Ayrılık psikolojisi

Diger konuda bir cok yorum yapmistim
Babanizin kabul etmemesi memleketi degil, kültürel ve ekonomik olarak sizi zora sokacagini düşündüğü kişinin size denk olmadigini düşünmesi.
Buradaki mesaji bir arkadas diger konuya da eklemisti.
Erkek arkadaşınız size hayatı dar edecek, zihnen de dar görüşlü biri. Onun istediği "ben bilmem beyim bilir/sen ne dersen o olsun askim ben sana uyarim" diyecek, kendi fikrini söylemeden alttan alacak, susacak ve belki de ailesine de hizmetçi olacak biri. Siz onun kriterlerine uymuyorsunuz, o sizi eger siz tüm isteklerine boyun egseydiniz belki şansınız olurdu onun gözünde. Yani sizi sevmiyor, kriterlerini daha önplanda tutuyor üzgünüm ama durum bu.
Eger ikna diyorsanız, sevgilinizin ailenizi ikna edip "ben kızınıza gözüm gibi bakar, onu korur kollar, sever deger veririm. Gözünüz arkada kalmasin" demesi gerekiyordu.
Ailenizi dinleyin ve önünüze bakin. Beyefendi size saygı duymuyor lütfen siz de degerinizi başkaları önünde düşürmeyin.

Ne kadar tuhaf insanlar var ya.madem din boyutunda düşünüyor sizinlede görüşmesin o zaman .kendisi niye instagram kullanıyor .herşey kendine mübah kadına gelince yok. Hanı bu suriyeli gençler oluyor yolda yanında çarşaflı eldivenli yüzü kapalı eşi var kendisi de son moda avrupai saç dapdar düşük bel kot kendi özgür ama .
din boyutunda düşünmüyor müslüman ama çok fazla dini yaşayan biri değil

Diger konuda bir cok yorum yapmistim
Babanizin kabul etmemesi memleketi degil, kültürel ve ekonomik olarak sizi zora sokacagini düşündüğü kişinin size denk olmadigini düşünmesi.
Buradaki mesaji bir arkadas diger konuya da eklemisti.
Erkek arkadaşınız size hayatı dar edecek, zihnen de dar görüşlü biri. Onun istediği "ben bilmem beyim bilir/sen ne dersen o olsun askim ben sana uyarim" diyecek, kendi fikrini söylemeden alttan alacak, susacak ve belki de ailesine de hizmetçi olacak biri. Siz onun kriterlerine uymuyorsunuz, o sizi eger siz tüm isteklerine boyun egseydiniz belki şansınız olurdu onun gözünde. Yani sizi sevmiyor, kriterlerini daha önplanda tutuyor üzgünüm ama durum bu.
Eger ikna diyorsanız, sevgilinizin ailenizi ikna edip "ben kızınıza gözüm gibi bakar, onu korur kollar, sever deger veririm. Gözünüz arkada kalmasin" demesi gerekiyordu.
Ailenizi dinleyin ve önünüze bakin. Beyefendi size saygı duymuyor lütfen siz de degerinizi başkaları önünde düşürmeyin.
Ben aslında bu problemlerimizin farkındayım fakat merak ettiğim şu babam bu sorunları hiç bilmeden işi ve memleketi yüzünden direkt reddediyor.
Yani bu sorunlar hiç olmayadabilirdi karşınmdaki gerçekten harika biri de olabilirdi o zaman buradaki herkes ne tavsiye verecekti yine aileni dinle mi diyecekti yoksa ben ailemi dinlediğim takdirde karşısındakini yarı yolda bırakan vefasız biri mi olacaktım?

Dün konu açmıştım babam sevgilimi hiç tanımadığı halde memleketi yüzünden istemiyor diye belki okumuşsunuzdur.
Babam sorun yaptığından beri sevgilimle aramız bi garipti ben napıcağımı bilemediğim için biraz soğukluk girmişti aramıza ve bir kaç haftadır acaba ayrılsak mı diye düşünüyorduk.
Bugün evlilikten,ilişkiden,partnerimizden beklentilerimizi açıkça konuştuk. Daha önceden sırf ayrılmamak için kabul ettiğim şeyleri bu kez kabul etmedim.
Ve beklentilerimiz uymadığı için ayrılık kararı aldık fakat korkuyorum acı çekiyorum. Acaba babam istemediği için ben korktum ve değiştim de o yüzden ilişkiyi bitmeye mi sürükledim diye kendimi yargılıyorum. Çünkü baba problemi yokken bi şekilde idare ediyordum anlaşıyorduk.
Okumak isteyenler için en sona ikimizin beklentilerini yazayım, bizim sorunumuz genelde kıskançlık olduğu için beklentilerimizi o konuda konuştuk.

