Aşk evliliği mi mantık mı

Yeniogretmen95

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
7
3
Merhabalar 25 yaşındayım yaklaşık 2 aydır görüştüğüm bırısı var arkadaş vesılesı ıle tanıştık bugüne kadar hayatımda cıddı birisi olmadı görüştüğüm kişiler oldu hep delicesine aşık olmayı bekledim fakat olmadı hep reddettim benımle tanışmak ısteyenlerı fakat bu kez şans vermek ıstedım nıyetı cıddi evlenmek ıstedıgını söylüyor onun bana karşı duyguları var fakat ben bır türlü ona his besleyemıyorum acaba zaman geçirsem sever mıyım dıyorum bana çok değer verıyor gelecek hayalleri kuruyor aılemle dahı tanışmak ıstıyor çok dürüst efendı yalansız dolansız bazen sorun bende mi dıyorum nıye aşık olamıyorum çok mu erken karar verıyorum dıyorum inanın aylardır düşünüyorum mantığım evet dıyor ama kalbim hayır aslında o da bunun farkında alışırsan daha farklı olacak dıyor acele etme dıyor üstelık aynı iş ortamında çalışıyoruz her gün yüz yüze bakıyoruz çok uzatmadan sızce bıtırmelı mıyım

Merhabalar 25 yaşındayım yaklaşık 2 aydır görüştüğüm bırısı var arkadaş vesılesı ıle tanıştık bugüne kadar hayatımda cıddı birisi olmadı görüştüğüm kişiler oldu hep delicesine aşık olmayı bekledim fakat olmadı hep reddettim benımle tanışmak ısteyenlerı fakat bu kez şans vermek ıstedım nıyetı cıddi evlenmek ıstedıgını söylüyor onun bana karşı duyguları var fakat ben bır türlü ona his besleyemıyorum acaba zaman geçirsem sever mıyım dıyorum bana çok değer verıyor gelecek hayalleri kuruyor aılemle dahı tanışmak ıstıyor çok dürüst efendı yalansız dolansız bazen sorun bende mi dıyorum nıye aşık olamıyorum çok mu erken karar verıyorum dıyorum inanın aylardır düşünüyorum mantığım evet dıyor ama kalbim hayır aslında o da bunun farkında alışırsan daha farklı olacak dıyor acele etme dıyor üstelık aynı iş ortamında çalışıyoruz her gün yüz yüze bakıyoruz çok uzatmadan sızce bıtırmelı mıyım
Ben de eşimle tanıştığımda mantık mı aşk mı diye sormuştum ama hiç duygum yok değildi. Hoşlanıyordum vakit geçirmeyi seviyordum ve çok fazla hemde çok fazla konuşuyorduk. Buna rağmen acaba dedim ciddi düşünmek için. Kalbinizde o sıcaklık yoksa olmaz sanırım ya.

Karar sizin. Ama bir şey hissedip hissetmediğinizden emin olun, bazen vazgeçip sonradan ayyy ben ondan aslında hoşlanıyormuşum diyenler çıkabiliyor. Başlığa istinaden en iyisi mantıklı bir aşk evliliği.

Aklınızda bitirmek düşüncesi varsa. O kişiyi oyalamayın.. Sadece iyi biri diye devam etmek de olmaz diye düşünüyorum. Çok az da olsa ilk başta bir kıvılcım olmalı o kalp bi kerede olsa atmalı yaa... Mantık evliliğinde sevgi yoksa sevmediğinle evlenmek ne kadar mantıklı ¿

Biraz zaman geçirin. Belki ortak noktalarda buluştukça çekim yaşarsınız. Ama kendisine acele etmemesi gerektiğini soyleyin. Ortada bir şey yokken gelecek planlari yapmak çok anlamsızca

Sanırım kalbimde o sıcaklık yok evet vakıt gecırmeyı seviyorum her hafta görüşüyoruz dışarda ama nedense eksık bır şeyler var ve hayalimde evleneceğim kişiyi canlandırdığımda hep dış görünüş olarak daha farklı bırını canlandırıyordum hayalimde daha farklı bırısı vardı fakat dış görünüşe göre yargılamak ıstemedım bır görüşeyim dedım şans vermek ıstedım ama ilerde ya hayalımdekı kışı çıkarsa ya doğru kısı bu kısı değilse dıyorum eğer aşık olsaydım bunları der mıydım dıyorum ve o kişiyi de üzmeden nasıl bıtırebılırım hıcbır fıkrım yok çünkü bana karşı duyguları var

Aşk tanıdıkça olur, hoşlanma tanımadan önce. Aşk sonra yerini sevgiye bırakır. Sizde hoşlanma da yok anladığım kadarıyla yoldan geçen bir insan size göre o kişi. Bence yol yakınken kibar bir dikkat anlatın bir şey hissedemedim diyin.

