Ayrıldık..Kendimi nasıl iyi hissedebilirim ? Yaptıklarım yanlış mı?

esmerkadin

Aktif Üye
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
225
227
Merhaba hepinize umarım iyisinizdir hanımlar..Hemen konuma geçeyim uzatmadan.
Öncelikle her şeyi anlatmadan önce ayrıldığımızı belirtmek istiyorum.Şimdi ise kendimi çok kötü hissediyorum,ihanet etmiş gibi bunu sebebi de şimdi anlatacak olduğum olaylarda.
Daha önce farklı bir hesap ile konu açmıştım,ocak ayında sevgilim varken hastanede başka birinin yaka kartına bakıp sadece öylesine merak edip bakmıştım.Daha sonrasında inkar ettim ve geçen hafta konusu açıldı itiraf ettim.O gün aramız bozulmuştu.
Şunu belirtmek isterim ki benim amacım ilişkimizi kurtarmak için yalan söylemekti.Çünkü daha önce erkek arkadaşım ilişkimiz zarar görmesin diye benden bir şeyler saklamış bir insandı geçmişine dair.Ben de iyiliğimiz için saklamak zorunda kaldık bu durumu.Tabii ki bir şey hissederek gidip bakmadım öylesine bir merak çünkü daha önce de bir yerde görmüştüm tekrar görünce meraktan böyle bir durum gelişti.Pişman mıyım evet çok pişmanım keşke bakmamış olsaydım.
Bir diğer sorun da aslında erkek arkadaşım çok sorun yapmadı ama ben hâlâ ayrılmış olsak bile kendimi bu konuda çok berbat hissediyorum.
Hemen o olayı anlatıyorum.
Bir kaç bilgi vermek istiyorum öncesinde ben obsesif kompülsif bozukluğu olan bir bireyim.Emin olamama duygusu ile yaşıyorum.Erkek arkadaşım ile ilişkimiz boyunca çoğu zaman benim ona geçmişimi anlatmam yüzünden kavgalar ettik.İlk zamanlarda(Flört dönemi ilk başında) güvenemediğimi söyledim ve başımdan geçen her olayı anlatıyordum.O kadar yanlışmış ki sakın kimse böyle bir yanlışı yapmasın.Erkek arkadaşım bu durumu bir süre sonra kıskançlık yüzünden,paylaşamama duygusu,yüzüme vurma..gibi sorunlar yüzünden kavgalarımız oldu.Geçmişimde asla bir şey yok sadece telefondan mesajlaşma..Sanal yani.Onun dışında ilk erkek arkadaşım olduğunu hep söylüyordum.Kimseyle el ele tutuşmamıştım bile bir şey yok yani bana göre geçmişimde gayet normal geliyor bana ama erkek arkadaşıma öyle değil.
Sonra sevgili olduktan sonra yaşadığımız olayı anlatmak istiyorum.Benim fake hesabım vardı eski bir hesaptı.Herkesin hemen hemen böyle bir hesabı vardır,normal yani.Bu hesaptan eski konuştuğum kişinin arkadaşını takip ediyordum ve önemsiz bir şey olduğu için takipten çıkmadan hesaptan çıkış yaptım.Benim için önemli değildi çünkü.Varlığını biliyor olsam da önemsemeden çıktım hesaptan.Aylar önce hesaba girmiştim ve ben önceden merakımdan dolayı önceki konuştuğum kişinin arkadaşını takip ediyordum.Tamamen önceden ve meraktan olan bir durumdu.Hesaba girdiğimde hikaye atınca izliyordum,canlı yayın açıyordu izliyordum.2 kere ss almıştım refleks olarak.Hesaba girdiğimde de takip ettiğim arkadaşı hikaye atmıştı ve bende tesadüfen görünce konuştuğu kişiyi görmüştüm.Refleks olarak yanlışlıkla ekran görüntüsü yani bizim dilimizde SS almıştım daha sonra gidip sildim vicdanen rahatsızlık duyaraktan.O olaydan sonra kısa bir süre sonra zaten hesabı da tamamen kapatmıştım girmiyordum artık.O zamanlar bu içimde dert olmamış bir durumdu ama aylar sonra aklıma geldi bu olay ve sevgilime karşı kendimi kötü hissettim.Sanki ihanet etmişim gibi hissettim.Bu durumu aylar sonra içim rahat etmediği için sevgilime anlattım.Tabii ki sorun tam da burada başladı.Sevgilim bu durumu kendine yediremiyor şuan.
Sorun şu ki çok meraklı biriyim ve merakım yüzünden bitti bu ilişki aslında.
Okb hastasıyım demiştim en son,evet bu kavgalar yüzünden bana hep şey soruyordu “Başka anlatmadığın bir şey var mı?” gibisinden ben de bunun için düşündükçe aklıma önceki yaptığım şeyler gelip durmaya başladı.
Bu gelen şey de benim bir arkadaşım vardı internetten karşı cinsimdi sadece arkadaşça konuşmuştum ve farklı şehirdeydi.Hatta ben bu arkadaşı uyarmıştım ben bir ilişki düşünmüyorum vs.başta uyardım yani zaten bana ‘kardeşim’ diye hitap etti.Niyetim tamamen arkadaşlıktı yani.Daha sonra aile yapım biraz değişik nasıl diyim kız ve erkeğin arkadaş olmasına bile karşılar..O günden sonra gittim her yerden engelledim.Biraz ailemden dolayı tedirgin oldum çünkü.Ama diyorum ya yanlış bir şey yok ortada sadece arkadaşımdı.
Bunları düşünürken bir gün ben bu arkadaşımın twit ve instagram hesabına bakmıştım.Evet sorun burada.Ben bunu erkek arkadaşım varken bakmışım gibi düşünüyorum yani emin olamıyorum..Sizce erkek arkadaşım varken baktıysam eğer bu yanlış bir durum mu?
Sadece meraktan baktığımı hatırlıyorum yani her insan bu gibi şeyleri merak ediyor ya da etmiyor bilemem ama sizce yanlış mı? Olanlar yüzünden psikolojim bozuldu aldatmış gibi hissediyorum bana bir yol gösterin :KK43:
Ayrıldık zaten ama bana “Hep aklımda olacaksın,hep seni düşüneceğim,belki eskisinden daha iyi olacağız,iki ihtimal var ya kavuşucaz ya kavuşamıcaz,seni seviyorum” gibi şeyler söyledi sizce tekrar bir araya gelir miyiz? Ne düşünüyorsunuz?

