aylık gelir, gider, artırım:)

hakikaten insan ne kadar alırsa o kadar harcıyor,geziler bizimde başımıza bela

amin canım amin.herkezin evladını ailesine bağıslasın rabbim.son günlerde yasananlar br anne olrak çok üzdü beni.
çok güzel söyledin.ben suna inanıyorumki yardım etmekle mal para eksilmez aksine rabbim bereketlendirir.
biz hiç toparlayamadık kendimizi hep eksilerdeydk her ay.tamam bu ay toparladık kenara para atıık diyoruz illa ekstra bişey çıkıyo.mesela geçen ay 1000 lira atmıstık kenara ama araba arızalandı 1500 tl oraya harcadık bu ay da arızalandı 200 oraya verdk.hep bişiler çıkıyor yani.
eşim diyo kazanıyorum ama bereketi yok paranın hep kredi çekiyoruz krediler paranın bereketini btiriyo diyo.ama sahsen ben öyle düşünmüyorum.şükretmiyoruz sadaka vermiyoruz.:26:yardım etmiyoruz :26:

ben inan çok istyorum birilerne yardım etmek ama bu devrde güveneceğin kimse kalmamıs malesef milllet birbirinin iyinetini sömürür olmus.açıkcası kime yardım edeceğimide bilmiyorum.biara süriyeliler derneğine gitmekistedim bağısta bulunmak istedim öyle kaldı.çelişkidiyim.aslında bunlar seytanın vesvesesi.

Ben kös kös evde oturuyorum. Babamdan elime 700 lira kadar para geciyor aylik. Bunun disinda sigara parasi aliyorum babamdan 285 lira tutuyor(9.5*30gun). Bide benzin parasi babam kendi aliyor aylik benzinimi 250 liralik. Alisverislerimi genelde babamin kartindan yapiyorum birde guzellik merkezindeki ince islerimide karttan cektiriyorum ona ne kdr gidiyor hesaplamadim. Kalan 700 lirayida disari ciktigim gunler oturdugum cafe restorantlarda harciyorum genelde ondanda bana 200-300 lira kaliyor ayin sonunda.onuda biriktiriyorum bankaya yatiriyorum heralde 10.000e yakindi emin degilim. Bu arada burda gordumki bazi arkdslarim cok guzel para biriktiriyor. Cidden okudukca daha cok tasarruf yapabilirim diyorum. Sonrada dusunuyorum ya yarin olursem diye:) neyse allah herkese bol kazanclar versin insallah. Banada is versin sonrada calismama izin vercek nisanli versin:) igrenc bisey hala asalak gibi yasamak allah beterinden saklasin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tam aradığım yer para biriktirmeyi geçtim parayı yetiremiyoruz nereye gidiyor onuda anlamıyorum

Gelir:3500

Kira:1000
Aidat:340
Faturalar:370
Benzin:400
Sigara:285
Mutfak:600

3000 tl yapıyor diğer 500 tl nereye nasıl gidiyor anlamış değilim bıktım artık bu stresten elle tutulur birşeyde almıyorum öyle kıyafetti falandı filandı arada sırada dışarı çıkarız ama yemek falan değil öyle bi kahve içeriz nereye gidiyor bu para anlamıyorum gerçekten zormuş bu işler

Hemen hemen aynı durumdayız ben de anlamıyorum gereksiz hiçbir harcamam yok ama para biriktiremiyoruz. Yanlız bende 2 çocuk var. Ve ekstra doktor masrafımız çok oluyor.Ben de buna bağlıyorum.

Hemen hemen aynı durumdayız ben de anlamıyorum gereksiz hiçbir harcamam yok ama para biriktiremiyoruz. Yanlız bende 2 çocuk var. Ve ekstra doktor masrafımız çok oluyor.Ben de buna bağlıyorum.

2 çocukla normal aslında ben 2 kişilik evi idare edemiyorum.İstanbul çok pahalı bir şehir gerçekten allah yardımcımız olsun.

Belki buradan gaza gelirde bende birikim yaparim.
Ben dün isten ayrildim.Viyanadan Istanbula tasinali 1 yil yil 3 ay oldu..
Iki kizim var..

Gelelim aylik gelir gidere...
Esim 1500 tl maas aliyor..

250 tl kredi karti
140 tl yol parasi (esim ve cocuklarim)
40 tl telefon (esim ve benim)
60 tl su faturasi
70 tl elektrik faturasi
50 tl dogalgaz (ortalama hesap)
60 tl internet
100 tl avm senedi
150 tl cocuklarin okul masrafi

Toplamda 920 tl

580 TL Bize kaliyor..
Ne dersiniz yapilabilirmi??

Çok sevdiğim bir söz vardır. Birikim yapmak için ne kadar kazandığın değil ne kadar harcadığın önemlidir diye.
her ay bir çeyrek alarak başlayabilirsin birikime.

Çok sevdiğim bir söz vardır. Birikim yapmak için ne kadar kazandığın değil ne kadar harcadığın önemlidir diye.
her ay bir çeyrek alarak başlayabilirsin birikime.

