Avon ve Oriflame ürünleri hakkında kullanıcı tecrübeleri

Ben inceltici jeli aldım ancak daha kullanmaya başlamadım sporla beraber kullanmaya başlıcam belki daha iyi etkisini gösterir diye..bende kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum umarım işe yarar :26:..

zaten ürün eğitimlerinde bunların bilgilendirilmesi veriliyor ben gibi bildiğin halde kullanmazsan işe yaramaz
spor dengeli düzenli beslenme gerekirse diyet
bool su alkol çay kahve sigara yok (AŞIRI TÜKETİM YASAK) ozamn faidesini görürsün :KK66:
:KK22:

avonun enfes bir parfümü var;bond girl.2 yıl önce çıkmıştı.hala keşfedilmemesi ,çok söz edilmemesi beni hem çok şaşırtıyor hem sevindiriyor.sevindiriyor çünkü parfümümün çok bilinen bir parfüm olmasını ,sıradanlaşmasını istemem.ne kadar sevsem de çok bilinen parfüm ,ölü parfümdür benim gözümde.bu parfümü sürdüğümde tanıdığm ,tanımadığım yaşlı ,genç birçok kimseden çok güzel tepkiler aldım.parfüm konusuna mesafeli duranlar pek hazzetmeyenler bile parfümümü sordular.2 yıl çinde 7 şişe bitirdim losyonuyla birlikte.en çok sevdiğim 5-6 parfümümden biri oldu .kampanyalarda fiyatı 30 tl ya kadar iniyor bazen. garip,ağır ya da vasat kokusu olan parfümlerin 150-200 tl ya satıldığını görüp çok daha harika olanını 6 da 1 fiyatına keşfetmek de benim şansım oldu.çok güzel bir hediye de olabileceğini düşünüyorum.sandal ağacı ve bergamot notaları var içinde.hem bu fiyatta bir parfüm için kalıcılığı da fena değil .sabah sürüp çıktığım parfüm için öğlen 'ne güzel kokuyorsun 'diyorlar.halbuki ben kendi kokumu almadığım için 'hala mı ?'diyorum içimden şaşırıyorum.bergamot var içinde ama ham meyve kokusu değil hatta meyve gibi bile değil.(meraklıları vardır ama ben meyve gibi ,yiyecek gibi kokmak istemeyi bir türlü anlayamamışımdır)bu parfümü evden çıkmasam da sürüyorum ya da kokluyorum ,üstüme bir enerji bir iyimserlik geliyor .arayışta olanlar ya da hediye bakanlar denesin derim.

avon ürünlerine sinir olmaya başladım bi işe yaramıyor cildim hassas tahriş yapıyor uyuz oldum almıcam bidaha. rimelleri top top oluyor

canım sende avonun super enchant diye bi maskarası var onu kullan ondan memnun kalacaksın eminim benim en son aldığım rimel o çok memnunum hiç ağırlık hissi vermiyor kiprikler birbirine yapışmıyo top topda oluyo:KK76: gayet güzel yani sende dene istersen

avonun cilt bakım ürünlerinde özellikle yeni çıkan kremleri var bu ay değişik değişik renklerde olanlar ve anew serisini kesinlikle tavsiye etmiyorum sakın sürmeyin yüzünüze için oksibenzon diye bi madde var ve cilt için oldukça zararlı

Oksibenzon (diğer adı Benzophenone-3) genellikle güneş kremleri ve kozmetiklerde kullanılan bir çeşit organik bileşen. UVB ve UVA ışınlarını emdiği için tercih ediliyor. Fakat Benzophenone denen bileşenden türetilen oksibenzon cildin altında emilip DNA’ya zarar vererek cilt kanserine neden olabiliyor. 1993 yılından beri oksibenzonun zararlarına dair araştırmalar yapılmış ve halen yapılıyor. Şu an Avrupa’da %0.5’in üzerinde içeren ürünlere “Oksibenzon İçerir” uyarısı konuluyor. Konu hakkında Türkçe kaynak internette bulamama rağmen anladığım kadarıyla Türkiye’de üretilen ürünlere böyle bir uyarı koymak gerekmiyor.Dediğimiz gibi oksibenzon’un işlevi ultraviyole ışınları cildin yüzeyinde filtrelemek, bunu da ışığı ısıya dönüştürerek yapıyor. Aynı anda cilt tarafından da emiliyor. Yani aslında UV ışınlarını yok etmiyor, ısıya dönüşmüş ışınlar cildin üst tabakalarında hücrelere zarar verebiliyor. Bu da melanoma denilen cilt kanseri türüne sebep oluyor. Birçok kanser türünden koruduğu doğru, ama melanoma en tehlikeli ve ölümcül olan cilt kanseri türü.
açıklaması bu bende avon temsilcisiyim geçen ay 160 tl üzeri sipariş verdiğim için youth mineral kremi yollamışlar yeni çıkan kremin mor renkli olanından baktım oksibenzon içerir yazıyor dikkatimi çekti araştırdım ve yukarda yazan yazıyı buldum şimdi hediyede olsa geri yollayacağım .
diyeceğim o ki içeriğini mutlaka araştırın avonun bunlar dışında dayıma kırışıklık için krem getirttim 44 yaşında adamda ergen gibi sivilceler oluştu resmen krem yapmış meğerse dematolog söylemiş .Şampuanlarıda 5 para etmez saçlarımı acayip döktü hala daha adam etme uğraşıorum .

