Ortopedi Ayak baş parmağı kırığı hakkında bilgisi olan var mı? 🤦‍♀️

Feslegen Kokulu Nane

Durmak, yıkılmaktan önceki son adımdır.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2018
16.163
36.781
Selamunaleykum hanımlar. Ayak baş parmağımı çarptım. Morarmaya başladı. Bayağı da ağrıyor. Doktora gidemem şu an çünkü küçük kızımın kolu alçıda ve bırakacağım kimse yok. Mecburen akşam eşimi bekleyeceğim. Kırık olup olmadığını nasıl anlarım? Kırılmışsa ne yapılır? Alçıya alınmaz diye okudum. Bu konu hakkında fikri olan var mı?

Canım çok geçmiş olsun, bende yazın ayak parmağımı çarptım çok şişti morardı, akşam acile gittim, kırık yoktu ama kaslar zedelenmişti. Zaten alçıya alınmıyor denmişti.
Baş parmak değildi benimki, bilemiyorum doktor ne der sana

Canım çok geçmiş olsun, bende yazın ayak parmağımı çarptım çok şişti morardı, akşam acile gittim, kırık yoktu ama kaslar zedelenmişti. Zaten alçıya alınmıyor denmişti.
Baş parmak değildi benimki, bilemiyorum doktor ne der sana
Sana da geçmiş olsun canım.
Aynı anlattığın gibi şu anda. İnşallah kırık yoktur. 🤲🤲🤲
Ne kadar zamanda iyileşti?

Bn düştüğümde sol ayak baş parmağım ve onun yanındaki parmağım çatlamıştı, diğer sağ ayağımın baş parmağıda çatlamıştı bnm sadece sol ayağımı alçıya aldılar neden öyle yapmışlardı bilmiyorum kırıksa veya çatlamışsa çok fena sizi yerinizde durdurmucak kadar bir acı hissedersiniz belkide kırılmamıştır buz koyun geçmiş olsun size ve kızınıza.

Sana da geçmiş olsun canım.
Aynı anlattığın gibi şu anda. İnşallah kırık yoktur. 🤲🤲🤲
Ne kadar zamanda iyileşti?
Morluk şişlik 10 günü buldu ama dediğim gibi çok yürüyünce vs ağrı oldu. Aşırı değil ama hey beni zorlama der gibi :)

Selamunaleykum hanımlar. Ayak baş parmağımı çarptım. Morarmaya başladı. Bayağı da ağrıyor. Doktora gidemem şu an çünkü küçük kızımın kolu alçıda ve bırakacağım kimse yok. Mecburen akşam eşimi bekleyeceğim. Kırık olup olmadığını nasıl anlarım? Kırılmışsa ne yapılır? Alçıya alınmaz diye okudum. Bu konu hakkında fikri olan var mı?
Kırık olsaydı ağrıdan duramazsın

El parmağım kırılmıştı aynı zamanda tırnağım da çıkmıştı, kırık olunca duramazsın deniliyor da, gayet de duruluyor tam tersi kas zedelenmesi çok daha kötü ağrı yapıyor. Çıkan tırnağım daha çok ağrımıştı kırıktan.

Bn düştüğümde sol ayak baş parmağım ve onun yanındaki parmağım çatlamıştı, diğer sağ ayağımın baş parmağıda çatlamıştı bnm sadece sol ayağımı alçıya aldılar neden öyle yapmışlardı bilmiyorum kırıksa veya çatlamışsa çok fena sizi yerinizde durdurmucak kadar bir acı hissedersiniz belkide kırılmamıştır buz koyun geçmiş olsun size ve kızınıza.
Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Yerinde duramayacak kadar acı hissetmiyorum ama morarması beni korkuttu açıkçası. :KK43:

Kırık olsaydı ağrıdan duramazsın
El parmağım kırılmıştı aynı zamanda tırnağım da çıkmıştı, kırık olunca duramazsın deniliyor da, gayet de duruluyor tam tersi kas zedelenmesi çok daha kötü ağrı yapıyor. Çıkan tırnağım daha çok ağrımıştı kırıktan.
13 gün önce kızımın kolu kırıldı. Incinme deyip geri gönderdiler. O gece o kolla durdu yavrum. Ertesi gün bir daha götürdük, o zaman anladılar. Duramazsın deniyor da durulabiliyormuş maalesef acı bir şekilde öğrendim. :KK43:

Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Yerinde duramayacak kadar acı hissetmiyorum ama morarması beni korkuttu açıkçası. :KK43:
Teşekkür ederim Çarptığınız için morarması normaldir korkulacak bişey yoktur büyük ihtimal, dediğim gibi eşiniz gelene kadar buz koyarsanız azda olsa morarıklığı alıcaktır.

13 gün önce kızımın kolu kırıldı. Incinme deyip geri gönderdiler. O gece o kolla durdu yavrum. Ertesi gün bir daha götürdük, o zaman anladılar. Duramazsın deniyor da durulabiliyormuş maalesef acı bir şekilde öğrendim. :KK43:
Aynen canım ağrı oluyor ama öyle durulamayacak gibi değil ama kas zedelenmesi iç kanama çok ağrı yapıyor.
Benim parmak da çok şişip morarınca eşim ısrar etmişti bu kesin kırık gidelim doktora diye, demiştim kırık değil bu yaşadım daha önce biliyorum 😅

Valla hiç unutmam bi komşumuz kırmıştı el parmağını. Kadın günlerce öyle yaşamış. Sonra şişlik inmeyince gittiler doktora. Yani gayette durmuş kırıjk olmasına rağmen
Benim annemin serçe parmağı kırılmış üstüne birde öyle kendi kendine yanlış kaynamış, o derece anlamamış. Şimdi parmağı eğri duruyor

Çok geçmiş olsun. Ayak parmağı kırılınca alçıya mı alıyorlar?
Evet ayak baş parmağım kırılmıştı.
Ayağımı komple alçıya aldılar. 1-2 hafta acıdan üstüne bile basamadığımı hatırlıyorum. 6 sene oldu. İlk 6 sene hangi ayağım oldugunu bile unutmustum ama şimdi ara ara sızlıyor. Soğukta ya da yorulunca.

X