Ve anlaşamadığımız noktalarda uzlaşamayınca ayrıldık ben arkadaş kalalım birden hayatımdan çıkma dedim o da seni gördükçe zorlanırım hem de aklımda güzel kalsın istiyorum diyerek her yerden engelledi
Telefonu kapatana kadar çok kibar ve seviyeli konuştuk iyi dilekler ile kapattık telefonu.

Şu an bunları niye yazıyorum bilmiyorum ama kötü hissediyorum acaba abarttım mı? Bunları çözebilir miydik? İstedikleri gerçekten yapılmayacak şeyler miydi? Bu arada bir yıldır beraberdik
kalbim yeterince kırık lütfen kırıcı şeyler söylemeden yorum yapmaya çalışın🙏🏻

1) sosyal medyada satış yapıyorum numaramı vermiyorum sadece instagramdan o akşam 22:00dan sonra mesajlara dönmemi istemiyor bense müsait oldukça dönmek istiyorum.
-paylaşımlarda yüzümün/sesimin olmasını istemiyor (bunu kabul ettim)
-elimin ürün tanıtırken görünmesini istemiyordu ama ben istemedim o da kabul etti
-evlenince satış sayfalarımla ilgili sorun yaşarsak bir sapığın sayfaya dadanması vs gibi o zaman sayfaları kapatmamı isterse sorun çıkarmadan kapatmayı kabul etmemi istedi etmedim çünkü ciddi anlamda emek vermiştim o hesaplara

2) bulunduğumuz semt içerisinde bir plan yaptığım zaman izin istemeye gerek yok haber verelim yeterli ama başka bir semte plan yapıyorsak izin istenmeli dedi bense çok absürt bir durum olmadıkça izin istenmemeli bilgi verilmeli dedim eğer bir taraf memnun olmazsa sebebiyle beraber neden istemedini söyler dedim ama alışık olunmayan ekstrem bir durumda izin istenir dedim
Bir şekilde idare edilen adamla evlenilmez.

Hayır. Haber vermişsiniz işte hanımefendi gibi.

Izin almak çok küçük düşürücü bence. Eşim benden izin almaya kalksa gülerim ben.

Siz gezi ortamının size uygun olduğunu düşünüp gitme kararını vermişsiniz. Sevgilinjz ortami bile görmeden neye karar verecek. Tamamen kişisel egolarını tatmin edecek. Saçmalık.

Ben evliyim. Eşimle gittiğimiz yerleri birbirimize söyleriz. Arabamız var. Ben kuzenimden eve gece 1 de döndüğümü biliyorum.

Eşimden izin alsam o da şaşırır. Sacma cubku.çünkü

Buna dikbaşlılık denmez. Bu normaldir.

Izin almaya eziklik denir.

Normal insanları alın hayattına. Size pranga vurmaya çalışanı değil.

Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
Eşim idi..ayrılıyoruz zaten de ben kendimi suçladim hep ben mi yanlış yaptım vs diye çünkü ailem daha anlayışlı olsa da malesef kadının pek değeri olmayan bir memleketim var çevrem var suçlayıcı laflar var... size de sormak istedim teşekkür ederim 🙏

:) Tek başına gezen kadın (......) Kadındır lafını bile duydum eşimin annesinden..dik başlı olmam ne ki
Benim çevremde eşinden izin almayı savunan insanlarla dolu belkide o yüzden alıştığım için bu ilişkiyi bu kadar devam ettirdim:/
Sizin ve eşinizin mesleğinizi merak ettim doğu görevi falan yazmışsınjz ya

Dün konu açmıştım babam sevgilimi hiç tanımadığı halde memleketi yüzünden istemiyor diye belki okumuşsunuzdur.
Babam sorun yaptığından beri sevgilimle aramız bi garipti ben napıcağımı bilemediğim için biraz soğukluk girmişti aramıza ve bir kaç haftadır acaba ayrılsak mı diye düşünüyorduk.
Bugün evlilikten,ilişkiden,partnerimizden beklentilerimizi açıkça konuştuk. Daha önceden sırf ayrılmamak için kabul ettiğim şeyleri bu kez kabul etmedim.
Ve beklentilerimiz uymadığı için ayrılık kararı aldık fakat korkuyorum acı çekiyorum. Acaba babam istemediği için ben korktum ve değiştim de o yüzden ilişkiyi bitmeye mi sürükledim diye kendimi yargılıyorum. Çünkü baba problemi yokken bi şekilde idare ediyordum anlaşıyorduk.
Okumak isteyenler için en sona ikimizin beklentilerini yazayım, bizim sorunumuz genelde kıskançlık olduğu için beklentilerimizi o konuda konuştuk.