Baştan beri bisey hissetmiyorsanız sonradan seveceğinizi sanmam. Zaten ilişkinin en heyecanlı en güzel zamanları ilk başladığı zamandır. Özlemiyorsanız, heyecanlanmıyorsanız, içinizden sarılmak gelmiyorsa olmaz bu iş. İyi bir insan olması önemli tabi ama sevmedikten sonra ne faydası var. İlerde onunla geçirdiğiniz her saniye işkenceye dönüşür. Hem kendinize hem adama yazık edersiniz. Evlenmek için kör kütük aşık olmanıza gerek yok. Her şeyin fazlası zarar, sevginin de. Ne kadar çok severseniz o kadar çok beklenti içine girersiniz ve o kadar kırılırsınız da. En iyisi ortası. Biraz sevgi, saygı, uyum=huzurlu bir evlilik. Ama bu evliliklerde de tutku eksik kalabilir. Tercih sizin

Ben hiçbir şey hissetmeden evlenemezdim.
Hoşlanma ve güzel vakit geçirmek çok ayrı birşey.
İçinde duygu olmadan evlilik bence çok zor.
Zamanla aşk yavaşlıyor yerini saygı,sevgi,şevkat alıyor.evlilikte zaman geçtikçe çoğu heyecanın yerini sorumluluk alıyor,hayat mücadelesi başlıyor.
Bu durumda siz daha net karar vermemissiniz.tanidikca,zaman gecirdikce içinizde sevgi olur mu heyecan hissermisiniz buna bakın bence.
Ama kendinden eminsen ileride bişey hissetmem yakın değilim diyorsan uzatma bitir.

Size evlilikle ilgi su an icin konusmamasini soyleyin. Tipininkonusmasini ya da sizde neyi itiyorsa onu fark edin ilerde de itecek. Fakat durum suysa erkekler hep size geliyor fakat hic geri durmuyorlarsa sizin duygularinizin hareketlenmesine musade edilmiyor. Cunku bu ask denen sey birazda geri cekilince alisildigini sevildigini kipirti oldugunu hissedebilmek icin. Yuksek ihtimal begenmediginiz icin ya da icine sinmeyen bir yonu oldugu icin istemiyorsunuz. Sevdiginizi dusunmeden evlenmeyin. Kim olursa olsun. Cunku bir omur gecirceksiniz. Ciddi hayaller kurdurmasi zor degil bir kadina. Ona bakmayin. Onemli olan on yargili.yaklasmadan tanimak

Bence biraz daha zaman geçirip duygularınızı tartın, belki karakter olarak hemen seven bir insan değilsinizdir, ben öyle biriyim mesela, tüm ilişkilerim arkadaşlıktan evrildi direk seven duygular hisseden biri olamıyorum. Zamanla hala ısınmazsanız o zaman devam ettirmeyin. Sıfır duygu ile evlilik sanırım yürümez.

Mantık bir yere kadar canım ask duygu da olmalı eğer hic his yoksa bence olmaz ya

Bence 25yas bu kadar evlilik dusunmek icin ck erken.

Soruya gelecek olursam; ben esimle sevgili olabilmeyi asla dusunmezdim. Arkadas olduk. Birlikte cok vakit gecirdik. Birlikte gecirdigimiz vakitten hep cok keyif aldim. Ama ona hep arkadasim gozu ile baktim. Yillar icinde duygularim gelisti ve asik oldum. 9 yildir birlikteyiz hala uyurken yuzunu severim, araba kullanirken elini oksarim. Duugular, sevgi, ask zamanla, paylasimla da gelisiyor. O nedenle ilk etapta iliskiyi bu sekilde adlandirma/etiketleme calismalarini abarti buluyorum.

