Ayrılık nasıl atlatılır

Ben kendisine hep hak verdim yani yüklenmek değil.
şehir değiştirmesi çok büyük bir olay asla hakkını yiyemem zaten en çok o yordu onu:KK43: ama bunun için hep minnet duydum ve her tartışmada da maalesef bundan dert yandı.. Nişanı erteleme sebebim bana karşı olan bazı tutumlarıydı. Mesela ailemin yanında aşırı rahat davranmıştı uyarmama rağmen, sonrasında ben böyleyim ister kabul et git bir düşün gel kabul edecek misin diye bir hafta konuşmazdı
Sonra yine bunaldığı bir dönem bitirmek istiyorum demesi
Beklentilerimi hep fazla görmesi trip attığımdan bıkması sürekli bunaldığı için tartışma halindeydik
kavga ediyorduk aramız düzeliyordu tamam nişanı konuşalım diyorduk bir anda başka bir kavga böyle böyle ertelendi. Kavga anında söylediğini duymazdı ve ben de bu yüzden belli şeylerden emin olmadığım için beklemek istediğimi söyledim Haklı bu konuda ama gerçekten ben de isterim yani yuvamı kurmak ama olmadı bir türlü oturmadı
Ben taşınmasını büyük bir şey olarak görmüyorum.
Olayı anlamadım sadece şimdi yazmışsınız ama yine anlamadım belki aileniz çok sıkı onun davranışları gevşek geldi belki gerçekten gevşek anlaşılmıyor.
Beklentiniz ne kadar trip ne kadar o da belli değil gerçekten trip de belli yere kadar çekilir.
Ağzından çıkanı kulağı duymuyordu diyorsunuz tartışmada orda haklısınız insan tartışırken bile o konu üzerinde tartışmalı ve kişiliğe vs hakaret etmemeli.
Ama ben hala konunuzda ne nedir çözemedim.

Ben taşınmasını büyük bir şey olarak görmüyorum.
Olayı anlamadım sadece şimdi yazmışsınız ama yine anlamadım belki aileniz çok sıkı onun davranışları gevşek geldi belki gerçekten gevşek anlaşılmıyor.
Beklentiniz ne kadar trip ne kadar o da belli değil gerçekten trip de belli yere kadar çekilir.
Ağzından çıkanı kulağı duymuyordu diyorsunuz tartışmada orda haklısınız insan tartışırken bile o konu üzerinde tartışmalı ve kişiliğe vs hakaret etmemeli.
Ama ben hala konunuzda ne nedir çözemedim.
İnanının ben de çözemedim 😅 yani suan terkedildim ve atlatmaya çalışıyorum sürekli kendimi suçluyorum ve bu ruh halimden çıkamıyorum diyebiliriz artısı eksisinin çok önemi kalmadı, bittiği için

Geldiği ve yaptığı her şey için minnet duydum gerçekten hala da duyuyorum suan üzülmemin sebebi bunları hatırlamam zaten
Ben minnet duyun demedim bence kimin işi olabiliyorsa o gelmeli zaten diğerinin şehrine uzak ilişkilerde.
Olayı anlamadım sadece ne gibi beklenti,trip var karşı taraf ne diyor bu beklentiler gerçek mi yoksa karşındakini değiştirmek üzerine mi kurulu?

Ben minnet duyun demedim bence kimin işi olabiliyorsa o gelmeli zaten diğerinin şehrine uzak ilişkilerde.
Olayı anlamadım sadece ne gibi beklenti,trip var karşı taraf ne diyor bu beklentiler gerçek mi yoksa karşındakini değiştirmek üzerine mi kurulu?
Mesela her gün konuşmak istedim zaman ayırmasını istedim, o ise bunaldığını telefonla zaman geçirmek istemediğini, arkadaşlarıyla olmak istediğini söyledi bu bir beklentiydi ve fazla geldi
Bir yere gittiğinde haber vermeyi rapor vermek olarak görüyordu bu beklentiydi
sevgililer gününde çiçek bir beklentiydi bu yüzden tartıştı dkdkdk
Böyle beklentiler yani :)
Trip de normal her kadın kadar ama uzatmazdım ama dırdır sevmiyordu yani bunaltmaya yetiyordu
Onu değiştirmek istediğim değil ama bazı rahatsız olduğum şeyleri söyledim bu da olur heralde her ilişkide. Karşımdaki çok rahata alışmış yıllardır ailesinden ayrı biri o yüzden birinin karışmasından hoşlanmıyordu, dert sevmiyordu trip de sevmiyordu

