Aşk bize haram heralde

Herkese iyi geceler sevgili hanımlar konum şu üniversite okuyorum 2.sınıf olmak üzereyim 5 aydır buradayım milletin kayıtta hediye edilmiş gibi sevgilisi var kafamı nereye çevirsem herkes ya sarılıyor ya date yapıyor bende buraya geleli 2 ya da 3 kişiyle date yaptım olmadı frekanslar uyuşmadı ama anlamıyorum bu insanlar gerçek aşkı nasıl nerden buluyor bana yazanlar hep çükünün peşinde oluyor ya da darlıyor hep ara işte buluşalım buluşalım şimdi de kendi spor kulübümden birinden hoşlanıyorum ama açılamam asla kabul etmezsem yüzüne bakamam napacağım kısaca hiçbir fikrim yok
Çok sinir ve moral bozucu bir durum evet ne diyeyim.üniversite böyle olacak maalesef.parka gidip bir hava alayım desen her tarafta kucak kucağa oturan sevgililer, bir kulübe gideyim kendimi geliştireyim desen yine aynı şekilde.evden, yurttan dışarı çıkmadan bu sefer bunalacaksın.hayatın en zor evresi bu bence.çünkü insanlar yeterince olgunlaşmamış olduğu için bu tarz şeylerle hava atmayı da çok seviyorlar.30 yaşına gelseler belki el ele bile tutuşmayacaklar ve üniversite olunca dostlar sevişirken görsün oluyor.hayatın en güzel dönemi diyen kişilere kesinlikle katılmıyorum.bence tam tersi hayatın en zor dönemi.bazı kişilerin de şansı daha ilerisi yaşlarda dönüyor.kısmetin ne zaman açılacağı belli olmuyor.o zamana kadar sabretmekten başka yol yok gibi.zor bir durum biliyorum.haa çok aşırı zorlanırsanız, ince eleyip sık dokumadan arkadaşlık uygulamalarından falan bulup gezin bari.ne yapalım.boş boş izlemekten iyidir.ben de böyleydim ünideyken ama Allah'tan atandıktan sonra açığı kapatacak şansım oldu.yoksa deliririm heralde.tez zamanda sizin de kısmetiniz açılır umarım.empatinin dibini gördüğüm bir konu açmişsınız.

Son düzenleme:
Gördüğün sevgililerin gerçek aşkı yaşadığını nereden biliyorsun ki? 😂 Üniversite bitince hemen nikah dairesine mi gidecekler sanıyorsun? Çoğunluğu üniversite bitmeden ayrılacak zaten. Her şeyin bir yeri,zamanı,nasibi var. Sen kendine odaklan elbet birisini bulursun. Bu kadar kafaya takıp negatif enerji yollarsan biraz zor bulursun.
Evlenen de çok oluyordu valla.bizim lisede tanıdığımız ne kadar sevgili varsa evlendi.keza üniversitedekiler de öyle.insan lisedeki sevgilisiyle evlenir mi? Bizimkilerin hepsi evlendi.giden gidiyor yani.

Bizim okula özgü mü bilmiyorum ama bizde mıçmıç sarılanların neredeyse hepsi evlendi. 😁🧿 Sarılmayanlar da sap kaldı örnek vermeme gerek yok.
Konu sahibi sen yine de sarılacağın adamı iyi seç. Sakata gelme ortalık fena. 😁🧿
Bizde de öyle oldu calla.lisede sevgili olanlar bile evlendi.

