Avukat olmak istiyorum!

JonJon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
14
0
Avukat oLanLar yada oLmak isteyenler yardımcı olur mu? Ne yapacağız? Ka Sene okuyacağız? Hangi Bölümü tercih etmemiz gerek ? SayısaL mı sözeL mi Yksa eşitağırLık mı :S turkbayragi Lise1 öğrencisiyim :KK70: Lütfen yardım

eşit ağırlık bölümünü seçeceksin, hukuk fakültesinde okuyacaksın, bir sene avukatlık stajı yapacaksın ve avukat olacaksın :) hukuk fakültesi de 4 sene, staj bir sene, yani 5 sene sonunda avukat oluyorsun

Bence kaç sene okuyacağından ziyade mesleğin zorluklarını öğrenmeye çalışıp ona göre karar versen daha iyi olur jon jon kardeşim .Eh merak edersen onlarıda sana bir ara uzuuun uzun anlatırız inş

bi bayan için en iyi meslek öğretmenlik zemuszemus
avukatlı çok zor yorucu bi iş. ve çooook çevren olması alzımki büro açabilesin. diğer türlü avukatın yanında çalışan avukatlara1.000- 1500 arası para veriliyor..
bu parayı öğretmenlikyaparakda kazanabilsin. bayana göre zor bi meslek bencee..

Bu mesleği yapmak için de bölümünü okumak için de en önemli şey sevmek
Sevmeden okursan hukuğu resmen işkence gelir sana
Tabi çalışırken de aynı şeyler söz konusu
Öncelikle hukuk okumak zordur baya fedakarlık gerektirir ama yine de bi yandan kendi kendinize gurur duyarsınız
Sınavlara lanet ederken yine de iyi ki okumuşum dersiniz
Meslek de zordur
Özellikle ilk başta pratikle teorinin hiç alakası olmadığını görür afallarsınız
Boşuna mı okudum ben bunca sene dersiniz
Becerebilecek miyim acaba diye endişelenirsiniz
Ama rayına oturttuktan sonra çok rahat edersiniz maddi açıdan da manevi açıdan da
Tabi bunun için sabırlı olmak tecrübe kazanmak gerekiyor

bi bayan için en iyi meslek öğretmenlik zemuszemus
avukatlı çok zor yorucu bi iş. ve çooook çevren olması alzımki büro açabilesin. diğer türlü avukatın yanında çalışan avukatlara1.000- 1500 arası para veriliyor..
bu parayı öğretmenlikyaparakda kazanabilsin. bayana göre zor bi meslek bencee..

sanirim bu sadece türkiyede böyle :1shok:
Almanyada kesinlikle böyle degil..ben cok seviyorum meslgimi coooooooookda memnunum..iyikide bu yönü secmisim hihoyyyt

Avukat oLanLar yada oLmak isteyenler yardımcı olur mu? Ne yapacağız? Ka Sene okuyacağız? Hangi Bölümü tercih etmemiz gerek ? SayısaL mı sözeL mi Yksa eşitağırLık mı :S turkbayragi Lise1 öğrencisiyim :KK70: Lütfen yardım

sen kazan, stajını ben ayarliycam söz.

Bu mesleği yapmak için de bölümünü okumak için de en önemli şey sevmek
Sevmeden okursan hukuğu resmen işkence gelir sana
Tabi çalışırken de aynı şeyler söz konusu
Öncelikle hukuk okumak zordur baya fedakarlık gerektirir ama yine de bi yandan kendi kendinize gurur duyarsınız
Sınavlara lanet ederken yine de iyi ki okumuşum dersiniz
Meslek de zordur
Özellikle ilk başta pratikle teorinin hiç alakası olmadığını görür afallarsınız
Boşuna mı okudum ben bunca sene dersiniz
Becerebilecek miyim acaba diye endişelenirsiniz
Ama rayına oturttuktan sonra çok rahat edersiniz maddi açıdan da manevi açıdan da
Tabi bunun için sabırlı olmak tecrübe kazanmak gerekiyor

arkadaşıma tamamen katılmakla beraber ekleyeceklerim var
bir kere 3 kuruşluk adamların kaprisini çekersin. adliyede memur senden üstündür müvekkilin senden üstündür. herkesin gönlünü yapmaya çalışırsın. mezun olur olmaz büro açamayacağın için bir süre başka avukatların yanında çalışıp azıcık paraya avukatlıkla ilgisi olmayan işler yaparsın.
hakimle aynı okuldan mezunsundur ama onun havasından geçilmez
okulda öğrendiklerinle pratik farklıdır çünkü sadece dilekçe yazarken hayatında hukuk vardır. gerisi tam anlamıyla angarya iştir. ama tabi bu tr'de böyle yurtdışında paşalar gibi avukatlar.
diceksin ki hiç mi iyi yanı yok. olmazmı o cübbeyi giymek avukat hanım diye seslenmeleri.biri sorduğunda avukatım demek bunlar gurur okşayan şeyler. hukuk okumak da çok güzel çok zor ama sevince çok zevkli sevmezsen bitmez zaten.
ne yazıkki bizim ülkemizde hiçbir saygınlığı olmayan bitmiş bir meslek. bunu bil ona göre tercihini yap. ama ne olursa olsun ünvanlı meslek olduğu için istediğin zaman iş bulma şansın çok yüksek. hakim yada savcı da olabilirsin tabi

X