Ayrılık nasıl atlatılır

Anasstasyaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2019
216
90
27
Merhaba, biraz toksik olan 3 senelik bir ilişkim oldu.TERKEDİLDİM:/
3 senedir kendisi benim için bir sürü fedakarlık yaptı, en önemlisi de yaşadığım şehre taşındı.
Nişan yapmak istiyorduk ama ben sürekli erteledim
kendisi gerçekten çokçabaladı bir şeylerin olması için ve sonunda tükendiğini söyleyerek mesajda bitirdi. Ben de çabaladım bir şeylerin düzelmesi için ama olmadı sanırım.
Sürekli ertelememin sebebi içime sinmeyen bazı davranışları ve sürekli ayrılık/evlilik arasında gidip gelmemizdi. Kendisi bir çöl şeyle mücadele ettiği için dert dinlemek duymak istemediğini söylemişti.
Bir dert olduğunda sürekli uzaklaşır ve sorun yaşadığımızda ya uyur ya uzak durur ya da bir bir buçuk gün ile başlayan sorunun büyüklüğüne göre günlerce konuşmamazlık yapardı. Evlilik gibi önemli bir karar verirken de bunlar beni çok düşündürürdü ve biraz daha ilişkinin oturmasını istediğim için biraz uzak durmuştum.
Sürekli kendimi suçluyorum, hata yaptım bunun üzerine terk edildim
Yaptığım hata şu olduğum şehre gelmişti, ben de etkilendiğim bir olay anlatmıştım ve kendine mutsuzluk çıkarıyorsun diye ters ters konuşunca anlık ağzımdan görüşmeyelim kelimesi çıktı ve bardağı taşıran son damla olacakmış ki bitirdi.
Sonrasında hemen pişman olup sebebini açıkladım , ama görüşmek konuşmak istemediğini söyledi. 2 gün boyunca olduğum şehirde benle görüşmedi sürekli yazdım. Üstlenmekten hoşlanmadığıniçin bekledim zaman verdin Sonraki hafta konuşmak için olduğu şehre gittim ama buluşmadı görüşmedi bile benimle. Beraber ablasının çocuğuna aldığımız künyenin yarı parasını bile göndermiş… çok kırıldım bunu yapmasına

Şimdi bana bu ayrılığı kabullenmek kalıyor ama nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum aklıma sadece güzel şeyler geliyor ve sürekli ağlayıp duruyorum nasıl aşabilirim nasıl kabullenebilirim :/

Son düzenleme:
Size bir soru sorucam, daha şimdiden bir sorun olduğunda kendini görünmez yapan bir erkek ile evlilik yürür mü????
Daha ilişki yürümemiş, yürütememişsiniz…

Sizin ki sevgi değil şu an yaşadığınız pişmanlık, uçup giden yıllar, sonunun olumsuz olması, sorunlarda yalnız bırakılmanın kırgınlığı…

Geçer ama zaman alır.

Hemen geçeceğini sanma acıya acıya geçiyor….

Sevgilinize derdinizi anlatmayacaktiniz da kime anlatacaktiniz? Dert dinlemek istemiyorum demesi bile çok kırıcı. Bu evlendiginiz zaman daha büyük sorun olacaktı emin olun. Evlilik demek aynı hayatı paylaşmak demek. hem eş hem arkadaş olmak demek. Sizin eski sevgiliniz derdinizi dinlemek istemeyen ve ona birşey anlattığiniz zamanda anlattıginiz şeyi küçümseyen biriymiş. Evlenince kavga etseniz aynı evinde içinde ne yapacak çocuk gibi kendini odaya mi kapatacak? Bir kere en çok iletişimin olması gereken yerlerde sorun var.
Zaten burdan size verdiği değerin bir kısmını görüyoruz. Evet sizin olduğunuz şehre gelmesi vs çok güzel ama seni dinlemeyecekse anlamayacaksa burnunun dibinde olsa ne olur? Elbette uzun bir ilişki atlatmasi zor olur ama sizin kaybettiğiniz çokta birşey yok bence. Kendinize zaman ayırın sevdiğiniz şeyleri yapın ve sizi dinleyen anlayan insanları hayatınıza alın. Umarım çok mutlu olursunuz 🙏

Size bir soru sorucam, daha şimdiden bir sorun olduğunda kendini görünmez yapan bir erkek ile evlilik yürür mü????
Daha ilişki yürümemiş, yürütememişsiniz…

Sizin ki sevgi değil şu an yaşadığınız pişmanlık, uçup giden yıllar, sonunun olumsuz olması, sorunlarda yalnız bırakılmanın kırgınlığı…

Geçer ama zaman alır.