Evlenen de çok oluyordu valla.bizim lisede tanıdığımız ne kadar sevgili varsa evlendi.keza üniversitedekiler de öyle.insan lisedeki sevgilisiyle evlenir mi? Bizimkilerin hepsi evlendi.giden gidiyor yani.
Ya hadi üniversite neyse de lisede tanışıp evlenmek benim için çok uçuk kalıyor. Düşünsenize zaten 13,14 yaşında ergensiniz hayatınıza babanız varsa erkek kardeşiniz hariç erkek figürü girmemiş, gidip ilk tanıdığınız erkekle evleniyorsunuz. Bana biraz Rus ruleti gibi geliyor. Arada çok tutku, aşk olmadan ilk flört ettiğim erkekle ben evlenemezdim nitekim ilk tanıdığım erkekle de evlenmedim🤷🏻‍♀️

O yaşlarda bi sevgili çift görünce nasılda aşıklar mutlular ahh ahh diye iç geçiriyordum. ( kafanda aşırı tutkulu, deli gibi aşık, cesur, yer yer ağlamalı entrikalı ilişki canlanıyor dimi) aslında yukarıda bir arkadaşında dediği gibi tamamına yakını ayrılıp bambaşka tipte ve karakterde birileriyle olacaklar. şuan sadece sevgilim olsun boş kalmayayım kafasındalar, kendileri de ne istediğini bilmiyor anlamaya çalışıyorlar. Takılma arkadaş ortamın güzel olsun. en çok özleyeceğin yıllardan olacak. Tadını çıkar eğlen, öğren yaşını yaşa , bu yaşların gelmeyecek eğitimini aksatma. erkekler her yaşında aynılar. doğru insan seni bulacak çabalama yorma kendini boşuna

Ya hadi üniversite neyse de lisede tanışıp evlenmek benim için çok uçuk kalıyor. Düşünsenize zaten 13,14 yaşında ergensiniz hayatınıza babanız varsa erkek kardeşiniz hariç erkek figürü girmemiş, gidip ilk tanıdığınız erkekle evleniyorsunuz. Bana biraz Rus ruleti gibi geliyor. Arada çok tutku, aşk olmadan ilk flört ettiğim erkekle ben evlenemezdim nitekim ilk tanıdığım erkekle de evlenmedim🤷🏻‍♀️
Ben de evlenmezdim de.onlar ayrılacak falan yazanlara cevap verdim.

Ben de evlenmezdim de.onlar ayrılacak falan yazanlara cevap verdim.
Lisede tanışıp evlenen tipler genelde ayrılmıyor ya zaten hayatında doğru dürüst erkek tanımadan evlendiği için karşılaştırma yapamıyorlar,eşlerine daha çok bağlanıyorlar. Bizim üniversitede tanışıp evlenen daha olmadı gerçi daha yeni mezun oldum belki onun da etkisi vardır bilemiyorum.

Lisede tanışıp evlenen tipler genelde ayrılmıyor ya zaten hayatında doğru dürüst erkek tanımadan evlendiği için karşılaştırma yapamıyorlar,eşlerine daha çok bağlanıyorlar. Bizim üniversitede tanışıp evlenen daha olmadı gerçi daha yeni mezun oldum belki onun da etkisi vardır bilemiyorum.
O yaşlarda bir de ufkun geniş olmadığı için bir erkek bulmuş olmak bile çok önemli birşeymiş gibi geliyor sana.ilk defa öpüşmüşsün, ilk defa sevişmişsin, bir erkek tarafından tercih edilmişsin. Çok mutlu oluyorsun.evet dediğin doğru.bir de kafandaki hayat şablonu işe girip, evlenmekten ibaret.bunları yapınca hayatın dört dörtlük yaşanacağına inanıyorsun.mâlum aile faktörü.

O yaşlarda bi sevgili çift görünce nasılda aşıklar mutlular ahh ahh diye iç geçiriyordum. ( kafanda aşırı tutkulu, deli gibi aşık, cesur, yer yer ağlamalı entrikalı ilişki canlanıyor dimi) aslında yukarıda bir arkadaşında dediği gibi tamamına yakını ayrılıp bambaşka tipte ve karakterde birileriyle olacaklar. şuan sadece sevgilim olsun boş kalmayayım kafasındalar, kendileri de ne istediğini bilmiyor anlamaya çalışıyorlar. Takılma arkadaş ortamın güzel olsun. en çok özleyeceğin yıllardan olacak. Tadını çıkar eğlen, öğren yaşını yaşa , bu yaşların gelmeyecek eğitimini aksatma. erkekler her yaşında aynılar. doğru insan seni bulacak çabalama yorma kendini boşuna
Ben hiç de özlemiyorum valla.hiç de güzel değildi.iyi ki geçmiş bitmiş de şimdiki hayatıma ulaşabildim.herkes de özlemiyor yani.tek artı tarafı hocalarla tanışmaktı.

