Aşk bize haram heralde

Henüz 2.sinifsiniz. Kulüplere, etkinliklere, eğitimlere vs katılın. Yeni insanlarla tanışmaya devam edin. Ne kadar çok insan tanırsanız hayatınızın aşkını bulma olasılığınız o kadar artar. Siz şanslısınız, biz pandemi ve deprem sebebiyle 4 dönem okula gidemedik. Okulun tadını çıkarın. Çoğu üniversite ogrencisi okula sadece sevgili yapmak icin gidiyorlar. Okul bitince de issiz kaldik diye isyan ediyorlar. Biliyorum o yaşlarda insan öyle şeylere özeniyor. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Erkekler genelde öğretmen eş tercih ediyorlar bu arada. Okurken olmasa bile ileride atandiktan sonra hayatınızın aşkıyla karşılaşırsınız.

Henüz 2.sinifsiniz. Kulüplere, etkinliklere, eğitimlere vs katılın. Yeni insanlarla tanışmaya devam edin. Ne kadar çok insan tanırsanız hayatınızın aşkını bulma olasılığınız o kadar artar. Siz şanslısınız, biz pandemi ve deprem sebebiyle 4 dönem okula gidemedik. Okulun tadını çıkarın. Çoğu üniversite ogrencisi okula sadece sevgili yapmak icin gidiyorlar. Okul bitince de issiz kaldik diye isyan ediyorlar. Biliyorum o yaşlarda insan öyle şeylere özeniyor. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Erkekler genelde öğretmen eş tercih ediyorlar bu arada. Okurken olmasa bile ileride atandiktan sonra hayatınızın aşkıyla karşılaşırsınız.

Ay bence hayatının aşkı olmuyor. Bir gün eğitim dersindeyiz. Hocamız size öğretmen olduğunuz için evlilik gözüyle yaklaşan herkesten kaçın sizi mutsuz edecek kişiler demişti. O zamanlar anlamamıştım ama şimdi bakıyorum özellikle buradaki konulara... Yarım gün çalışıyor, yazın tatili var, düzgün aile kızı e maaşı da iyi diyerek evlenmeye yanaşıyorlar, sonrası rezalet mutsuzluk.

Ancak dediğiniz gibi etkinlikler, kulüpler vs takılırsa insan kendi ilgi alanına göre, kalbine göre birisiyle karşılaşabiliyor. Ki gözlemlerime göre de aynı hobilere, aynı anılara sahip olup evlenen arkadaşlarım çok mutlular.

Direkt abla mı oldunuz siz? O yaşları hiç yaşamadınız mı? En sağlıklı en hormonlu zamanlar. Tabi ki aşk meşk sevişmek öpüşmek koklaşmak istenecek. Daha kabiliyetli olanlar dersleri bozmadan ilerleyecek.
Açıkçası ilk üniversitemde çok eğlenceli bir arkadaş ortamım vardı, ekonomi de böyle değildi harcama yapabiliyorduk.
Şahsen sevişip, öpüşüp, koklaşmadım, bir erkeğin evine gitmedim.
Tecrübe etmek yerine, yakınlarımın kötü tecrübeleriyle dikkatli olmaya çalıştım.

Kızım olsa ona da bu aklı veririm, dinler mi bilmem ama ben anlatırım ve hatalarının sorumluluğunu alması gerekeceğini de söylerim.

Üniversitede düzgün ve kalıcı bir ilişki kurabilen nadir kız arkadaşlarım oldu, gerisi çok hırpalandı.
Çok başarılı olanların dengesi bozuldu. Bir tanesi yaşadığı cinsellikten sonra erkeğin tavrından dolayı kendini kötü hissetti, zaten var olan bipoları arttı hastaneye yattı 3-4 defa, matematikçiydi.
Diğeri alkolün etkisiyle, çocuğun evinde ilişki yaşadı, tuvalette çocuk düşürdü ve bunu yaşadığı it başka bir kızla nişanlandı hemen, o yaşta vs vs.

Kendi gibi çalışkan, düzgün bir arkadaş bulanlar da üniversite bitince evlendi, bazıları üniversite bitmeden evlendi. Şu an da gayet mutlular hala.
İşte sorun şu ki düzgün bir arkadaşlık fayda sağlarken, yanlış bir seçim tüm hayatına etki edebiliyor. Risk mi risk ben risk alan biri değilim, bu konularda risk almaya gerek yok ama diğer konularda bu benim handikapım.

Şu an bu rahatlığı verecek bir ortam da yok, ülke yılın ikinci yarısı asgari ücretliye acımayacak. Ben de diyorum ki üniversite hayatında bu arayışa girersen yanlış seçim yaparsın ve şansın varken başarının peşine düş.

Açıkçası ilk üniversitemde çok eğlenceli bir arkadaş ortamım vardı, ekonomi de böyle değildi harcama yapabiliyorduk.
Şahsen sevişip, öpüşüp, koklaşmadım, bir erkeğin evine gitmedim.
Tecrübe etmek yerine, yakınlarımın kötü tecrübeleriyle dikkatli olmaya çalıştım.

