Aylaege'nin Başarı Öyküsü 20 kilo verdi

aylaege

Guru
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2010
128
53
arkadaşlar eylülden beri çeşitli uygulamalarla 20 kilo verdim 2ay düzenli spor yaptım yediklerime dikkat ettim 9 kilo verdim bu arada 90 kiloydum bol hareket ve düzensiz bir sporlada kalan kilolar gitti dikkat ettigim noktaları sıralamak istiyorum
1-akşam 18den sonra yüksek kalorili besin tüketmedim
2-bol hareket çarşı pazara gezdim
3-düzensizde olmasada elma sirkesi ve bal su karışımı tükettim
4-kepekli ekmek tükettim
5-arada ödüllendirmeler yaptım künefe kebap çikolata tatlı kaymak ekmek üstü tereyagı bardakta hazır çorba
6-her akşam hiç aksatmadan ocak ayından beri bir su bardagı sütle yapılmış türk kahvesi (bunun yararı oldumu bilemiyorum) ama gece acıkmamı engelliyordu
7-şeker tüketmemeye dikkat ettim
8-kondüsyon bisikletine bindim düzensiz canım isterse
9-arada lesli ile yürüyüş yaptım
10-haftada 1-2 bazen hiç yapamadım ama terletme eşofmanıyla yürüyüş
11-bol su
12-aralık ayından beri haftada 1defa yatılı okulda nöbet tuttum :)
13- kesinlikle aç kalmamaya dikkat ettim yoksa başım çok agrıyor açlıktan

bu listemin size faydası olurmu bilemem ama ben bunu başardım şuan 70 kiloyum 5 kilom daha var

Öncelikle başarınızı tebrik ederim arkadaşım. :KK19: Yalnız bir şey aklıma takıldı; uyguladığınız herhangi bir diyet listesi vs yok muydu? Yalnızca yağlı, şekerli vs besinler tüketmemeye dikat ederek ve maddelerde belirttikleriniz ile mi verdiniz 20 kg'ı ?

tebrik ederimm bence dört dörtlük bi programa girmişsin hakkın verdiğin o kadar kilo:KK19:hepsinin teker teker katkısı olmuştur emin ol keşke bizde hepsini bu şekilde uygulayabilsek ben 54 kiloyum ama şu göbeğimden naptıysam kurtulamadım ama tabi istikrar çok önemli bende de o yok maalesef:KK50:

Öncelikle başarınızı tebrik ederim arkadaşım. :KK19: Yalnız bir şey aklıma takıldı; uyguladığınız herhangi bir diyet listesi vs yok muydu? Yalnızca yağlı, şekerli vs besinler tüketmemeye dikat ederek ve maddelerde belirttikleriniz ile mi verdiniz 20 kg'ı ?

hayır arkadaşım diyet listem yoktu herşeyden yedim yemeklere az yağ koydum plavda yedim makarnada ama ayarında ödüllerimdede belli bir zaman dilimi yoktu canım istedi yedim ama aklımda hep zayıflama hedefim vardı 65 birde inanın bana çevre çok önemli ben okulöncesi öğretmeniyim yanımda stajerlerim ve yardımcım var 2-3 kilo versem bile fark edip beni gaza getiriyorlar onunda faydası olmuştur mutlaka

hayır arkadaşım diyet listem yoktu herşeyden yedim yemeklere az yağ koydum plavda yedim makarnada ama ayarında ödüllerimdede belli bir zaman dilimi yoktu canım istedi yedim ama aklımda hep zayıflama hedefim vardı 65 birde inanın bana çevre çok önemli ben okulöncesi öğretmeniyim yanımda stajerlerim ve yardımcım var 2-3 kilo versem bile fark edip beni gaza getiriyorlar onunda faydası olmuştur mutlaka

Tekrar tebrik ederim, inanmak başarmanın yarısıdır diye boşa demiyorlar demek :KK34:

Öncelikle tebrik ederim..:KK19:

Birsey sorucam kimisi aksam 18:00' den sonra hic birsey yememek gerektigini söylüyor. Ben gece 12:00' de yatıyorsam, midemi ac bırakmıs olmuyor muyum? Yani mideyi ac bırakmanın metabolizmayı yavaslattıgı söyleniyor? Kilo almamak icin acıktıgım zaman kepekli galeta yiyorum bir kac tane de ondan sordum..

Birsey sorucam kimisi aksam 18:00' den sonra hic birsey yememek gerektigini söylüyor. Ben gece 12:00' de yatıyorsam, midemi ac bırakmıs olmuyor muyum? Yani mideyi ac bırakmanın metabolizmayı yavaslattıgı söyleniyor? Kilo almamak icin acıktıgım zaman kepekli galeta yiyorum bir kac tane de ondan sordum..

bende geç yatan biriyim kendime göre ayarladım ben 8den sonra bişey yemiorum

tebrikler, isim ana noktası kararlılık, moral bozmamak,kilo veremiyorum düşüncesine kapılmadan sürdürmek...

koruma diyetini de önemse;zor veirleni kolay almaman dileğiyle

Son ana öğününü 19:00 a çekebilirsin. Sonra da 21-22 gibi bir ara öğün yaparsın; 1 porsiyon meyve ya da bir bardak süt gibi... O zaman ne aç kalmış olursun, ne de sağlıksız beslenirsin :KK66:

arkadaşlar eylülden beri çeşitli uygulamalarla 20 kilo verdim 2ay düzenli spor yaptım yediklerime dikkat ettim 9 kilo verdim bu arada 90 kiloydum bol hareket ve düzensiz bir sporlada kalan kilolar gitti dikkat ettigim noktaları sıralamak istiyorum
1-akşam 18den sonra yüksek kalorili besin tüketmedim
2-bol hareket çarşı pazara gezdim
3-düzensizde olmasada elma sirkesi ve bal su karışımı tükettim
4-kepekli ekmek tükettim
5-arada ödüllendirmeler yaptım künefe kebap çikolata tatlı kaymak ekmek üstü tereyagı bardakta hazır çorba
6-her akşam hiç aksatmadan ocak ayından beri bir su bardagı sütle yapılmış türk kahvesi (bunun yararı oldumu bilemiyorum) ama gece acıkmamı engelliyordu
7-şeker tüketmemeye dikkat ettim
8-kondüsyon bisikletine bindim düzensiz canım isterse
9-arada lesli ile yürüyüş yaptım
10-haftada 1-2 bazen hiç yapamadım ama terletme eşofmanıyla yürüyüş
11-bol su
12-aralık ayından beri haftada 1defa yatılı okulda nöbet tuttum :)
13- kesinlikle aç kalmamaya dikkat ettim yoksa başım çok agrıyor açlıktan

bu listemin size faydası olurmu bilemem ama ben bunu başardım şuan 70 kiloyum 5 kilom daha var

tebrik ederim:KK71:ben de böyle 5/6 ayda 20 kilo vermek istiyorum.sizin yaptığınız gibi çok kendimi sıkmadan tabi ölçüyü de kaçırmadan kilo vermek istiyorum.tekrar çok tebrik edrim:KK71:darısı başıma artık:))

X