Hemen geçeceğini sanma acıya acıya geçiyor….
Gerçekten çok canım yanıyor sürekli keşke şöyle yapsaydım böyle yapsaydım diyorum.
Evet yürütemedik, dert dinlememe sebebi de bir sürü şeyle uğraşması ve yorgun olması psikolojik olarak.

Benim derdimi dinlemeyen paylaşmayan herifle bir ömür geçirmek istemem bence sen de istememelisin. Sana çok daha büyük sıkıntılar yaşatabilirdi. Bir şeyler paylaşmayacaksak neden varlar?

Dert dinler ama çözüm üretemiyorsa sürekli söylenmesinden hoşlanmaz bıktırdım sanırım diye düşünüyorum, elimden geleni yaptım ama olmadı kafasında suan canım gerçekten acıyor ya çok zor geliyor

Klişe bir söz ama hastalıkta sağlıkta bu yol yürünmeyecekse güzel günler için evlenmeden de arkadaş bulunur:)
Üzüntü taze acıtır ama doğru olanı yapmışsın🌸

Dert dinler ama çözüm üretemiyorsa sürekli söylenmesinden hoşlanmaz bıktırdım sanırım diye düşünüyorum, elimden geleni yaptım ama olmadı kafasında suan canım gerçekten acıyor ya çok zor geliyor
Biraz zamana bırak bence. O da düşünsün. Şuan zorlamak bir işe yaramayacağı gibi uzaklaştırabilir. Sizi seviyorsa özler ve bir süre sonra döner.

Evet sadece güzel günler istiyor sanırım çok zor geliyor
Gerçek hayat böyle değil, her anlamda yanınızda duracak bir insan olmalı. Aynı şey sizin için de geçerli 🌸 Emin olun üstünüzden bir yük kalkmış gibi hissedeceksiniz çok yakında:) kendinize uyumlu hissedeceğiniz biri ile bu yolu yürüyünce farkı anlayacaksınız

Merhaba, biraz toksik olan 3 senelik bir ilişkim oldu.
3 senedir kendisi benim için bir sürü fedakarlık yaptı, en önemlisi de yaşadığım şehre taşındı.
Nişan yapmak istiyorduk ama ben sürekli erteledim
kendisi gerçekten çokçabaladı bir şeylerin olması için ve sonunda tükendiğini söyleyerek mesajda bitirdi. Ben de çabaladım bir şeylerin düzelmesi için ama olmadı sanırım.
Sürekli ertelememin sebebi içime sinmeyen bazı davranışları ve sürekli ayrılık/evlilik arasında gidip gelmemizdi. Kendisi bir çöl şeyle mücadele ettiği için dert dinlemek duymak istemediğini söylemişti.
Bir dert olduğunda sürekli uzaklaşır ve sorun yaşadığımızda ya uyur ya uzak durur ya da bir bir buçuk gün ile başlayan sorunun büyüklüğüne göre günlerce konuşmamazlık yapardı. Evlilik gibi önemli bir karar verirken de bunlar beni çok düşündürürdü ve biraz daha ilişkinin oturmasını istediğim için biraz uzak durmuştum.
Sürekli kendimi suçluyorum, hata yaptım bunun üzerine terk edildim
Yaptığım hata şu olduğum şehre gelmişti, ben de etkilendiğim bir olay anlatmıştım ve kendine mutsuzluk çıkarıyorsun diye ters ters konuşunca anlık ağzımdan görüşmeyelim kelimesi çıktı ve bardağı taşıran son damla olacakmış ki bitirdi.
Sonrasında hemen pişman olup sebebini açıkladım , ama görüşmek konuşmak istemediğini söyledi. 2 gün boyunca olduğum şehirde benle görüşmedi sürekli yazdım. Üstlenmekten hoşlanmadığıniçin bekledim zaman verdin Sonraki hafta konuşmak için olduğu şehre gittim ama buluşmadı görüşmedi bile benimle. Beraber ablasının çocuğuna aldığımız künyenin yarı parasını bile göndermiş… çok kırıldım bunu yapmasına

