Askeri lojmanda yaşayan kızlar size bir sorum olacak?

Evet askeri lojmanlarda misafir yasağı var. Biz lojmanda oturmuyoruz ama eşim askeri personel oradan biliyorum

Evet misafir yasağı var benim gittiğim lojmanda zaruri neden yoksa giriş yapılmıyordu. Ve sadece 1 kişi misafir olarak giriş yapabiliyordu.

Bir arkadaşı ziyarete gidecektik geçenlerde almadılar. Kendi bile o gün öğrendi. Yani böyle bişey var 1-2 kişiden daha duydum

Ev sahibi nizamiyeye geliyor, siz de kimlik bırakıp giriyorsunuz.
Kardeşim askeri personel ve birkaç defa gittim. En son geçen hafta gittim hatta.
Yasak falan değil yani. Yasaksa da bize yasak değil demekki 😄😄
Her yer aynı olmayabiliyor.

Evet pandemide boyle yasak var. Hatta ilk vurusun ciktigi zamanlarda aileleri bile almiyolardi lojmana bi sure. Simdide 1 derecede olanlari aliyolar sanirim. Ama gizliden girmek nasil bise onu anlamadim.demekki istenilince oluyomus

Pandemiyle beraber böyle bir yasak geldi...sadece 1.derece akrabalara izin verildi. ekstrem durumlarda (eşi göreve gönderilmiş vs.) verilecek dilekçe ile 1.derece yakın şartını göz ardı edip özel izin düzenlendi.Size kuzeninize gidememenizden daha garip birşey söyleyeyim karada görev yapan personel elini kolunu sallayarak her yere gidip gelebiliyorken gemide çalışan rütbeli personelleri göreve diye çağırdılar ve mart ayından beri sadece yıllık izin /sağlık sorunu vs.durumlarda gemilerden çıkmalarına izin verildi..düşünsenize aylarca metal yığını içinde yaşıyorsunuz ..yeri geliyor geminiz eşinizin çocuğunuzun bulunduğu evinize çok yakın noktalarda haftalarca demir atıyor,eşiniz tükendim artık diye telefonda hüngür hüngür ağlıyor,çocuğunuz bile isteye eve gelmediğinizi kafasında kurup size küsüyor ama siz evinize çocuğunuzun yanına gidemiyorsunuz!

Kardeşim askeri personel ve birkaç defa gittim. En son geçen hafta gittim hatta.
Kardeş 1.derece akraba içinde yer aldığı için bu şekilde girebilmiş olabilir misiniz?

• Beğen
Reactions: JES
Kardeş 1.derece akraba içinde yer aldığı için bu şekilde girebilmiş olabilir misiniz?
Onu diyorum ya işte, yasak varsa da bize yasak değil, kardeşiz ya.

Ama ben şehirlere göre farklılık gösterebileceğini de düşünüyorum çünkü hiç öyle birşey duymadım, komşularından falan doğum günü kutlayanlar olmuştu, herkes mi birinci dereceydi bilemem.
Yasak olsa bilirdik diye düşünüyorum🤷‍♀️

Evet pandemide boyle yasak var. Hatta ilk vurusun ciktigi zamanlarda aileleri bile almiyolardi lojmana bi sure. Simdide 1 derecede olanlari aliyolar sanirim. Ama gizliden girmek nasil bise onu anlamadim.demekki istenilince oluyomus
Gizliden girmek nedir yahu, hiç mi çekinmez korkmazlar. Bu kadar gözü karartacak ne var. Enteresan... Nasıl becerdiler acaba

İlden ile değişiyor sanırım ☺️

Zaten bana da o ilginç gelmişti

Pandemiyle beraber böyle bir yasak geldi...sadece 1.derece akrabalara izin verildi. ekstrem durumlarda (eşi göreve gönderilmiş vs.) verilecek dilekçe ile 1.derece yakın şartını göz ardı edip özel izin düzenlendi.Size kuzeninize gidememenizden daha garip birşey söyleyeyim karada görev yapan personel elini kolunu sallayarak her yere gidip gelebiliyorken gemide çalışan rütbeli personelleri göreve diye çağırdılar ve mart ayından beri sadece yıllık izin /sağlık sorunu vs.durumlarda gemilerden çıkmalarına izin verildi..düşünsenize aylarca metal yığını içinde yaşıyorsunuz ..yeri geliyor geminiz eşinizin çocuğunuzun bulunduğu evinize çok yakın noktalarda haftalarca demir atıyor,eşiniz tükendim artık diye telefonda hüngür hüngür ağlıyor,çocuğunuz bile isteye eve gelmediğinizi kafasında kurup size küsüyor ama siz evinize çocuğunuzun yanına gidemiyorsunuz!
Bu pandemi döneminde yaşananlar hem askeri personel hem de sivil halk için çok yıpratıcı ve çok yorucu bir süreç umarım en kısa zamanda başımızdan gider ve yine sevdiklerimizle beraber kalabalık sofralara oturur bol bol kucaklaşırız ☺️
Kuzenime gidememem bana garip gelmedi, zaten bu gibi bir dönemde kendileri davet etseler bile gitmezdim malum covid, mutasyonlar derken benim bir bebeğim var ve onların da bebekleri var, cevaplarıma bakarsanız sorunum bu değil, evlerinde misafir ağırladıkları zaman şaşırmıştım sadece yasak değil mi diye, gizli soktuk denince daha da şaşırmıştım o yüzden burda sormak istedim. Evet yasakta varmış bence olmalı da

Senin kızı nedense daha büyük zannediyordum brrk ya 😃 nedense şaşırdım 😅 sizin evde durumlar nasıl 😂
İnanır mısın deli evi gibi 😂 tam bir azılı bizi parmağında oynatıyor😂 inşallah oğluş sakindir 🙏🏻

İnanır mısın deli evi gibi 😂 tam bir azılı bizi parmağında oynatıyor😂 inşallah oğluş sakindir 🙏🏻
Tabiki değil 😂😂 bazen sinirimden yere oturup ağlıyorum sürekli tehlikeli iş peşinde 😎 6.5 aylıkken emekledi o kadar alıştı ki bu olaya uzman oldu daha geçen ay adım attı bu hafta yürümeye başladı . Ama yürümezken bile Peteklerin üzerine koltuklara çıkıyordu 😂 popom hiç yer görmüyor

X