Bana lütfen bir yol gösterin ve bu bakış açım değişsin :KK43:
Fikirlerinize ihtiyacım var.
Okb hastasıyım çok hassas biriyim bu yüzden lütfen yargılamayın.Sorularıma cevap arıyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Hatırladığım kadarıyla herhangi bir psikolog veya psikiyatri geçmişiniz yok. Evet okb olabilirsiniz ama nereye kadar böyle devam edecek? Şu an tek yapmanız gereken eğer maddi durumunuz yetiyorsa iyi bir psikolog araştırmak, bazı devlet hastanelerinde de psikolog oluyor bi bakın. En son çare psikiyatriye gidin. Destek almanız şart.

Ruhsal sağlığınız düzelene kadar ne eski erkek arkadaşınızla ne de bir başkasıyla beraber olmayın. Size daha da çok zarar veriyor göründüğü gibi

Hatırladığım kadarıyla herhangi bir psikolog veya psikiyatri geçmişiniz yok. Evet okb olabilirsiniz ama nereye kadar böyle devam edecek? Şu an tek yapmanız gereken eğer maddi durumunuz yetiyorsa iyi bir psikolog araştırmak, bazı devlet hastanelerinde de psikolog oluyor bi bakın. En son çare psikiyatriye gidin. Destek almanız şart.

Ruhsal sağlığınız düzelene kadar ne eski erkek arkadaşınızla ne de bir başkasıyla beraber olmayın. Size daha da çok zarar veriyor göründüğü gibi
Sorularım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptığım yanlış mı?

