Asker eşi olmak?

Ben eşimi her akşam evde görmek isterim.
Yanında uyumak isterim.
Sırf bu sebepten bile evlenmezdim.
Uzağa gider falan uzaktan evlilik, ilişki yürütmek bana göre değil çünkü.
Akrabam evleneceği zaman yaparım mesafeler önemli değil seviyorum aşığım diyordu malesef daha yakın zamanda yaklaşık 15 yıllık evliliğini bitirdi😔 Keşke böyle olmasaydı tabii ama herkes aynısını yaşayacak diye bir şey yok. Ben de konu sahibinin iyi düşünmesini isterim. Zaman yıpratıyor çünkü.

Eşimle geçen sene nikah yaptık bu senede düğün yaptık. Düğünden 1 ay sonra gitti yurt dışında görev yapıyor sözleşmeli.
Babasını erken yaşta kaybetmiş biri olarak söylüyorum. Yüreğin ağzında yaşıyorsun. Biz yılda 1 kere görüşebiliyoruz o da en fazla 30 gün oluyor. Evet parası iyi evet rahat yaşıyorsun geçim derdin olmuyor gururlu bir meslek ama aldığın parayı beraber yiyemiyorsun kısacası paranın önemi kalmıyor. İzne geldiği gün düşünmeye başlıyorsun gidecegi günü.
Şuan 1 aylık evliyiz dün gitti ev o kadar boş ki tisortundeki kokusuyla uyudum dün gece kafayı yicek gibi oluyorum evin her köşesinde eşim var sanki. Hasretlik zor ama bu devirde iş bulmak geçinmek de zor onlarda aileleri için savaşıyor. Mesleğini seviyorsa kimse bırak demesin. Ben defalarca söyledim ama fayda etmiyor. En iyisi kendini teselli etmek. Geleceğini düşünmek. Allah tüm asker eşlerinin ailelerinin yardımcısi olsun hiçbirinin ayağına taş gözüne yaş değirmesin. Kendisi Bırakmak istiyorsa bıraksın mesleğini başkasının zoruyla değil! Seven her şekilde bekler aşkına ihanet etmeden.
Ayy nasil duygulandim evliligimin ilk aylari geldi aklima. Ben de elim telefonda beklerdim uyuyamazdim yastigina sarilip yatardim òylece. Dönecegini yazan mesaji gordugumde saat kac olursa olsun gelene kadar pencereye oturur beklerdim. Simdi ne zaman geldiginden bile haberim olmuyor baya kaniksamisim 😊 zamanla alisiyorsun canim ûzme kendini bu kadar ❤

Ben tercih etmezdim. Ayri uyumak, korkuyla yasamak, bozulan psikolojileri vs vs hicbir yonu bana uymuyor. Hayatimi huzurla gecirmek istiyorum ben ve bunlar son derece huzur bozan konular

Bir haftadır biriyle konuşuyorum kendisi teğmen. İyi anlaşıyoruz ve kafalarımız gayet uyuyor. Ama benim içimde farklı korkular var. Hep bir askerle ileride yapamam derdim çünkü büyük sorumluluk gerektirdiğini düşünüyorum ve korkuyorum. Askerlerimize eşlerine saygım sonsuz tabi o ayrı bir konu ama iş kendine gelince rengi değişiyor. Çevremden de fikir almak istedim sordum askerle olmaz pişman olursun diyorlar. İyi ve kötü yanları neler olabilir sizce zor mu bir akıl verebilir misiniz?
Çoğu zaman yalnız kalırsın canim ben düşük yapıyordum kanamaliydim komşumuzun kocasi hastaneye yetiştirdi 2019 yılı yollar kapalıydı kışın ortasında ailem gelemedi hakkari zaten bunları göze al arkadaşım yeni doğum yapmıştı eşinin us bölgesinde Yıldırım düşmüş sezeryanliydi kiz hakkaride hastaneye nasıl gittik bilemedik zor ama şerefi gururu asla anlatılmaz

