Ayakkabı vurması problemi

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.296
90.426
Arkadaşlar,
Yıllardır yaşadığım bir problem.
Topuklu ya da babet, tüm ayakkabılarım vuruyor. Alırken çok dikkat ediyorum, esnek rahat ayakkabılar seçiyorum(topuklu hariç).
Marka da aldığım oldu, markasız da. En rahat giydiğim topuklu ayakkabım annemlerin yaşadığı küçük ilçede yerel bir dükkandan aldığımdı, 25 tlye :) ama bir daha ki gidişimde dükkan kapanmıştı.

Ayakkabı bakarken nelere dikkat etmeliyim, marka öneriniz var mı?

Bir de en önemlisi benim ayaklarımla ilgili bir problem olabilir mi, bu konuda bilgisi olan var mı? Şunu söyleyeyim boyuma göre ayaklarım büyük, 38 numara, ve baş parmağım da büyük sanki.

Bildiğim hatta yeni öğrendiğim kadarıyla bant gibi birşey var onu arka kısma yapıştırınca vurmuyor.
Hangi tip ayakkabı seçimi derseni ben 41 numara bulabildiğim bulunca parasına bakmadığım pabuçalrı tercih ediyorum
Ama hakiki deri olmasıda avantaj olabilir çünkü esniyor daha rahat kullanabilirsiniz.
Birde ayakkabı alacakken akşam almayı tercih edin daha rahat olur.
Ve son olarak o baş parmakta benimde kemikle ilgili sıkıntım var oda çok vuruyor.

Sevgiler:KK45:

o zaman sivri burunlu olmayan ayakkabılar tercih etmelisiniz. mesela 37 sıkıyor 38 buyuk geliyorsa ve bucuklu nuımara bulamıyorsanız ayagınıza gore topuklu ayakkbı yaptırabilirsiniz. hem sıkmaz hem daha rahat edersiniz özel günleriniz zehir olmaz:) babet icinde dikisli olmayan ayagınızın seklini alacak babtler olabilir zaten bir süre topuk kısmını vursada düzelebiliyor.

ben spor ayakkabıda bile sorun yaşarım ortopediste gittim. özel ayakkabı yaptırmamı tavsiye etti ama ben ihmal ediyorum. en kötüsü medikalcilerde satılan tabanlıklardan kullanmak lazım. ciddi problemli ayağım. zaten babet giyip 2 saat dolaşsam bel ağrısından ölüyorum. ayakkabıya bayılırım alış veriş sitelerinde ayakkabı kampanyalarına hep bakarım instagramda ayakkabı markalarını takip ederim ama bu sebepten fazla alış veriş yapmam.

Babetin vurmasını özellikle anlayamıyorum, yani görünüşte çok rahat, deneyerek alıyorum, dolaşıyorum mağazanın içinde.
Ama uzun vadeli giyemiyorum. Hep sporla gezmek de sıkıcı oluyor, elbise giyince özellikle hiç hoş durmuyor.

O zaman ben gece ayakkabı alayım.
İnanın sırf bu sebepten bir babete bile deli gibi para verdiğim oldu, sırf rahat edeyim diyerek. Ama hüsran.

Bir de topuklu giyip öğle yürüyüşü yapan arkadaşlarım var, gıcık oluyorum :KK43:

ben spor ayakkabıda bile sorun yaşarım ortopediste gittim. özel ayakkabı yaptırmamı tavsiye etti ama ben ihmal ediyorum. en kötüsü medikalcilerde satılan tabanlıklardan kullanmak lazım. ciddi problemli ayağım. zaten babet giyip 2 saat dolaşsam bel ağrısından ölüyorum. ayakkabıya bayılırım alış veriş sitelerinde ayakkabı kampanyalarına hep bakarım instagramda ayakkabı markalarını takip ederim ama bu sebepten fazla alış veriş yapmam.

Sebebi neymiş,
hiç doktora gitmek aklıma gelmedi bu konuda.
Gideyim mi, tavsiye eder misiniz?

ben ne ayakkabı alırsam alım alır almaz hemen bı ayakkabıcıya gıdıp ayakkabıyı dövduruyorum
ayakkabının arkasını komple dovuyor yanlarını falan
ozaman vurmaz
kalleş ayakkabı :)

ben ne ayakkabı alırsam alım alır almaz hemen bı ayakkabıcıya gıdıp ayakkabıyı dövduruyorum
ayakkabının arkasını komple dovuyor yanlarını falan
ozaman vurmaz
kalleş ayakkabı :)

süpermiş,
evdeki ayakkabılarıma bunu uygulayabilirim.
E gidip bu ayakkabıları dövün mü diyeceğim :)

bendede vardi sorun..
söle bi uygulama yaptım ayakabbin vuruyorsa.. buzdolabi poşetin içinde su dolduruyordum ayakkabimin içine koyuyordum sonra poşetleyip derin dondurucuya koyuyorum bi günde buz tutardıı.. sonrasinda saç kurutma makinesine açilma yapardim.. açiliyor bölelikle esnekliyor. denedim güzel olmuştu rahat giyiyorum :KK68: hamile olduğum için giyemiyorum çogunlukla.. terlikle giyiyorum yapacak bişey yok:KK45:

Arkadaşlar,
Yıllardır yaşadığım bir problem.
Topuklu ya da babet, tüm ayakkabılarım vuruyor. Alırken çok dikkat ediyorum, esnek rahat ayakkabılar seçiyorum(topuklu hariç).
Marka da aldığım oldu, markasız da. En rahat giydiğim topuklu ayakkabım annemlerin yaşadığı küçük ilçede yerel bir dükkandan aldığımdı, 25 tlye :) ama bir daha ki gidişimde dükkan kapanmıştı.

