Aşk mı.. Yoksa Para ve Baba mı..

Ne yapmalıyım..?

• Ankete Katılan
    61

kelebekmisalii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
20
8
31
Direk konuya giriyorum.. Lütfen yorum yapın çok ihtiyacım var büyüklerimin veya tecrübelilerin söyleyeceklerine...
Ben 25yaşıma yeni girdim. Dindar bir ailenin kızıyım. Ailem gibi dindar bir eş istedim hep. Nice fabrikatöründen akademisyenine kadar teklif aldım ama istediğim dini özelliklere sahip olmadıkları için reddettim.
İşyerimize gelen bir müşterimden karşılıklı olarak hoşlandık ve belli bi zaman sonra konuşmaya başladık. Niyetimiz ciddiydi ve dini konudan tam olarak istediğim gibiydi.. İstihareye yattık hayırlı çıktı ve 1 ay sonra ailemle tanıştırmak istedim. Babam tanıştıktan sonra kesinlikle istemediğini belirtti.. Sebepleri ise; ben 2 üniversite bitirdim 3.ye devam etmekteyim o ise ortaokul mezunu.. Babası vefat ettikten sonra okuyamamış. Çalıştığı iş, belediyenin çiçeklerini fln parklara bahçelere ekmek. Ev yok. Araba yok. Maaşı da İstanbul şartlarında çok az. Evlenince benim de çalışmam şart. Birikim yok. Annesi başka bi adamla evlenmiş. Onlar da pek yardım edemez. Ben rahat büyüdüm çok şükür ama bu ailede doğmak benim tercihim olmadığı gibi onun da tercihi değildi.. Biz akdenizliyiz. O Ordulu olduğu için de istememe sebebi. Çünkü babam bu zamana kadar birçok karadenizlilerden milyarlarca zararlar gördüğü için artık karadenizli kimseyle evlenmemi istemiyor. Uzun boylu diyor. Yakışmıyorsunuz diyor. Kuran okumayı bilmediği için ve mahallesindeki camii imamını tanımadığı için dindar olduğnu düşünmüyor.
Ama tüm bu olumsuzluklara rağmen o benim yanımda. Bana destek oluyor. Çok anlayışlı. Çok dindar. Çok sevecen. Ben onunla kuru soğan yerken bile mutlu olurum. Çünkü Allaha öyle bi teslimiyeti var ki... Sanki yıllardır hayalini kurduğum insan oymuş gibi... Çok yakışıklı.. Kaslı vs.. Kişisel olarak onu her yönüyle beğeniyorum. Ama hiçbir konuda babam benim gibi düşünmüyor..
Bu akşam babam kesin bi şekilde istemediğni belirtti..
Öyle bi araftayım ki..
Bi yanda kalbim..
Bi yanda babam..
Bi yanda fakir hayat ama babam istedikten sonra bu hiç umruma bile gelmez...

Ne yapıcam..
Ne yapmalıyım..
O benimle herşeye var..

Kendini çok iyi anlatmissin. Ne istediğini de biliyosun. Baban seni düşünüyor aranizda kültür farkı olacağını sana alistigin hayati sunamayacagini. Senin mutsuz olacağını düşünüyo. Bi yandan haklı olabilir. Ama yarin öbür gün ne olacagi belli olmaz. Varlıklı biriyle evlenip huzursuz mutsuzda olabilirsin, bence babana bunu anlatmaya çalış. Anlattıklarına göre gerçekten Seviyosun istiyosun. Ama yinede emin ol kararından. İnşallah senin için doğru kişidir

Ne kadar klişe bir konu. Yok soğan yerim bilmem ne. He yersin he. Arkadaşlarının tek derdi hangi çantayi alsam olurken sen bugün kac soğan doğrasam diye mi dusuneceksin ? Ayrıca dindarliktan bahsediyorsun sonrada kas filan diyorsun. Bu ne yaman çelişki...
Niye ole dion bacim dindarlar kas sevemez mi :)

Sevgilin imkansızlıjlar yüzünden okuyamamış ama seninde 2 üni bitirip 3. Ye devam etmen aranızda sorun olabilir diye düşünüyorum günümüz şartlarında çalışmayan bayan kalmadı ki sen de 3 üni okuyan bı insan olarak çalışmayı kendin istersin diye düşünüyorum sevgilinin şuan bulunduğu durum onun seçimi değil ama ailenin hayallerini karşılayabilecek durumda değil gibi düğün masrafları vs ama ona tam olarak güveniyosan onunla mutlu olup her şartta yanında dimdik durabilecegine inaniyosan bence sonuna kadar git babani ikna et eger ailenin durumu iyiyse size yardım edebilirler onu da oğulları olarak görebilirler diye umuyorum Allah yardımcınız olsun

Ne kadar klişe bir konu. Yok soğan yerim bilmem ne. He yersin he. Arkadaşlarının tek derdi hangi çantayi alsam olurken sen bugün kac soğan doğrasam diye mi dusuneceksin ? Ayrıca dindarliktan bahsediyorsun sonrada kas filan diyorsun. Bu ne yaman çelişki...

Soğan konusunda bir yorum yapmayacağım ama dindar olmak spor yapmayı engeller diye bir kural yok çok şükür. . Nihayetinde, karşılıklı beğenilerek bir yola adım atılıyor. Ve ben de burada sadece onu her yönü ile beğendiğimi belirttim. Bir çelişki yok ortada. Hayırlı günler.

X