Asker eşi olmak?

Ay yok bende öyle zannederdim benim eşim dünyanın en sakin insanıdır mesela, asla sesini bile yükseltmez, sakinliğiyle dövebilir ama insanı😀 karakter meselesi bence bu, yetiştirilme, aile bunlar daha büyük etken
Al bende de o kadar benim ki de aynı😂😂bana da ay askerin psikolojisi çok bozuk olur şöyle böyle denildi.İyi ki tanımışım eşimi

Asker eşi çok geniş bi kavram eş adayı nerde ne görev yapıyor bunu söylerseniz daha iyi anlaşılır mesela karada komando ise evet biraz sıkıntılı dağlara çıkan onlar. Amma mesela benim eşim jandarma asayişçi ve inan çooook rahatım nöbeti oluyor bir tek hepsi bu. Çok mutluyuz elhamdülillah. Hele seninki teğmenmiş. Çok da ağır toplara girmiyorlar şehit haberlerini okuyun yüzde doksanı ya uzmandır ya erdir. Ha bana sorarsanız kesinlikle öleceğimiz gün bellidir ve bunun önüne kimse geçemez. Kaldıki vefat etti diyelim şehit mertebesinde olacak ne kadar güzel bir şey belki diğer tarafta Allahın izni ile şefaatçi bile olabilir kim nerden bilebilir tabi bunlar benim düşüncelerim. Kafa yapınız anlaşıyorsa bir de aşıksan neden olmasın. Gerçi ben evliliğin de kader olduğuna inanıyorum nasibinde varsa evlenirsin zaten ne desek boş zaman göstercek😊

Uzun vadede asker olmak sinirleri yıpratıyor. Öfkeli, sinirli bir yapıya sahip oluyorlar birebir şahidim.

Bir örnek vereyim. Karşı komşum devamlı morluk ve çürük içindeydi. Kocası asker paso dövüyordu.

Ayrıca tayinli bir iş. İnsanı biktiriyor ordan oraya sürüklenmek.

Tavsiye etmem.

Uzun vadede asker olmak sinirleri yıpratıyor. Öfkeli, sinirli bir yapıya sahip oluyorlar birebir şahidim.

Bir örnek vereyim. Karşı komşum devamlı morluk ve çürük içindeydi. Kocası asker paso dövüyordu.

Ayrıca tayinli bir iş. İnsanı biktiriyor ordan oraya sürüklenmek.

Tavsiye etmem.
Keşke genelleme yapmasaydiniz mesela eşlerine çok düşkün oluyorlar çünkü bazen ayrılıklar eşlerin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor ayrıca çocuklarına da çok düşkün oluyorlar uzun zamandır bu işin icerisindeyim tabi bu benim yazdıklarım da genelleme oluyor herkesin kendi kişiliği var doktor öğretmen olup da çok gergin ve sinirli olan insanlar tanıyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin hepimizin düşünceleri aynı olsa o da büyük sıkıntı olurdu

Bir haftadır biriyle konuşuyorum kendisi teğmen. İyi anlaşıyoruz ve kafalarımız gayet uyuyor. Ama benim içimde farklı korkular var. Hep bir askerle ileride yapamam derdim çünkü büyük sorumluluk gerektirdiğini düşünüyorum ve korkuyorum. Askerlerimize eşlerine saygım sonsuz tabi o ayrı bir konu ama iş kendine gelince rengi değişiyor. Çevremden de fikir almak istedim sordum askerle olmaz pişman olursun diyorlar. İyi ve kötü yanları neler olabilir sizce zor mu bir akıl verebilir misiniz?
Simdi cikar gelirler onlar vatanimizi koruyo sönnn kömsönnnnnn diyenler. Ama sen gel bize sor. Bizler biliriz.vatana canimiz feda. Ama bilmen gereken seylerde var.
Ailenden surekli uzakta olacaksin ölüye diriye hastaya her daim kosamayacaksn aman ucak var deme her ay gonderirim diyenler evlenincee eee daha yeni gittin diyor konuyu kapatyor.
Memursan sana orda kadro acilsa bir nevi alisirsin mutlu olma sansin daha fazla ozel sektorse doguda is olanaklarn az.
Annen baban varsa yasliliginida dusun. Evlenip uzaga gittigin zaman gozun hep uzaklarda aklin onlarda.ayni sehir gibi asla olmuyor
Askeriye cok sorunlu bir yer adam orda baski altinda eve gelip acisi senden cikabiliyor.
Gorev oluyor gittigi yeri bazen bilmessin bazen gittigin sehirlerde tepende bimbalar patlayacak ki bir kere basima geldi sabaha kaar agladim pskolojim pert olmustu alistim.
Cocugun olursa surekli okul dgiseceksiniz bunu goz onune al.
Tasinma kolay gibi gelmesin sana safdece muftagimi 3 gunde bitirmistim.
Ben evlenirken dunyanin obur ucuna gelirim sana canim feda demistim evlendim. Esim seni her ay ailene gonderirim demisti 1 senede 3 defa kavga gurultu gidebiliyodum.hastalandigin zaman en cok anneni ozluuosun. Aklima gelenler bunlar. Allah basimizdan eksik etmesin asker polis bu vatanin can damari ama herseyi dusun tasin cok zor.

