Askerdeki sevgilim ve içinde bulunduğum üzüntü

siyah inci devrem yanlışlıkla senden alıntı olmuş lanet olası edit tuşu olmayınca böle oluyokötükedihüso

Şu an yaşadığım bir olay.
Sevdiğim işden çıkmış servise bindim kalkmasını bekliyorum diyor.
Bende mesaiye kaldım buğün.Fıstığım geç kalmazsak yanına uğruyayım birlikde gidelim diyor.
Deli gibi gelmesini istiyorum hatta belki görüşürüz diye işi uzattım çok acelesi yoktu işin.
Ama gel görüşelim diyemiyorum.İşim anca biter ama eğer yorgunsan zorlama hayatım dedim.
Bende buyum işde.Duygularını açık seçik anlatamayan biriyim.Umarım ne demek istediğimi anlatmışımdır.

Anladım cnm..
Askere gittiğinden beri bana karşı soğuk ve hala da soğuk bana karşı.
Geldiğinde yüz yüze konuşucam onunla ama nasıl bi konuşma yapmalıyım eski sevgilin yüzünden mi bana karşı soğuksun demeli miyim yada ne demeliyim.

Üzgünüm canım yeni gördüm...

Tabi ilk geldiği gün hatta hafta hemen bir konuşma yapma derim.
Bir ilişkide karşılıklı güven gerçekden çok önemli.Ne kadar incelersen o kadar üzülürsün.Heleki geçmiş bir konuda ve elinde kanıtın yoksa.

Tabiyki öyle dememelisin.Bir mektup yazabilirsin yaşadıklarını duygularını anlatan.Hatta buğünden başla.İçindeki fırtınaları yaz.Sonra sevdiğin geldiğinde eline ver ve çok uzun değilse o an okumasını bekle.Senin açından bakabilsin olaylara.Ama böyle bir şey yazdığından gelene kadar haberi olmasın.Yok ben yazamam kendimi o şekilde ifade edemem dersen...Al karşına ve kendi duygularını anlat aklındaki soru işaretlerini üzüntünü ve cevaplarını dinle sakince.Zaten konuşma akışına göre devam edersin.

Üzgünüm canım yeni gördüm...

Tabi ilk geldiği gün hatta hafta hemen bir konuşma yapma derim.
Bir ilişkide karşılıklı güven gerçekden çok önemli.Ne kadar incelersen o kadar üzülürsün.Heleki geçmiş bir konuda ve elinde kanıtın yoksa.

Tabiyki öyle dememelisin.Bir mektup yazabilirsin yaşadıklarını duygularını anlatan.Hatta buğünden başla.İçindeki fırtınaları yaz.Sonra sevdiğin geldiğinde eline ver ve çok uzun değilse o an okumasını bekle.Senin açından bakabilsin olaylara.Ama böyle bir şey yazdığından gelene kadar haberi olmasın.Yok ben yazamam kendimi o şekilde ifade edemem dersen...Al karşına ve kendi duygularını anlat aklındaki soru işaretlerini üzüntünü ve cevaplarını dinle sakince.Zaten konuşma akışına göre devam edersin.

Tamam canım çok teşekkürler tekrardan zaman ayırdığın için sende bi srounun olduğunda bana yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşım.

Tamam canım çok teşekkürler tekrardan zaman ayırdığın için sende bi srounun olduğunda bana yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşım.

Rica ederim canım ne demek yazarım tabi.
Sadece sorunum olduğunda değil fırsat buldukça hep yazarım.
Sana şunu söyliyim herkesin yorumuna saygım sonsuz.
Ama bir insan içinde olmadan geçmişde yada buğün yaşamadan başka bir insanı ne kadar anladım desede anlayamaz.Ve şunuda hiç unutma her insanın karakteri asla bir olmaz.Biri dile getirirken diğeri getiremez.Ama belkide getirenden çok daha fazla sever.
Yanılıyorsa olabilirim tabiyki ama ben bu ihtimali düşündüğünü bunun için kendi kendini yediğini bildiğim için kendi gözümle gördüklerimi yazıp o ihtimali hatırlatma gereği duymuyorum.Ama yine söylüyorum eğer bitecekse senin davranışların yüzünden değil karşındakinin hatası yüzünden bitsin ki başın dik yürüyebilesin yolunda.Ve değişmelisin mutlu olmak için şimdiki hayatında olan kişi için yada gelecekdeki hayatına girebilecek kişi için.Hep diyorum ya ben sende kendimi gördüm arkadaşım...:1hug:

