Doğuma Hazırlık Avent niplette göğüs ucu çıkarıcı kullananlar...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mhrmh

her canlı bir mucizeee
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
338
2
arkadaşlar göğüs ucumla ilgili böyle bi sorun var,eminim ki emzirirken problem yaşıcam,sanırım doktoruma söylemekte de geciktim,nerdeyse 1 ay kaldı doğuma...bu nipletteyi kullanan var mı ve ne kadar süre de sonuç aldınız ya da sonuç alabildiniz mi....umarım aranızda kullanan olmuştur..yardım lütfen..mafoldumben

canım benimde böyle bi sorunum var silikon göğüs koruyucularını tavsiye ettiler hatta bi yakınımında göğüs ucu içe dönüktü ancak onunla emzirebildim dedi emzirdikçe çıkıyomuş ucu yavaş yavaş! bende çok sorun haline getirmiştim ama etraftan hep rahatlattılar merak etme bişi olmaz diye inşaallah bi sorun yaşamayız ben aldım silikon göğüs ucu emziremezsem onu deniycem bugün yarın bekliyoruz bebişim gelmek istemiyo galiba önümüzdeki hafta son bakalım Rabbim hepimize hayırlı doğumla hayırlı evlatlar nasip etsin kalbini ferah tut canımopuyorumnanaktan

canım benimde böyle bi sorunum var silikon göğüs koruyucularını tavsiye ettiler hatta bi yakınımında göğüs ucu içe dönüktü ancak onunla emzirebildim dedi emzirdikçe çıkıyomuş ucu yavaş yavaş! bende çok sorun haline getirmiştim ama etraftan hep rahatlattılar merak etme bişi olmaz diye inşaallah bi sorun yaşamayız ben aldım silikon göğüs ucu emziremezsem onu deniycem bugün yarın bekliyoruz bebişim gelmek istemiyo galiba önümüzdeki hafta son bakalım Rabbim hepimize hayırlı doğumla hayırlı evlatlar nasip etsin kalbini ferah tut canımopuyorumnanaktan

aynı güzel dilekleri ben de siizn için diliyorum,çok teşekkürler ..sorun sadece bir göğsümde oldugu için,silikon bebe ucu önermedi doktorum,ıkı uç farklı olacagı için bebek daha sonra emmek istemeyebılır dedi,ya iki uca da silikon takıcaz ya da nasıl olcak bilmiyorum...aventi sipariş ettim,kullanan yok sanırım,,denemekten başka çarem de yok.riske atmak istemıyorum..ya çıkmazsa emedikçe...ya da kendini yormak istemezse bebeğim...:1no2:

sevgili mhrmh, ürünü kullanırken aldığın sonuçları bizlere de bildirebilirsen gerçekten çok mutlu olurum. ben henüz anne olmaya hazırlanmıyorum ancak göğüs uçlarım benim de içe dönük. şimdiden çözümünü bulmak istiyorum. teşekkür ediyorum.

ben göğüs ucu çıkarıcı aldım ama bi işe yaramıyor.silikon göğüs uçları daha mantıklı bebek çektikçe ondan göğüs şekle giriyor zamanla bi daha uç aramaya gerek kalmıyor.medelanın lale şeklindeki ve aventin göğüs koruyucularını tavsiye ederim..

canım bende de aynı problem var, 36.haftadayız. ben ilk önceleri doktora söyledim, o da bu zamanlarda hatırlatmam gerektiğini söyledi. doktorua söylemek için geç kalmadın yani. bana krem verdi, masajla doğuma iki hafta kala başlayıp kendim ucunu çıkarmayı deneyeceğim. zaten göğüs ucuna böyle bir müdahale erken doğuma sebep oluyormuş. onun için son haftalarda yapılması gerekiyormuş.doktoruna sorabilirsin .