bunlar da benim tavsiyelerim :KK34::KK34::KK34:

Son düzenleme:
ya amma çok şey yazmışsınız, ben avon kullanıyorum ve çook da menunum, gerek makyaj gerek krem.. yani bence hepsi uydurma, nerden aldınız bilgileri bilmiyorum ama, çünkü yıllardır, etrafında kullananlar var, ben varım annem var, hiçbişey olmuyo, bence oriflame satmayan bi marka, temsilcisi falan yok heralde, avona çamur atmakla uğraşıyolar, unutmayın ki bi zamanlar koskoca danone yoğurtlarına aynı şey yapılmıştı, bu da onun gibi bişey olabilir, VE ŞU DA VAR Kİ, ANNEM SÖYLÜYODU DAHA ANNEM 5 YAŞINDAYKEN FALAN ANNEANNEM ALMANYADAN AVON ÜRÜNLERİ GETİRTİP KULLANIRMIŞ, ÇOK DA ESKİ Bİ MARKA.... özellikle makyaj malzemeleri ve parfümleri çok iyi bence..

bak hayatım kımse camur atma pesınde degıl sadece buzamana kadar bılıncsız bır toplumduk artık herkes kerseyın farkında sen ıster ınan ıster ınanma ama bu bölyle sana dıyebılıcegım sadece son kullanma tarıhıne bak yeter bu sana herseyı acıklar ha anne annenın zamanında belkı bu hılelere basvurmuyorlardı ama sımdı artık para konusuyor ve hersey mubah oldu bılmem anlatabıldımmı bu arada orıflame nın gecmısıde avon kadar eskı ama paraya kendını satmayan bır marka bugune kadar reklama bıle ıhtıyac duymamıstı kı hala yok bızım ısrarlarımız uzerıne reklam pıyasasına gırdı

avonun cilt bakım ürünlerinde özellikle yeni çıkan kremleri var bu ay değişik değişik renklerde olanlar ve anew serisini kesinlikle tavsiye etmiyorum sakın sürmeyin yüzünüze için oksibenzon diye bi madde var ve cilt için oldukça zararlı

Oksibenzon (diğer adı Benzophenone-3) genellikle güneş kremleri ve kozmetiklerde kullanılan bir çeşit organik bileşen. UVB ve UVA ışınlarını emdiği için tercih ediliyor. Fakat Benzophenone denen bileşenden türetilen oksibenzon cildin altında emilip DNA’ya zarar vererek cilt kanserine neden olabiliyor. 1993 yılından beri oksibenzonun zararlarına dair araştırmalar yapılmış ve halen yapılıyor. Şu an Avrupa’da %0.5’in üzerinde içeren ürünlere “Oksibenzon İçerir” uyarısı konuluyor. Konu hakkında Türkçe kaynak internette bulamama rağmen anladığım kadarıyla Türkiye’de üretilen ürünlere böyle bir uyarı koymak gerekmiyor.Dediğimiz gibi oksibenzon’un işlevi ultraviyole ışınları cildin yüzeyinde filtrelemek, bunu da ışığı ısıya dönüştürerek yapıyor. Aynı anda cilt tarafından da emiliyor. Yani aslında UV ışınlarını yok etmiyor, ısıya dönüşmüş ışınlar cildin üst tabakalarında hücrelere zarar verebiliyor. Bu da melanoma denilen cilt kanseri türüne sebep oluyor. Birçok kanser türünden koruduğu doğru, ama melanoma en tehlikeli ve ölümcül olan cilt kanseri türü.
açıklaması bu bende avon temsilcisiyim geçen ay 160 tl üzeri sipariş verdiğim için youth mineral kremi yollamışlar yeni çıkan kremin mor renkli olanından baktım oksibenzon içerir yazıyor dikkatimi çekti araştırdım ve yukarda yazan yazıyı buldum şimdi hediyede olsa geri yollayacağım .
diyeceğim o ki içeriğini mutlaka araştırın avonun bunlar dışında dayıma kırışıklık için krem getirttim 44 yaşında adamda ergen gibi sivilceler oluştu resmen krem yapmış meğerse dematolog söylemiş .Şampuanlarıda 5 para etmez saçlarımı acayip döktü hala daha adam etme uğraşıorum .

