Avukat yokmu hanııımm(Ödenen borcu yıllar sonra tekrar isteyen avukat)

Bankanin 5 yil oncesini vermemesine sasirdim. 5 yil onceki hesap hareketlerinden gorebilirsiniz. Durumu dilekce ile yazip dekont talebinde bulunup dekont ile noterden avukata ihbarname cekip ihbarnameyi iadeli taahhutlu posta ile gonderebilirsiniz. Bunun uzerine bir daha ararlarsa haklarinda suc duyurusunda bulunacaginizi soylersiniz.

Merhaba,
2012 yılında bir koşu bandı almıştım. 2 taksit ödedikten sonra ailevi sebeplerden o yerden Ankara ya taşınmak zorunda kaldık. 5 6 ay sonra bir avukatlık bürosundan aradılar ödeme için annemde küpesini ve bileziğini bozdurup borcu ödedi, beraber gittik yatırdık. Akbank yada Garanti bankası onu bile hatırlamıyorum.
Yaklaşık 2 senedir aynı borç için tekrar arıyorlar bilmem ne avukatlık bürosu diye. Tamam icra dosya falan yollayın dedim beni aramayı kestiler. Numaram eşimin adına kayıtlı hatta eşimin adına kayıtlı tüm noları bulmuşlar ve aramışlar. Eşimde artık sıkılmış vefat etti eşim demiş elim bi kazada kaybettik. Öylemi tüh falan. .
2 gün önce avukat bida aramış ölüm belgesi istemiş..
Tabi kaç sene geçti makbuz vs yok elimizde bankayla görüştüm 5 sene öncesinden evrak veremiyorlar..
Şimdi ben bunlardan nasıl kurtulucam belli ki bizi dolandırmak istiyorlar..
Avukat arkadaşlarım bir yardımcı olun lütfen..
E devletten bakın icra dosyası yoktur muhtemelen varsa itiraz edin tebligat gelmediği için itiraz süresini kaçırmadınız. E devletten baktınız Öyle bir dosya yoksa bu kişiler avukat değil de dolandırıcı olabilir. Numarayı polise ya da savciliga verin, avukatlık bürosu adı altında para talep ediyorlar deyin.

Dekontum yok maalesef bankaya sorduk 5 yıl mevzuunu yaptılar..
Avukata giydirmişsiniz de, meseleyi avukata veren sizin satın aldığınız yerdir.
Ve borcun tamamının kapandığına emin misiniz?
Küsüratlı kalan ya da ödediğinize, borcun bittiğine dair alınan bir yazılı belgeniz yok mu?
İnsanlar nasıl dolandırıcı olabilir ki böyle!
Tebligat dosya vs varsa, gayet işlerinin peşinde insanlar.

Ablam varlık yönetim şirketinde çalıştı bir dönem, bu davalar satılıyor hem bankalar hem işletmeler tarafından.
Kimse sizi şans eseri bulmuyor yani, öncelikle satın aldığınız firma ile iletişime geçin ve konuyu ciddiye alın.
Öldü möldü nedir yahu, karşınızdaki insan, çalışan bir avukat.
Onun görevi borcu tahsil etmek, sizi taciz etmek değil.
Allah allah...

E devletten bakın icra dosyası yoktur muhtemelen varsa itiraz edin tebligat gelmediği için itiraz süresini kaçırmadınız. E devletten baktınız Öyle bir dosya yoksa bu kişiler avukat değil de dolandırıcı olabilir. Numarayı polise ya da savciliga verin, avukatlık bürosu adı altında para talep ediyorlar deyin.
Bankalar arşivde tutarlar ancak arşivden bulup getirmeleri için dilekçe + işlem ücreti talep ederler bunu da şubeden halledebilirsiniz.

Ödediğiniz zaman senedinizi geri almış miydiniz? Aldıysanız sorun yok icra takibi acsalar bile itiraz edersiniz takip durur dava yoluyla ispatlamak zorunda kalirlar. Esinizin ölü demesi çok saçma olmuş artık TC kimliginiz varsa ellerinde herşeyi öğrenebilir avukatlar. Belki gerçekten dolandırıcıdır belkide gerçekten şirketin alacaklariniı devralmış varlık yonetimide olabilir...satın aldığınız isyeriyle görüşün mutlaka...size avukatlarının kim olduğunu durumu anlatırlar zaten

Vatandas uyaptan ya da e devletten girin bakin hakkinizda acilmis bir dosya var mi yok mu? Eger varsa ilgili icra mudurlugunden kontrol edin dosyanin icerigi neymis. Tebligat hic aldiniz mi? Yoksa direk aramami var? En kotu adli yardim talep edip bir yol cizebilirsiniz eger sizinde durumunuz buna izin veriyorsa.
ama ilk bas bakin dosya falan var mi cidden

E devletten bakabilirsiniz icralık dosyamız var mı diye Bi kontrol edin isterseniz.. Benim eşim de ihmalkardır dükkan kira senetini ödedi adamdan seneti almamış kaç kere söyledim adam kaybettim demiş bende noterden kağıt çıkarasın seneti ödedi kaybettim diye ama onu da yapmadı Bi 1 seneye falan bekliyorum ben de o seneti elbet birinin eline geçecek adam ölür çocuğu bulur koyar 🙄 demem o ki yaptırdığınız faturanın makbuzunu bile atmayın..

