Atesim yok ama yaniyorum

emreaydinfan

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
570
23
32
Kizlar yardim edin lutfen
benim derdim yuzum. Atesim yok hasta degilim yani vucudumda herhangi bir isi artisi yokken yüzüm yaniyor sanki ve birdenbire oluyor bu hani cildime bisey surdugumde falan degil geriliyor bazi yerler soyulmaya basliyor kendi kendine basina gelenler ya da dogal bir yontem bilen var mi

Bunu çoğunluğun yaşadığı yada alışkanlıklara göre değerlendirmenin doğru olmayacağı kanısındayım. Kesinlikle tibbi bir destek ve tedavi sürecine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bana da bazen olur ben onu ruhsal sıkıntılara bağlarım ama sizinki bir rahatsızlığın habercisi olabilir. İhmal etmemenizi öneririm.

Sevgiler,

benim derdim yuzum. Atesim yok hasta degilim yani vucudumda herhangi bir isi artisi yokken yüzüm yaniyor sanki ve birdenbire oluyor bu hani cildime bisey surdugumde falan degil geriliyor bazi yerler soyulmaya basliyor kendi kendine basina gelenler ya da dogal bir yontem bilen var mi

muhakkak bir nörolojı doktoruna gorurunuz!

muhakkak bir nörolojı doktoruna gorurunuz!

Bunu çoğunluğun yaşadığı yada alışkanlıklara göre değerlendirmenin doğru olmayacağı kanısındayım. Kesinlikle tibbi bir destek ve tedavi sürecine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bana da bazen olur ben onu ruhsal sıkıntılara bağlarım ama sizinki bir rahatsızlığın habercisi olabilir. İhmal etmemenizi öneririm.

Sevgiler,

peki sizce hangi bölum uzzmanina gitmeliyim?

Ben öncelikle bir Genel Cerrahi ya da Dahiliye gözükmeniz taraftarıyım karaciğer ya da şekere bağlı da olabilir bu durum. O zaten ilgili tetkikleri yaparak sizi yönlendirecektir.

Geçmiş olsun tekrar.

kan ıdrar vs muhakkak verın cildiyelık bır durum degıl sızınkı

Cok tesekkur ederim en kisa zamanda gidecegim.bu kadar ciddi olabilecegini dusunmemistim

aslında soyulma demıssınız vs bı sn yanlıs anladım pardon :))))))))))) adetın ucuncu gun hormon testı verın kadın dogum verın
cıldıye de olabılır bu

bıde pelıng vs kullanılıyor mu yuzunuzde yanı son zamanlarda mı cok oldu

ben yanlıs anladım kusura bakma :))))

guatır ıcın de ( dıger yorumda bı arkadas yapmıs evet oda olabılır ultrasonla bakılıyor senede bır bakılıyor onada baktırın )

Son düzenleme:

ne zamandır oluyor ve sıklığı ne? stres yaşadığın zamanlarda mı oldu?

ne zamandır oluyor ve sıklığı ne? stres yaşadığın zamanlarda mı oldu?

aslında soyulma demıssınız vs bı sn yanlıs anladım pardon :))))))))))) adetın ucuncu gun hormon testı verın kadın dogum verın
cıldıye de olabılır bu

bıde pelıng vs kullanılıyor mu yuzunuzde yanı son zamanlarda mı cok oldu

ben yanlıs anladım kusura bakma :))))

guatır ıcın de ( dıger yorumda bı arkadas yapmıs evet oda olabılır ultrasonla bakılıyor senede bır bakılıyor onada baktırın )

Guatr da sicak bastirir.

Guatrima 1 yil once baktirdim tatlim bir sey cikmamisti. Peeling yparim haftada bir falan ama bu durum bi anda oluyo mesela dersteyim.birden yanmaya basliyo yuzum arkadasima soruyorum evet kizardin diyo yuzumun gerildigini hissediyorum o an. Dermatit baslangici vardi 3-4 ay once kortizonlu krem kullandim 5 gun sonra gecmisti. Onunla alakali bi durum olabilir mi acaba

Guatrima 1 yil once baktirdim tatlim bir sey cikmamisti. Peeling yparim haftada bir falan ama bu durum bi anda oluyo mesela dersteyim.birden yanmaya basliyo yuzum arkadasima soruyorum evet kizardin diyo yuzumun gerildigini hissediyorum o an. Dermatit baslangici vardi 3-4 ay once kortizonlu krem kullandim 5 gun sonra gecmisti. Onunla alakali bi durum olabilir mi acaba

Kan şekeri sorunun yoksa(şeker yükselince oluyor) büyük ihtimalle strestendir,aynısını ben de yaşıyorum doktora gittim kan idrar her tahlili yaptırdım bir şey çıkmadı. Sonra dikkat ettim stresli anlarda oluyor, bide adet olacağım zaman ve ara yumurtlama dönemlerimde de (14-15.günler..)yüzüm yanmaya başlıyor.

X