bunlar da benim tavsiyelerim :KK34::KK34::KK34:

bu bılgılerı bızımle paylastıgın ıcın tşk ederım herkes bılınclenmelı artık bu gıdıse dur dıyecegız hep beraber

arkadaşlar ben hiç bişiye çamur atma peşinde değilim ve kendimede avon satıyorum avon solition + anew serisinin içeriğini bi okuyunderim sadece sonra internetten ya da bi dermatoloğa başvurun sorun derim içeriğinde bulunan maddeler yani benim bildiğim kadarıyla oksibenzon son derece zararlı bi maddeymiş bunların yanında kendi gözlemlediğim sonucu yazdım oraya 40 küsür yaşındaki adamda bi anda '' krem kullandıktan sonra'' ergen gibi sivilcelenmesi sizce normal mi ??

bu bılgılerı bızımle paylastıgın ıcın tşk ederım herkes bılınclenmelı artık bu gıdıse dur dıyecegız hep beraber

rice edrim canım umarım işe yarar kimse sonuçta cildinin bozulmasını istemez bildiğim ürünler hakkında yorum yaptım elbet içinde iyi olan ürünleri vardır ...

Merhaba..

Arkadaşlar sık sık bu uyarımızı bu tür temsilcilik içeren konulara yazıyoruz ama ne yazık ki dikkate alınmıyor..

Bu firmalara üye olacaklar ürünlerin kendi sitelerine, üye toplayacak olanlar ise lütfen eşine,dostuna,etrafına yönelsin..Sitemizin kuralları vardır ama bu tür konularda mesaj yazarken hiçbir üyemiz ne forum kurallarına göz atıyor ne de konu içine yazdığımız uyarıları dikkate alıyor..

Aşağıda belirteceğim noktaları iyi anlayalım, bilmeden yazanlara da anlatalım lütfen..

Başlık, soru ve sorunlarınızı paylaşmanız için açılmıştır..Birbirinize çalışma konusunda faydalı bilgiler verebilir(ödeme,iade,faturalandırma vs.vs.),ürünler hakkında olumlu yada olumsuz düşüncelerinizi belirtebilir,fiyatı hakkında yardımcı olabilirsiniz.

Sadece paylaşım dışına çıkılıp,konuyu paylaşımdan uzağa çekip,işi ticarete çevirmek,üyelik yapmak gibi faaliyetlerde bulunmak yasaktır..

Ürünün site adresini verip yönlendirme yapmak,üye yapayım,özel mesajlardan yardımcı olayım teklifleri ve rütbelerinize takım öncüsü yazmak,ürünleri işaret etmek yasaktır..

Üyelik yapmak kadar üye olmak isteyenlerin de mesajları silinip, forum kuralları gereğince uyarı alacaktır.. Bu durum forum içinde olduğu kadar özel mesajlar için de geçerlidir ve özel mesajlar da incelenmektedir..

Bunun dışında, paylaşım yapmanız da, bizler açısından sakıncası bulunmamaktadır..

Kolay gelsin

Kadınlar Kulübü

Bu şekilde paylaşım yapmayanlar siteden bir süre uzaklaştırma alacaktır..

Bu uyarımızı tekrarlayım ben,satış,alış,üyelik tekliflerinin yasak olduğunu yeniden hatırlatmış olayım..

oriflame kullanyorum hiçbir şikayet almadım ve hiçbi şikayetimde olmadı.
avon un ürünleri cildimi ve gözlerimi tahriş etti zaten artık oda kalmcak bitiyor..

Çok uzun yıllardır avon ürünlerini kullanıyorum ve satışını yapıyorum ama avon sattığım bir sürü kişiden hiç bir şikayet gelmedi . Ürünlerden ve firmadan çok memnunum.

Son düzenleme:
İşin açıkçası başta yazılanlar mantıklı ama yeterli değil.Yani cilt tipinize uygun olmadığı için kötü sonuç vermiş olabilir.benim etrafımda iki ürünün de temsilcisi var ama yeterli açıklmayı yapmak yerine avon satan oriflame kötü diyor oriflame stan avona burdaki yorumlardan bi sonuç çıkar mı dedim burdada aynı şeyler devam etmiş.en iyisi ikisinden de almamak mı :26:...