Gördüğün sevgililerin gerçek aşkı yaşadığını nereden biliyorsun ki? 😂 Üniversite bitince hemen nikah dairesine mi gidecekler sanıyorsun? Çoğunluğu üniversite bitmeden ayrılacak zaten. Her şeyin bir yeri,zamanı,nasibi var. Sen kendine odaklan elbet birisini bulursun. Bu kadar kafaya takıp negatif enerji yollarsan biraz zor bulursun.
Ciddi ilişkiler öyle olmuyor ya. Bizim sınıfta 1.siniftan 5.sinifa kadar hala sevgili olan 3 çift var. Ayrilacaklarini da sanmıyorum bu saatten sonra

Ciddi ilişkiler öyle olmuyor ya. Bizim sınıfta 1.siniftan 5.sinifa kadar hala sevgili olan 3 çift var. Ayrilacaklarini da sanmıyorum bu saatten sonra
Valla ayrılıyorlar benim 2 arkadaşım da mezun olunca 4 yıllık sevgililerinden ayrıldılar. Dediğim gibi çok kişisel bir konu. Kimi devam ediyor kimi iş yaşamına girince bırakıyor

Valla ayrılıyorlar benim 2 arkadaşım da mezun olunca 4 yıllık sevgililerinden ayrıldılar. Dediğim gibi çok kişisel bir konu. Kimi devam ediyor kimi iş yaşamına girince bırakıyor
Öyle tamamen ne kadar sevgi duydugunla bağlantıli bir durum. Benim de 3 senedir sevgilim var üniversiteden evleneceğiz yazın. Ciddi ilişki yaşayip evlilik duşunenler nihayete erdiriyor bence.

Herkese iyi geceler sevgili hanımlar konum şu üniversite okuyorum 2.sınıf olmak üzereyim 5 aydır buradayım milletin kayıtta hediye edilmiş gibi sevgilisi var kafamı nereye çevirsem herkes ya sarılıyor ya date yapıyor bende buraya geleli 2 ya da 3 kişiyle date yaptım olmadı frekanslar uyuşmadı ama anlamıyorum bu insanlar gerçek aşkı nasıl nerden buluyor bana yazanlar hep çükünün peşinde oluyor ya da darlıyor hep ara işte buluşalım buluşalım şimdi de kendi spor kulübümden birinden hoşlanıyorum ama açılamam asla kabul etmezsem yüzüne bakamam napacağım kısaca hiçbir fikrim yok
İşte onlarda sizin gibi sevgilisi olanı gerçek aşk yaşıyor sanıp özentiden gereksiz insanlarla sevgili olmuştur. Derslerinize odaklanıp akışa bırakın, olması gereken zamanda oluyor böyle şeyler.

belki de sadece şaşa ve görüntüden ibaret o gerçek aşk dediğin şey ne var onda biriyle görüş erkeklerden zaten dokunabilmek ,için kırk takla atıyorlar sarmaş dolaşsın 1 Gunde çok mu zor bence boşa umutsuz davranıyorsun odağın önce kendin olsun

Ben aşkı arayan biriydim. İlk sevgilimle evleneceğim derdim. Üniversitedede çocuklar çok laylaylomdu. Görüştüklerimi beğenmedim... İdeallerim vardı. Diğer arkadaşlar gibi sevgili yapıp hemen evlenmeyi düşünmüyordum. Bir çoğu farklı kişilerle hızlıca evlendi. Neyse ben çalışmaya başlayınca eşimle tanıştım aşık olup evlendik...

Kısacası aşk bu ne zaman geleceği belli değil... Sevgili olmak için olma. Gerçekten sev

X