Ortopedi Ayak baş parmağı kırığı hakkında bilgisi olan var mı? 🤦‍♀️

Evet ayak baş parmağım kırılmıştı.
Ayağımı komple alçıya aldılar. 1-2 hafta acıdan üstüne bile basamadığımı hatırlıyorum. 6 sene oldu. İlk 6 sene hangi ayağım oldugunu bile unutmustum ama şimdi ara ara sızlıyor. Soğukta ya da yorulunca.
Hadi yaaa 🙄🙄

Aynen canım ağrı oluyor ama öyle durulamayacak gibi değil ama kas zedelenmesi iç kanama çok ağrı yapıyor.
Benim parmak da çok şişip morarınca eşim ısrar etmişti bu kesin kırık gidelim doktora diye, demiştim kırık değil bu yaşadım daha önce biliyorum 😅
Benim annemin serçe parmağı kırılmış üstüne birde öyle kendi kendine yanlış kaynamış, o derece anlamamış. Şimdi parmağı eğri duruyor
Annene de çok şaşırdım. 😳😳😳
Ona da çok geçmiş olsun.

13 gün önce kızımın kolu kırıldı. Incinme deyip geri gönderdiler. O gece o kolla durdu yavrum. Ertesi gün bir daha götürdük, o zaman anladılar. Duramazsın deniyor da durulabiliyormuş maalesef acı bir şekilde öğrendim. :KK43:
Doktor incinme derse tabi mecbur duracak çünkü yapacak birşey yok kırığın acısı incinmeye göre daha şiddetlidir bazı insanı bayıltır bile doktor bile kızının kırığını anlamamış ama kızının ağrı eşiği yüksekmiş bu doktor nasıl doktorsa ona da şaşırdım

annemin de 2 hafta önce kırıldı aynı şekilde çarpma ile bandajlı sargıya aldılar sarılmadığı takdirde yanlış kaynıyormuş ve ileride tekrar kırdırıp sardırmak gerekiyormuş ihmal etmeyin ve üzerine basmayın geçmiş olsun çok

annemin de 2 hafta önce kırıldı aynı şekilde çarpma ile bandajlı sargıya aldılar sarılmadığı takdirde yanlış kaynıyormuş ve ileride tekrar kırdırıp sardırmak gerekiyormuş ihmal etmeyin ve üzerine basmayın geçmiş olsun çok
Evet yaaa kırılmış :KK43:
1 haftadır atel takılı. Ama iki çocukla üstüne basmamak pek mümkün olmuyor.
Annenize de çok geçmiş olsun. ❤❤

X