Mesela ailemin yanında aşırı rahat davranmıştı uyarmama rağmen,

İkinizin de haklı-haksız yönleri var.
Ama bu kadar sorunlu bir ilişkinin evliliğe dönüşmemesi iyi olmuş.
Süper akıcı dizilere başlayabilirsin. Uzakta arkadaşın varsa şehir dışı ziyarete gidebilirsin. Çalışıyorsan 2-3 günlük tatil ayarlayabilirsin kendine yine şehir dışı. Gidemiyorsan kalabileceğin bir arkadaşın kuzenin varsa onda kal. Bir müddet olabildiğince sosyalleş kafanı dinlemeye vaktin kalmasın. Yanında birileri varken daha iyi oluyor ilk 1-2 haftayı atlayınca alışıyorsun be.

İnanının ben de çözemedim 😅 yani suan terkedildim ve atlatmaya çalışıyorum sürekli kendimi suçluyorum ve bu ruh halimden çıkamıyorum diyebiliriz artısı eksisinin çok önemi kalmadı, bittiği için
Bence ne aradığınızı,ne istediğinizi siz de bilmiyormuşsunuz.
Karşı taraf da haklı veya haksız kendisinin sizin aradığınız kişi olmadığının farkına varmış ve ayrılmış.
Kadınlar genelde en ufak şeyi hatırlar anlatır burda hiç böyle bir şey yok mesela aa pis adam diyeceğim kesin bir şey göremedim ben.
Ki ben de ne yazık ki geçmişi hatırlamam kafamda yer etmesine izin vermediğim için ince ince hatırlayanlara hayret ederim hatta belki siz de öylesinizdir bir sürü şey vardır ama bütünüyle aklınıza gelmiyordur.
Her halükarda kimse yüzde yüz haklı veya haksız olmuyor karşılıklı vardır bir şeyler sizin suçunuz değildir kafanızı yormayın eminim kaç yıllık ilişki bitttiği için acabalar,keşkler ile sizi üzer ama acınızı yaşayın ve önünüze bakın

Mesela her gün konuşmak istedim zaman ayırmasını istedim, o ise bunaldığını telefonla zaman geçirmek istemediğini, arkadaşlarıyla olmak istediğini söyledi bu bir beklentiydi ve fazla geldi
Bir yere gittiğinde haber vermeyi rapor vermek olarak görüyordu bu beklentiydi
sevgililer gününde çiçek bir beklentiydi bu yüzden tartıştı dkdkdk
Böyle beklentiler yani :)
Trip de normal her kadın kadar ama uzatmazdım ama dırdır sevmiyordu yani bunaltmaya yetiyordu
Onu değiştirmek istediğim değil ama bazı rahatsız olduğum şeyleri söyledim bu da olur heralde her ilişkide. Karşımdaki çok rahata alışmış yıllardır ailesinden ayrı biri o yüzden birinin karışmasından hoşlanmıyordu, dert sevmiyordu trip de sevmiyordu
Tabii ki her gün konuşmalısınız.
Uyku harici kendine beş saat kalıyor diyelim ortalama yarım saati zaten gün içinde mesajlaşma da oluyordur bazen konuşma olmaz o ayrı ama konu o değil sanırım.
Bir yere gittiğinde haber de vermeli bakkala vs değilse.
Kova burcu ise zor tabii vermeyebilir onlar kova mıydı?
Ohaa sevgililer gününde çiçek ne sadece hediye almalı yanında.
Trip kısmını bilemem her kadın kadar ortalaması yok ben ne trip yapan kadınlar biliyorum artık ilgi için mi kadınım yeaa diye mi bilemem günün uyumak hariç 12 saatini triple falan geçiriyor ya da en ufak şeyde aa düşündüğüm gibi hareket etmedi diye trip atıyor🤦‍♀️😅
Onun ortalaması yok benve.
Ama burdan bakınca siz haklısınız hiç yormayın boşverin

