3 aylık bebeğimle ne yapacağımı bilemez haldeyim

migrenimsi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
945
3.729
38
4-5 bin borç değil de adamın psikolojik sorunları var belli kripto falan oynuyor olmasın
kriptopluk filan para yok ki ortada
aldığı 3-4 bin lira o da babasından taksit taksit alıyormuş zaten

e 2 bin lira ev kredisi ödüyorlar
en kötü şartlarda bin lira fatura ödüyorlardır
bebek var bunu bezi var maması var, daha mutfak masrafı hiç demedim.
araba varsa sigara varsa zaten her ay kafadan 2 bin lira içeride bu adam.

ne kriptosu?

adam cimri değil. adamın parası yok. üstüne de sorumsuz, hadsiz. sanki 6-7 bin lira alıyormuş gibi kadını işten çıkarttırmış hemen bebek yapılmış askere gitmeden evlenmiş bir de çocuk yapmış. bir de düğün altınıyla ev almış. pes.
 

alyevav

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2018
276
320
Emzirirken depresyon ilaçları da kullanamazsınız, lütfen önce kendinizi ve bebeğinizi düşünün ve yanlış bir şey yapmayın. Siz iyi olasınız ki bebeğiniz de iyi olsun. Çok haklısınız, sanırım eşinizin karakter yapısı bu. ''Böyle yapmandan rahatsız oluyorum'' dediğinizde bir şeylerin düzeleceğini sanmıyorum. ancak boşanma tehdidinde bulunursanız bi ihtimal hareketlerine çeki düzen verebilir diye düşünüyorum
 

blue93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2015
31
10
kriptopluk filan para yok ki ortada
aldığı 3-4 bin lira o da babasından taksit taksit alıyormuş zaten

e 2 bin lira ev kredisi ödüyorlar
en kötü şartlarda bin lira fatura ödüyorlardır
bebek var bunu bezi var maması var, daha mutfak masrafı hiç demedim.
araba varsa sigara varsa zaten her ay kafadan 2 bin lira içeride bu adam.

ne kriptosu?

adam cimri değil. adamın parası yok. üstüne de sorumsuz, hadsiz. sanki 6-7 bin lira alıyormuş gibi kadını işten çıkarttırmış hemen bebek yapılmış askere gitmeden evlenmiş bir de çocuk yapmış. bir de düğün altınıyla ev almış. pes.
Aynen öyle o kadar haklısınız ki ve ben ancak çocuk olunca uyandım tüm bu olanlara. O yüzden ne yapacağımı bilemiyorum çözüm bulamıyorum 😓
 

bakmayageldim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
471
882
27
Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
Bazı erkekler "babanın zengin olmaması kaderindir ama kayınpederinin zengin olmaması aptallıktır" fikrini benimser:) ve hiç öyle az sanmayın, yarısından fazladır sayıları. Sizinki de öyle ne yazıkki. Boşanırken her şeyini alın. Nişandaki altınları dahi asla ama asla bırakmayın. Evladınıza kıyamıyorsanız hemen boşanmanız lazım çünkü ilerde okul harçlığını dahi elinden almak istemesi %99 ihtimal. Kurtulursunuz inşallah hemencecik. Boşanırken sorun çıkarır ama evli kaldığınız kadar olamaz emin olun. Bir de bu paralar nereye gidiyor, o kısım asıl mesele.. Ama Av falan ayarlamadan uyandırmayın sakın adamı, önlem alamasın. Dava açacaksanız kavgayı vs kesin
 

birgariphal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
71
44
31
Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
Sorun para değil maalesef bu adam sistemli olarak yalan söylüyor. Yarın başka konulardada gayet profesyonel şekilde yalan söyleyebilir. Bi karşınıza alıp konuşun. Aileniz arkanızdaymış ne güzel şanslısınız
 