İşin açıkçası başta yazılanlar mantıklı ama yeterli değil.Yani cilt tipinize uygun olmadığı için kötü sonuç vermiş olabilir.benim etrafımda iki ürünün de temsilcisi var ama yeterli açıklmayı yapmak yerine avon satan oriflame kötü diyor oriflame stan avona burdaki yorumlardan bi sonuç çıkar mı dedim burdada aynı şeyler devam etmiş.en iyisi ikisinden de almamak mı :26:...

Hayır en iyisi ikisinden de almamak değil cildine ve bütçene uygun olanı almak bu avonda olabilir oriflame de olabilir loreal de olabilir ...

Ben avonun dudak dolgunlaştırıcısını aldım ama pek bi dolgunluk göremedim. Normal nemlendirici etkisi yaptı bende =)

SuperEnchant Maskara: Maskara güzel ama kıvamı fazla ve pütür pütür yapıyor. Ben içine bir damla iki damla zeytinyağı damlattım. Şimdi çok hoş oluyor kirpiklerim,up uzun =))) size de tavsite ederim.

ColorTrend pefect&hide kapatıcı:Göz altıma sürüyorum. Herhalde tek EN iyi ürünü bu =D bir de sıkıştırılmış pudrasını almıştım. 16-17 yaşlarındaki kızlar için ideal bana pek uygun gelmedi. Zaten bana sorarsanız,eğer 15-16-17 yaşlarında tanıdığınız,yakınınız küçük kız kardeşiniz varsa ona ColorTrend serisi tam uyar. Çünkü o yaşlarda zaten harikalar gerekmez küçüklerin yüzüne. O yüzden onların bekletisini karşılar.

Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu:Bende hiç bir işe yaramadı. Boşuna aldım,öyle duruyor dolapta. Doğrusunu isterseniz,onu nasıl kullanacağımı da anlamış sayılmam. Her duştan sonra bacaklarımın baldırlarına ve kalçaya yakın yerlere sürerdim. Sıkılaştırması için,belki de ben yanlış yaptım. Ama diğer sıkılaştırıcılara kalırsa hiç bir şey olmadı. Kokusu güzel ama =)

Hassas Hijyenik jel ve mendileri: Şiddetle tavsiye ederim! Gün boyu ferah,temiz kokusu geçmiyor. Son iki katalogtaydı galiba birinde kiraz öbüründe papatyalısı vardı ama ben iki adet jelini ve iki mendilini aldığım için bitene kadar almıyorum. Çok hoş bi ürün!

Naturals Misket limonu ve çarkıfelek çiçeği özlü şampuan:Eğer sarışınsanız ve kuru saçlarınız varsa (büyük ihtimal öyledir) şampuanı kullanın. Çünkü saç renginizi açmanıza yardımcı oluyor. Portakal,limon,papatya özlü şampuanları çok alırım bu yüzden. Ama! Bu Avon şampuanı kepek yapıyor nedense. Ben de içine bir yemek kaşığı bal koydum. Sütün içinde kaynatıp sarmısağı rendeleyip onu da koydum. Çalkaladım (bu kadar zahmet neden derseniz o kadar almışım atmak istemedim) kullandım. 1.saçımı çok kurutmadı,yumuşattı. 2.besledi ayrı krem kullanmama gerek kalmadı. 3.kepeği de yapmadı =) Ama önerir miyim? Hayır. Zaten bi daha o şampuandan almadım. Fakat yeni katalogta kiraz çiçeği özlü kokusuna hasta olduğum şampuanı aldım,dayanamadım. Aynı işlemleri yapar kullanırım artık,kokusuna değer almaya =)

Güneşsiz bronzlaştırıcı:Boşuna aldığımı düşünüyorum. Diğer bronzlaştırıcılardaki gibi aynı sorunlar çıkıyor. Noktalar,çizgi çizgi olmalar. Çıkın güneşin altında kalın ya da solaryuma gidin daha iyi. Zaten bu bronzlaştırıları ilk defa kullandığımdan geniş bi araştırma sonucu öğrendim ki solaryumun yarı etkisini sık kullananlarda bu tür ürünler sağlıyormuş. Önermiyorum bu yüzden bu ürünü.

Kataloğu olan her markaya bakıyorum,çok hoşuma gidiyor nedense. Avon'u da arkadaşım temsilciliğini yapıyordu ordan tanıdım. Ondan alırdım. Sonra onunla bozuştuk,çünkü her gün ürünlerim geldi,yeni katalog geldi mi diye sorduğum için bir gün sinirlendi. Ben de ona alındım,kendi ürünlerimi kendim alırım diye üye oldum. Biraz karışık,strese sokuyor bankaya parayı yatırdığımda aynı gün avona ödenmemiş olunca büyük stres yapıyorum. Ama olsun,iki saat birinin başının etini yemekten daha iyi =)

X