Sözlüydüm, söz alışverişini tek başıma yaptım, nişanlıydım, nişan kıyafetimi alırken satış elemanı ile beraber seçtim, nikah işlemlerinin büyük kısmını tek başıma hallettim, düğünümün tüm hazırlıklarını kendim yaptım, evimi tek başıma yerleştirdim, gelen eşyalar, teknik servisler, tesisatından boyasına hepsi ile tek başıma ilgilendim(ki o süreç iki kişi iken bile çok bunaltıcı bilenler vardır), şimdi hamileyim, yine tek başımayım. Çocuğumu da yapayalnız büyüteceğim. Eşimin izinleri kısıtlı, geldiğinde evden bile çıkmak istemiyor, sessizce uyumak bile onun için başlı başına mutluluk. Yavaş yavaş yemek yiyebilmek, stressiz olarak uyanmak bile sevgi yumağı gibi olması için ona yetiyor. Bazen ona da üzülüyorum, kendime de, çocuğuma da. Herkes kendince çok haklı ama durumlar böyle.
Ben artık yalnızlığa alıştım ama tavsiye eder miyim, hayır...
Çok merak ettim nedir sizin eşiniz jandarma mı tskda mı.
Nöbetler dışında sabah 8 akşam 5 çalışıyorlar diye biliyorum haftasonları da var. Yanlış mı biliyorum anlatır mısınız
Yakın çevremde birkaç kişi var ikisi evli hatta nöbetleri dışında akşamları hep ailesiyleler

Çok merak ettim nedir sizin eşiniz jandarma mı tskda mı.
Nöbetler dışında sabah 8 akşam 5 çalışıyorlar diye biliyorum haftasonları da var. Yanlış mı biliyorum anlatır mısınız
Yakın çevremde birkaç kişi var ikisi evli hatta nöbetleri dışında akşamları hep ailesiyleler
Benim esim jöh asla 8 5 calismiyorlar izin gununde pat diye goreve cagiriyorlar, gorevden gelip goreve gidiyorlar ama duzgun saatli calisanda var bölümüne gore degisiyor

Benim esim jöh asla 8 5 calismiyorlar izin gununde pat diye goreve cagiriyorlar, gorevden gelip goreve gidiyorlar ama duzgun saatli calisanda var bölümüne gore degisiyor
Sormamın sebebi üniversiteye hazırlanan kuzenim bir yandan da asker olmak istiyor hatta gözü bozuk olduğu için gözünü çizdirdi.
Bölümüne göre değişiyor dediniz bölümü neye göre seçiliyor üniversite mi okuması gerek mesela. Lise mezunu olarak askere gitse düzgün saatli olarak nasıl çalışabilir
Biraz saçma bi soru oldu sanırım

Sormamın sebebi üniversiteye hazırlanan kuzenim bir yandan da asker olmak istiyor hatta gözü bozuk olduğu için gözünü çizdirdi.
Bölümüne göre değişiyor dediniz bölümü neye göre seçiliyor üniversite mi okuması gerek mesela. Lise mezunu olarak askere gitse düzgün saatli olarak nasıl çalışabilir
Biraz saçma bi soru oldu sanırım
Mezuniyet farketmiyor pek. Eger özel harekat taburuna düşerse zor ama yazi islerinede dusebilir. Mesleğine gore tamir bölümüne falan alinirsa onlar rahat. Yani şans biraz ,eline meslek almadan basvurmasin bence cok zor çünkü. Adamlar hep isyanda suan surekli denetim var surekli başları değişiyor duzen bozulup duruyor her gelen farkli bir sey istiyor

Esim cok severek isini yapiyordu ama son zamanlarda birakmak istedigini soyluyor artik. Cunku hic kiymetleri kalmadi. Maas iyi diyorlar ama neye gore iyi? Aldiklari maasi yemeye zamanlari olmuyorki. Çok baski altindalar ve cok çalışıyorlar allah yardımcıları olsun. Esim üniversiteye yazildi bitirince birakacak inşallah

Mezuniyet farketmiyor pek. Eger özel harekat taburuna düşerse zor ama yazi islerinede dusebilir. Mesleğine gore tamir bölümüne falan alinirsa onlar rahat. Yani şans biraz ,eline meslek almadan basvurmasin bence cok zor çünkü. Adamlar hep isyanda suan surekli denetim var surekli başları değişiyor duzen bozulup duruyor her gelen farkli bir sey istiyor
Bir an önce askere gidip üniversiteyi açıktan bitirmek istiyor. Askerde kalıp açıköğretim okuması daha mantıklı değil mi. Yaş da geçiyor bir yandan 23 yaşında. Orda kalıp bir an önce yıllanmak istiyor bence

Akrabam evleneceği zaman yaparım mesafeler önemli değil seviyorum aşığım diyordu malesef daha yakın zamanda yaklaşık 15 yıllık evliliğini bitirdi😔 Keşke böyle olmasaydı tabii ama herkes aynısını yaşayacak diye bir şey yok. Ben de konu sahibinin iyi düşünmesini isterim. Zaman yıpratıyor çünkü.