Çuvaldız kendimize iğneyi başkasına birazda.Her şeyi yapti demişsiniz .Nasıl dert anlatıyorsunuz anlatıyordunuz .Bazen daral gelir insana.Bir insan bazende kendi çözecek dertlerini sevgiliye yük etmeyecek eylemeyecek.Bazi insanlar varki mesela sürekli bir sabır taşı arıyor var burada da mesela benim inanmadigim sürekli tekrarlayan dertler aynı üyeler yorum bile yapamıyorum yapmıyorum.Cunku. Çözüm aramıyor zaten bu hafta yazar yarın yazar 5 sn de bir aynı konuyu yazar.Ha mecburmu yorumuma kimim ben orası ayrı Şimdi siz kendinizi suçluyor iyi insandı diyorsunuz ya hani okudum farkındasınız pişmansıniz.Bu davranışınizi düzeltin bunu torpuleyin yetişkin insansınız bakın onunda sorunları varmış bir yerde kendimiz çözeceğiz sorunlarimizi.Yani dertleşmek ayrıdır her derdi abartip dertlenip kahirlanip yük etmek ayrıdır.Bende sevmem devamlı devamlı dert olurda birazda güçlü görmek isteriz kadın olsun adam olsun yanimizdakini.Biraz bekleyin bı üstüne gitmeyin bı sakinlesin hayat bu barisabilirsiniz de çocukta toksik bir durum göremedim.İlk defa bir üyeye barisirsiniz yazdım hayırlısı bakalım.

Merhaba, biraz toksik olan 3 senelik bir ilişkim oldu.TERKEDİLDİM:/
3 senedir kendisi benim için bir sürü fedakarlık yaptı, en önemlisi de yaşadığım şehre taşındı.
Nişan yapmak istiyorduk ama ben sürekli erteledim
kendisi gerçekten çokçabaladı bir şeylerin olması için ve sonunda tükendiğini söyleyerek mesajda bitirdi. Ben de çabaladım bir şeylerin düzelmesi için ama olmadı sanırım.
Sürekli ertelememin sebebi içime sinmeyen bazı davranışları ve sürekli ayrılık/evlilik arasında gidip gelmemizdi. Kendisi bir çöl şeyle mücadele ettiği için dert dinlemek duymak istemediğini söylemişti.
Bir dert olduğunda sürekli uzaklaşır ve sorun yaşadığımızda ya uyur ya uzak durur ya da bir bir buçuk gün ile başlayan sorunun büyüklüğüne göre günlerce konuşmamazlık yapardı. Evlilik gibi önemli bir karar verirken de bunlar beni çok düşündürürdü ve biraz daha ilişkinin oturmasını istediğim için biraz uzak durmuştum.
Sürekli kendimi suçluyorum, hata yaptım bunun üzerine terk edildim
Yaptığım hata şu olduğum şehre gelmişti, ben de etkilendiğim bir olay anlatmıştım ve kendine mutsuzluk çıkarıyorsun diye ters ters konuşunca anlık ağzımdan görüşmeyelim kelimesi çıktı ve bardağı taşıran son damla olacakmış ki bitirdi.
Sonrasında hemen pişman olup sebebini açıkladım , ama görüşmek konuşmak istemediğini söyledi. 2 gün boyunca olduğum şehirde benle görüşmedi sürekli yazdım. Üstlenmekten hoşlanmadığıniçin bekledim zaman verdin Sonraki hafta konuşmak için olduğu şehre gittim ama buluşmadı görüşmedi bile benimle. Beraber ablasının çocuğuna aldığımız künyenin yarı parasını bile göndermiş… çok kırıldım bunu yapmasına

Şimdi bana bu ayrılığı kabullenmek kalıyor ama nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum aklıma sadece güzel şeyler geliyor ve sürekli ağlayıp duruyorum nasıl aşabilirim nasıl kabullenebilirim :/
Sizin için yaşadığı şehre gelince ne oluyor???Zeus mu bu adam Olimpos dan inmiş sizin icin.......
Eşi için işini şehrini hatta ülkesini değiştiren kadınlar ne olacak,kimse de madalya istemiyor.
Sürekli küsen sıkıntıları öteleyen,halı altına silkeleyen,en ufak bir şeyde kaçan,ya da hemen ipleri koparan biri için fazla üzülüyorsunuz.Bu adamla evlenseydiniz( iç sesinizi dinleyip öyle bir şey yapmamişsiniz) bu adamı gece yastıkla boğacak duruma gelirdiniz.......