Şimdi bana bu ayrılığı kabullenmek kalıyor ama nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum aklıma sadece güzel şeyler geliyor ve sürekli ağlayıp duruyorum nasıl aşabilirim nasıl kabullenebilirim :/
Neden kendiniz de hata buluyorsunuz oysaki eski sevgilinizin davranışları hiç normal değil sizde sorun varmış gibi göstermiş. Seven erkek bir anda kestirip atmaz ayrılası varmış onun. Kabullenmek istiyorsan kendini hatalı görmemen gerekiyor "benim hatam yüzünden bitti." Düşüncesini kafandan atman gerekiyor. Sorun yaşadığınızda gönlünü almak yerine uyuyan günlerce konuşmayan bir insanla iyiki de evlenmemissin şükretmelisin.

Gerçek hayat böyle değil, her anlamda yanınızda duracak bir insan olmalı. Aynı şey sizin için de geçerli 🌸 Emin olun üstünüzden bir yük kalkmış gibi hissedeceksiniz çok yakında:) kendinize uyumlu hissedeceğiniz biri ile bu yolu yürüyünce farkı anlayacaksınız
teşekkür ederim yorumunuz için, sadece tükettiğimi düşündüğüm için kendimi suçluyorum sürekli

Neden kendiniz de hata buluyorsunuz oysaki eski sevgilinizin davranışları hiç normal değil sizde sorun varmış gibi göstermiş. Seven erkek bir anda kestirip atmaz ayrılası varmış onun. Kabullenmek istiyorsan kendini hatalı görmemen gerekiyor "benim hatam yüzünden bitti." Düşüncesini kafandan atman gerekiyor. Sorun yaşadığınızda gönlünü almak yerine uyuyan günlerce konuşmayan bir insanla iyiki de evlenmemissin şükretmelisin.
Gerçekten her kavgamızda bu şekilde oldu ben ağladım o da üzüldü illa ki ama işte, bir anda değil çok çana harcadığını karşılık göremediğini, sıkıldığını, onu görmediğimi vs bir sürü şey söyledi. Yani bazen haksızlık etmiş olabilirim ama durduk yere asla kötü bir şey yapmam zaten cooook duygusal biriyim. Bilmiyorum nasıl kabul edeceğimi kalbim ağrıyor acıdan ya 27 yaşında aşk acısı çekiyorum resmen şaka gibi

Gerçekten çok canım yanıyor sürekli keşke şöyle yapsaydım böyle yapsaydım diyorum.
Evet yürütemedik, dert dinlememe sebebi de bir sürü şeyle uğraşması ve yorgun olması psikolojik olarak.
Canı yanmamış, hayal kırıklığına uğramamış, emekleri heba olmamış, incinmemiş kadın nadirdir.

Kendini rahatlatıyorsun şu an; senin dertlerini dinlememesi (ki bunlar ilişki ile ilgili olaylar) bir sürü şeyle uğraşması, yorgun olması abla bla sebebi bunlar değil, senin sıranın hep en son olması ve sorunlarını kayda değer görmemesi.

Boşver bak önüne yeni yollara, yeni yıllara, yeni insanlara…

Kadiri mutlak bize olmayan her olay, kişi, durum, nesne için hep gerçeklikler yaşatır. Ve bizler ısrar edip buna kader deriz.

Kır kaderinin zincirini ama iyiye, olana, sana eş olana, değer olana.