Yani zor çünkü uzaklar, görev tanımları var, 7/24 hizmet etmek zorundalar bir tatil ayarlasan da emir gelince her şey bozuluyor.
Ben yapamazdım yapana saygı duyuyorum.

Bir haftadır biriyle konuşuyorum kendisi teğmen. İyi anlaşıyoruz ve kafalarımız gayet uyuyor. Ama benim içimde farklı korkular var. Hep bir askerle ileride yapamam derdim çünkü büyük sorumluluk gerektirdiğini düşünüyorum ve korkuyorum. Askerlerimize eşlerine saygım sonsuz tabi o ayrı bir konu ama iş kendine gelince rengi değişiyor. Çevremden de fikir almak istedim sordum askerle olmaz pişman olursun diyorlar. İyi ve kötü yanları neler olabilir sizce zor mu bir akıl verebilir misiniz?
Bende polis esiyim .
Baya korkutmuslar sizi ama bence bunlarin hepsi kişilik meselesi.
Esimin arkadaslarinin esleriyle de görüşüyorum gayet rahatlar . Akrabalarim da var asker eşi olan böyle anlatilan gibi birileri değiller.
Hepsi o kişiyi iyi tanimdan geçiyor bence .
4 ay eşimden ayri kaldim daha 5 aylik evliydik su gibi geldi geçti o özlemin bile tadı başkaydı.Allah sabrını verdi bol bol dua ettim🤲🌸
Hatta özlemek de güzel dedim 4 ay memleketimde durdum aile yaninda .tabiki iyi biri oldugundan emin olmak çok önemli .
Normal hayatta da öyle degilmi zaten degisecek olan insan polis asker olunca mı degisiyor?🤔
Gayeg güzel geziyoruz ,disarida yemekler yiyoruz ,uzun yolculuklar yapiyoruz .çok şükür mutlu huzurluyuz 🤲
Esim işini de çok severek yapiyor Rabbim ayaklarina taş değirmesin 🇹🇷
Bazıları isini severek yapmiyorlar bi tanidiktan örnek vereyim işini sevmiyor en başından beri uzman çavus olmak istemedi .
5 yıldır uzman çavus sırf parası güzel diye katlanıyor .
Böyleleri değisir iste bak o mesleği gercekten yapmak istediginden de emin ol♥️
Gerçekten seviyorsan bi tanı derim sirf asker diye vazgeçme🌸

Ayy nasil duygulandim evliligimin ilk aylari geldi aklima. Ben de elim telefonda beklerdim uyuyamazdim yastigina sarilip yatardim òylece. Dönecegini yazan mesaji gordugumde saat kac olursa olsun gelene kadar pencereye oturur beklerdim. Simdi ne zaman geldiginden bile haberim olmuyor baya kaniksamisim 😊 zamanla alisiyorsun canim ûzme kendini bu kadar ❤
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim 🌼 alışmak çok zor akşamları içim hüzünle doluyor. Üzüldüğümü belli etmemeye çalışıyorum eşime ama sanırım en çok da bu yoruyor beni insanlara iyi görünmeye çalışmak çok zor.

Bende polis esiyim .
Baya korkutmuslar sizi ama bence bunlarin hepsi kişilik meselesi.
Esimin arkadaslarinin esleriyle de görüşüyorum gayet rahatlar . Akrabalarim da var asker eşi olan böyle anlatilan gibi birileri değiller.
Hepsi o kişiyi iyi tanimdan geçiyor bence .
4 ay eşimden ayri kaldim daha 5 aylik evliydik su gibi geldi geçti o özlemin bile tadı başkaydı.Allah sabrını verdi bol bol dua ettim🤲🌸
Hatta özlemek de güzel dedim 4 ay memleketimde durdum aile yaninda .tabiki iyi biri oldugundan emin olmak çok önemli .
Normal hayatta da öyle degilmi zaten degisecek olan insan polis asker olunca mı degisiyor?🤔
Gayeg güzel geziyoruz ,disarida yemekler yiyoruz ,uzun yolculuklar yapiyoruz .çok şükür mutlu huzurluyuz 🤲
Esim işini de çok severek yapiyor Rabbim ayaklarina taş değirmesin 🇹🇷
Bazıları isini severek yapmiyorlar bi tanidiktan örnek vereyim işini sevmiyor en başından beri uzman çavus olmak istemedi .
5 yıldır uzman çavus sırf parası güzel diye katlanıyor .
Böyleleri değisir iste bak o mesleği gercekten yapmak istediginden de emin ol♥️
Gerçekten seviyorsan bi tanı derim sirf asker diye vazgeçme🌸
İlk satırlarıniz çok iyi geldi bana teşekkür ederim. Bende asker esiyim ailemle yaşıyorum.
Dediğiniz gibi önemli olan meslek değil karakter. İnsanın kalbi kötüyse işsizde olsa başka mesleği de olsa yapacağını her şekilde yapar.

