Ayak kokusu acil yardım

SelenSafak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2017
1
1
38
Arkadaşlar lütfen yardım edin. Ayak kokum var hemde fena. Ayakkabı çıkartmadığım halde fena kokuyor. Bankada çalışıyorum ve müşterilerden çok ayıp oluyor. Yazın bile açık ayakkabıda kokuyor. Doktorlara gittim. Bir ilaç yazıyorlar ama fayda etmiyor. En son gittiğim doktor PERMASOL tabletleri yazdı . Bunu kulan ve kesin geçer dedi. Umudum hiç kalmadı. Valla sosyal hayatımı çok etkiliyor. Bu beladan kurtulan var mı ??? Yada bu konuda çok iyi doktor tavsiyesinde bulunabilir misiniz. :mad::mad::mad:

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Ayak kokum var hemde fena. Ayakkabı çıkartmadığım halde fena kokuyor. Bankada çalışıyorum ve müşterilerden çok ayıp oluyor. Yazın bile açık ayakkabıda kokuyor. Doktorlara gittim. Bir ilaç yazıyorlar ama fayda etmiyor. En son gittiğim doktor PERMASOL tabletleri yazdı . Bunu kulan ve kesin geçer dedi. Umudum hiç kalmadı. Valla sosyal hayatımı çok etkiliyor. Bu beladan kurtulan var mı ??? Yada bu konuda çok iyi doktor tavsiyesinde bulunabilir misiniz. :mad::mad::mad:
Merhaba. Öncelikle ayak hijyenine yeterince dikkat ettiğinizden emin olun. Belli ki ayaklariniz çok terliyor. Kış ve bahar aylarında ayağa nefes aldiran deri ayakkabıları ve pamuklu çorapları tercih edin. Yazın ise sandalet tavsiye ederim. Ayni ayakkabıyı iki gün üstüste giymeyin, biraz havalanmalarina müsade edin. Ayak ve ayakkabı deodorantlari var, deneyebilirsiniz. Bulamazsanız bile sorun değil normal deodorant da kullanabilirsiniz. Veya terlemeyi azaltmak için ayaklarınızı pudralayın.
Internette bazı ürünlerden bahsediliyor ama ne kadar güvenilir bilemiyorum.
Son birşey daha söylemek istiyorum. Fazla baharatlı ve asitli yiyecekler, soğan ve sarımsağı bol tüketmek de (sağlık açısından çok çok faydalı oldukları kesin ama kokuları da çok keskin ve vücuttan uzun süre çıkmıyor malesef) ter kokusunu normalinden daha da kötü bir hale getiriyor.
Eğer bu soylediklerimi zaten biliyor ve dikkat ettiğiniz halde sorununuz devam ediyorsa doktora gitmek en doğrusu, ki zaten gitmissiniz. Doktorunuzun talimatına sabırla uymanizi tavsiye edebilirim sadece. Çok geçmiş olsun.

Canım bnm esimin de çok kokardi :KK43: ayaklarini sirkeli suyla mi yikamadik kina mi yakmadik vs vs geciremedik.snra tesadufen girdigim bi eczaneye ilac sordum.Durasol diye bir ayak spreyi onerdi.aksamlari sıktık inanir misin aninda kesti kokuyu..simdi ara sira kokar yaz aylarinda iki fis fis tmm :KK66: bu arada butun ayakkabi ve coraplarini da bi elden gecirmeni tavsiye ederim :KK66:

ayak derinizi topuk torpusuyle temizleyin. kalinlasan deri de kotu kokunun yerlesmesini sagliyor . yeni bi torpuleme biseyi cikmis zahmetsiz biraz pahali ondan alin isterseniz. pilli silindir seklinde torpu yeri var adi gelmedi aklima

merhaba, benim de oğlumun böyle bir sorunu var, üç ayakkabıyı dönüşümlü kullanmak , havalandırmak, kaliteli hava alan ayakkabı tercihi, ayakları her sefer yıkamak vs biraz fayda etti ama sorunu tam çözmemişti. Bir yerde doğal deodorant tarifi buldum, biraz hindistan cevizi yağını alıp içine krem kıvamına gelene kadar karbonat koydum. Ve her yıkamadan sonra azıcık parmaklarına sürüp (nohut kadar) masaj yaptık, geçti tamamen çok sükür. Kol altlarına vs de sürüyoruz hem doğal hem yağlılık hissi yok

eşimin ayaklarında da aynı koku problemi olmaya başladı 40 yaşına kadar böyle bir ayak kokusu yoktu nereden çıktı bilmiyorum geçen Wiper Plus isimli bir ürün Ücretsiz tester gönderiyordu onu denedik , sanırım 5-6 gün oldu aynı gün ayak kokusu falan kalmadı eşim şimdilik iyi diyor, birde her gün farklı ayakkabı giyip pamuklu çorap giymeye özen gösteriyor.

sen strese girdikce daha da terliyorsun bence terledikce koku artiyor. tedavini uygula bakimini yap gerisini dusunme.