Ve anlaşamadığımız noktalarda uzlaşamayınca ayrıldık ben arkadaş kalalım birden hayatımdan çıkma dedim o da seni gördükçe zorlanırım hem de aklımda güzel kalsın istiyorum diyerek her yerden engelledi
Telefonu kapatana kadar çok kibar ve seviyeli konuştuk iyi dilekler ile kapattık telefonu.

Şu an bunları niye yazıyorum bilmiyorum ama kötü hissediyorum acaba abarttım mı? Bunları çözebilir miydik? İstedikleri gerçekten yapılmayacak şeyler miydi? Bu arada bir yıldır beraberdik
kalbim yeterince kırık lütfen kırıcı şeyler söylemeden yorum yapmaya çalışın🙏🏻

1) sosyal medyada satış yapıyorum numaramı vermiyorum sadece instagramdan o akşam 22:00dan sonra mesajlara dönmemi istemiyor bense müsait oldukça dönmek istiyorum.
-paylaşımlarda yüzümün/sesimin olmasını istemiyor (bunu kabul ettim)
-elimin ürün tanıtırken görünmesini istemiyordu ama ben istemedim o da kabul etti
-evlenince satış sayfalarımla ilgili sorun yaşarsak bir sapığın sayfaya dadanması vs gibi o zaman sayfaları kapatmamı isterse sorun çıkarmadan kapatmayı kabul etmemi istedi etmedim çünkü ciddi anlamda emek vermiştim o hesaplara

2) bulunduğumuz semt içerisinde bir plan yaptığım zaman izin istemeye gerek yok haber verelim yeterli ama başka bir semte plan yapıyorsak izin istenmeli dedi bense çok absürt bir durum olmadıkça izin istenmemeli bilgi verilmeli dedim eğer bir taraf memnun olmazsa sebebiyle beraber neden istemedini söyler dedim ama alışık olunmayan ekstrem bir durumda izin istenir dedim
iyi yapmışsınız

Babam gerçekten hiç tanımadan önyargı ile reddetti.
Söylediklerinize katılıyorum ben şahsi telefonumu yazma taraftarı değilim ama diğer konular benim için de sorun değildi.
En başta bende bunları aşırı saçma bulmuştum ama insan zamanla içinde bulunduğu durumu normalleştiriyor
Canım baban ön yargılı değil, öngörülü bşr bir insan

Benim çevremde eşinden izin almayı savunan insanlarla dolu belkide o yüzden alıştığım için bu ilişkiyi bu kadar devam ettirdim:/
Sizin ve eşinizin mesleğinizi merak ettim doğu görevi falan yazmışsınjz ya
Ben memurum eşim özel sektör...
Sizin konunuzu da okudum elbette siz en iyisini bilirsiniz ama bence çok dikkat edin evlilik çok önemli bir karar

Ayrılmamak için idare ediyordum diye bir şey olamaz. Karşınızdaki sizin bir şeylerden vazgeçmenizi istiyorsa orada sorun vardır. İnsan evleniyor diye herhangi bir şeyi bırakmak zorunda değil. Siz en iyisini yapmışsınız. Ekmek teknenizden bir erkek istiyor diye asla vazgeçmeyin. Kimsenin kimseye ömür boyu bağlılığı yok.

Ben aslında bu problemlerimizin farkındayım fakat merak ettiğim şu babam bu sorunları hiç bilmeden işi ve memleketi yüzünden direkt reddediyor.
Yani bu sorunlar hiç olmayadabilirdi karşınmdaki gerçekten harika biri de olabilirdi o zaman buradaki herkes ne tavsiye verecekti yine aileni dinle mi diyecekti yoksa ben ailemi dinlediğim takdirde karşısındakini yarı yolda bırakan vefasız biri mi olacaktım?
Ben babanizin gercekten sadece memleketi veya isinden dolayi reddettigini düşünmüyorum. Sizin tavırlarınizdan aslinda o kisinin sizi nasıl manipule ettiğini ya da sizi mutsuz edebilecegini öngördüğünü düşünüyorum. Isi gucu oturmamış bir adamla kimse kizini evlendirmek istemez. Memlekete gelince, kultur farklılığının sizi zorlayacağını düşünerek reddetmis olabilir babaniz.
Hic bir akli basinda ebeveyn evladi kötü olsun istemez. Ben babanızın biraz israr etseniz sırf sizin gönlünüz olsun diye icten ice istemese de razi gelebileceğini düşünüyorum. Ama siz ona ne kadar mutlu ve asik oldugunuzu hissettirememis ve ikna edememissiniz çünkü arka planda başka sorunlar da var ugrastiginiz.

Boş ver üzülme. İyiki ayrılmışın. İstekleri hiç normal değil. Ne öyle elin kolum yüzün görünmeyecek falan.. bi yere giderken izin istenecek. Ulen sen kimsin anam mısın babam mısın. Ben eşimden izin istemem oda benden. Sadece haber veririz o kadar.

X