Kızım olsa ona da bu aklı veririm, dinler mi bilmem ama ben anlatırım ve hatalarının sorumluluğunu alması gerekeceğini de söylerim.

Üniversitede düzgün ve kalıcı bir ilişki kurabilen nadir kız arkadaşlarım oldu, gerisi çok hırpalandı.
Çok başarılı olanların dengesi bozuldu. Bir tanesi yaşadığı cinsellikten sonra erkeğin tavrından dolayı kendini kötü hissetti, zaten var olan bipoları arttı hastaneye yattı 3-4 defa, matematikçiydi.
Diğeri alkolün etkisiyle, çocuğun evinde ilişki yaşadı, tuvalette çocuk düşürdü ve bunu yaşadığı it başka bir kızla nişanlandı hemen, o yaşta vs vs.

Kendi gibi çalışkan, düzgün bir arkadaş bulanlar da üniversite bitince evlendi, bazıları üniversite bitmeden evlendi. Şu an da gayet mutlular hala.
İşte sorun şu ki düzgün bir arkadaşlık fayda sağlarken, yanlış bir seçim tüm hayatına etki edebiliyor. Risk mi risk ben risk alan biri değilim, bu konularda risk almaya gerek yok ama diğer konularda bu benim handikapım.

Şu an bu rahatlığı verecek bir ortam da yok, ülke yılın ikinci yarısı asgari ücretliye acımayacak. Ben de diyorum ki üniversite hayatında bu arayışa girersen yanlış seçim yaparsın ve şansın varken başarının peşine düş.
Umarım dinler her genç sizi. Ama bu kadar mantıklı olunamıyor. Düşünülemiyor diyorum.

Herkese iyi geceler sevgili hanımlar konum şu üniversite okuyorum 2.sınıf olmak üzereyim 5 aydır buradayım milletin kayıtta hediye edilmiş gibi sevgilisi var kafamı nereye çevirsem herkes ya sarılıyor ya date yapıyor bende buraya geleli 2 ya da 3 kişiyle date yaptım olmadı frekanslar uyuşmadı ama anlamıyorum bu insanlar gerçek aşkı nasıl nerden buluyor bana yazanlar hep çükünün peşinde oluyor ya da darlıyor hep ara işte buluşalım buluşalım şimdi de kendi spor kulübümden birinden hoşlanıyorum ama açılamam asla kabul etmezsem yüzüne bakamam napacağım kısaca hiçbir fikrim yok
Ay aklıma üniversite zamanlarım geldi özledim. Aktif olunca bir de dikkat çekersen illa teklif eden oluyor. Hayatta ki en büyük aptallığım o dönemler uzaktan ilişkim var diye kendimi sosyal ortamlardan geri çekmemdi 10 numara çocuklar da vardı oysa ki 🥲 (göz yaşım pıt). Olabildiğince aktif olun bol bol gezin klüplere katılın gezilere muhakkak katılın. Okuduğunuz şehirde gezmediğiniz yer kalmasın. Sonra çok özlüyorsunuz o zamanlarınızı

Ay bence hayatının aşkı olmuyor. Bir gün eğitim dersindeyiz. Hocamız size öğretmen olduğunuz için evlilik gözüyle yaklaşan herkesten kaçın sizi mutsuz edecek kişiler demişti. O zamanlar anlamamıştım ama şimdi bakıyorum özellikle buradaki konulara... Yarım gün çalışıyor, yazın tatili var, düzgün aile kızı e maaşı da iyi diyerek evlenmeye yanaşıyorlar, sonrası rezalet mutsuzluk.

Ancak dediğiniz gibi etkinlikler, kulüpler vs takılırsa insan kendi ilgi alanına göre, kalbine göre birisiyle karşılaşabiliyor. Ki gözlemlerime göre de aynı hobilere, aynı anılara sahip olup evlenen arkadaşlarım çok mutlular.
O konuda haklısınız. Sırf memur öğretmen diye evlilik gözüyle yaklasanlardan uzak durmak lazım.