Elifim2211

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2021
293
66
21
Merhabalar
Öncelikle o borç ödenmeyecek bir borç değil ancak bu durum sanıyorum ki hiç bitmeyecek. Yani siz zaten evlenmeden önce de eşinizin para konusundaki tutumunu fark etmişsiniz ancak konduramamışsınız. İnsanız sonuçta bazen çok sevince her şeye pozitif yaklaşıp, pembe gözlüklerle gelecek hayali kurabiliyoruz. Şimdi size keşke bu kadar erken çocuk sahibi olmasaydınız gibi öneriler vermeyeceğim çünkü Allah bağışlasın bir çocuğunuz var artık. Size verebileceğim tek öneri lütfen en kısa zamanda bir işe başlayın. Ve o maaşınızla birikim yapın. Maddi olarak kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğinize inandığınız zaman, eşiniz hala değişmemişse boşanın. Ailenizin maddi durumu iyiyse tabi ki boşanmadan sonra onlar da size yardımcı olabilir ancak siz yine de kendi gelirinizi elde etmeden boşanma macerasına girmeyin derim ben. Çünkü bu anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla boşanma sonrası eşiniz size veya bebeğinize herhangi bir maddi yardımda bulunamaz. Bu konuyu avukat arkadaşlar daha iyi bilir
Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
Vallahi ben bir şey diyeyim mi
ancak resmiyette belirli bir işi/kazancı bile olmayan biri nafaka verebilir mi emin değilim. Hani belki resmi olarak bile nafaka talep edemeyebilirsiniz ya da etseniz bile aylık düzenli ödeme yapacağının garantisi yok.
Bol sabır diliyorum size.
Vllha hiç şaşırmadım böyleleri var bende ilk evlendiğim kişi böyleydi çocuğuna bir kıyafet bile almazdı olmadı boşandım kızımı aldım düşün un nafaka parası için çocuğu bana verdi sırf ben para t
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayınVücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :84 Kg.

Elifim2211

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2021
293
66
21
Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
Vallahi ben bir şey diyeyim mi Ben hiç şaşırmadım bunları okurken çünkü benim de eşim böyleydi Ben de çocuğumu ona kadar yani fark etmedim böyle olduğunu böyle Pis cimri olduğunu çocuğum olduktan sonra Çocuğuma bir kıyafet bile almadı çalışmıyordu bile yani ben çalışıyordum çocuğuma bakıyordum Ev kirasını ödüyordum Yani anlayacağınız bir sürü dert böyle insanlar var yani düşünün Bütün bunların üstüne aldatma oldu ve sırf bana nafaka parası ödememek için çocuğun velayetini bana bırakmayı kabul etti yani para için çocuğunu bıraktı ama onun ailesinde payı var tabii bunda Ailesi Nasılsa Kendisi de öyleydi ihalesi kendi gibi yetiştirmiştir bir de akraba aydı allahi ben boşadım çok şükür kurtuldum İyi ki de boşadım şu an Evlendiğim insan sağ olsun iyi Çok iyi ben de bakıyor kızma da bakıyor çalıştırmıyor da her ihtiyacımızı da elinden geldiği sürece alıyor karşılıyor çok şükür diyorum yani kendi öz babasından daha çok babalık yapıyor benim çocuğuma bu kendi öz babası bile bu kadar babalık yapmadı
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayınVücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :84 Kg.

Elifim2211

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2021
293
66
21
Arkadaşlar merhaba, günlerdir bu forumdaki hemen hemen bütün boşanma başlıklarını okudum. Ne yapacağımı bilemez haldeyim artık düşünüp ağlamaktan sütüm kesilecek hale geldi. Fikirlerinize ihtiyacım var, nolur.

Ben bir buçuk sene önce evlendim evliliğimin 6.cı ayında hamile kaldım. Öncesinde ki 4 yıllık sevgililik döneminde eşim sürekli cimri biriydi ama beni hep avutup kandırdı daha doğrusu iyi niyetimi kullandı diyelim. Hep vaatler, gelecek hakkında hayallerle nasıl olduysa ben bu adamla evlendim. Beni seni baba evinden bile daha rahat ettireceğim diye kandırdı. Evlendik daha iyi iş bulunca rahat edeceğiz, babamla iş yapınca rahat edeceğiz, çocuk için para biriktiriyorum çocuk olunca rahat edeceğiz diye diye kandırdı durdu. Maaşını hep sakladı, hesaplarını hiç göstermedi. Evlenirken nişan takıları ve daha evvel çalışırken biriktirdiğim birikimlerimi de ona verdim beraber 1+1 bir eve beraber peşinat verip kredi çektik. Sonrasında evlenir evlenmez düğün bileziklerinin bir kısmı ile bedelli askerlik parası yatırdı kendine. Ben ona karşı bu kadar verici iken kendisi sürekli cimriliklerine devam edip beni manipüle etmeye devam etti. Ne acı ki çocuğum doğana kadar bu adamın gerçek yüzünü iyi niyetimden ötürü bir türlü görmedim göremedim. O kadar pişmanım ki her gün ölmek için ağlayacak haldeyim.

