Ortopedi Ayak bileği kırılan var mı?

neyiseda

En güzel hikayem 💞 :) hamiş🤰
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.197
2.750
Aşık kemiği yani talus kemiğim kırıldı. Ameliyat oldum, platin takıldı. Zaman geçmiyor. Evimin duzeni bozuldu.Daha çabuk iyileşmek için neler yapmalıyım? Lütfen bu süreci yaşayanlar yardimci olabilir mi?

Ne kadar şanslıymissiniz. Kimse kirmamis ayak bilegini.
Herkes ayaklarının kıymetini bilsin

Su an ayni durumdayim.gecen hafta merdivenlerden dustum kader arkadasim..ayak bilegim kirildi ve yerinden cikti.bacagimda da iki kirik var.platin takildi 4 tanede vida var..6 hafta sonra birdaha amelyat var..12 hafta yurumek yok
Evde yatakta yatmaktan biktim..bunaldim patliyorum..ama care yok..sabir sabir sabir...
Gecmis olsun sizede..

Su an ayni durumdayim.gecen hafta merdivenlerden dustum kader arkadasim..ayak bilegim kirildi ve yerinden cikti.bacagimda da iki kirik var.platin takildi 4 tanede vida var..6 hafta sonra birdaha amelyat var..12 hafta yurumek yok
Evde yatakta yatmaktan biktim..bunaldim patliyorum..ama care yok..sabir sabir sabir...
Gecmis olsun sizede..

Çok geçmiş olsun. Bana da 2 vida takildi. Kırılan kemiklerin adları ne acaba? Hepsinin kaynama süresi farklı farklı. Baya kötü duşmuşsunuz. Bunlar bi sınav ,geçecek merak etmeyin.
Size kim bakıyor?

Kemik suyuyla çorba
Kemik iliği
Bol süt yoğurt ayran tüket
Balık yeme
Geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun. Bana da 2 vida takildi. Kırılan kemiklerin adları ne acaba? Hepsinin kaynama süresi farklı farklı. Baya kötü duşmuşsunuz. Bunlar bi sınav ,geçecek merak etmeyin.
Size kim bakıyor?
Isimleri ingilizce soylendi turkce isimlerini bilmiyorum..ama bacagimdaki kemik o ince olan..orda iki kirik var.bilektekini bilmiyorum.
Kemik suyuna corba iyi gelir bol yogurt sut peynir filan diye dusunuyorum.
Bana cocuklarim var okula gitmeden ne lazimsa getiriyorlar.Aksam da esim gelirken yemek aliyor disardan yada telefonla siparis veriyoruz filan oyle iste simdilik..gunduz tuvalete giderken iterek kullanilan destek aletini kullaniyorum.Tabiki hersey cok zor geliyor..gunde birkac kez aglama krizine giriyorum sikintidan.sonra laptopta dizi izliyorum kitap filan derken geciyor zaman..
Size kim yardim ediyor?nasil oldu kaza?

Balık kırık kemiği yerinden oynatır
Kırığı olanlar özellikle alabalık asla yememelidir

İlikli kemik et suyu paça çorbası booolll miktarda
Çok kilo aldırır ama bu hızlandırır

Çok gecmis olsun

Arkadasim kirmisti ama ona platin falan takilmadi alcida bir ay yatti her gun kemik suyu iciyordu.
Cok gecmis olsun.

balık olayı hurafe hanımlar. öyle şey olur mu hiç? bilimsel hiçbir temeli yok. aksine faydalı bir besin.

balık olayı hurafe hanımlar. öyle şey olur mu hiç? bilimsel hiçbir temeli yok. aksine faydalı bir besin.
Halamın kolu 3 sene önce kırıldı geçen sene alabalık yedi ve ağrıdan hastanelik oldu
Bizzat doktordan duyduğum şey bu iyileşse de vücudunda kırık geçirmiş bir insan bazı balıkları yememelidir dedi metale maruz kalan Deniz ürünleri ve çiftlik ürünleri dedi karides midye alabalık gibi halbuki ben içindeki fosforun sağlıklı ve faydalı olacağını düşünmüştüm fakat bazı balıklar dediğim gibi tüketilmemeli dedi

Geçmiş olsun Mayflower75 Mayflower75 neyiseda neyiseda
İkinizde kötü düşmüşsünüz.
Hep merak ettiğim birşey var, alçının içindeyken ağrınız var mı?
Sagol canim..benim ki haftaya alciya alinacak su an sargi ve sert bir cisimle sarili.Dikislerin alinmasi gerekiyormus.
Su an agrim cok degil zaten alcida da cok olmaz sanirim..ama kasinti yapiyormus diye duymustum..ayyy nasil dayanmali..

Aşık kemiği yani talus kemiğim kırıldı. Ameliyat oldum, platin takıldı. Zaman geçmiyor. Evimin duzeni bozuldu.Daha çabuk iyileşmek için neler yapmalıyım? Lütfen bu süreci yaşayanlar yardimci olabilir mi?
eşimin hem kaval hem baldır kemiği çapraz olarak kırıldı.
bilekten 3 platin, 15-20 tane vida takıldı.
tam olarak ayağa kalkması 7 ay sürdü.
inşallah tez zamanda iyileşir.

Halamın kolu 3 sene önce kırıldı geçen sene alabalık yedi ve ağrıdan hastanelik oldu
Bizzat doktordan duyduğum şey bu iyileşse de vücudunda kırık geçirmiş bir insan bazı balıkları yememelidir dedi metale maruz kalan Deniz ürünleri ve çiftlik ürünleri dedi karides midye alabalık gibi
kalsiyumdan proteinden lizinden zengin olduğu için balık yemek kemikleri güçlendirir diye biliyorum
metale maruz kalmakla alakasını bilmiyordum

kalsiyumdan proteinden lizinden zengin olduğu için balık yemek kemikleri güçlendirir diye biliyorum
metale maruz kalmakla alakasını bilmiyordum
Belki de benim bilgim yanlıştır ... Mesela babam geçtiğimiz ay kaza geçirdi vücudunda oldukça fazla kırık var platin takıldı çiviler 2 kez ameliyat oldu
Paça çorbası falan iciriyorduk doktor ne saçma şey ilikli kemik suyu kemiği iyilestirse saç yersekte sacimiz çıkmalı ozaman uydurmasyon dedi ... Baska bir doktorda bambaşka söyledi :)

Belki de benim bilgim yanlıştır ... Mesela babam geçtiğimiz ay kaza geçirdi vücudunda oldukça fazla kırık var platin takıldı çiviler 2 kez ameliyat oldu
Paça çorbası falan iciriyorduk doktor ne saçma şey ilikli kemik suyu kemiği iyilestirse saç yersekte sacimiz çıkmalı ozaman uydurmasyon dedi ... Baska bir doktorda bambaşka söyledi :)
ilikli kemik suyu olayını tıp fakültesindeki ilk dersimizde hoca aynı sizin yazdığınız gibi söyleyip alaya almıştı :)

X