Genel olarak gördüğüm asker Ve polis olan erkekler daha çapkın oluyor,nedenini bilmiyorum korkardım ben aldatılmaktan tabi herkes için geçerli değil sanırım erkek ortamları çok oldugu için kadınlara daha düşkünler tabi dediğim gibi hepsi bir değil ,iyice ölç tart güveniyorsan bence zor olmaz
Cunku kizlarin cogu uniforma ve silah sevdalisi. Kendi gozumle sahit oldum yiyorlar gozleriyle.

Ben de bir asker eşiyim. İlk doğuya gittiğim zaman korkmuştum çünkü terörün olduğu küçük bir ilçede yaşıyorduk. GÖreve gidince aklın eşinde kalıyor. İzinler haricinde ekstra kendim de gittim ailemin yanına ama yol güvenliği olmadığı için o bile sıkıntı ve korku vericiydi. Fakat şu an egedeyiz ve çok rahatız istediğimiz gibi takılıyoruz. Sabah işe gidiyor öğlen yemeğe geliyor çok rahatız. Taşınmayı farklı kişiler tanımayı da seviyoruz... Ama arkadasların dedıgı gıbı düğüne cenazeye katılamıyorsun. Ve bi sonrakı görev değişikliğinde tekrar doğuya gidip aynı şeyleri yaşamaktan korkuyosun

Keşke genelleme yapmasaydiniz mesela eşlerine çok düşkün oluyorlar çünkü bazen ayrılıklar eşlerin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor ayrıca çocuklarına da çok düşkün oluyorlar uzun zamandır bu işin icerisindeyim tabi bu benim yazdıklarım da genelleme oluyor herkesin kendi kişiliği var doktor öğretmen olup da çok gergin ve sinirli olan insanlar tanıyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin hepimizin düşünceleri aynı olsa o da büyük sıkıntı olurdu
Dediğiniz gibi, sizinki de genelleme. Konu sahibinin ki hangi genellemeye girecek, ileriki zamanda O bilir.

Bende bir asker esiyim her ne kadar sinir ve işi eve yansıtmıyor desem de 3. Yıldan sonra maalesef iş stresi bizim de hayatımıza yansıdı .. eğer daha basındaysanız bence uzak durun size tavsiyem bu ..

Evet zor. Ailenden akrabalarindan uzak, tek basina cocuk buyutursun, cok yalniz kalirsin.
Seviyorsan soyle boyle guzellemelerine gerek yok, gercekci olmak lazim, simdiki aklim olsa askerle evlenmezdim.

Ben anksiyeteden dolayı istemezdim. Sağlam psikoloji ister asker,polis eşi olmak. Her telefon çalışında korku sarar. Zor bir meslek. Siz de etraflica düşünün

Eşimle lisede sevgiliydik 10 sene sevgili olduk okullar bitti o asker oldu ortak kararımızdı. Bazı şeyler öyle ilk baştan fark edilmiyor yaşamak gerekiyor. 2015 te göreve başladı 20 gün sonra ırağa göreve gitti 6 ay diye gitti tam 1 sene kaldı korkunçtu çok kötü bir yerdeydi sürekli saldırı oluyordu . Nişanı filan erteledik zaten izne de gelemedi . Görev dönüşü hemen nişanlandık . 6 ay sonra da evlendik . Güneydoğuya yerleştim işimi filan bırakıp eşim sürekli göreve gidiyordu 20 gün filan gelmedi evde tek başıma kapıdan dışarı çıkmadan öyle otururdum . Birgün yine görevdeydi haberlere yaralı haberi düşmüş babamla kardeşim aradılar ki ağzımı aramaya 😞 ekipten birisi yaralanmış meğer . Ne kadar çok ağladım ardına görümcem aradı telefonda diyor ki eee bilmiyor muydun askerle evlenirken ? Şu söylenecek laf değil herşey böyle olur diye tahmin edemiyorsun o zamanlar . 6 aylık evliyken bu sefer Suriye’ye gitti bende evi kapattım annemlere gittim . 15 günde bir gece otelde görüşüyorduk hataya gidip geliyordum sürekli . 7 ayda böyle geçti ayrı . Kv ye geldim bu sefer eşimin durum hala belirsizdi . Kv dedi ki eee çocuğun olmuyorsa doktora götüreyim seni . Adamla düzgün görüşüyorlar mı elinde valiz oradan oraya göçebe yaşıyor demedi. Sonra eşim Suriye’de önemli bir durumda olayı yönettiği için iyi bir yere görevlendirildik sonunda yurt dışı görevi şuan için bitti . İlerde kim bilir neler yaşayacağız 😞 zor çok zor aşırı sevmek aşk olmak lazım ki sabırlı olasın . Kapı çalacakta kötü haber gelecek diye kapıya baktım aylarca . 7 ay günde 12 saat haber izledim 😞 o günleri unutmak istiyorum