Bu arada evlilik sürecinde ailesi bize neredeyse hiç destek olmadı. Annesi sözlenirken bana bir çeyrek bile takmadı öyle söyleyeyim oğlu alsa takacakmış ama almamış. Ben böyle bir ailenin içine neden girdim hala anlam veremiyorum. Evlilik sürecinde de sonrasında da benim ailem birçok şeyi karşıladı ona rağmen sürekli benim ailemi aşağılar beğenmez suçlar, güya beni doldurdukları için ama sürekli de bekler ki bana para versinler. Çalışmama mani oldu daha iyi iş bulacağım sana tanıdıklarım var şu bu diye.. ki ben bekarken özel sektörde çalışan bir insandım.

Ben benim nasıl uyandığıma geleyim. Hamile iken yine sürekli bizi kısıtlıyor harcama yapmıyor. Diyorum ki doğum parasını hazırladın mı evet diyor, babamın yanında 5-6 binlira maaş alıyorum diyor, kenarda vadeli hesapta şu kadar param var diyor.. doğum yaptım adam masraflar üst üste gelmeye başlayınca bir değişti asabileşti. Normalde de öyleydi iyice delirdi. Şunlar alınacak bunlar alınacak diyorum yeter herşey üst üste geliyor bir sakin ol ya falan diye parlıyor. Meğer doğum parasını bile ödeyememiş 9 ay boyunca 3 bin TL atamamış kenara. Babasının yanında 3-4 binlira para almış ki biz zaten 2 bin TL ev kredisine veriyoruz. Ben bunu öğrenince başımdan vurulmuşa döndüm. Annem sezeryan doğum yaptım diye uzun süre yanımda kaldı annemin yanında bu doğum parası olayı yüzünden kavga ettik üzerime yürüdü sonra biz daha sert çıkınca alttan aldı özür falan diledi. Annemi suçladı yine yok o olmasa öyle yükselmezmiş bana. Tatlıya bağlarmışız annem susmamış. Kim susar lohusa kızının bağırarak üzerine yürüyen bir adama.

Ama daha bitmedi. Şuan askerde kendisi. Ben o yokken banka hesaplarını vs inceledim. Gitmeden bir miktar borcu olduğunu biliyordum bu doğum parasını ödeyemediği zamandan ama öğrendim ki borç bildiğimden daha fazla bana 1600 diyor ama 4-5 bin TL civarında. Çünkü kredi kartlarının aylardır sadece minimum tutarını ödemiş beyefendi. Vadeliye para koydum şu kadar zaman çekmez isem 7 bin TL olacak diye beni kandırdığı hesap meğer avans hesabıymış. Ortada vadeli hesap da yok dediği miktar para da yok. Babasının yanında da keyfi olarak aralıklı aralıklı buna 2 bin 3 bin para göndermişler sabit düzenli bir maaşı bile var mı yok mu belli değil. Ben bunları inceledikçe çıldırdım her aradığında kızdım söylendim. Ailene söyle bunları artık bir çözüm düşün dedim. Askerden dönmesine çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz korkuyorum olacaklardan. Çocuğumun doğumunun keyfine bile varamadım o gittiğinden beri her Allahın günü ağlıyorum annem zavallım günlerdir yanımda yeri geldi koltuklarda yattı hiç bırakmadı beni şimdi de bırakmıyor. Çocuğumuz da alerjik hassas bir çocuk süt alerjisi çıktı özel doktora götürdük farklı mamaya geçtik vs. Onun yokluğunda oldu bunlar annem ve kardeşimle götürdüm onun ailesi hep figüran hep uzaktan izliyor herşeyi. Annesi yanıma kalmaya geldi sıkıntılarımızdan bahsedecek oldum dinlemedi bile doğru düzgün hep üzerini kapattı geçiştirdi. Borcu var diyorum işe ihtiyacı var diyorum borcu ne kadar diye sormuyor bile. Onlarla çalışıyor her çağırdıklarında koşuyor gidiyor ama aldığı para evini geçindirmeye bile yetmiyor. Yeri geldi gece 11lere kadar eve gelemedi oğulları..