Ayakkabı bakarken nelere dikkat etmeliyim, marka öneriniz var mı?

Bir de en önemlisi benim ayaklarımla ilgili bir problem olabilir mi, bu konuda bilgisi olan var mı? Şunu söyleyeyim boyuma göre ayaklarım büyük, 38 numara, ve baş parmağım da büyük sanki.

Ayak yapından kaynaklanıyordur. Benim de bütün ayakkabılarım vuruyor yara yapıyor. Arkaya yapıştırılan tamponlar var onlardan dene, bende az da olsa işe yarıyor.

süpermiş,
evdeki ayakkabılarıma bunu uygulayabilirim.
E gidip bu ayakkabıları dövün mü diyeceğim :)
ben corap la bıle gıysem ılla vurur darbe ala ala nasırlastı artık :KK70:
ayakkabıcıya gıdıp ayakkabı hep ayagımı vuruyor
vurmasın dıye dovuyormussunuz yumusuyormus vurmuyormus de :)
hemen orda 2 dk da yapıyorlar
gercekten demırle dovuyorlar :KK70: :KK70: derısıne hıc zarar gelmıyor
senelerdır yaptırırım ben
ayak tabanlıgı arkaya tampon hıc fayda etmıyor bende
bu kesın cozum

Ayak yapından kaynaklanıyordur. Benim de bütün ayakkabılarım vuruyor yara yapıyor. Arkaya yapıştırılan tamponlar var onlardan dene, bende az da olsa işe yarıyor.

Bu haksızlık ama,
ayakkabı firmaları bizim gibilere özel ayakkabı üretsinler.

Baş parmağım büyük olduğu için böyle ön kısmı tombik ayakkabı mı bulsam diyorum :) Belki o zaman arkadan vurmaz.

Bu haksızlık ama,

Baş parmağım büyük olduğu için böyle ön kısmı tombik ayakkabı mı bulsam diyorum :) Belki o zaman arkadan vurmaz.
yıne vurur onuda denedım :KK70:

ben corap la bıle gıysem ılla vurur darbe ala ala nasırlastı artık :KK70:
ayakkabıcıya gıdıp ayakkabı hep ayagımı vuruyor
vurmasın dıye dovuyormussunuz yumusuyormus vurmuyormus de :)
hemen orda 2 dk da yapıyorlar
gercekten demırle dovuyorlar :KK70: :KK70: derısıne hıc zarar gelmıyor
senelerdır yaptırırım ben
ayak tabanlıgı arkaya tampon hıc fayda etmıyor bende
bu kesın cozum

Akşam evdeki ayakkabılarımı toplucam, hepsini götürücem.
Topuklulardan artık ümidim kalmadı da bari babet giyebileyim.

Bu haksızlık ama,

Yok onunla alakası yok. Benim boyuma göre çok küçüktür ayaklarım ama aynı sorunu yaşıyorum işte.

Akşam evdeki ayakkabılarımı toplucam, hepsini götürücem.
Topuklulardan artık ümidim kalmadı da bari babet giyebileyim.
bana spor ayakkabı bıle vuruyor :)
dövdur hepsını kurtul valla
cızme falan aklına ne gelırse hepsını yaptırıyorum ben
serce parmagının oldugu yerıde vuruyorsa onuda yapıyorlar

Sebebi neymiş,
hiç doktora gitmek aklıma gelmedi bu konuda.
Gideyim mi, tavsiye eder misiniz?
bana makul fiyata kişiye özel ayakkabı yapan birkaç ayakkabıcının numarasını vermişti. ama dedim ya ihmal ediyorum. benim ayaklarım hem çok taraklı, hem de ayrıca bir çıkıntı da var. yanlış ayakkabı giydikçe daha da kötü oluyor.

Benim ayaklarım da 35, bana bile vuruyor. Ayaklarınızın büyüklüğünden değildir o, deriniz hassastır. Zira benim de tek rahat ettiğim ayakkabı düz taban kışlık botlar. Ayakkabıya temas yok.

aynı sorun bende de var kendimi bildim bileli. sürekli ayakta çalıştığım için topuklu ya da düz ayakkabı kullanmıyorum iş yerinde sadece spor giyiyorum. terlik bile vuruyor sandalet babet klasik ayakkabı. hala çare bulamadım.

X