Merhaba...ayak sorununuz hala devam ediyor mu? Aynı durum bende de mevcut ne yazık ki kişisel bakımıma çok fazla önem veren biriyim benim kadar kimsenin bu kadar dikkat etmediğini düşünüyorum neyden kaynaklı bi türlü anlayamadım terlikte bile kokuyu alıyorum sosyal hayatımı çok etkiliyor bu durum kaç defa doktora gittim bi türlü sebebinin ne olduğunu çözemediler her gittiğimde krem verip gönderiyorlardı kremler de bi işe yaramıyor. Geçen sene ayak altı botoksu yaptırdım kokunun terlemeden kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için bi süreliğine rahatlattı beni. Yaz geliyor bu sene de yaptırmayı düşünüyorum. Ama keşke kalıcı bi çözüm bulunabilse her defasında o acıyı çekip o kadar parayı vermek de can sıkıcı. Bu konuda sıkıntısı olup kurtulan varsa lütfen yazsın.

Merhaba...ayak sorununuz hala devam ediyor mu? Aynı durum bende de mevcut ne yazık ki kişisel bakımıma çok fazla önem veren biriyim benim kadar kimsenin bu kadar dikkat etmediğini düşünüyorum neyden kaynaklı bi türlü anlayamadım terlikte bile kokuyu alıyorum sosyal hayatımı çok etkiliyor bu durum kaç defa doktora gittim bi türlü sebebinin ne olduğunu çözemediler her gittiğimde krem verip gönderiyorlardı kremler de bi işe yaramıyor. Geçen sene ayak altı botoksu yaptırdım kokunun terlemeden kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için bi süreliğine rahatlattı beni. Yaz geliyor bu sene de yaptırmayı düşünüyorum. Ama keşke kalıcı bi çözüm bulunabilse her defasında o acıyı çekip o kadar parayı vermek de can sıkıcı. Bu konuda sıkıntısı olup kurtulan varsa lütfen yazsın.
Benim koltuk altımda aşırı bir terleme vardı . Ter belli eden açık bir şey giymeye utanıyordum çünkü arkadaşlarım ay terlemissin falan diyordu . Eczaneden driclor almıştım el koltuk altı ayağa kullanılıyor 1 hafta sürünce etkisi bayağı sürüyor ama terlemeyi tamamen kesiyor bu yüzden ben aralıklı kullanıyordum zarar vermesin diue . Ya da bakim mağazalarında kristal tuz satılıyor roll on gibi onlar da doğal anti perspirant olarak geçiyor bir bakın isterseniz.

Ayakkabınızın içine akşamdan karbonat dökün, sabah fazlasını silkeleyip o şekilde giymeyi deneyin.

Eşimin ayaklarında aynı sorun var strese bağlı dedi doktor denemediğimiz yöntem kalmadı her duyduğumuzu yaptık her spreyi kullandık fayda etmedi kına karbonat sirke ve daha birçok şey kendi bulduğumuz birşey resmen hayatımızı kurtardı sırf bu sorunu yaşayanlara fayda olsun diye üye oldum hala bunu yaşayanlar varsa nıvea nın kadınlar için pudralı deodorantı var fresh natural olanını her sabah ayaklarına sıkıyor ve mucize🙏🏼Ayakları terden bembeyaz mantar oluyordu şimdi normal bir ayak oldu umarım yaşayanlara da ilaç olur

Merhabalar,aynı durumu bende yaşamaktayım.Yaz kış fark etmiyor,ayakkabı terlik fark etmiyor çok pis kokuyor,her ne kdr hastaneye gitsem bile boş krem falan verildi ve durum haaala aynı.Ayak botoksu işe yarıyor mu gerçekten? Bende yapmayı düşünüyordum da

X