Gitsin mi kalsın mı

birisibiseydedi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2024
5
-2
merhaba kız kardeşlerim hayatımın dönüm noktası dicem de muhtemelen ayrılmayı falan beceremem neyse konuya gireyim. erkek arkadaşım bulunduğum şehirde okudu şu an mesleğini yapıyor ve benim için burda kaldı memleketine dönmedi. şu an başlangıca göre iyi sayılır bi maaşla güzel bi yerde çalışıyor ama her günü bi şikayet yok maaşı az yok evime uzak yok bilmem ne diyerek beni memleketinde yaşamaya ikna etmeye çalışıyor. ben gideyim işimi kurayım sonra evlenelim sen de gel diyor ama maalesef benim hayatım ailemi bırakmaya hiç müsait değil en azından şu an için. ve burda doğup büyüdüm buranın kalabalığına alışan kolay kolay farklı yerde yapamaz. işin aslı ailesinden de korkuyorum ilişkimizin başlarında her şeyi annesine anlatırdı hatta bi kere benden ayrılmasını tavsiye etmiş annesi hahajdh. o yüzden ara vermek istedi defol git dedim tabi sonra dönüp ağladı zırladı falan neyse o günden sonra sevgilime de hiç güvenemedim peşinden gidilecek biri olduğunu düşünmüyorum açık açık mutlu değilsen git diyorum seni bırakmak istemiyorum burda beraber gidelim diyor seviyorum ailesinden uzak olursak mutlu olacağımızı da biliyorum ikimiz de çok büyük değiliz hatalarımız oluyor ama hallediyoruz ama üçüncü kişiler girince toparlamak çok zor. o kırgınlığım dahi hala geçmemişken giydiğime gittiğime harcadığıma karışacaklarına çok emin olduğum bi ailenin yanına her şeyi bırakıp gitmek.. arkamda durur mu ya da bunu nasıl anlayabilirim ya da burda mı kalmasını sağlamalıyım sizce ne düşünüyorsunuz

Kimse icin bulundugunuz yeri degistirmeyin.Kimseninde sizin icin degistirmesini beklemeyin.Evlendikten sonra ikiside sorun olur.Ayrica annesi daha bastan istememis.Çocukta sorunlu calismak istemiyor.Daha herseyin basindayken annesine herseyi anlatiyor.Üzgünüm boyle bir insanla mutlu olmaniz imkansiz.Ben ayrilamam diyorsaniz,Forumda cok benzer konular var acip bi okuyun.

merhaba kız kardeşlerim hayatımın dönüm noktası dicem de muhtemelen ayrılmayı falan beceremem neyse konuya gireyim. erkek arkadaşım bulunduğum şehirde okudu şu an mesleğini yapıyor ve benim için burda kaldı memleketine dönmedi. şu an başlangıca göre iyi sayılır bi maaşla güzel bi yerde çalışıyor ama her günü bi şikayet yok maaşı az yok evime uzak yok bilmem ne diyerek beni memleketinde yaşamaya ikna etmeye çalışıyor. ben gideyim işimi kurayım sonra evlenelim sen de gel diyor ama maalesef benim hayatım ailemi bırakmaya hiç müsait değil en azından şu an için. ve burda doğup büyüdüm buranın kalabalığına alışan kolay kolay farklı yerde yapamaz. işin aslı ailesinden de korkuyorum ilişkimizin başlarında her şeyi annesine anlatırdı hatta bi kere benden ayrılmasını tavsiye etmiş annesi hahajdh. o yüzden ara vermek istedi defol git dedim tabi sonra dönüp ağladı zırladı falan neyse o günden sonra sevgilime de hiç güvenemedim peşinden gidilecek biri olduğunu düşünmüyorum açık açık mutlu değilsen git diyorum seni bırakmak istemiyorum burda beraber gidelim diyor seviyorum ailesinden uzak olursak mutlu olacağımızı da biliyorum ikimiz de çok büyük değiliz hatalarımız oluyor ama hallediyoruz ama üçüncü kişiler girince toparlamak çok zor. o kırgınlığım dahi hala geçmemişken giydiğime gittiğime harcadığıma karışacaklarına çok emin olduğum bi ailenin yanına her şeyi bırakıp gitmek.. arkamda durur mu ya da bunu nasıl anlayabilirim ya da burda mı kalmasını sağlamalıyım sizce ne düşünüyorsunuz
Açık açık oturun korkularınızdan bahsedin ikinizin de ailesine uzak başka bir yer önerin

