Avusturya Paylasim Alani(Tanisma)

ben wien civarindanim ama salzburgda amca kizi var daha görpsemedik email adresini bulsam görüscez biz usakliyiz canim belki tanidiigin vardir bizim oralardan

slm kızlar bende avusturyadan dım
3 sene önce türkiyeye dönüş yaptık
ailem viyana da yaşıyor
oraları çok özledim 5.haziranda geliyorum inş.

slm kızlar bende avusturyadan dım
3 sene önce türkiyeye dönüş yaptık
ailem viyana da yaşıyor
oraları çok özledim 5.haziranda geliyorum inş.

dönüs yapmana cok sevindim canim benimde daha dogrusu esiminde hayali dönmek memlekete ama birikim yapmak zorundayiz benim ailem komple memlekette bi ben varim yalnizim burda akrabalarrimiz hep memlekette

nasil alisabildinmi memlekete esyalari dami tasidiniz bende dönmek istiyorum ama simdi degil biraz anlatirmisin nasil döndün tirlami tasidiniz esyalari

dönüs yapmana cok sevindim canim benimde daha dogrusu esiminde hayali dönmek memlekete ama birikim yapmak zorundayiz benim ailem komple memlekette bi ben varim yalnizim burda akrabalarrimiz hep memlekette

nasil alisabildinmi memlekete esyalari dami tasidiniz bende dönmek istiyorum ama simdi degil biraz anlatirmisin nasil döndün tirlami tasidiniz esyalari

slm cnm ben hiç birşey getirmedim ordan.sadece kıyafetlerimiz aldık.
evimi eşyasıyla birlikte privatablöseyle devrettik.alıştım ama başta baya zor gelmişti.
bana herkes gitme sen oralarda yapamazsın demişti ama alıştım.
çok rahatım allaha şükür.darısı sizin başınıza.
senin memleket nere?kaçıncı viyanadansın belkı tanıyoduruz birbirimizi hihoyyyt

insallah canim hayirlisiyla dönmek nasip olur ben usakliyim canim wiener neustadt da kaliyorum eggendorf diye yakininda bi köy var ordayim ama psikolojim cökmüs durumda bütün gün hasta gibiyim yorgunuk bitkinlik hic biseyden tat alamiyorum memlekette baska tabi orda yasadigimi hissediyorum yasim 23 iki tane oglum var biri 2002 biri 2003 dogumlu büyüdüler onlar buraya alismadan gidelim diyorum ama birikim yapmadan olmaz

ben buraya 15 yasinda geldim aslinda okuma imkanimda varmis ama kaynanamlarla cok problemim oldu düsünmeye firsatim bile olmadi almancami evde ögrendim iyi kötü bide iki kez amsnin kursunu yaptim amacim meslek kursu ama almancam o kadar gelismedi bekliyorum izinden sonra ise girmem sart yoksa dönemeyiz burdan

ben buraya 15 yasinda geldim aslinda okuma imkanimda varmis ama kaynanamlarla cok problemim oldu düsünmeye firsatim bile olmadi almancami evde ögrendim iyi kötü bide iki kez amsnin kursunu yaptim amacim meslek kursu ama almancam o kadar gelismedi bekliyorum izinden sonra ise girmem sart yoksa dönemeyiz burdan

cnm burda bir evin olsa yeter inan.çaliştıktan sonra burdada birikim yaparsın.
eğer gerçekten dönmek istiyorsan hiç durma çocukların için dön.
zaten artık oralarda birikim yapmak çok zor.gelir ne kadar çok olursa gıderınde çok oluyo geriye fazla bisey kalmıo.
eşin ordamı büyümüş?orda yetişenler buraya pek sıcak bakmıolar da.
hakkında hayırlısı olsun inş.

cnm burda bir evin olsa yeter inan.çaliştıktan sonra burdada birikim yaparsın.
eğer gerçekten dönmek istiyorsan hiç durma çocukların için dön.
zaten artık oralarda birikim yapmak çok zor.gelir ne kadar çok olursa gıderınde çok oluyo geriye fazla bisey kalmıo.
eşin ordamı büyümüş?orda yetişenler buraya pek sıcak bakmıolar da.
hakkında hayırlısı olsun inş.