bende askerimle, askere gittikten sonra bi çok kez kötü olduk. nedeni de benim. bende çok soru sorarım çok didiklerim, duramam çatlarım bi sorun varsa o an halletmem gerekir ama o asker her an müsait olup beni arayamaz ki. başlarda bunu anlamak istemedim. bak seninki her gün arıyomuş benim askerim günlerce arayamadı beni. son 5 ayımız bizimde ama dün de aramadı beni mesela bu saate kadar ses seda da yok. bakalım ne zaman arayabilcek. ama sen ne şanslısın ki her gün seni 5-10 dakika da olsa arıyo sesini duyuyosun. bende çok soru sordum hemen oflayıp puflamaya başladı askere gittikten sonra. fides çok uzatıyosun fides çok büyütüyosun oldu. bana göre ise hiç bişey yok normal konuşuyorum. aklıma takılanları soruyorum ama onlara göre öyle olmuyo. onlarorda bunalıyolar bizden de sürekli soru sürekli bi üsteleme görünce kendilerini geri çekiyolar. bana bi süre konuşmayalım kendimi iyi hissetmiyorum çok bunaldım kalbini kırabilirim nolur üsteleme dedi. telefonu kapattıktan sonra nasıl ağladım anlatamam... askerden geldikten sonra enine boyuna konuş ve yüz yüze konuş. sakin ol güzel güzel bazı şeylerden rahatsız olduğunu anlat. ama o güne kadar da üzme kendini olur mu? eminim sevgisi azalmamıştır ama sende ben gibi ayrıntılara takılan birisin. o da bunun farkındadır ve bu yüzden kendini geri çekmiştir belki de... bilemiyorum. üzme kendini akışına bırak bişeyleri...

Rica ederim canım ne demek yazarım tabi.
Sadece sorunum olduğunda değil fırsat buldukça hep yazarım.
Sana şunu söyliyim herkesin yorumuna saygım sonsuz.
Ama bir insan içinde olmadan geçmişde yada buğün yaşamadan başka bir insanı ne kadar anladım desede anlayamaz.Ve şunuda hiç unutma her insanın karakteri asla bir olmaz.Biri dile getirirken diğeri getiremez.Ama belkide getirenden çok daha fazla sever.
Yanılıyorsa olabilirim tabiyki ama ben bu ihtimali düşündüğünü bunun için kendi kendini yediğini bildiğim için kendi gözümle gördüklerimi yazıp o ihtimali hatırlatma gereği duymuyorum.Ama yine söylüyorum eğer bitecekse senin davranışların yüzünden değil karşındakinin hatası yüzünden bitsin ki başın dik yürüyebilesin yolunda.Ve değişmelisin mutlu olmak için şimdiki hayatında olan kişi için yada gelecekdeki hayatına girebilecek kişi için.Hep diyorum ya ben sende kendimi gördüm arkadaşım...:1hug:
canım kırmızıyla işaretlediğim yerde demek istediğini anlamadım..
tekrar tekrar teşekkürler :1hug:

bende askerimle, askere gittikten sonra bi çok kez kötü olduk. nedeni de benim. bende çok soru sorarım çok didiklerim, duramam çatlarım bi sorun varsa o an halletmem gerekir ama o asker her an müsait olup beni arayamaz ki. başlarda bunu anlamak istemedim. bak seninki her gün arıyomuş benim askerim günlerce arayamadı beni. son 5 ayımız bizimde ama dün de aramadı beni mesela bu saate kadar ses seda da yok. bakalım ne zaman arayabilcek. ama sen ne şanslısın ki her gün seni 5-10 dakika da olsa arıyo sesini duyuyosun. bende çok soru sordum hemen oflayıp puflamaya başladı askere gittikten sonra. fides çok uzatıyosun fides çok büyütüyosun oldu. bana göre ise hiç bişey yok normal konuşuyorum. aklıma takılanları soruyorum ama onlara göre öyle olmuyo. onlarorda bunalıyolar bizden de sürekli soru sürekli bi üsteleme görünce kendilerini geri çekiyolar. bana bi süre konuşmayalım kendimi iyi hissetmiyorum çok bunaldım kalbini kırabilirim nolur üsteleme dedi. telefonu kapattıktan sonra nasıl ağladım anlatamam... askerden geldikten sonra enine boyuna konuş ve yüz yüze konuş. sakin ol güzel güzel bazı şeylerden rahatsız olduğunu anlat. ama o güne kadar da üzme kendini olur mu? eminim sevgisi azalmamıştır ama sende ben gibi ayrıntılara takılan birisin. o da bunun farkındadır ve bu yüzden kendini geri çekmiştir belki de... bilemiyorum. üzme kendini akışına bırak bişeyleri...