İşler ciddiye binince ayrı şehir mevzusu daha da sıkıntı olacak.
Memur olunsa hadi atama/tayin mecburiyet oluyor bir yerde ama bu türlüsüne anlaşmak zor oluyor gerçekten

Karşı tarafta aynı şeyleri düşünüyor. Siz mutlu olamazsınız. Ortak yolu bulmaya çalışan yok gibi

ilişkimizin başlarında her şeyi annesine anlatırdı hatta bi kere benden ayrılmasını tavsiye etmiş annesi hahajdh. o yüzden ara vermek istedi defol git deddediniz
Adam bariz anne sözünden çıkamayan, her şeyi annesine anlatan, onlardan ayrı şehirde yaşamak istemeyen sıkıntılı bir tip. Gitmeyin onun ailesinin bulunduğu şehire sakın pişman olursunuz. O da sizin bulunduğunuz şehirde mutsuz belli ki. Bu aşamada daha fazla bağlanmadan ayrılmak en mantıklı seçenek gibi görünüyor.

Burada kalsa da mutlu bir adam olmayacağından mutsuz bir ilişkimiz olacak maalesef. İki ucu b.klu değnek. Devam etseniz de ileride olmayacağını göreceksiniz

Sevgilin 4x4 olmuş olsa bile gitme derdim. Burada çoluk çocuğa karışmış insanlar bile burada yapamıyorum boşanıp memlekete gitmek istiyorum diyenler var.Kadınlar fedakarlık yapan kendini yok sayan taraf oluyor genelde sırf bazı erkekler anası ailesi olmadan yapamıyor diye.
Memleketine yerleşip erkeklik taslayacak her gün ailesinin evine gidip yeme içme gezme tozma hep birlikte hura diye.
Gidip mutlu olanlar da vardır muhakkak ama benim okuduklarım geneli pişman

Kimse için şehrini sevdiğin yerleri bırakma buna pişman etmeyecek insan sayısı çok az ....senin konunda yok .... seneler sonunda tabi o seneler geçerse yapmasaydin olur

Annesine anlatti annesi ayrilmamizi istemis o yuzden biraz ara verelim dedi---- yani bu sozlerden sonra evlendiginde basina gelecekleri bir dusun derim. İmdaaaat diye kacacaksin haberin olsun

Bu mesaji kopyala ona yolla, gorsun anlasin yaptiginin sonuclarini

Her şeyi ailesine anlatan ve her şeyin hesabını verecek olduğunu bildiğin bir ailenin yanına gitme. Şu an bu konuyu bu şekilde dile getirerek açman bile bu konuda ne kadar mantıklı bir genç kadın olduğunun ispatı. Gözün kör olmamış, ayağın yere sağlam basıyor belli ki. Yapmamaya da daha yakınsın zaten. O yüzden yapma derim.

Ayrılmayı siz beceremeyeceğinizi düşünüyorsanız ona bırakın. “Ben ailemin yanından ayrılamam sana uyuyorsa devam edelim etmiyorsa ikimiz de kendi yollarımıza gidelim” temalı bir konuşma yapın. Sizin değil onun sınavı olsun bu konu.

yaşınıza göre bence gayet mantıklı düşünüyorsun. ben olsam ayrılırım bende eşim için ayrı şehire taşınmıştım, sonuç boşandık. bence erkek için düzenini değiştirmeye kesinlikle değmez.o gelsin senin peşinden çok seviyorsa niye sen düzenini bozacaksın ki? biraz katı olmak lazım erkek için fedakarlık noooo

Bugüne kadar evlenip şehir hatta ülke değiştiren hep kadınlar oldu. Çoğu bir şekilde alıştı, ayak uydurdu. Biz yapabiliyorsak onlarda yapabilir. Kendi şehri neresi, siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum? Nedense şikayet ederek çalışanların tek düşüncesi hemen iş kurmak oluyor. Daha mesai saatleri belli olan yerde şikayet eden, işverenliği şikayet etmeden nasıl yapacak acaba?

Her neyse ben olsam daha küçük bir şehre gitmeyi tercih etmezdim.

X