Kendinizi aldatmış gibi hissetmeyin ama evet yaptığınız yanlış. O kadar merak iyi bir şey değil. Bu ilişki içerisinde karşılıklı olarak yaptığınız çok hata var. Sizin geçmişinizin sürekli gün yüzüne çıkması, üzerine tartışılması, saçma sapan kıskançlık krizleri vs. hepsi çok yanlış. Kangren olmuşsa bir ilişki kesmek lazım

Kendinizi aldatmış gibi hissetmeyin ama evet yaptığınız yanlış. O kadar merak iyi bir şey değil. Bu ilişki içerisinde karşılıklı olarak yaptığınız çok hata var. Sizin geçmişinizin sürekli gün yüzüne çıkması, üzerine tartışılması, saçma sapan kıskançlık krizleri vs. hepsi çok yanlış. Kangren olmuşsa bir ilişki kesmek lazım
Peki arkadaşıma bakmış olmam ? Bununda mı yanlış olduğunu düşünüyorsunuz?

Daha çok küçüksünüz.. İlla hayatınızda birinin olması şart değil, hem de duygu durumunuz böyle karışıkken size iyi gelmeyen birini hayatınızda tutmanız doğru değil,iyice yıpranırsınız. Ben geçmişi sormaktan yana da değilim anlatmaktan da, adı üstünde geçmiş.çok saçma geliyor bana birbirine anlatmak, bunun için kavga etmek filan, ben yokmuşum ki o zaman hatta rahatsız olurum anlatılmasından, bilmek istemem bana ne faydası var ki.. Ben de sizin yaptığınız gibi bazen çok olumsuz düşünüyorum ama bu hiç iyi bişey değil mümkün olduğunca pozitif düşünün, olumsuz şeyleri aklınıza getirmemeye çalışın, size hep zararı olur olumsuz düşünmenin, bir de kendinizi geliştirmeye bakın, illa aşk olmak zorunda değil şimdi, ilerde olur

Daha çok küçüksünüz.. İlla hayatınızda birinin olması şart değil, hem de duygu durumunuz böyle karışıkken size iyi gelmeyen birini hayatınızda tutmanız doğru değil,iyice yıpranırsınız. Ben geçmişi sormaktan yana da değilim anlatmaktan da, adı üstünde geçmiş.çok saçma geliyor bana birbirine anlatmak, bunun için kavga etmek filan, ben yokmuşum ki o zaman hatta rahatsız olurum anlatılmasından, bilmek istemem bana ne faydası var ki.. Ben de sizin yaptığınız gibi bazen çok olumsuz düşünüyorum ama bu hiç iyi bişey değil mümkün olduğunca pozitif düşünün, olumsuz şeyleri aklınıza getirmemeye çalışın, size hep zararı olur olumsuz düşünmenin, bir de kendinizi geliştirmeye bakın, illa aşk olmak zorunda değil şimdi, ilerde olur
Peki son anlattığım yanlış mı size göre? Bunu aşmak istiyorum.Bir arkadaşıma bakmış olmam bile ihanet etmişim gibi hissettiriyor :KK43:

Önceki konunuzda da aynısını söylemiştim. Arkadaşınıza sosyal medyadan bakmanız hata değil. Ama yalan söylemeniz hata. Bir de o yaka kartı olayı hata. Güvensizlik yaratmışsınız karşı tarafta ki ilişkideki en önemli unsurdur. Aşkımdan ölsem güvenmediğim biriyle ilişkide bulunmam.

Psikolojik destek alın mutlaka. Okb tek başınıza atlatabileceğiniz bir sorun değil.

Öncelikle sakın sakın bu adamla tekrar birliktelik düşünme. Beş para etmez, seni manipüle eden, zaaflarına oynayan bir adam bu. Uzak dur.