Bu arada bizim izinler kapalı birlik komutanlarının insiyatifinde geçen sene 25 gün iznimiz yandı mesela . Asla istediğimiz zaman izin kullanamıyoruz çok zor oluyor erken rezervasyon filan tatil asla olmaz .

Siz calisiyor musunuz .bende asker esiyim kendi fikrimi soyluyorum.saglikcilar (allah onlari basimizdan eksik etmesin ) ve asker evlendiginde iki tarafinda yogun calismasi ve nobetleri oldugundan cok zor oluyor.cocuklari oldugunda daha da zor.tavsiye etmem fakat karakter meselesi kimi zor kosullarda yapabilir kimisi yapamaz sizin ne dusundugunuz onemli

Merhaba konuştuğunuz kişi karacı mı denizci mi nerede çalışıyor ihtisası ne bunları detaylı belirtirseniz size daha çok yardımımız dokunur :)

kendini bilmeniz iyi bir şey . kimi cahiller görüyorum üniforma ya aşığım falan diyor hayret ediyorum :) üniforma nın içindeki önemli olan ama işte her kafa bir değil ama bu kafaları anlayamıyorum. çalışan kadınlar için zor bence ama ev hanımları için iyi olabilir şehir şehir gezilir maddi olarak ta iyi dir diye düşünüyorum ama tabi bildiğim bir konu değil fakat herkese göre bir durum değil .

Liseden mezun olduktan sonra belirli araliklarla gorustugum 4 arkadasim var asker. Pamuk gibi cocuklardi hepsi,ruh sagliklari bozuldu hepsinin de. Asiri sinirli,birden patlayan,kavgaci tipler oldular. Baska da tanidigim yok,bunlara gore yorum yapiyorum o yuzden. Eslerine Allah yardim etsin ne diyeyim. Ama hepsi de boyle midir,asla,mukemmel olanlar da vardir tipki her meslekte oldugu gibi.
Kesinlikle bu goruse katiliyorm.
Bende yazacaktim ama simdi herkesmi ayni diye linc yemekden korktum.
Benimde eski esim askerdi.
Epey bozukdu psikolojisi. Hic birsey yokken ortada sorun cikarirdi. Sonundada aldatti zaten.
Bicok kiz arkadasim oldu evliyken, hepsininde esi buna yakin seviyedeydi,
anlattiklarina gore biliyrm.
Sanirim dogu gorevinde, zorluklarda calistiklari icin sinirli, asabi oluyolar bilmiyorum artik...
Ayrica dogu gorevi var senelerce ayri kalacaksiniz bunlarin hepsini goze alman gerekecek. Ona gore dusun tasin derim.

Benim eşim de asker.15 senelik evliyim birsuru il gezdim ama daha bir tane bile eşine değer vermeyeni,ailesine düşkün olmayanı yada psikolojisi bozuk olanı gormedim.Ha yokmudur elbette vardir..Ama bunu bir mesleğe baglayamazsiniz. Ben Allahima binlerce şükür 2 cocuk annesiyim gülden ağır lafını işitmedim eşimin...Görev olarak elbette çok ama çok zor..Yürek ister emek ister sabır ister..Mesela şuanda eşimin tayini güney doğuya çıktı gideli 8 ay olucak nasipse ve toplamda 2 sene orda kalıcak. Ben ve çocuklarım doğuda bir ilde lojmanda kaldık..Rabbim hakkınızda hayırlısı neyse onu nasip etsin..Asker eşi olmanın gururu paha biçilemez.Rabbim tırnaklarini taşa değdirmesin inşallah

X