Çok sinir ve moral bozucu bir durum evet ne diyeyim.üniversite böyle olacak maalesef.parka gidip bir hava alayım desen her tarafta kucak kucağa oturan sevgililer, bir kulübe gideyim kendimi geliştireyim desen yine aynı şekilde.evden, yurttan dışarı çıkmadan bu sefer bunalacaksın.hayatın en zor evresi bu bence.çünkü insanlar yeterince olgunlaşmamış olduğu için bu tarz şeylerle hava atmayı da çok seviyorlar.30 yaşına gelseler belki el ele bile tutuşmayacaklar ve üniversite olunca dostlar sevişirken görsün oluyor.hayatın en güzel dönemi diyen kişilere kesinlikle katılmıyorum.bence tam tersi hayatın en zor dönemi.bazı kişilerin de şansı daha ilerisi yaşlarda dönüyor.kısmetin ne zaman açılacağı belli olmuyor.o zamana kadar sabretmekten başka yol yok gibi.zor bir durum biliyorum.haa çok aşırı zorlanırsanız, ince eleyip sık dokumadan arkadaşlık uygulamalarından falan bulup gezin bari.ne yapalım.boş boş izlemekten iyidir.ben de böyleydim ünideyken ama Allah'tan atandıktan sonra açığı kapatacak şansım oldu.yoksa deliririm heralde.tez zamanda sizin de kısmetiniz açılır umarım.empatinin dibini gördüğüm bir konu açmişsınız.
Bak sana dostane bir uyarı yapmak istiyorum gördüğüm konularından şunu anladım ilişki yapmayı sevgiliyi erkeği hayat merkezine oturtmuşsun böyle konu açtığıma bakma 3 gün önce tipi orta derece maaşlı işi elinde seviyeli birisiyle konuşuyordum ama istemedim çünkü erkek hayatımın merkezi olamaz ve ben istemediğim kişiyi sırf sevgilim olsun diye elimde tutmam çok büyük vebal şu an benim için önemli olan taekwondo maçlarında birinci olmak hırsım o yönde kendimi geliştiriyorum lütfen fake değilsen bizi burda işletmiyorsan acil kendine çeki düzen ver

Tiyatro ve kızılay kulübündeyim çevrem var ama kriterime uygun erkek yok tipi aşırı mükemmelle de konuştum tipinin altından şerefsiz çıktı hoşlandığım olduğu için de bir daha hiçbir erkeğe bakmadım çocuğa da hem yazamıyorum hem de ilişki istemiyorum onun olmadığı iki ucu boklu değnek misali

eğer bugünkü aklımla üniye dönsem. kesinlikle hem derslerime günlük1-2 saat her gün çalışırım. hemde bir sürü kişiyle tanışırdım. Ama duygusal bağ kurmadan. Sadece kahve vs. gerekirse okulumu uzatırdım. Kpss çalışırdım.
Ben sadece kariyer derdine düştüm, gece gündüz ders çalıştım. Aradan yıllar geçti şu an okuduğum emek ettiğim bölümle ilgili bir iş yapmıyorum. :) yani bir şeye de çok bel bağlamamak lazım ne birisini bulcam diye derslerinizi boşlayın, nede akademik başarı diyip sosyal ortamlardan geri kalın. ikisinin de dengeli olması sağlıklı olandır.

Herkese iyi geceler sevgili hanımlar konum şu üniversite okuyorum 2.sınıf olmak üzereyim 5 aydır buradayım milletin kayıtta hediye edilmiş gibi sevgilisi var kafamı nereye çevirsem herkes ya sarılıyor ya date yapıyor bende buraya geleli 2 ya da 3 kişiyle date yaptım olmadı frekanslar uyuşmadı ama anlamıyorum bu insanlar gerçek aşkı nasıl nerden buluyor bana yazanlar hep çükünün peşinde oluyor ya da darlıyor hep ara işte buluşalım buluşalım şimdi de kendi spor kulübümden birinden hoşlanıyorum ama açılamam asla kabul etmezsem yüzüne bakamam napacağım kısaca hiçbir fikrim yok

bu nasıl bir konuşmadır
Date yaptım
ç.k peşinde falan
Genç kuşak böyle mi konuşuyorsunuz gerçekten.
bu hallerdeysen karşına da pek düzgün biri çıkmaz ki. Gerçi şimdi adaylar da böyle mantıktalarsa çok da sorun olmayacaktır.
Gerçek bir duygusal paylaşım mı istiyorsun yoksa eğlenmelik, sevgilim olsun diye birilerini mi. Eğer ikincisi ise git açılma ama belli et spor kulübündekiyle olursa olur olmazsa da vazgeçersin ne diyim
haftaya senin yaşındakilerin dersine gireceğim Allah bana sabır ve güç ihsan eylesin şimdiden :KK70:

bu nasıl bir konuşmadır
Date yaptım
ç.k peşinde falan
Genç kuşak böyle mi konuşuyorsunuz gerçekten.
bu hallerdeysen karşına da pek düzgün biri çıkmaz ki. Gerçi şimdi adaylar da böyle mantıktalarsa çok da sorun olmayacaktır.
Gerçek bir duygusal paylaşım mı istiyorsun yoksa eğlenmelik, sevgilim olsun diye birilerini mi. Eğer ikincisi ise git açılma ama belli et spor kulübündekiyle olursa olur olmazsa da vazgeçersin ne diyim
haftaya senin yaşındakilerin dersine gireceğim Allah bana sabır ve güç ihsan eylesin şimdiden :KK70:
Tamam ablacım en çok Türkçe kullanan sensin benim karşıma nasıl birinin çıkacağı seni ilgilendirmez

X