Bence biraz vakit geçirip ona karşı duygularınızı anlamaya çalışın , bence birine karşı bir şey hissetmeden olmaz evlilik.

Bence biraz vakit geçirip ona karşı duygularınızı anlamaya çalışın , bence birine karşı bir şey hissetmeden olmaz evlilik.
Bence 25yas bu kadar evlilik dusunmek icin ck erken.

Soruya gelecek olursam; ben esimle sevgili olabilmeyi asla dusunmezdim. Arkadas olduk. Birlikte cok vakit gecirdik. Birlikte gecirdigimiz vakitten hep cok keyif aldim. Ama ona hep arkadasim gozu ile baktim. Yillar icinde duygularim gelisti ve asik oldum. 9 yildir birlikteyiz hala uyurken yuzunu severim, araba kullanirken elini oksarim. Duugular, sevgi, ask zamanla, paylasimla da gelisiyor. O nedenle ilk etapta iliskiyi bu sekilde adlandirma/etiketleme calismalarini abarti buluyorum.
Bence biraz daha zaman geçirip duygularınızı tartın, belki karakter olarak hemen seven bir insan değilsinizdir, ben öyle biriyim mesela, tüm ilişkilerim arkadaşlıktan evrildi direk seven duygular hisseden biri olamıyorum. Zamanla hala ısınmazsanız o zaman devam ettirmeyin. Sıfır duygu ile evlilik sanırım yürümez.
Kendisi de benım ona kendısı kadar yakın olmadığımın ve korkularımın olduğunun farkında kendıme bıraz zaman vermem gerektiğini ve akışına bırakmam gerektıgını söylüyor gelişecekse bır şeyler kendılığinden gelişsin diyor ınanın ne hıssettiğimi şu an bilmiyorum duygularımdan tam olarak emın değilim güzel vakıt gecırıyoruz evet ona karşı hafif bir hoşlantım var fakat büyük bır duygu değil acaba yanımda başkası mı olsa düşüncesi hep aklımda var bu da benı yıpratıyor benı kırmıyor acelecı davranmıyor ve gerçekten bana değer veriyor üzülmemem için elinden gelenin fazlasını yapıyor ve üstelik annemle de tanıştırdım ve annem bana gerçekten değer verdıgını gözlerinde o ışığı gördüğünü söylüyor ve böyle bır ınsanı kaybetmemem gerektıgını söylüyor ve hayatımdaki kişi onu bir gün terkedersem çok uzuluceğini söylüyor gerçekten ilerde bana bu kadar değer Vereni bulabilecek mıyım dıyorum ama istıyorum kı delicesine aşık olayım o da çok mümkün olmuyor sanırım acaba bır başkası olsa aşık olacak mıyım dıyorum böyle düşününce de acaba karşı tarafa haksızlık mı edıyorum dıye düşünüyorum yanlış mı yapıyorum dıyorum şu sıra benımle görüşmek tanışmak için etrafımda bana soranlar oluyor fakat su an görüştüğüm bırısı olduğu ıcın doğru olmayacağını düşünüyorum ve reddedıyorum ınanın kafam çok karışık hep aklımın başka bır kösesınde acaba kalbımı tıtreten bırısı var da acaba Ben yanlış kışiyle mıyım dıyorum hayatımdakı kişi doğru insan mı emin olamıyorum ya da küçükken peri masallarına çok ınandırıldım belkı de aşk dediğim o duygu belkı de sadece filmlerde var