Kesinlikle katılıyorum.benim eşimde hep der İŞTEN DEĞIL DİŞTEN ARTAR diye.bazen çok kızıyorum bu kadar para hırsı niye diye ama bazı arkadaşlarımın halini görünce aslında ne kadarda haklı diyorum

cnm merhaba bence aylık birde ikinize ayrı ayrı harçlık ayırın kenara o zaman paranın nereye gittiğini daha net görürsün.yani muhasebeleştirilmeyen gider kalmasın:)

merhaba kiranız yok sanırım.ancak mutfak masrafı konusu? siz çalışmıyorsanız 1500 tl ile 4kişilik aileyi geçindirin yeter bence ha alabilirseniz aylık bir çeyrek alabilirsiniz ancak ben 580tl biriktirmeye çalışarak kendinizi zorlamayın derim. birikim evet güzel ancak bunalmadan yapılırsa güzel.üstelik 2de çocuk okutuyormuşsunuz Allah kolaylık versin

Evet kiramiz yok..En güzel yanida bu..Tek sorun zaten mutfak masrafimiz(
Bir tek ondan kisamiyorum..Bolluga alismisim...Bu konuda destege ihtiyacim var sanirimm...
Sabah esime diyorumki 500 tl kaliyor bize tamam iste dedi haftalik 100 tl harcariz bizde

ama mutfaktan fazla kısılmazki yani mutfaktan ancak israftan kaçarak kısabilirsiniz,yoksa harcamaktan kaçınmayın 2de çocugunuz varmış.belki market yerine pazarı tercih edebilirsiniz.yada abur cubur alıyorsanız ondan kaçınabilirsiniz.

Bugun pazar alisverisine cikacagim..Birde evde yapabilecegim ek bir is bulursam süper olacak..

Bende birikim yapmayi severim.
1200 tl maas
90 yol parasi
80 cocugun ing kurs aidati
100 Ufak tefek alis veris cocugun yiyecegi beslenmesi kiyafet
120 sabit giderler cep tel ev tel internet
Geri kalani komple bankaya 1 yilda 10 milyara takin para biriktirdim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Esim semnt pazarlarins cikioyo haftanin bes gunu kendi isleri ama hesabimiz kaynanmlarla bir oldugu icin yani butun birikim yukari kaynnamlara gidio esim bana haftada 150 lira ekmek parasi veriyor ayda 600 lira ediyor iki cocugum var faturalarimi kayinpederim oduyor evde kendi evim ustelik esim meyve sebze olsun hepsini kendi getiriyo bnde sigara iciyorum ayda 100 lira anca koyuyorum kenara kuafor masrafim bana ait ayda 1 lirayla evini gecindirenleri tebrik ediyorum

kızlar bende 7 aylık evliyim. bizde borç ödüyoruz elimizde para kalmadığı gibi eksilerdeyiz:18::18::18: kazımdada bebiş olacak yine borça devam. gelir gider tablomu yapayım biraz içimi dökeyim.
benim maaş 2600
eşimin maaş 2100
toplam gelir 4700
giderler::
kira:715
taşıt kredisi:970 (1 yılı var)
benim kredi kartım :1500 (bütün düğün masrafları bundan geçti 1 yıl daha bu şekilde olacak)
eşimin kredi kartı:1000 civarı (faturalar dahil oda hala düğün masrafı ödüyor 2 ayı kaldı)
benim yol masrafı:200
eşimin yol masrafı:150
sigara veya alışveriş:: 300-400 arası
TOPLAM::4615 ediyor ama biz şuan 1500 lira civarı eksideyiz. yan günü kurtaramıyoruz bile. 2014 yılı borç ödeme yılı olacak bizim için hayırlısıyla şu borçları kredi kartlarını krediyi bitirirsek rahatlayacağız. ama birde ev derdi var bakalım o zaman ne lacak.

bende yazım hemen
2500 lira maas

250 lira kira
50 aidat
50 tel
400 k.kart
70-80 elektrik su
100 yol
100 kuaför
200 mutfak masrafı
1200 liralıkta günüm var
su birikimi biraz daha atırırsam sahane olacak

Bizim masrafimiz cokmus onu anladim.meyve bazen sebze,et ve sarkuteri,yag seker gibi deterjan gibi meblagsi yuksek tutan alisverislsri esim yapar ne kadar gider hic bilmiyorum.banada nadir 50,genelde 30 birakir.haftada 180 yapar(pazar gunleri evde oldugu icin haliyle para birakmaz.bdraber markete manava gider eksik ne varsa aliriz.ne tutar yine bilmem)
Hep kiziyorum kendisine kus kadar parA birakiyosun yetmiyo diye ama burayi okuyunca anladimki haksizim.
Peki iyide arkadaslar baktigimda rahat gecinmem gerekiyosa benim niye hic kiyi kpsemde hic param yok.nerde hata yapiyorum ki bu kadar bereketsizim
Ve inanin kendim icin (cok afedersiniz)bir don bile almam o paradan.sadece market parasi.acaba gunluk verdigi icin her gun markete gittigim icinmi.cozemedim gitti.gercekten yettiremiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…