öyle yapıcam canım..
senınkı neden aramıyor bi sorunmu var sıkma canını sakın:teselli:

çok yoğunuz diyo. çok yoruluyorum uyuyakalıyorum diyor... son 1 haftadır böyleyiz. normalde arar her gün. son bi kaç gündür 1 gün arıyo 1 gün aramıyo gibi bişey oldu... bu haftasonu çarşıları da kitlenmiş mafoldumben napıyim sabırla bekliyorum

canım kırmızıyla işaretlediğim yerde demek istediğini anlamadım..
tekrar tekrar teşekkürler :1hug:

Şunu demek istiyorum canım...
biliyorsun sana anlattım bir ilişkim bitti ve ben yeni bir ilişki içindeyim evlilik adımını atacak kadar da seviyorum.Ama sonuçta bir ilişki biter başka biri başlar...Senin ilişkinin bitme ihtimalinin zaten farkında olduğunu biliyorum.Bu ihtimali düşündüğün için bu denli üzülüyorsun.Ne kadar hazırım desen de içerde bir yerde hep bir ümit besliyorsun lütfen bitmesin diyorsun bende yaşadım.Bitme ihtimalini bildiğini düşündüğüm için olumsuz yorum yapmak istemiyorum.Ki yine diyorum bence seni seviyor.Bak anlatan arkadaşlarımız saolsunlar herkes benzer dönemlerden geçiyor.Sen içini ferah tut.Herşey yoluna girer.

çok yoğunuz diyo. çok yoruluyorum uyuyakalıyorum diyor... son 1 haftadır böyleyiz. normalde arar her gün. son bi kaç gündür 1 gün arıyo 1 gün aramıyo gibi bişey oldu... bu haftasonu çarşıları da kitlenmiş mafoldumben napıyim sabırla bekliyorum

Belliki bi sıkıntısı var ama ne bekle bakalım bu hafta geçsin canım düzelir belki..Sıkma canını olurmu:teselli:

Umarım en kısa zamanda arar canım...
Bende çok beklemiştim zamanında sizleri o kadar iyi anlıyorum ki...
Umarım allahım kalbinizin güzelliğine göre verir herşeyi.

Şunu demek istiyorum canım...
biliyorsun sana anlattım bir ilişkim bitti ve ben yeni bir ilişki içindeyim evlilik adımını atacak kadar da seviyorum.Ama sonuçta bir ilişki biter başka biri başlar...Senin ilişkinin bitme ihtimalinin zaten farkında olduğunu biliyorum.Bu ihtimali düşündüğün için bu denli üzülüyorsun.Ne kadar hazırım desen de içerde bir yerde hep bir ümit besliyorsun lütfen bitmesin diyorsun bende yaşadım.Bitme ihtimalini bildiğini düşündüğüm için olumsuz yorum yapmak istemiyorum.Ki yine diyorum bence seni seviyor.Bak anlatan arkadaşlarımız saolsunlar herkes benzer dönemlerden geçiyor.Sen içini ferah tut.Herşey yoluna girer.

Anladım canım Bitme ihtimalini bildiğini düşündüğüm için olumsuz yorum yapmak istemiyorum demişsin ya olumsuz yorum derken ne demek istedin canım

Anladım canım Bitme ihtimalini bildiğini düşündüğüm için olumsuz yorum yapmak istemiyorum demişsin ya olumsuz yorum derken ne demek istedin canım

Olumsuz düşünmüyorum canım.O yüzden de olumsuz bir şeyleri hatırlatmak istemiyorum.
Şimdi çıkmam lazım.Sana yine yazıcam arkadaşım.Kendine iyi bak.

başından sonuna kadar bütün yazılanları okudum ve öyle yorum yazmak istedim canım..

biz kızlar erkeklerden farklıyızdır ve hep bunu ilişkide zorluk haline getiririz..önce eski sevgilisini kafasına takmandan başlayayım.. diyorsun ki ben ona sorular sorup onu aklına soktum o da onu yeniden sevmeye başladı..