İkincisi kesinlikle acilen bir psikiyatrist ile görüş. Üniversite hastanelerinde ya da ruh sağlığı merkezlerinde ücretsiz şahane psikiyatristler var. Okb teşhisini kendin koymuşsun gibi görünüyor burdan. Git işinin uzmanı bir hekim hastalığının ne olduğunu teşhis etsin, tedavi başlasın. Böyle ömür geçmez. Yukarıda bir arkadaş psikolog demiş ama hayır, bu işin ilk basamağı psikiyatristtir. Yanlış adımla başlayıp fayda görmüyorum diyenlerden olmayın.

Öncelikle sakın sakın bu adamla tekrar birliktelik düşünme. Beş para etmez, seni manipüle eden, zaaflarına oynayan bir adam bu. Uzak dur.

İkincisi kesinlikle acilen bir psikiyatrist ile görüş. Üniversite hastanelerinde ya da ruh sağlığı merkezlerinde ücretsiz şahane psikiyatristler var. Okb teşhisini kendin koymuşsun gibi görünüyor burdan. Git işinin uzmanı bir hekim hastalığının ne olduğunu teşhis etsin, tedavi başlasın. Böyle ömür geçmez. Yukarıda bir arkadaş psikolog demiş ama hayır, bu işin ilk basamağı psikiyatristtir. Yanlış adımla başlayıp fayda görmüyorum diyenlerden olmayın.
son anlattığım sizce yanlış mı?

Ya üst üste 2. Mesaj olacak ama bu geçmiş anlatma durumu ben anlamıyorum
Oturup bunları konuşan var mı ben hiç sormam merak etmem özel bunlar
Yaptıgınızda yanlış bir şey yok
Adam durumunuzu biliyor sizi tanıyor ondan böyle yapıyor

Ben de meraklı biriyim bence yanlış değil. Can sıkıntısından bakıyorum. İnsanız ya nasıl bu kadar engellicez kendimizi? Bu kadar kasmaya gerek var mı? Ben de sevgilim varken sıkılınca öyle meraktan eskilere bakarım, başka kişilere bakarım. Hiç de kötü hissetmiyorum. Sevgilime de söylemiyorum. O da bakıyor olabilir, tabi benim haberim olursa kızarım bozulurum 😄 Ben boğulurum açıkçası bakmamak için kendimi zorlasam, altı üstü stalk, yapsam nolur yapmasam nolur. Aşkımdan stalklıyo değilim kimseyi.

Ben de meraklı biriyim bence yanlış değil. Can sıkıntısından bakıyorum. İnsanız ya nasıl bu kadar engellicez kendimizi? Bu kadar kasmaya gerek var mı? Ben de sevgilim varken sıkılınca öyle meraktan eskilere bakarım, başka kişilere bakarım. Hiç de kötü hissetmiyorum. Sevgilime de söylemiyorum. O da bakıyor olabilir, tabi benim haberim olursa kızarım bozulurum 😄 Ben boğulurum açıkçası bakmamak için kendimi zorlasam, altı üstü stalk, yapsam nolur yapmasam nolur. Aşkımdan stalklıyo değilim kimseyi.
sonunda bu konuda benim gibi birisi varmış,tamamen can sıkıntısı evet

sonunda bu konuda benim gibi birisi varmış,tamamen can sıkıntısı evet
Benim arkadaşlarım da bakıyor bazen. Bakmasa da aklına gelebiliyor, konuşuyoruz geçmişi de. Bakmamızda bir anlam yok zaten en başta biz biliyoruz bunu. Ama söyleyince yine de garip kaçıyor. Mesela sevgilim gelip eski sevgilime baktım dese tuhaf olur, dememesi daha iyi. Bir de şöyle düşünmek lazım bakmasan da etmesen de insan beyni illa geçmişi düşünüyor. İlla ki ara ara aklına geliyor. Asla geçmişindeki kişiler aklına gelmeyen biri var mıdır? Sanmam. İlla ki bişeyler anımsatır bir anıyı. Bu hayatımızdaki kişiyi sevmediğimiz ya da aldattığımız anlamına gelmiyor. İnsan beyni işte. Ama sürekli birilerine bakmak da takıntı haline gelebiliyor dozuna dikkat etmek lazım 😄

X