Neden direkt erkeğe yüklenildi ki burda?
Nişanı hep erteledim içime sinmeyen şeyler var diyorsunuz mesela neler bunlar ve bunları düzeltmek için neler yaptınız?
Kişilik özellikleri ile ilgili şeyler mi ailesi ile mi ilgili yoksa evlenince yaşayacağınız yer ile mi ilgili?
Ve sıkıntılar neler ve ne aralıklar ile bahsediyorsunuz?
Adam sizin şehrinize yerleşmiş-ki genelde gel buraya taşın evlenelim işim burda derler,o tersini yapmış-bunu gerekmese de iyi ki geldin de denildi mi arada.
Sıkıntı hep vardır nişan yolunda ama dikenin yanında gül de olmalı.
Ben burda olayı anlamadım gülü ne dikeni ne.
Cidden olay ne anlaşılmadan direkt neden adama yüklenilmiş anlamadım ben

Nişanı hep erteledim içime sinmeyen şeyler var diyorsunuz mesela neler bunlar ve bunları düzeltmek için neler yaptınız?
Kişilik özellikleri ile ilgili şeyler mi ailesi ile mi ilgili yoksa evlenince yaşayacağınız yer ile mi ilgili?
Adam sizin şehrinize yerleşmiş-ki genelde gel buraya taşın evlenelim işim burda derler,o tersini yapmış-bunu gerekmese de iyi ki geldin de denildi mi arada.

Ben kendisine hep hak verdim yani yüklenmek değil.
şehir değiştirmesi çok büyük bir olay asla hakkını yiyemem zaten en çok o yordu onu:KK43: ama bunun için hep minnet duydum ve her tartışmada da maalesef bundan dert yandı.. Nişanı erteleme sebebim bana karşı olan bazı tutumlarıydı. Mesela ailemin yanında aşırı rahat davranmıştı uyarmama rağmen, sonrasında ben böyleyim ister kabul et git bir düşün gel kabul edecek misin diye bir hafta konuşmazdı
Sonra yine bunaldığı bir dönem bitirmek istiyorum demesi
Beklentilerimi hep fazla görmesi trip attığımdan bıkması sürekli bunaldığı için tartışma halindeydik
kavga ediyorduk aramız düzeliyordu tamam nişanı konuşalım diyorduk bir anda başka bir kavga böyle böyle ertelendi. Kavga anında söylediğini duymazdı ve ben de bu yüzden belli şeylerden emin olmadığım için beklemek istediğimi söyledim Haklı bu konuda ama gerçekten ben de isterim yani yuvamı kurmak ama olmadı bir türlü oturmadı

Gerçekten her kavgamızda bu şekilde oldu ben ağladım o da üzüldü illa ki ama işte, bir anda değil çok çana harcadığını karşılık göremediğini, sıkıldığını, onu görmediğimi vs bir sürü şey söyledi. Yani bazen haksızlık etmiş olabilirim ama durduk yere asla kötü bir şey yapmam zaten cooook duygusal biriyim. Bilmiyorum nasıl kabul edeceğimi kalbim ağrıyor acıdan ya 27 yaşında aşk acısı çekiyorum resmen şaka gibi
Seninle aynı yollardan geçtim anlayabiliyorum seni ama insan da böyle bir tecrübe yaşamadan doğru insanı bulamıyor. Şu söz benim çok hoşuma gidiyor "Yanlış insanlar zaman kaybı değil, doğru insanı tanıyabilmek için birer öğretmendir." Bunu zamanla çok daha iyi anlayacaksın.

Geldiği ve yaptığı her şey için minnet duydum gerçekten hala da duyuyorum suan üzülmemin sebebi bunları hatırlamam zaten

Seninle aynı yollardan geçtim anlayabiliyorum seni ama insan da böyle bir tecrübe yaşamadan doğru insanı bulamıyor. Şu söz benim çok hoşuma gidiyor "Yanlış insanlar zaman kaybı değil, doğru insanı tanıyabilmek için birer öğretmendir." Bunu zamanla çok daha iyi anlayacaksın.
Umarım anlatım belki sorun bende ve ben yanlış insandım bilmiyorum artık önemi yok bunun ama nası kabullenip yoluma bakacağımı bilmiyorum

X