Çuvaldız kendimize iğneyi başkasına birazda.Her şeyi yapti demişsiniz .Nasıl dert anlatıyorsunuz anlatıyordunuz .Bazen daral gelir insana.Bir insan bazende kendi çözecek dertlerini sevgiliye yük etmeyecek eylemeyecek.Bazi insanlar varki mesela sürekli bir sabır taşı arıyor var burada da mesela benim inanmadigim sürekli tekrarlayan dertler aynı üyeler yorum bile yapamıyorum yapmıyorum.Cunku. Çözüm aramıyor zaten bu hafta yazar yarın yazar 5 sn de bir aynı konuyu yazar.Ha mecburmu yorumuma kimim ben orası ayrı Şimdi siz kendinizi suçluyor iyi insandı diyorsunuz ya hani okudum farkındasınız pişmansıniz.Bu davranışınizi düzeltin bunu torpuleyin yetişkin insansınız bakın onunda sorunları varmış bir yerde kendimiz çözeceğiz sorunlarimizi.Yani dertleşmek ayrıdır her derdi abartip dertlenip kahirlanip yük etmek ayrıdır.Bende sevmem devamlı devamlı dert olurda birazda güçlü görmek isteriz kadın olsun adam olsun yanimizdakini.Biraz bekleyin bı üstüne gitmeyin bı sakinlesin hayat bu barisabilirsiniz de çocukta toksik bir durum göremedim.İlk defa bir üyeye barisirsiniz yazdım hayırlısı bakalım.
Yani normal anlık daralmalar, bazen ilişkinizdeki sorunlar bunlardı sorun yaptığım şeyler
Elinden geleni yaptığı ve tükendiği için silmiş durumda, işte farklı şehirdeyseniz suan olduğu şehre gittim görüşmedi ‘gerçekten görüşmek istemiyorum dedi’ 2 kez yazdım ama üstelemek kötü olur diye ağlaya ağlaya döndüm valla 😅 umarım dediğiniz gibi barışırız ama sanırım artık bitirdi kafasında sevdiğine eminim ama işte tahammülü kalmadı. Arkadaşlarını aradım konuşmak istemiyorum bu konuyu demiş, instagramdan baktım arkadaşımdan benimki kapalı gezmeye gitmiş atlatmaya çalışıyor sanırım

Yani normal anlık daralmalar, bazen ilişkinizdeki sorunlar bunlardı sorun yaptığım şeyler
Elinden geleni yaptığı ve tükendiği için silmiş durumda, işte farklı şehirdeyseniz suan olduğu şehre gittim görüşmedi ‘gerçekten görüşmek istemiyorum dedi’ 2 kez yazdım ama üstelemek kötü olur diye ağlaya ağlaya döndüm valla 😅 umarım dediğiniz gibi barışırız ama sanırım artık bitirdi kafasında sevdiğine eminim ama işte tahammülü kalmadı. Arkadaşlarını aradım konuşmak istemiyorum bu konuyu demiş, instagramdan baktım arkadaşımdan benimki kapalı gezmeye gitmiş atlatmaya çalışıyor sanırım
İlişkiyi yaşayan sizlersiniz herkesin kocası sevgilisi pek mukemnel değil zaten olabitesi varsa sürüyor ilişkiler ülkedeki kadın profilide erkek profilide hatalarimizla tolere edebileceğimiz huylarla sürüyor pek ölmüş bitmiş gibi yapmayın kimseyi aramayın acıklı durumlar sozler paylaşmayın toplasın bı kafasını serin durun biraz zamana bırakın naçizane önerim

normalleştirmeniz lazım hayatınızın olağan akışına devam etmeniz yokmuş gibi davranmak sonrasında zaten cidden yok oluyor

X