Davranış Bozuklukları Atipik Otizm Yardımlaşma Konusu

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
İyi geceler sevgili anne benimde oğlum 38 aylık bizde de ekolale var ama anlamlı kelimeleri cümleleri duruma uygun serzenisleri sevinç cümleleri var biraz ekolali için doktora gittik doktor ilk sesleniş te baktı asistan doktorlar seslenince dd baktı ama uzman bir doktor geldi o seslenince bakmadı evde hep kamyonları, kepceleri var orda da buldu bir kamyon oynamaya başladı doktor başka oyuncaklar ile ilgisini çekmeye çalıştı ama başaramadı doktor yanına oturdu konuşmaya çalıştı ama kamyonnnnn kamyonnnn gidiyor diyerek cevap verdi doktor konusunca yani ilgisini o an kamyonda başka birsey vermek istemedi salıncak sallanır dönen şeylere diğer çocuklar gibi merakı var dün kreş te carkiafdlek var di bir iki tür çevirdi bıraktı ekolalsine gelince öğrenilmiş bir davranış olabilir mi acaba diye düşünüyorum çünkü dedesi babaannesi amcası hatta eşimle ben çocuğun kelimelerini tekrar ettiğimizi o tekrar ettiğinde güldüğümüz u fark ettik benim aklımı karıştıran şeyler ekolale si sevindiği bazı zamanlar da el sallaması açılır kapanır otomatik kapılara oyun oynaması biraz da sosyal olmaması ama sosyal lik konusunda da suç bizde çünkü pandemi sebebi ile 2 senedir 2 tane çocuk ancak gördü biri konuşamıyor biri de hafta 2 gün falan bh arada 1 yaşında beri yemek yerken Telefon izliyordu doktorlar bir teşhis koyamadilar karar vermediler 1 ay sonra ya randevu verdiler rkrese gönderin dediler sizde durum nedir ben şu an muallakta yim ve çok düşünüyorum

Merhabalar komşumuz Otizimde doğru adımlar (emre serge özdemir yazarı) kitabını okuyup bu öğretmenden eğitim aldırdı oğluna çok faydasını gördüğünü söylemişti, instagramda ve facebooktan takip edip bi araştırın isterseniz

Otizm tesisimiz yok doktorlar bir karar vermediler daha ama yine de Bi bakayım instagram adresine sizde de ekolale var miy di ya da yaptığını bildiğiniz bir çocuk varsa nasıl ilerledi süreç

Mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Oğlum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…