Ödediğiniz zaman senedinizi geri almış miydiniz? Aldıysanız sorun yok icra takibi acsalar bile itiraz edersiniz takip durur dava yoluyla ispatlamak zorunda kalirlar. Esinizin ölü demesi çok saçma olmuş artık TC kimliginiz varsa ellerinde herşeyi öğrenebilir avukatlar. Belki gerçekten dolandırıcıdır belkide gerçekten şirketin alacaklariniı devralmış varlık yonetimide olabilir...satın aldığınız isyeriyle görüşün mutlaka...size avukatlarının kim olduğunu durumu anlatırlar zaten
Zaten resmi bir yerden arasalar öldü dediğinde sistemden görebilir.. Bize de 7 sene sonra ödediğimiz ehliyet kursu icrası geldi. Eşim evrak almış mı almamış mı hatırlamıyor kayıp.. Büyük ehtiöal almamıştır. Şirket tüm senetleri avukata vermiş. İcra dosyası açtılar ispatlayamadık ödediğimizi mecburen ödedik tekrardan umarım konu sahibesinin başına öyle birşey gelmez

Adamların evli oluğumdan soyadımın değiştiğinden bile haberi yok. Ama eşim işte rahatsız oluyor zaten o borcu ödediğimde nişanlıydık. Geçmişi bile deşmek istemiyorum eşime sinirleniyorum 🤬

Adamların evli oluğumdan soyadımın değiştiğinden bile haberi yok. Ama eşim işte rahatsız oluyor zaten o borcu ödediğimde nişanlıydık. Geçmişi bile deşmek istemiyorum eşime sinirleniyorum 🤬

Zaten resmi bir yerden arasalar öldü dediğinde sistemden görebilir.. Bize de 7 sene sonra ödediğimiz ehliyet kursu icrası geldi. Eşim evrak almış mı almamış mı hatırlamıyor kayıp.. Büyük ehtiöal almamıştır. Şirket tüm senetleri avukata vermiş. İcra dosyası açtılar ispatlayamadık ödediğimizi mecburen ödedik tekrardan umarım konu sahibesinin başına öyle birşey gelmez
Biz ödedik bankaya yatırdık mutlaka dekontu vardır onun. Eşim bunu ödemek zorunda kalırsa kii meblağa 1000 tl gibi bişey kahrından ölür adamcaz :KK51:
Mesele şu eşim benim için kılını kıpırdatmaz kendin hallet bankayla görüş bla bla der..
Hele de bi avukata danışmanlık ücreti mahkeme dilekçe noter ohooooo tövbe uğraşmaz :işsiz:

20200730_090451.jpg
20200730_090424.jpg

E devlet sonucumda çok şükür bir dava dosyası görünmüyor

Senetle almamıştık. Kredi çeker gibi bir sistem vardı. Aldığım yer beyaz eşya vs satan biyerdi. Hülase aldığım yerle alakası yok adamlar parasını peşin almış bizi bankaya borçlandırmışlar. Avukatlık bürosunun adını biliyordum unuttum.

Senetle almamıştık. Kredi çeker gibi bir sistem vardı. Aldığım yer beyaz eşya vs satan biyerdi. Hülase aldığım yerle alakası yok adamlar parasını peşin almış bizi bankaya borçlandırmışlar. Avukatlık bürosunun adını biliyordum unuttum.

E banka borcuysa daha kolay zaten. Dilekçe yazın noter aracılığıyla o yıllara ait hesap dökümlerinizi isteyin. Sanırım bankaların ana merkezlerinden isteniyor. Elinizde bulunsun olurda icra takibi acarlarsa itiraz edersiniz

E banka borcuysa daha kolay zaten. Dilekçe yazın noter aracılığıyla o yıllara ait hesap dökümlerinizi isteyin. Sanırım bankaların ana merkezlerinden isteniyor. Elinizde bulunsun olurda icra takibi acarlarsa itiraz edersiniz
Banka vıttırı zıttık bi banka batmış heralde fransızmıymış neymiş. Biz avukatın söylediği bankaya yatırdık o dönem.

Banka vıttırı zıttık bi banka batmış heralde fransızmıymış neymiş. Biz avukatın söylediği bankaya yatırdık o dönem.

O zaman beklemede kalın. Zaten gerçekten hukuk bürosunda icra takibi yapar size ulaşırlar. İtiraz ederseniz takip durur. Karşı taraf dava açar borcu ispat etmek için.

O zaman beklemede kalın. Zaten gerçekten hukuk bürosunda icra takibi yapar size ulaşırlar. İtiraz ederseniz takip durur. Karşı taraf dava açar borcu ispat etmek için.
Teşekkürler 🥰

X