Avukat yokmu hanııımm(Ödenen borcu yıllar sonra tekrar isteyen avukat)

Merhaba,
2012 yılında bir koşu bandı almıştım. 2 taksit ödedikten sonra ailevi sebeplerden o yerden Ankara ya taşınmak zorunda kaldık. 5 6 ay sonra bir avukatlık bürosundan aradılar ödeme için annemde küpesini ve bileziğini bozdurup borcu ödedi, beraber gittik yatırdık. Akbank yada Garanti bankası onu bile hatırlamıyorum.
Yaklaşık 2 senedir aynı borç için tekrar arıyorlar bilmem ne avukatlık bürosu diye. Tamam icra dosya falan yollayın dedim beni aramayı kestiler. Numaram eşimin adına kayıtlı hatta eşimin adına kayıtlı tüm noları bulmuşlar ve aramışlar. Eşimde artık sıkılmış vefat etti eşim demiş elim bi kazada kaybettik. Öylemi tüh falan. .
2 gün önce avukat bida aramış ölüm belgesi istemiş..
Tabi kaç sene geçti makbuz vs yok elimizde bankayla görüştüm 5 sene öncesinden evrak veremiyorlar..
Şimdi ben bunlardan nasıl kurtulucam belli ki bizi dolandırmak istiyorlar..
Avukat arkadaşlarım bir yardımcı olun lütfen..
Canım banka da icra dosyasında falan o makbuz kayıtlıdır. Senden ne borcu istiyorlar açıkça söylemesi lazımdı.

Biz ödedik bankaya yatırdık mutlaka dekontu vardır onun. Eşim bunu ödemek zorunda kalırsa kii meblağa 1000 tl gibi bişey kahrından ölür adamcaz :KK51:
Mesele şu eşim benim için kılını kıpırdatmaz kendin hallet bankayla görüş bla bla der..
Hele de bi avukata danışmanlık ücreti mahkeme dilekçe noter ohooooo tövbe uğraşmaz :işsiz:
Benimki de hiç uğraşmaz o zaman sürücü kursuna götürüp vermiş parayı bankaya değil sizin o zaman kesin kaydınız vardır Bi bankayla görüşün isterseniz belki avukata gerek kalmaz

Merhaba,
2012 yılında bir koşu bandı almıştım. 2 taksit ödedikten sonra ailevi sebeplerden o yerden Ankara ya taşınmak zorunda kaldık. 5 6 ay sonra bir avukatlık bürosundan aradılar ödeme için annemde küpesini ve bileziğini bozdurup borcu ödedi, beraber gittik yatırdık. Akbank yada Garanti bankası onu bile hatırlamıyorum.
Yaklaşık 2 senedir aynı borç için tekrar arıyorlar bilmem ne avukatlık bürosu diye. Tamam icra dosya falan yollayın dedim beni aramayı kestiler. Numaram eşimin adına kayıtlı hatta eşimin adına kayıtlı tüm noları bulmuşlar ve aramışlar. Eşimde artık sıkılmış vefat etti eşim demiş elim bi kazada kaybettik. Öylemi tüh falan. .
2 gün önce avukat bida aramış ölüm belgesi istemiş..
Tabi kaç sene geçti makbuz vs yok elimizde bankayla görüştüm 5 sene öncesinden evrak veremiyorlar..
Şimdi ben bunlardan nasıl kurtulucam belli ki bizi dolandırmak istiyorlar..
Avukat arkadaşlarım bir yardımcı olun lütfen..
Bunlar bi arada digiturk için ödenmemiş taksitler için bir avukatın adını kullanıyorlardı. Avukat da şikayetçi olmuştu ismi kullanıldı diye. Keşke ödeme yapmasaydınız. Tüketici Hakları Mahkemesinin kuralları arasında şu var
-Taraflar telefon ile iletişim kuramaz gelen borç bilgisi kağıt belge hâlinde olmalıdır.
İnanmayın. Dolandırıcılardan bizde zor kurtulduk 500 ödeyin fit olalım demişti hatta biri 500 ne ya fit olmak ne bunlar ne biçim ağızlar 😅

Bunlar bi arada digiturk için ödenmemiş taksitler için bir avukatın adını kullanıyorlardı. Avukat da şikayetçi olmuştu ismi kullanıldı diye. Keşke ödeme yapmasaydınız. Tüketici Hakları Mahkemesinin kuralları arasında şu var
-Taraflar telefon ile iletişim kuramaz gelen borç bilgisi kağıt belge hâlinde olmalıdır.
İnanmayın. Dolandırıcılardan bizde zor kurtulduk 500 ödeyin fit olalım demişti hatta biri 500 ne ya fit olmak ne bunlar ne biçim ağızlar 😅
Aaaa aynı dil bunlarda öyle diyor 1300 ama 900e kapatalım falan diyorlar.
Ya o zaman 21 ysşındaydım kimsede ödemeyin demedi birdee öyle bir borcumuz vardı biliyorduk yani. Şimdide ödedik bitti biliyoruz

Ya o zaman 21 ysşındaydım kimsede ödemeyin demedi birdee öyle bir borcumuz vardı biliyorduk yani. Şimdide ödedik bitti biliyoruz

Gerçek şirketi arayın bakalım borç kapanmış mı? Bu kişileri de muhatap almayın ne avukat ne bişey. Gerçekten o isimde olan avukat varsa gerçek numarasını bulup durumu da anlatabilirsiniz. Yok diyecektir. Eğer ki evet vs. diyorsa numara sahtedir.

Ben eşime boşanma ve ziynet davası açmıştım avukat boşanma için 8 bin ziynet için 4 bin aldı davayı açtı ama adli tatile girildi. Bu tatil sürecinde biz tekrar barışmak ve davayı geri çekmek istiyoruz fakat avukat 12 bin ücreti unutun diyor. Böyle bir şey var mı

Ben eşime boşanma ve ziynet davası açmıştım avukat boşanma için 8 bin ziynet için 4 bin aldı davayı açtı ama adli tatile girildi. Bu tatil sürecinde biz tekrar barışmak ve davayı geri çekmek istiyoruz fakat avukat 12 bin ücreti unutun diyor. Böyle bir şey var mı

Vekalet sözleşmesi yaptınız mı...

Vekalet sözleşmesi yaptınız mı...
Sanırım yapıldı okuduğum kağıtta dava sonucunda alınacak ziynet tazminat vs den %20 alınacağının yazdığı bir kağıt vardı o mu vekalet sözleşme acaba

Sanırım yapıldı okuduğum kağıtta dava sonucunda alınacak ziynet tazminat vs den %20 alınacağının yazdığı bir kağıt vardı o mu vekalet sözleşme acaba

Muhtemelen odur ve vekalet sözleşmesinde davadan vazgecseniz dahi alacağı ücret açık açık yazar. Sonuçta avukatın verdiği bir emek var başta....tanidikdir yada insafa gelir ben çekişmeli davaya girmedim diye vekalet ücretinin bir kısmını kendi isteğiyle almaz orası ayrı...ama sözleşme yapmisken kimse hakkından vazgeçmez..birde peşin odemissiniz geri ödeyecegini hiç sanmam

X