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim 🌼 alışmak çok zor akşamları içim hüzünle doluyor. Üzüldüğümü belli etmemeye çalışıyorum eşime ama sanırım en çok da bu yoruyor beni insanlara iyi görünmeye çalışmak çok zor.
Canim alisiriyorsun gercekten . Simdi çok yeni oldugundan zorlaniyorsun ama zamanla sen de alisiyorsun. Eşim bana şöyle demisti, ben bu meslegi sonuclarini bilerek sectim sen de bu sonuclari bilerek benle yasayacaksin, her seferinde böyle yaparsan olmaz ki aklim sende kalir... Zamanla dedigine geldim alistim, tabi yine bazen zorlandigim oluyor ama eskisi gibi degil. Kendine iyi davran canim esin geldiginde ona da enerjin kalsin 🥰

Sizin eğitim durumunuz mesleğiniz nedir bilmiyorum.
Bizim memleketteki sitede çok asker var oturan onlardan bir çıkarım yapıcam.
Çoğu küçük köylerden, ilçelerden gelmiş lise mezunular hanımları da ev hanımı.
Maaşı, imkanları iyi olduğu için hallerinden memnunlar.
Yani lise mezununa dışarda kimse 6-8bin arası maaş vermez. Maaşlardan emin değilim bu arada ortalama yazdım.
Evde oturur kocamı bekler çocuk büyütürüm dersen olabilir
Hayattan başka beklentilerin varsa olmaz.
Ast subay olmak için önlisans subay olmak için ise lisans mezuniyeti koşulu var. Teğmen yanu subay ile de uzmanı bir tutmuş genelde cevap yazanlar ama teğmenin koşulları çok farklı.

Canim alisiriyorsun gercekten . Simdi çok yeni oldugundan zorlaniyorsun ama zamanla sen de alisiyorsun. Eşim bana şöyle demisti, ben bu meslegi sonuclarini bilerek sectim sen de bu sonuclari bilerek benle yasayacaksin, her seferinde böyle yaparsan olmaz ki aklim sende kalir... Zamanla dedigine geldim alistim, tabi yine bazen zorlandigim oluyor ama eskisi gibi degil. Kendine iyi davran canim esin geldiginde ona da enerjin kalsin 🥰
Eşim de aynı şeyleri söylüyor 4 yılı kaldığı mesleğinin bitmesine. Her seferinde ağlıyorsun böyle gitmek istemiyorum ağlayacaksan gelmiyim diyor. Nasıl alışırım bilmiyorum ama bazen çıldırcak gibi oluyorum. Evin her köşesinde izleri var tutamıyorum kendimi. Toparlarim inşallah en yakın zamanda. Çok teşekkür ederim 😍

Merhaba asker eşiyim bir soru sorum olacak asker eşi olanlara dısarda sokakta yolda trafikte herhangi bir yerde bir tartışma ve problemde hemen askeri kimliği kullanıp kendini haklı göstermeye çalışmak gibi bir durum sizde söz konusu oluyor mu ..bizde böyle bir problem var..Ne yapılabilir önerileriniz rica ediyorum

Merhaba asker eşiyim bir soru sorum olacak asker eşi olanlara dısarda sokakta yolda trafikte herhangi bir yerde bir tartışma ve problemde hemen askeri kimliği kullanıp kendini haklı göstermeye çalışmak gibi bir durum sizde söz konusu oluyor mu ..bizde böyle bir problem var..Ne yapılabilir önerileriniz rica ediyorum

çok cahilce bir davranış sizde bundan rahatsız oldunuz sanırım. ama işte ülkedeki asker polislerde bu tür davranışlar hep var hatta trafik cezası yazıldığında isyan ediyor polisler polis arkadaşlarına :KK70: şaka gibi. sanırım çalışma şartları ve dış dünyadan bi haber olmakla ilgili ve yetişkin olamamak. askerle yada polisle tartışsak aklıma ilk silahı olduğu gelir ve bu kimliği gösterip haklı çıkmaya çalışan birisi silahını çıkartıp belki ateş edebilir diye düşünüp tartışmaktan kaçınırdım herhalde eşiniz belki iyi niyetle yapıyor bunu kendinçe ama çok itici bir durum.

X