Başta duyulmayan ilgi heyecan sonradan olmaz pek.. çok da zorlayıp zaman kaybetmeye gerek yok.
Bırkac haftadır yazamamıştım buraya ıletısımı sürdürmeye devam ettik zaman gectıkce kalbım bıraz ısınmaya başladı en azından artık dırek olumsuz bakmıyorum ama sankı son zamanlarda benı eleştirmeye başladı gıbı ılk başta önemsemedim şakaya vurdum ama nerdeyse üç dört kere yapmaya başladı attığım fotoğraflarda bana burnun büyük çıkmış bu fotoğrafta kısa çıkmışsın dıger fotoğrafta zayıf çıkmışsın bır diğer fotoğrafta da bana olgun çıkmışsın dedı ama artık bu durum canımı sıkmaya başladı ben zaten ılk başta fızıksel olarak kendısını cekıcı bulmamıştım ama kalbı temız dürüst dıyerek ıletısıme gectım ama hıcbır zaman da fıızksel ozellığı ile ılgılı olarak kemdısıne yorum yapmadım ama kendısı bana böyle davranışlarda bulunduğunda soğuyorum bır anda oysakı benımlekendısı en başta benı çok beğenerek ıletısım kurmuştu bırkac hafta sonra da annesi bıze gelecek tanışmak ıcın gelmesın de dıyemedım annem de gelsin tanışalım ona göre bır karar verırsın dedı kızlar ya ınanın canım çok sıkıldı bana böyle hakaret eder gıbı konuşması sızce ne yapmalıyım

Bırkac haftadır yazamamıştım buraya ıletısımı sürdürmeye devam ettik zaman gectıkce kalbım bıraz ısınmaya başladı en azından artık dırek olumsuz bakmıyorum ama sankı son zamanlarda benı eleştirmeye başladı gıbı ılk başta önemsemedim şakaya vurdum ama nerdeyse üç dört kere yapmaya başladı attığım fotoğraflarda bana burnun büyük çıkmış bu fotoğrafta kısa çıkmışsın dıger fotoğrafta zayıf çıkmışsın bır diğer fotoğrafta da bana olgun çıkmışsın dedı ama artık bu durum canımı sıkmaya başladı ben zaten ılk başta fızıksel olarak kendısını cekıcı bulmamıştım ama kalbı temız dürüst dıyerek ıletısıme gectım ama hıcbır zaman da fıızksel ozellığı ile ılgılı olarak kemdısıne yorum yapmadım ama kendısı bana böyle davranışlarda bulunduğunda soğuyorum bır anda oysakı benımlekendısı en başta benı çok beğenerek ıletısım kurmuştu bırkac hafta sonra da annesi bıze gelecek tanışmak ıcın gelmesın de dıyemedım annem de gelsin tanışalım ona göre bır karar verırsın dedı kızlar ya ınanın canım çok sıkıldı bana böyle hakaret eder gıbı konuşması sızce ne yapmalıyım
Sizce her şey çok mu hızlı ılerlemıs oldu bılıyorum evlılık kararı almak ıcın çok erken ama bana sureklı benı bırakma bırakırsan sana beddua ederım tarzında şeyler söylüyor ıster istemez kendımı baskı altında hıssedıyorum acaba benımle sırf evlenmek ıcın mı evlenecek dıye de kendime sormadan edemıyorum sımdıden ev eşyaları almak istedıgıni falan söylüyor

Mantık çerçevesinde aşk diyenlerdenim 😂 ben hiçbir zaman farklı kültürden birisiyle evlenmek istemiyordum. Aileme uygun birisi olsun kendi mesleğime uygun bir mesleği olsun istiyordum. Çok şükür öyle de oldu. Yakın çevremdendi eşim çok beğenirdim onu uzaktan. Görünce içim kıpır kıpır olurdu. Hem mantığımın uyduğu hemde heyecanlandığım birisi oldu. Eşimle evlendiğimden beri ayrı yaşamak zorundayız ( kavuşmamıza az kaldı🙏🏻🙏🏻) ama her şeye rağmen çok mutluyum. İşin içinde ona olan aşkım olmasa bunu neden çekiyorum derdim açıkçası. Evlenirken kendine uygun sonrasında ki ters giden durumlar içinse aşık olduğun birisi olmalı bence. Birde yakışıklıysa değerlendir 😂 şöyle bakınca inanın gözü gönlü açılıyor 😍😂

Sendeki hafif hoslanti boslukta olmandan kaynaklaniyo. Sevilmek begenilmek istiyosun vs. Ama gel gelelim bu okuz sana burnun buyuk vs. Gibi laflar etmis. Bundan bi cacik olmaz inanki. Hoslandiginida dusunmuyorum bosluktasin. Olurda he dersen ve bigun karsina nabzini +120ye cikaracak birisi cikarsa o zaman coook uzulursun. Ayrica Yasindan dolayi sikinti etme bence kismet bu isler ve yasin genc zaten.

X