bi kere kimse kimsenin kafasına birini zorla sokamaz.benim nişanlım da soru sorardı eski sevgilimle ilgili cevaplardım konuşurduk tartışırdık ama o kadar. eski sevgilim benim aklıma gelmezdi konu kapandığı an o da çıkardı zaten aklımdan..

ben de senin gibi bi ara nişanlımın başını yiyordum eski kız arkadaşlarıyla ilgili ( sen yine şanslısın tek kızla ilgili konuşuyorsun benimkinin geçmişinde bir ordu var :teytey: ) ama görsen sabahların 5 lerine kadar yiyip bitiriyordum çocuğu.. ama zamanla onun aklına o kızları sürekli getirdiğimi gereksiz yere mevzuyu uzattığımı anladım ve konu öylece kapandı..şimdi inan umurumda olmaz geçmiş yaşanmış bitmiş bugun yanlarında biz varız değerlerini bilelimyerimseniben

gerçi sen bu konuyla ilgili hatanı anlamışsın ama inan bana o kızı seviyor olma ihtimali yok..sen sormuşsun o cevap vermiş. cevap vermemiş olsa o zaman şüphelenmen gerekirdi unutmamış mı acaba diye ama cevap verdiğine göre tamamdır onun için çoktan o konu kapanmıştıryerimseniben

diyorsun ki eskiden aldatsan da senden ayrılmam diyordu şimdi ayrılırım diyor.. e ben ilk tanıştığımızdan beri hep " aldatırsan ayrılırım " diyorum nişanlıma..bu şimdi benim onu az sevdiğimi göstermez ki..aksine ben " aldatsan da ayrılmam " diyen erkek istemem.. beni kıskansın başkasıyla paylaşamasın isterim..

herkesin de söylediği gibi askerlik psikolojisi farklıdır sana değişik davranıyordur her zamnkinden olabilir çünkü onun bulunduğu ortam da değişik..bi arkadaş demiş ya onun yanında olduğunu hissettir bi de sen sıkma onu.. ama anladığım kadarıyla bunaltmıyorsun da kendi kendini yiyorsun yeme.. seninle gelecek planları kuruyor daha ne olsunyerimseniben annesinin yanında sarılmaması çok normal. biz de annesinin yanında sadece yanaktan öpüşürüz yalnız kaldığımızda sarılırız hasret gideririz. bu kafaya takılmaz ki.. her dakika el ele gezmemeniz de normal erkekler bunu kafaya takmıyorlar çünkü..

biraz uzun oldu ama seni rahatlatmak istedim. ben ufak şeyleri kafama taktığım zaman hep nişanlım uyarırdı beni " böle yapma Allah daha büyük dert verir " die. biz 2 kere ayrılıktan döndük. hem de ucundan son anda yani.. sen de onu bırak ondan önce kendini üzme..güzel şeyler düşün canım..

10 ayı geçmiş 5 ayı kalmış çoğu gitti azı kaldı yani..dayan sabret hayal kur..sana seneye nişan yaparız demiş daha ne olsunyerimseniben

hiç üzme kendini canım benim Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.. ama inan bana seni seviyor ve aklında kimse yok.. sen de kendine zindan etme günleriniyerimseniben :nazar:

didemim yhaa ben sana kıyamam hiç cnm arkadaşım üzülmeee senn gibi güzel bi kızı kaçırmak en son isteyeceği şeydir sevdiğinn şimdiii askerlerr malum psikolojileri bizimkinden biraz daha farklııı fazla takma kafana düşünmemeye çalış hele bi askerden gelsinnnn ayrıntılı bi şekilde konuşursunuzzzz üzme kendiniii kankammm tmm mı

canım bende asker bekledim ama askerdeyken sürekli acaba beni eskisi gibi sevmiormu değiştimi sorularıyla boğuştum..çünkü oraya gidince sanki soğumuş gibi sevmiormuş gibi konulup davranıyorlar psikolojik olarak..ama geldi çok şükür 1 ay olmadı geleli ve artık eskisi gibi hissediorum beni sevdiğini ama çok dua etmiştim ...sende takma kafanı eski sevgiliyi falan düşünmez merak etme onun derdi askerlik bak askerlik bitince nasılda eskiye dönüyor...imknasız gelse de şuan sana bu böle olur allahın izniyle..

X