir ya da internetten izleyip, okuyabilirsiniz.

Başta da belirttiğimiz gibi evet zordur ayrılık acısı, hatta içinizi yaktığını söyleyebilirsiniz. Eh bazı acılar yaşandıkça insanlar olgunlaşabiliyor ne yazık ki. Efkarlanıyosunuz belki de. Öyleyse sevdiklerinizi, dostlarınızı arayıp evinize davet edebilirsiniz. Bir şişe şarap hem sizi hem dostlarınızı keyiflendirebilir, yalnız duygu durumunuz ile çok çabuk sarhoş olabilirsiniz. Bu durumda hemen telefona sarılıp onu aramak hata olacağından telefonunuzu bir arkadaşınıza verin ve saklamasını söyleyin. En azından ertesi gün ayılana kadar telefondan ve arama içgüdüsünden uzaklaşmış olursunuz.

Kendi kendinize güzel hoş vakitler geçirme fırsatını değerlendirin, hatta kendinize özel an’lar yaşatın. Eve dönüşte kendinize çiçek alabilirsiniz, bir kısmını vazoya yerleştirip bir kısmını da sıcak suyla doldurduğunuz küvete atın, hoş kokulu yağlarında ruh haliniz üzerinde olumlu etki bırakacağını hatırlatarak özellikle önerebiliriz. Küçük mumları yakıp, hafif bir müzikle de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bu keyifli banyo ile gevşeyip arındığınızı hissedebilirsiniz.

Bol bol egzersiz yapın, olumsuz duygulardan arınmanızı sağlar. Yoruldukça terleyerek toksinlerden arınır, kan dolaşımını güçlendirirsiniz. Bedeninizin dayanıklılığı sağlanmış olur. Dans ederek de enerjinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece olası ağlama krizleri de engellenmiş olur.

Sunduğumuz öneriler acınızı yok etmez belki ama hafifletir ve daha doğru düşünmeye ihtiyaç duyduğunuz günlerde olumlu etkiyi sağlar. Herkes hayatının acı yaşanması gereken dönemlerinde sizin hissettiklerinizi hisseder ve o acıyı yaşar, siz de yaşayacaksınız elbette, hayatınızın ileriki dönemlerinde daha dirençli olabilmeniz için yaşanmalı. Yalnız asla kendinizden vazgeçme durumuna gelmemeli. Tekrar ediyoruz; hayat devam ediyor… daha güzel günler belki de daha büyük mutluluklar yaşayabilmeniz için gücünüzü korumalısınız.

Son düzenleme:
bunların hepsini yaptımm içim acıyarak herşeyi attım yaktım yırttım 3 yıla ait..
yeni iş yeni ev yeni şehir yeni arkdaşlar edindimm...
hattımıda değiştrdimm şuan sözlüyümmm(başkasıyla)
unutttum mu peki hayır unutamadımm... unutulmuyo bencee ilk aşkk :KK66:

Hediyeleri attım :)
Onu ve onun facemde ekli olan arkadaşlarını facemden sildim (Aslında sonradan pişman oldum buna keşke arkadaşlarını silmeseydim :KK50:)
Aramıyorum sormuyorum mesaj da atmıyorum :)
Ebru kursuna gitmeye karar verdim kafamı dağıtmak için :)
Umarım bunlar yeterli olur :18:

Onu ve onun facemde ekli olan arkadaşlarını facemden sildim (Aslında sonradan pişman oldum buna keşke arkadaşlarını silmeseydim :KK50:)

içinden atabildin mi sen peki işte en önemli şey bu ??

Bence hiç pişman olma en iyisini yapmışsın zamanla herşey daha güzel olacak senin için inan bana.... (unutma ilişkide en az endişelen kontrolü en çok elinde tutandır)... kendine iyi gelebilcek herşeyi yap...

Son düzenleme:
Çivi çiviyi söker diyerek hemen başka aşklara yönelmeyin kendinizi yıpratırsınız. evet bu cidden hataymış belki o da aynısını yapıyordur diye yaptım :KK47: ama pişmanım :26: bide numarasını silin bölece msj atamazsınız :KK66: benim gibi ezberinizdeyse zaten numarayı girene kadar aklınız başınıza geliyo ve msj atmaktan vazgeçiyorsunuz:KK52:

İletişimimi kestim, numarasını sildim, aramıyorum, mesaj atmıyorum, faceden ve msnden sildim, kurslara gidiyorum, arkadaşlarımla çıkıp geziyorum, alışveriş yapıyorum. Ama yine de hiç birisi bi işe yaramıyor. Aklımın, kalbimin, içimin bi köşesinde o var.:KK43: Umuyorum ki unuturum.:KK43:

eğerki birşey olmuyorsa sakın isyan etmeyin.YARADAN NASİP Etmemişse mutlaka daha iyisi olacağı içindir hiç bişeyden pişmanlık duymayın vardır sebebi ama bizler bilemeyiz

bu şiiri çok severim sizlede paylaşayım böyle yapmak gerek sonunda acımamak için

BAĞLANMAYACAKSIN

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.

Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...

CAN YUCEL

konuyla ilgili çok derin bir yazı yazdığım hadisedir kızlar. blogumda yazmıştım. zordur aşk acısı. kolay kolay da geçmez. insan atlatamıyor kolay kolay. bloğumdan yazının linkini buldum. bu acıyı çekenlere iyi gelir bunu okumak: aşk acısı nasıl geçer

Son düzenleyen: Moderatör:
X