Artık bu gün dayanamadım aradım annesini dedim böyle böyle ben çok sinirliyim oğlunuz yalan söylemiş bana dediği maaşı almamış, borcu var. Yine ne kadar diye bile sormuyor kadın. Ailesi olarak karşınıza alın konuşun çözüm üretin diyorum yok sen kocanla konuş aranda hallet diyor. Bir çözüm üretip destek olun artık bıktım üç maymunu oynamanızdan dedim, elinizi sizde taşın altına koyun sizin oğlunuz sizden para istemezken benim ailemin yanında sürekli para lafı yapıyor dedim. Kadın önemsemedi bile. O hep öyleydi bilmiyor muydun dedi. Kocanla konuş ayrılırsan da sen bilirsin gibisinden konuştu. Artık bunu da bahane eder karın bize böyle böyle sert çıktı diye iyice ellerini çekerler zaten ne yardımlarını gördük karın tokluğuna her işlerine koşturup sömürmüşler oğullarını. İçim yanıyor ama elimden birşey gelmiyor.

Allah aşkına arkadaşlar kocam dediğim adam çocuğunun doğum parasını ki 3 bin TL, beşiğini, bebek arabasını bile alamayan bir adam iki taraf yarı yarıya aileler aldı. Önce bizimkiler aldı sonra onun ailesi mecbur gibi kaldı aldı. Bana sürekli yalan söyleyen, sömürmeye çalışan bir adam, ikinci el kıyafet satıp biriktirdiğim paralarla ben kendim hamile iken gittim yalvar yakar birşey ısmarladım dışarıda bize canım çekti diye bu kadar cimri düşünün, ailesi desem böyle anlattığım gibi. Siz söyleyin ben ne yapayım. Kucağımda 3 aylık çocuğumla hergün hüngür hüngür ağlıyorum bir çıkar yol bulamıyorum. Ailem ayrılırsan arkandayız diyor ama ayrılmaktan da deli gibi korkuyorum. Beni öyle korkutup sindirmiş ki bir yandan da evladıma kıyamıyorum içim gidiyor. Sizce ne yapayım söyleyin ?

Babam o dönünce ailesini de alır konuşuruz diyor ama ailesi de onun gibi canını iste para isteme o tarz insanlar. Az aklı başında insanlar olsalar saçmalama kızım ne borcu, ne kadar bu borç (ki ödenmeyecek mebla değil ailesi aile olup destek olsa 5-6 bin TL bizi rahata çıkarır ama nerde) ne yalan söylemiş sana, arada çocuk var oturur konuşur bir çözüm buluruz diyecekler ama işin içinde para var ya. Böyle insanlar yani bunlar torunları olunca değişirler dedim ama yine aynı tas aynı hamam. Çıkmazdayım sizce boşanmalı mıyım, böyle bir adamla hayat geçer mi ? Ne yapayım? Tanıdık dişli avukat biliyorsanız da söyleyin Allah aşkına ..
Yani artık ne diyeceğimi bilemiyorum daha ortada 3 aylık bir bebek var Ben kendi şahsım olsa bu kadar yalandan dolandan sonra boşarım
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayınVücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :84 Kg.

vivamedusa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2018
1.827
2.432
bunları görüp hala evlenen, bir de üzerine çocuk yapan insana ne diyeyim. adam kronik yalancı.
 


blue93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2015
31
10
bunları görüp hala evlenen, bir de üzerine çocuk yapan insana ne diyeyim. adam kronik yalancı.
Yalanlarını sonradan fark ettim ne yazık ki. Şu hayatta sadece tek bir çocuk doğurma hayalim vardı. Çocuğum olmama ihtimali vardı doktorlar öyle diyordu korktum o yüzden henüz 6 aylık evli iken çocuk yaptım ama işte 6 ayda kimse kimseyi tam anlamıyla çözemiyor anlamıyor. Benim handikapımda bu. 2 3 4 çocuk yazmışlar yukarıda ben cahil bir insan değilim sadece karşımdaki adama güvendim. O da beni elinde tutmak kaçırmamak için yalan söylemiş. Yenilir yutulur bir yalan değil size bakarım iyi kazanıyorum senin çalışmana da gerek yok diyerek çocuk istiyor düşünün.. şimdi herşeyi yüzüne söyleyince itiraf ediyor. Onu bu yüzden hiç affedemiyorum zaten baştan az kazandığını söyleseydi hiç çocuk macerasına girmezdim çalışırdım şartlarımızı düzeltirdik..

