Çocuk Hastalıkları Ateş ölçer nekullanıyorsunuz

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

XOXZXUXM83

özlemle bekliyoz oğluşum.
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
34
1
41
Merhaba;
ben 5.5 aylık hamileyim bebek alışverişlerine başladım. Deneyimli anneler olarak siz ateş ölçer nasıl bişey kuulanıyorsunuz.Kulaktan ölçülenler var ama çok pahalılar bide koltukaltına konulanlar var sizce hangisi doğru sonucu veriyor

ben chicco nun kolaltından bakılan digital ateşölçerini kullanıyorum. çok memnunum. doktorum kulaktan ölçenlerin çok güvenilir olmadığını söyledi. nitekim bir gece oğlum çok ateşlendi, acile gittik. orda kulaktan ölçülen dereceyle baktılar 37.5 çıktı ateşi. ben inanamadım çünkü çocuk resmen yanıyor. bizim dereceyle bakılmasını istedim 39 çıktı.
bilemiyorum belki o arızalıydı ama güvenim sarsıldı birkere.

kulaktan ölçenler dogru oluyor dıyorlar hep. bende aldım simbonun kulaktan ölçeri 20 tl. evladım olursa daha ıyı birşey alırım ama şimdılık yetiyor. dogru çıkıyor.

rektal (popodan) ölçüm yapabilen herhangi bir ateçölçer olabilir.....bebeklerde en güvenilir yöntem budur....koltukaltı,kulak hepsi çocuğun dış ateşini ölçerler iç ateş daha farklı..bazen bebek soğuk olsada iç ateşi olabiliyor....benim tavsiyem de bu...bebeğin sağlıkla gelsin inşallah

Doktorumuza rektal, kulak veya koltukaltı hangisi daha güvenilir, hangisini önerirsiniz dedim... Bence en güveniliri bebeğin annesinin dudaklarıdır dedi, 38 veya 38.5 çok farketmez, ateşi varsa müdahale etmelisin ve normalin üstündeyse ateşi, sen bunu hemen farkedersin dedi... Aslında çok mantıklı geldi ama ben yine de ateş ölçer kullanıyorum...

ılk 6 ay Avent'in emzik şeklinde ateş ölçerini kullandım, 6.aydan sonra Braun'un kulaktan ateş ölçerini kullanıyorum.

cıvalıları kesin sonuç demişti doktor yengem ama tabi karar senin canım bende dijital almıştım onu kullanma demişti

Braun kulaktan ateş ölçerini kullanıyorum son derece memnunum tavsiye ederim.120 TL idi yanlış hatırlamıyorsam.

Biz de kızımı bir kere hastaneye götürmüştük,ilk önce digital olanlarla ölçmüşlerdi,sonra dr. dedi ki,bir de civalı olanla ölçelim,digital olanlar bazen doğru sonuç vermeyebiliyorlar dedi.
Ben de Chicco nun hem makattan hem de kol altında ölçeni almıştım,sanki daha düşük gösteriyor,gerçi dr.umla denedik,o kendisiyle ölçtüğünde de aynı sonucu vermişti.

Doktorumuza rektal, kulak veya koltukaltı hangisi daha güvenilir, hangisini önerirsiniz dedim... Bence en güveniliri bebeğin annesinin dudaklarıdır dedi, 38 veya 38.5 çok farketmez, ateşi varsa müdahale etmelisin ve normalin üstündeyse ateşi, sen bunu hemen farkedersin dedi... Aslında çok mantıklı geldi ama ben yine de ateş ölçer kullanıyorum...

İlk 6 ay Avent'in emzik şeklinde ateş ölçerini kullandım, 6.aydan sonra Braun'un kulaktan ateş ölçerini kullanıyorum.

benim annemde hemşire oda aynısını söyler. benim kızm biraz hareketli olduğundan ben chicconun alından dokunmadan uzaktan ölçüm yapanından aldım uyurkende ölçebiliyorum böylece

elekuc0038.jpg

bundan kullanıyorum canım sanırım kutulu olan tek braun modeli bu kodunu bilmiyorum

ykm'den almıştık 119 tl'ye ablamda aynısı 3 yıldır kullanıyo o tavsiye etmişti zaten öneririm

en doğru sonucu civalı olan klasik derece weriyor ama maalesef kullanımı çok zor heleki ateşlendiği takdirde sık sık ölçmek zorunda kalıyoruz hastalık stresi bi yana buda tam bi eziyete dönüşüyor o yüzden bende braunun kulaktan ateş ölçerini kullanıyorum 1sn.de ölçüyor ve doğru sonucu weriyor civalıyla ölçüp arkasından bununla denedim aynı sonuç çıktı öylelikle güwenip aldım zaten.memnunum tawsiyede ediyorum ne siz yıpranın nede bebeğiniz yıpransın

bugün götürdüğüm dr. braun kulaktan ateş ölçeri tavsiye etti...hangi modeldi bilemiyorum ama,araştırıp alacağız artık...

bende chicco easy touch plus ateşölçerini aldım ama çok kllanışlı olduğunu düşünmüyorum.. kullanan ve memnun kalan var mı?

doğuma 2 ay gibi bir zaman kaldı almadığım tek şey ateş ölçer diyebilirim hangi mağazaya gitsem farklı öneriler ile karşılaşıyorum kafam karışıyor haliyle biraz makul fiyatlı olsalar iki tane alalım ama gerçekten ne yapacağımı bilmiyrm

X