Hamileyken doktorun önerisiyle
her banyodan sonra bepanthen merhemle meme uçlarına msj yapıyordum
Bunun ynı sıra
Avent nipplette değilde Chicconun meme ucu çıkarıcısını almıştım.
Emzirmeden önce meme ucunu dışarı çıkarıp bebeği emziriyordum.
Eğer bunu kullanacaksan mutlaka kullanmadan önce meme ucunu sütünle ıslat
yoksa kuru kuru çekersen yara oluryerimseniben

canım bende de aynı problem var, 36.haftadayız. ben ilk önceleri doktora söyledim, o da bu zamanlarda hatırlatmam gerektiğini söyledi. doktorua söylemek için geç kalmadın yani. bana krem verdi, masajla doğuma iki hafta kala başlayıp kendim ucunu çıkarmayı deneyeceğim. zaten göğüs ucuna böyle bir müdahale erken doğuma sebep oluyormuş. onun için son haftalarda yapılması gerekiyormuş.doktoruna sorabilirsin .

canım göğüs ucuna cerrahi bir müdahale sanırım zaten bu haftalarda mümkün değil ama ben göğüs ucu cıkarıcı kullanıyorum onun da şöyle bi etkisi oldu,sütüm gelmeye başladı:KK43:( ucum da çekince çıkıo ama sonra yine özüne dönüyor:KK43:( allah yardımcmz olsun,bakalım bebeğim dünyaya geldiğinde emebilecek mi....

arkadaşlar bu ürünü uzun süre kullanıp sonuç alan var mı acab??ben yeni aldım ve takılı şu an .bir şey hissetmiyorum ama.acaba emzirmekler gerçekten çıkar mı yaa??

Arkadaşlar ben aldım nipletteyi. Doktorum suyumun az olduğunu ve erken doğum olabileceğini söylediği için kullanmaya karar verdim. 37. Haftadan beri kullanıyorum ve çok faydasını gördüm. İlk zamanlar nipletteyi çıkardıktan sonra ucu hemen içine kaçıyordu ama şimdilerde baya dışarda duruyor. Oğlumunda daha doğmaya hiç niyeti yok gibi bende hergün kullanıyorum ihmal etmeden. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Önceden oğlumu emziremeyeceğim onunla tensel temas kuramayacağım diye çok üzülüyordum ama şimdi çok rahatım mutluyum. Meğer benim de göğüs uçlarım varmış :) Göğsümden süt falanda gelmiyor. Yalnız nipletteyi takmadan önce göğüs ucuma zeytinyağı ve kayısı çekirdeği yağı sürüyorum. Tahriş veya çatlama falan olmasın diye. Mustela göğüs ucu çatlak kremini de almayı düşünüyorum ama tembelliğimden almadım daha. Niplettenin fiyatı çok ucuz değil ama oğlum için değer. Eczanelerde daha pahalı 115 tl den başlıyor bebek mağazalarında da bulunuyor oralarda da 100 den başlıyor. almadan önce çok araştırdım ve en uygunu 90 tlye buldum. Daha ucuzunu bulamadım.

Eski bir konu ama yardima ihtiyacım var. Bebegim emmek istemiyor. Göğüslerim biraz büyük ama neme ucum yok. Mini pompayla ucu cikiyor gibi ama sütyeni takınca tekrar kayboluyor. Bu uc cikariciyi alsam yine sütyeni giyince kaybolurmu. Ucuz biseyde değil. Tavsiyelerinize ihtiyacim var acil...

Merhaba, ben 3-4 gündür kullanıyorum, ama henüz doğum yapmadım. göğüs uçlarım çökük olduğu için önlem amaçlı kullanmaya başladım.
Faydasını bir kaç günde bile gördüğümü söyleyebilirim, uzun süreli kullanımda daha etkili olacaktır.
Ama emzirme döneminde kullanımı nasıl olur bilmiyorum.

Merhaba benimde aynı sorunum var.Şuan 21.haftadayım.niplette aldım.Aslında etkili gibi ama ben kullanırken göğsümden su geliyor ve göğüs uçlarım çatlıyor.Zamanım az.3. Trimesterde kullanılmıyor.Erken doğuma yol açıyormuş.Ne yapacağımı bilmiyorum😔kullananlarda bu benzer şeyler oldu mu🤔

X