aynen canim haklisin bizim evimiz var ama kaynanam saolsun beraber duruyoduk kovdu bizi bizde isteme istemeye aldik köyden bi ev ordada akrep falan oluyo bi ara bacagima geldi ama cok sükür sokamadan attim bacagimdan orda yasamak istemiyorum arsa aldik simdide ev icin para biriktiriyoz

senin yas kac canim

esim burda büyümüs ama onunda cevresi fazla yok zaten türkiyedeki cevrenle burasi farkli oluyo esimin bütün akrabalari türkiyede esimle zaten hala dayi cocuklariyiz ama esimin babasida benim babamda vefat etti sonrada esim üvey babasiyla annesiyle buraya gelmis esimle iki kez görüstük hayatim boyunca birinde konustuk hos geldin falan ikincide hic konusmadik yani el gibiydik hic kuzenlik yoktu aramizda

sansliyim esimde istiyo dönmeyi

katiliyorum sana canim burda birikim yapmak imkansiz hele tek kisi calisinca ayni türkiyedeki gibi iscilik yani anca ailene yetiyo

sen neler yapiyosun türkiyede calisiyomusun cocuklarin varmi

katiliyorum sana canim burda birikim yapmak imkansiz hele tek kisi calisinca ayni türkiyedeki gibi iscilik yani anca ailene yetiyo

sen neler yapiyosun türkiyede calisiyomusun cocuklarin varmi[/QUO

slm cnm 29 yaşındayım 1 kızım var 8 yaşında.bizde hala dayı çocuklarıyız eşimle aynen senın gıbı yabancı gıbıydık ben viyanadaydım o tr de.
şuanda istanbulda yaşıyoruz.kayınpederim saolsun evimizi işimizi verdi.kendi isimizde çalışıyoruz.çok rahatım burda her yönden ordakı gibi tüm yük bende deıll.
haziranın 5şinde viyanaya geliyoruz inşllah.3 hafta kalıcaz sonra annemlerle geri döncez.

cok iyimis canim ya kendi isin gibisi yok kayinbaban iyi birisi galiba benim kaynana tarafi problemli torunlarindan bile kiskanir evini esyalarini bende gidip gelmiyorum evi var aslinda mutfagi dahil hepsii hazir ama bizi istemedi yaninda eski evdende kovunca bizda anlattigim gibi oldu iste
türkiyede is kurmak icin sermaye lazim onun icin birikim yapiyoruz ama 30 a gelmeden döncem ben burda gencligimi gecirmek istemiyorum senin adina cook sevindim canim ne güzel düzenini kurmussun insallah bizede nasip olur

3 hafta bol bol gez bende temmuzun 14ü arabayla memlekete yola cikicam ancak izinde annemin yaninda rahatim iyi

bbeydam cim viyana ve civarinda aileler icin ve cocuklar icin gezilecek yerler varmi bildigin biyer falan hep evdeyiz gidicek yerler vardir kesin ama biiz bilmiyoruz sekiz yildir böyle yani natur park yada gezmeye gidilebilecek bi yer

bbeydam cim viyana ve civarinda aileler icin ve cocuklar icin gezilecek yerler varmi bildigin biyer falan hep evdeyiz gidicek yerler vardir kesin ama biiz bilmiyoruz sekiz yildir böyle yani natur park yada gezmeye gidilebilecek bi yer

var tabi cnm schönbrunna gidebilirsin
bogipark veya fun for kıds bunlar kapalı park
aslında çok varda nebilim bunla geldı aklıma

cok saol canim iste burda yabanci olmak zor sora sora zamanla ögrencez gezilcek yerleri

bbeydam cim giris ücretleri cok uygunmus icerde oyuncakla ücretlimi bogiparkta

süpermis ya googlede baktim fotolari fiyatlari var cok iyi ayrica märchen park varmis oraya gidicez önümüzdeki hafta tabi havalar iyi giderse

cok saol canim ilgilenip cevap yazdigin icin tsk

X