Şimdi sürekli alttan alıyor, özür diliyor yalvarıp yakarıyor.. ama bana ve çocuğuma aşırı sefil bir hayat yaşatıyor işte çabalasa da ederi belli. Dayak yok, aldatma yok, bağırıp çağırma yok,ev işlerinde bana sürekli yardım etmeye çalışır.. ama karşımda beceriksiz, beş parasız bir adam var. Ve beni de evladını da deli gibi sevdiğini söyleyip ağlıyor. Askerden döndü son durum bu.. ve ben hala ne yapacağımı bilmiyorum.

Bir yanım boşan aile evine dön diyor ama orada da kendimi sığıntı gibi hissedeceğim biliyorum çünkü çocukla aile evine dönmek çok zormuş, bir müddet o yokken kaldım ailemle.. bir yanım da boşanma kocan çabalasın diyor ama biliyorum ki evladına da bana da yetebilecek bir adam değil, benim çalışmam lazım ama çocuk çok küçük nasıl olacak.. düşün düşün işin içinden çıkamıyorum işte.. sadece o ve benken bir şekilde geçiniyorduk çocuk olunca dibe vurduk.. cimri diyordum ama buradaki arkadaşlar haklı ben çok kazanıyor harcamıyor sanıyordum, cimri değil beş parasızmış bunu da sonradan fark ettim. Konuyu açtığım günden bu yana kafam hala aynı ikilemdeyim ne yapacağımı bilemiyorum.. ya da ne yapmam gerektiğini ..
 

MaviHayallerim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
2.246
2.066
Eşinize askerlik parası yatırmışsınız ama eşiniz askere neden gitti sadece 1 aylık olarak mı gitti . eşiniz tam anlamıyla sorumsuz ve yalancı işin zor valla
 

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
7.459
24.819
Kandırıldın öyle mi ?
Bence kandırıldım demek yerine kocam olsun da taştan olsun diye düşündüm de.
Cimri herifleri alıp, koca yapıyorsunuz. Yetmiyor elinizde avucunuzda olanı veriyorsunuz. O da yetmiyor zavallı ailenizide bu 5 para etmez herifler için zorluyorsunuz. Size zerre üzülmedim de çocuğa yazık.
 

blue93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2015
31
10
Kandırıldın öyle mi ?
Bence kandırıldım demek yerine kocam olsun da taştan olsun diye düşündüm de.
Cimri herifleri alıp, koca yapıyorsunuz. Yetmiyor elinizde avucunuzda olanı veriyorsunuz. O da yetmiyor zavallı ailenizide bu 5 para etmez herifler için zorluyorsunuz. Size zerre üzülmedim de çocuğa yazık.
Haklısınız kendinizce.. ayrılmaya ne zaman çalışsam ağladı sızladı sensiz yapamam ölürüm dedi. Daha sevgililikten bu yana..Çok denedim ama bırakamadım ha şimdi çocukla kolaysa bırak diyeceksiniz onda da haklısınız. Yine ağlıyor zaten sadece.. Ben de sadece evladıma üzülüyorum. Kendi hatalarımın bedelini o da çekecek. Yokluk içinde büyüyecek.. Keşke elimden birşey gelse. 28 yaşında kendi hayatımı da evladımın hayatını da mahvettim. ailemin zaten aylardır başını ağrıtıyorum çocuk doğduğundan beri benle bu sorunlarımla uğraşıp kafa patlatıyorlar..

Sadece yerimde olsanız napardınız onu duymak istediğim için açtım bu topiği.. zaten psikolojim çok kötü.. hergün keşke ölsem diye uyanıyorum. Evladımın yüzüne bakıp sadece ağlıyorum. Sanırım başa gelen çekilir diye susup oturacak ya da hiçbir zaman olmadığım kadar güçlü olup ayrılacağım her iki durumda da psikolojik bir savaş vereceğim.. bilmiyorum çok zor..